رفتن به مطلب

یه سیستوم گیم میخوام تا سقف 1.200 بیشتر هم نشه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز

من قاطی کردم اصابم خراب شده از بس که این قیمتا الکی میره بالا

حالا نمیدونم این قیمتایی که شما دارین میدین همینه یا از بازار بیشتر در میاد همینو به من بگین که تا فردا ازتون خرید کنم.اگه هم که نه وایستم بعد از تعطیلات

یه سیستم خوب واسه گیم میخوام فقط کیس تا  1.200 بهم معرفی کنین ممنون میشم (بقیرو همرو دارم)

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

MB : Gigabyte P67A-UD3 237

CPU : Intel Core i5 2500K 267

RAM : A-DATA 2x2G 2000 Gaming v2.0 113

HDD : Seagate 1TB 7200.12 67

VGA : Zotac GTX 470 345

CASE : GREEN FALCON 96

POWER : Green 885B 150

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان دیگه نظری ندارند؟

به سوالم چرا کسی جواب نمیده من واقعا عجله دارما نمیدونم از کجا تهیه کنم

ممنون

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان دیگه نظری ندارند؟

به سوالم چرا کسی جواب نمیده من واقعا عجله دارما نمیدونم از کجا تهیه کنم

ممنون

سلام دوست عزیز. شما برای خرید این قطعات می توانید از طریق سایت اصلی لیون کامپیوتر اقدام کنید یا اینکه مسقیما با آقای حسینی تماس بگیرید.

مطمئن باشید به نفع شما خواهد بود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اکثر قطعات رو من میتونم براتون تهیه کنم.

لینک به دیدگاه

اکثر قطعات رو من میتونم براتون تهیه کنم.

ممنونم از شما

شرایطشو برام میگین که چجوری پول واریز کنم و چجوری ارسال میکنید

لینک به دیدگاه

این سیستمی که دوستمون گفتن سیستم خوبیه فقط چنتا ایراد می شه واسش گرفت:

1- مادر برد گیگا بر اساس cross fire و شما که دارین کارت nvidia بر می دارین معقولانه نیست بهتره MSI - P67A-GD55 بردارین. که فکر نمی کنم تو بازار باشه.

2- با قیمت کارت 470 می تونین کارتهای خیلی بهتری ببندین مثل 560 Ti

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد مادربورد مشکل ایشون کمبود بودجه است اگر بیش تر بتونند هزینه کنند خوب قطعا مادربورد بهتری میتونند تهیه کنند.

در مورد گرافیک هم خدمتتون عرض کنم که ارزان ترین 560 موجود در بازار به قیمت 425-450 داره به فروش میرسه که با توجه به این قیمت خرید 6950 که هم قدرتمند تره و هم ارزان تر (401000 تومان) خیلی معقولانه تره که باز هم به دلیل کمبود بودجه دوست عزیزمون من 470 رو به ایشون پیشنهاد کردم.

در نهایت تصمیم نهایی رو ایشون باید بگیرند.

لینک به دیدگاه

CPU: Intel Core i5 2500K

Main: MSI P67A-C45

RAM: Corsair 4GB 1600 XMS3 C9

VGA: Gainward GTX 570

HDD: SEAGATE 1TB

ODD: HP DVDRW 1270i 24X

CASE: GREEN X3

POWER: GREEN GP685

سلام دوستان قیمت دقیق دقیق این سیستمو میخوام؟

لینک به دیدگاه

حوالی 1350-1450 میشه . من قیمت مادربرد برد رو دقیق ندارم متاسفانه !

لینک به دیدگاه

CPU: Intel Core i5 2500K

Main: MSI P67A-C45

RAM: Corsair 4GB 1600 XMS3 C9

VGA: Gainward GTX 570

HDD: SEAGATE 1TB

ODD: HP DVDRW 1270i 24X

CASE: GREEN X3

POWER: GREEN GP685

من بت پیشنهاد میکنم به جای گرافیک gtx 570 بهتره 2 تا gtx 460 رو sli کنی چون با خرج کمتر کارایی بالاتر از 580 خواهی داشت یا اینکه 2 عدد 5770 بگیر و کراس کن

اگر قصد اس ال آی یا کراس و احینا اور داری پاور رو 785 گرین به بالا انتخاب کن

و لی اگه مصمم خریدن همین سیستم هستی و نمیخوای تغییر بدی قطعاتت هیچ مشکلی ندارند البته فکر کنم در حال اگه بخوای این سی پی یو و مین بوردی که نوشتی رو بخری یه 200 تومنی باید بودجت رو افزایش بدی

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

بودجم تا بعد عید میره بالا

این 1.200 رو الان دارم

تا اون موقع 1.500 میرسه

به نظرتون همین سیستم خوبه ؟

میشه یه سیستم تا 1.450 تا 1.500 پیشنهاد بدین با در نظر گرفتن اینکه قیمتها بعد عید میاد پایین

ممنون 

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

کسی نیست؟

این مین چطوره MSI H67MA-E45 ؟

سلام دوست عزیز، مادربرد MSI-P67 که انتخاب کردین مادربرد خوبیه. MSI-H67 بیشتر بدرد کسایی می خوره که نمی خوان گرافیک بندازن و یا نهایتا یه گرافیک متوسط. بطور کلی چیپ H67 اینتل ارزان تر و ضعیفتر از P67 هست. بعنوان مثال H67 فقط تا رم 1333 رو ساپورت می کنه ولی P67 تا 2400 رو هم قابلیت داره ببره بالا. H67 رو عموما برای مادربردهای mATX استفاده می کنن.

من 25 اسفند مدل MSI-H67MA-E45 رو واسه یه مشتری 165 تومان خریدم. همون موقع هم بشدت کمیاب شده بود. مدل P67-C45 هم اگر بتونی پیدا کنی قیمتش 205 هست.

و اما یک توصیه کلی برای تمام P67 و H67 های موجود در بازار:

استفاده از مین بردهای سری B3 این چیپ ها

برای روشن شدن مطلب، خلاصه این مقاله رو که از Baloot3d بخش سخت افزار انجمن مجید آنلاین بوده رو اینجا می زارم:

=============================================================

مقدمه

همونطور که میدونید چند ماه پیش پلتفرم 1155 به همراه پردازندههای Sandy Bridge و همچنین چیپهای سری 6 ، با سرو صدای زیادی وارد بازار شد . در ابتدا بسیاری از نگاه ها به سمت این محصولات جمع شد و انصافاً راندمان بالایی در مقابل قیمت پایین و توانایی بالا در OC ، از این محصول انتخابی ایدال ساخت ولی یعد از مدت کوتاهی نقصی در چیپست های نسل 6 پیدا شد که توضیح کوتاهی در مورد اون میدم تا جوانب مشکل بهتر قابل بررسی باشه .

اصل مشکل

مشکل به یک ترانزیستور در مدار SATA II 300g/s برمیگرده که دارای یک Gate Oxide بسیار باریک هست و اگر با ولتاژ پایین ازش استفاده کنیم مشکلی نیست ولی اگر ولتاژ بالا بره ، این دروازه دچار نشت شدید شده و باعث افت کارایی در وسیله متصل (هارد یا درایو اپتیک) و بعد از مدت کوتاهی کاملا از کار میوفته .

شایعات

متاسفانه خیلی از فروشندگان بازار ما اطلاعات دقیقی از محصولاتشون ندارند تا جایی که در بازار رضا و پایتخت و ایرانیان که با فروشندگان صحبت میکردم ، بیشترشون حتی نمیدونستند لپتاپی که دارن میفروشن از نسل جدید Core i7 استفاده میکنه و فقط فرکانس و کش اون رو اعلام میکردند. در مورد این مشکل هم اعلام میکردند که مادربردهای 1155 همه مشکل داره و نباید خرید , همین ! حتی خیلی هاشون فکر میکردند که تمام مادربردها و تمام SATA ها مشکل دارند . در برخی مواقع این بی علمی به جایی میرسید که مشکل رو از پردازنده های Sandy Bridge اعلام میکردند

واقعیت ها

مطالبی که در اینجا خواهید دید ، صحبت ها آقای David Salvator مدیر ارشد ارتباطات اینتل هست و برخی از مسئولین شرکتهای بزرگ مثل گیگابایت و اسوس و تولید کنندگان OEM دنیاست

1- مشکل فقط مربوط به درگاهای SATA II با سرعت 300 G/s هست نه نسل جدید SATA III 600 گیگ بر ثانیه

2- مشکل فقط مربوط به سوکتهای شماره 2-3-4 و 5 میشود و سوکتهای SATA II شماره های 0 و 1 و 6 کاملا سالم هستند .

3- تقریباً روی تمام مادربردهای 1155 ، یک چیپست مخصوص SATA II از شرکت Marvell هست و میشه از اون استفاده کرد .

4- تمام قسمت های دیگه مادربردهای بر پایه 1155 سالم و بسیار با کیفیت هستند .

چیپست هایی که از سری اول تولید بودند و مشکلدار، B2 مینامند و از اول بهار دیگه هیچ محصولی با این چیپست تولید نخواهد شد .

حاشیه ها

از دید شرکت اینتل و تولید کنندگان مادربرد ، این مشکل انقدر کوچک بوده که اعلام کرده تمام چیپهای B2 را روی مادربرد نصب کرده و اگر مشکلی پیش آمد آنرا بطور رایگان با یک مادربرد جدید و چیپ B3 عوض میکنند .البته برخی از تولیدکنندگان با گرفتن B3 و پس دادن B2 ها محصولات جدید رو با این چیپها ارائه میدند. تمام هزینه انجام تعویض چیپست ها از B2 به B3 توسط اینتل و سرویس RMA این شرکت پرداخت خواهد شد و هزینه ای متوجه شرکت های تولید کننده و OEM نخواهد بود.

هزینه پیش بینی شده برای این کار که تقریباً تمام شده ، حدود 1.000.000.000 دلار برای اینتل آب خورده که احتمالا بالاتر هم خواهد رفت ولی این موضوع به گفته David Salvator ، نشان دهنده اعتبار بسیار بالای این شرکت و خدمات پس از فروش آن به شرکای تجاری خود است که حتی در چنین شرایطی از اونها پشتیبانی میکنه .

چه باید کرد !؟

اگر دستگاه جدیدی با چیپهای سری 6 میخواید بخرید (P67 یا H67) که روش چیپهای B2 نصب هست باید به شکل زیر عمل کنید .

1- تا میتونید از هاردهای پرسرعت و به صرفه SATA III 600 استفاده کنید که الان فکر نکنم کسی روی دستگاهش هارد SATA II 300 ببنده. پس هارد روی این مادربردها که تا 4 تا سوکت SATA III 600 دارند حتماً از نوع سریع و SATA III هست که اتفاقاً قیمتش دیگه اختلاف خاصی با مدلهای SATA II 300 نداره و بسیاری از هاردهای سریع و جدید فعلی فقط با کانکتور SATA III 600 تولید میشن .

2- میمونه درایوهای اپتیکال مثل DVD-RW یا BD که برای این منظور باید از سوکت شماره 0 و 1 و 6 برای این کارها استفاده کرد که اگر کم بود عموما 2 تا سوکت SATA II 300 با چیپ Marvell برای این کار هست و فکر نکنم کسی واقعا به بیش از 5 عدد درایو اپتیکال نیاز داشته باشه

در آخر هم باید بگم تولید کنندگان این پلتفرم یعنی 1155 همین الان هم تولیدات جدید خودشون رو با پیشوند B3 وارد بازار کردند که دیگه کلا هیچ مشکلی نداره و میتونید با خیال راحت اونها رو تهیه کنید .

اگر هم مادربردی با این مشخصات و با چیپ B2 تهیه کردید بدونید تا وقتی از وسایل SATA III 600 و حداکثر 5 تا وسیله SATA II 300 استفاده میکنید هیچ مشکلی پیش نمیاد و یادتون نره که فقط از SATA II 300 های شماره 0 و 1 و 6 و چیپهای روی مادربرد که روش نوشته مربوط به چیپ Marvell استفاده کنید .

در آخر باز هم به آمار رسمی شرکت اینتل اشاره میکنم که فقط کمتر از 1.5% از این چیپها دچار مشکل هستند .

=============================================================

جمع بندی که بنده با توجه به وضعیت فعلی بازار از مطالب بالا دارم:

1 - اگه واقعا عجله ندارین و نمی خواین ریسک کنین، تا آخر فروردین صبر کنین که نسخه B3 این مین بردها تو بازار ایران بیاد. تبلیغ رو این حوزه به قدری زیاده که شرکت های تولید کننده عبارت B3 رو بزرگ روی جعبه هاشون می زنن و به راحتی تشخیص داده می شن.

2- اگه عجله دارین از همین B2 هایی که تو بازار موجوده استفاده کنین بی دردسر ترین راه اینه که بی خیال پورتهای SATA II بشین و تجهیزاتتون رو روی SATA III نصب کنین. هر چند می تونین از پورت های بدون مشکال هم طبق مقاله بالا استفاده کنین.

همچنین می تونین از راهنمایی های شرکت تولید کننده استفاده کنین. بعنوان نمونه راهنمایی های سایت MSI برای کلیه محصولات سری 6 خودش رو اینجا می زارم:

http://event.msi.com...hilippines.html

موفق و موید باشین

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...