رفتن به مطلب

زندگی آپارتمانی و گوش دادن به موسیقی با صدای بلند؟ نیازمند راهنمایی

Nezami
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

7609eec2-5341-46d4-bc59-38e91b782546.jpg

سلام.

توجه : دوستانی که در اپارتمان زندگی میکنند لطفا راهنمایی کنند.

خوب اول یکم درد و دل کنم بعد برم سر اصل مطلب.

من یک مدت زیادیه دارم تو یک خونه ویلایی زندگی میکنم. اما قرار حدود 1 ماه دیگه برم تو اپارتمان.

حالا مشکل اینجاست که من از اون دسته ادمایی هستم که موسیقی به صورت 24/7 در حال پخشه با صدای بلند.

جدای از اون داد و فریاد های موقع گیم هم که با هم تیمی ها دارم هم هست.

تا الان هیچ مشکلی با همسایه نداشتم.

ولی  حالا که میخوام برم تو اپارتمان موندم باید چیکار کنم 

اصل مطلب 

حالا سوالم از دوستانی که تو اپارتمان زندگی میکنن اینه که شما چجوری با این مشکل کنار میاید؟

ایا راهی هست ( مثل صدا گیری اتاق ) که بشه انجام داد؟

ایا اصلا صدا از خونه میره بیرون؟ 

صدای موسیقی رو خیلی زیاد نمیکنم اما احساس میکنم اونقدری هست که تو خونه های دیگه هم شنیده بشه.

داد و بیداد رو چیکار کنم؟ 

خودم تنها راهی که پیدا کردم این بود که باید صدا رو کم کرد و با داد و بیداد خدافظی کرد.

اگر این تاپیک رو زدم فقط واسه این بود که ببینم راه دیگه ای وجود داره یا خیر؟

پی نوشت : اگر تاپیک رو تو این قسمت از انجمن زدم واسه این بود که دوستان تو این قسمت بیشتر با موسیقی سر و کار دارند.

پیشاپیش ممنون بابت راهنمایی تون.

لینک به دیدگاه

بنظر من تنها راه عایق کردن اتاقتون هست که اون هم هزینه داره و دقیقا هم نمیدونم چقدر میتونه صدا رو حبس کنه ! بنظر باید از خود اون شرکتش بپرسید وگرنه با این وضع الان جامعه ایران کارتون خیلی بیخ پیدا میکنه و کار به دعوا میکشه !

به قول یکی از دوستان میگفت قبلا تو خیابون راه میرفتی تنت میخورد به تنه کسی میگفتی اقا شرمنده میگفت چاکرتم داداش 

الان میگید ببخشید شرمنده حواسم نبود اخرش دیگه اگه خیلی لطف کنه یه نگاه از سر تا پا ادم بکنه بعد بگه باشه بخشیدم !!! 

ویرایش شده توسط فرـشاد
لینک به دیدگاه

نگران نباش کم کم عادت میکنی اولش سخته ولی بعدش سختر هم میشه  خخخخ  اگه شانس بیاری همسایهاتون خوب باشن حله من که راضیم از همسایه ها مون بیچارشون میکنم ولی جدا باید هوای همسایه هارو داشت گناهن

لینک به دیدگاه

البته من یکی خدارشکر گرفتار این مورد اپارتمان نشینی نشدم تا به حال البته در محل زندگی بنده هم اپارتمان نشینی انچنان زیاد هم نیست اما با توجه به این که نظارتی روی ساخت و ساز هم نیست دیده شده طرف رفته دست شویی همسایی بقلی زنگ زده 110 برای گرفتن پارتی ... :|

در مجموع به نظرم استفاده از یک هدست با کیفیت هست  و یا اختصاص دادن یک اتاق برای گیم و موزیک گوش دادن با صدای بلند به طوری که دوری اتاق رو بوسیله یونولیت عایق بندی کنید روکار

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چارش هدفون درست درمون هست   وگرنه خیلی را راحت صدا بین طبقات پخش میشه . البته به ساختمون هم بستگی داره که بین طبقاتش چی کار شده باشه .

کف اتاق رو فرش کنید خیلی خیلی تاثیر داره .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اگه اتاقت خصوصیه ی کار میگم بکن که توپ هم بترکونی کسی نفمه

خیلی راحت شونه کاغذی هست که توش تخم مرغ میزارن..کل اتاقت رو از اونا بچسبون

توپ هم بترکونی صداش بیرون نمیره

شیشه هم دوجداره بنداز

صدا  ی   درصد هم بیرون نمیره

با این روش استدیو میسازن..البته استدیو خانگی

بازی و موزیک که نصف اینم صدا  نداره

موفق باشی..

index.jpg

ویرایش شده توسط alihoo
لینک به دیدگاه

حالا من يكاري ميگم بكن بهتره، برو پيچ شمرون شريعتي رو كه يكم بري بالا سمت راست تو پياده رو يه مغازه بزرگ هست كه پوشش هاي اكوستيك و اينا داره همه مدل داره خيليم ارزون در مياد ظاهر خيلي خوب و تر و تميز و شيكي هم دارن همين كاري كه دوستمون با شونه تخم مرغ گفتن رو با اونها انجام كاراييش چند برابر شونه تخم مرغ هم هست قيافشم خيلي حرفه ايي تره، تا حد خيلي زيادي مشكلت رو برطرف ميكنه اما مشكلي كه هست اينه كه كف زمين رو ديگه كاريش نميتوني بكني اگه خوب عايق نباشه كف با همسايه پايينيت مشكل برات پيش مياد، ولي باز بهتره فقط با يه نفر درگير ميشي همسايه كناريات كاريت ندارن 

لینک به دیدگاه

البته پالاز موكت يه سري موكت هاي با تراكم بالا داره كفم موكت كني بهتر ميشه خودش يه عايق صوتيه..

لینک به دیدگاه

در در 1395/07/01, 19:56:06، Illidan گفته است :

212121.jpg 232323.jpg

:D

لایک داری خخخخ:D:D:D

لینک به دیدگاه

همونطور که دوستان اشاره کردن تا الان عایق کردن اتاق بهترین راه حل بوده.

اما بازم همونطور که دوستان اشاره کردن کف رو نمیشه کاریش کرد.

حالا سوالم اینه که اگر کف رو هم موکت بکنم هم روش فرش بندازم تاثیر انچنانی داره؟

چون خدارو شکر طبقه اخر هستم و از لحاظ طبقه بالا مشکلی نیست.

طبقه پایینی هم  دو تا پسر جوونن با مادرشون. تنها چیزی که بهم امید میده اینه که خدا کنه اونا هم اهل موزیک و اینچیزا باشن 

چون اگر خودشونم زیاد کنن دیگه نمیتونن چیزی بگن بهم 

یعنی از اون ادمایی هستم که تو حموم هم باید صدا موزیک باشه.

در حقیقت دکتر برام تجویز کرده. واسه مشکل وسواس ذهن. وقتی موزیک پخش باشه تو ذهنم فقط به موزیک فکر میکنم. وقتی هم قطع میشه به تمام اتفاقات و مشکلات و داستان های پیرامونم .

البته تا نرم یه مدت تو اپارتمان و وضعیت دستم نیاد نمیتونم درست تصمیم بگیرم.

راستی یه سوال دیگه؟ :D

به نظرتون وقتی موزیک پخشه برم در خونه طبقه پایینی بپرسم که صدا میاد یا نه خیلی تابلوئه؟ :$

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

بنده شرایطم برعکس شما بوده. از اپارتمان اومدم ویلایی.

اپارتمان ما که خیلی داغون بود 4واحد تو هر طبقه بودیم! 24 واحد!

از این 24 واحد 25 واحد از دست من شاکی بودن (یه واحد مستخدم)! حتی خونه خودمونم وقتی بحث میشد میگفتن مام نمیدونیم اینو چیکارش کنیم مارو هم اذیت میکنه!

کار داشت به جاهای باریک میکشید که اومدم کل اتاقمو بلکا ابریشمی با ضخامت بیشتر زدم یه کم بهتر شد ولی نه کامل. بعدش اومدم دیوار همسایه ای که چسبیده بود به اتاقم رو یه پتو نرم زدم! با پونز زدم تو دیوار تقریبا معجزه کرد! کف رو هم موکت پالاز تراکم بالا با سطح برجسته گذاشتم بازم بهتر شد. اخرین وقتایی که اون خونه بودم صفحه های اکوستیک استودیو خریدم و به صورت موقت چیدم دور اتاق! کف رو هم جاهایی که نمیخاستم مثل زیر تخت و ... گذاشتم عالی شده بود ولی اتاقم از 12 متر به 9 متر رسیده بود و به شدت زشت و داغون بود! ولی چیزی که هست دیگه کسی صدای خاننده نمیشنید! چیزی که اول مشکل داشتم این بود که بعضیا گیر میدادن که چرا اهنگ زن میزاری بلند میکنی!! اما بعد از این کار ها دیگه هیشکی نمیفهمید صدای خاننده رو ولی بیس همیشه نفوذ میکنه به بقیه. صداش هم اینجوریه که انگار یه چکش برداشتن هی میکوبن تو دیوار قشنگ رو مخه خود من خوشم نمیاد ولی چاره ای نیست دیگه موزیک یعنی زندگی.

الان که اومدیم ویلایی اوضاع بسیار بهتر شده. اما بازم یکی از همسایه ها همیشه التماس دعا داره!! یعنی اینجوری نیست که ویلایی کلا 0 باشه مزاحمت طبیعتا کمتر میشه ولی اپارتمان دست تو نیست هر لحظه ممکنه یکی مثل بمب بیاد پشت در بترکه همه خونواده بریزن سرت ... تو ... کنن.^_^

به نظرم کف رو موکت معمولی بزار کامل. روش پالاز تراکم بالا با ضخامت زیاد و طرح برجسته بگیر. دیوار رو هم لایه کلفت بلکا ابریشم بزن. خیلی بهتر میشه. اگر هم ساب ووفر داری سعی کن پورتش به سمت دیوار باشه. خودشم هم تو کنج باشه. اگر بتونی بزاریش بالاسرت هم بهتره. ساب اگر زمین باشه و پرتش به سمت بیرون تو صداشو کمتر میشنوی ولی بقیه قشنگ مورد عنایت قرار میگیرن.

موفق باشید دوست من.

لینک به دیدگاه

تنها راه برای جلوگیری از درز پیدا کردن صدا و عدم ایجاد مزاحمت ، آکوستیک کردن محل مورد نظره ... اگه میخوای تا حدودی صدا گرفته بشه از موکت میتونی استفاده کنی ، ولی اگه علاقمند به گوش دادن با صدای بالا و یا آهنگسازی هستی باید از روشهای درب و پنجره دوجداره ، عایق بندی کانال تهویه ، عایق بندی کف با استفاده از سیمان و اپوکسی ، استفاده از باکس های جذب مختلف برای جلوگیری از برگشت صدا و ایجاد اکو ناخواسته ، و مهمتر از همه عایق بندی دیوار با استفاده از پشم سنگ و شیشه و سازه های کناف هست که با توجه به نوع ساختار مکان و نقشه محل و متراژ آن ، قیمت آن نیز متغیر است ...بنده دارای یک تیم مجرب و متخصص در زمینه اجرا و تجهیز استودیو های صدا و دوبلاژ و ... هستم که در صورت تمایل میتونید در تلگرام  یا تلفنی درخواست خودتون رو مطرح نمایید ... 09395422772

با تشکر ...

لینک به دیدگاه

در در 1395/07/01, 09:26:06، Illidan گفته است :

212121.jpg 232323.jpg

:D

خیلی باحال بود !!!

لینک به دیدگاه

دوست من سخت نگیر من سومین سری هست که توی آپارتمان هستم و هر سه سری هم مستاجر بودم . حالا آهنگ رو که با هدست میشه قشنگ گوش داد ولی داد زدن موقع بازی رو قبول دارم اصلا حسش به اون داد زدنه هست . :D

شما از الان سخت نگیر بذار بری ببینی موقعیت چه طوریه بعد در موردش تصمیم بگیر .  اگه دیگه واقعا قفقان بود و نمیتونستی جیک بزنی  دیگه باید رو خودت کار کنی که این موارد رو بذاری کنار 

عایق کردن در و دیوار و بقیه راه های مشابه هم خیلی وقت و هزینه میخواد و آخر هم امکانش هست نتیجه دلخواهت رو نگیری .

فقط هر کاری میکنی نری از کسی بپرسی صدا ما اذیتتون میکنه یا نه . چرا ؟ چون دیگه صدای یه در هم که از خونتون بیاد فرداش دو نفر میان جلو در واحدتون  ، سعی کنید شرایط رو بسنجید و طبق اون رفتار کنید ، مثلا تو آپارتمان ما عصر ها  تا 9 شب تقریبا از هر واحد صدا های جور وا جور میاد طبیعتا در این بین کسی نمیاد به من بگه تو چرا بلند بلند انگلیسی حرف میزنی . ولی اگه ساعت 12 تا 3 ظهر که همه از سر کار اومدن خستن شروع کنم به صدا تولید کردن صد در صد با چند تا صورت قرمز رو به رو میشم :D 

آپارتمان نشینی هم اینطوری نیست که بگی چهار دیواری اختیاری ، 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...