رفتن به مطلب

مشکل با گارانتی ماتریکس و درخواست راهنمایی برای تعمیر مین برد

Mahdi D
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت همگی ، وقتتون به خیر :x

من سه ماه پیش  یک عدد مادربرد MSI Z170A Gaming m5 خریداری کردم . اون زمان یکی از گزینه های مورد علاقم بود ، با ورود مادربرد oc formula  به بازار تصمیم به تهیه این مدل گرفتم و طبیعتا فروش مادربرد خودم ، بگذریم 

من مادربرد رو از سیستم جدا کردم و به یکی از یوزر های لیون و دوست عزیزم فروختم ،  زمانی که برد به دست ایشون رسید به من گفت که یکی از پین های سوکت پردازنده به نظر کج میاد ، من کمی تعجب کردم چون اصلا متوجه همچین چیزی نشده بودم  photo_2016-09-22_23-57-56.jpg

photo_2016-09-23_00-01-15.jpg

این دو عکس بالا رو من قبل از ارسال گرفته بودم ، به نظر همه چیز سالم میومد ، اما خریدارش  این عکس رو برای من فرستاد 

photo_2016-09-22_23-58-11.jpg

در این عکس مشخصه که یکی از پین ها به نظر لق میاد اما چطوری به این وضع رسیده کمی سوال بود ، خریدار مادربرد دقتش از من بیشتر بود و یکی از عکس هایی که خودم فرستاده بودم واسش رو کمی بزرگنمایی کرد 

photo_2016-09-22_23-57-02.jpg

و در این جا مشخص بوده که قبل از ارسال هم اون پین کمی به نظر متفاوت میرسیده و احتمالا در طی فرایند ارسال لق شده باشه . من هم مادربرد رو پس گرفتم ، با ماتریکس تماس گرفتم و جریان رو توضیح دادم : از اون جایی که فرم پین دقیقا مثل پین های دیگه هست ولی پین از پایه لق شده و همچنین تمام پین های اطراف هیچ اثاری از ضربه درشون دیده نمیشه ممکنه که این پین از روز اول کمی لق بوده باشه و من هم در طی استفاده 3 ماهم از مادربرد این اولین باری بود که سی پی یو رو جدا میکردم  و هیچ اثاری از ضربه روی مادربرد نبود ، منم همیشه حواسم جمع هست ، مادربرد های زیادی هم داشتم و این اولین باری بود که همچین مشکلی رو میدیدم ... این حرف رو به مسئول ماتریکس زدم و ایشون گفت که مادربرد رو برای ما بفرست که کارهای لازم رو انجام بدیم . 

منم فرستادم  

بعد از 4 روز تماس گرفتم که وضعیت رو جویا شم گفتن که پین مادربرد کلا شکسته و شامل گارانتی نمیشه :| من تعجب کردم چون پین فقط کمی  لق میزد و اصلا در حدی نبود که جدا بشه . گفتم خب اگر شامل نمیشه شما درستش کن من هزینشو میدم اصلا ، گفتن که در توان ما نیست !!!!  برد رو برای من برگشت زدن و با این صحنه مواجه شدم 

photo_2016-09-22_23-56-44.jpg

و بله     پین کلا   از ریشه کنده شده بود |:  من یک مادربرد با یک پین کمی لق فرستادم و یک مادربرد بدون پین تحویل گرفتم + 17 ت هزینه ارسال رفت ...

حالا  حتما میپرسین که ایراد فنی مادربرد چی بود و چی هست ؛ باید بگم قبل از ارسال به گارانتی ایراد فنی نداشت و صرفا ظاهری بود و اما بعد از ارسال به گارانتی 

رم ها به صورت دوال چنل کار نمیکنن و سیستم بوت نمیشه 

photo_2016-09-22_23-56-34.jpg

اما خوشبختانه به صورت تک چنل موردی نداره و سیستم قابل استفاده هست ؛ ویرایش :  همه جوره برد تست شد ، مشکلی که الان داره مربوط به اسلات های رمش میشه ، الان اسلات های 1 و 2 بدون مشکل هر دو پر هستن و دارن کار میکنن xmp هم روشنه ، اما اسلات های 3 و 4 مرخص هستن ، که خوب الحمد الله مشکل خیلی بدیم نیست و راحت میشه به استفاده ادامه داد .

ویرایش : الان که تست زدم میبینم آنبرد هم کاملا سالمه 

نکته اخلاقی : در حال حاظر به ماتریکس اعتماد نکنین !

حالا دوستان نظری پیشنهادی نداریبن ؟ با توجه به این که من قصد فروش مادربرد و خرید فرمولا رو داشتم تکلیف چیه ؟ ایا کسی تعمیر میکنه این برد رو ؟ اگر با همین وضع بفروشم چه قدر باید زیر قیمت بدم ؟و شخص خاصی هست که به کارش بیاد ؟

ویرایش شده توسط Mahdi D
لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

عزیز ایشالا هیچ وقت دیگه این مشکل برای شما یا هیچکس دیگه پیش نیاد.

این برد برای فروش دردسر زیادی خاهد داشت. قیمتشم با توجه به مشکلی که داره و اینکه ممکنه در اینده کلا کار نکنه و ماتریکس هم که به جرعه هم قطاراش مثل سایپا و ایران خررو پیوسته و سرویس دهیش به منفی رسیده، نزدیک به هیچ خاهد شد.

به نظرم یا با همین خودت سر کن.

یا یه گرافیک سبک بخر با هم ببر بفروش به یه مغازه دار بگو با هم تست کن. ترجیحا یه سیبیل یا ریش بزار که بعدا دیدت شناسایی نشی. البته پول رو بگیری هرچیزی بشه میتونی بگی پیش خودت مشکل پیدا کرده.

راه اول بهتره که میتونی شب راحت بخابی. راه دوم خیلی بهتره چون میتنی به فرمولا برسی و شب مشغول بازی باشی و اصلا یادت نیاد چی شده.
موفق باشی.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

عزیز ایشالا هیچ وقت دیگه این مشکل برای شما یا هیچکس دیگه پیش نیاد.

این برد برای فروش دردسر زیادی خاهد داشت. قیمتشم با توجه به مشکلی که داره و اینکه ممکنه در اینده کلا کار نکنه و ماتریکس هم که به جرعه هم قطاراش مثل سایپا و ایران خررو پیوسته و سرویس دهیش به منفی رسیده، نزدیک به هیچ خاهد شد.

به نظرم یا با همین خودت سر کن.

یا یه گرافیک سبک بخر با هم ببر بفروش به یه مغازه دار بگو با هم تست کن. ترجیحا یه سیبیل یا ریش بزار که بعدا دیدت شناسایی نشی. البته پول رو بگیری هرچیزی بشه میتونی بگی پیش خودت مشکل پیدا کرده.

راه اول بهتره که میتونی شب راحت بخابی. راه دوم خیلی بهتره چون میتنی به فرمولا برسی و شب مشغول بازی باشی و اصلا یادت نیاد چی شده.
موفق باشی.

والا راه دومت که هیچ جوره واسه من عملی نیست :D اصلا  اهل این حرکات نیستم ، نمیخوام هم که بردو به قیمت هنگفتی بفروشم و نیازی انچنانی هم به پولش ندارم ، بحث الان  اینه که کل برد اکی هست به جز همین مشکل استفاده از انبردش که به نظرم حیفه واسه همین بدون استفاده بمونه ، شاید راه تعمیری داشته باشه و شاید اصلا کسی از انبردش استفاده نکنه و حاظر هم باشه سر همین ایراد یه برد Z170 زیر قیمت گیرش بیاد . به هر حال ممنونم ازت 

لینک به دیدگاه

پیگیر تعویض سوکت شدم و ظاهرا فقط الماس ایران انجام میده ، گفتن هزینش حدود 100 هزار تومن هست ولی فعلا سوکت موجود نداریم که تعویض کنم ...

لینک به دیدگاه

خدا هیج کسو گیر گارانتی  نکنه .مخصوصا پایه سی پی یو

یه مادربرد z97-soc force  من الان دقیقا 20 روز دسته گارانتیه اواژنگ با مشکل زیف سی پی یو .هنوز به من خبری ندادن.من هی میرم نمایندگی ،میگن دارن درست میکنن.اخرین بار گفت منتظر قطعه هستن.واقعا اعصابمو خورد کردن.الان ا ماه سیستم ندارم و واسه اینکه هنوز خبر ندارم درست میشه یا نه تو خرید مادربرد جدید دودلم یعنی روهوام .

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، Mahdi D گفته است :

والا راه دومت که هیچ جوره واسه من عملی نیست :D اصلا  اهل این حرکات نیستم ، نمیخوام هم که بردو به قیمت هنگفتی بفروشم و نیازی انچنانی هم به پولش ندارم ، بحث الان  اینه که کل برد اکی هست به جز همین مشکل استفاده از انبردش که به نظرم حیفه واسه همین بدون استفاده بمونه ، شاید راه تعمیری داشته باشه و شاید اصلا کسی از انبردش استفاده نکنه و حاظر هم باشه سر همین ایراد یه برد Z170 زیر قیمت گیرش بیاد . به هر حال ممنونم ازت 

ببینید دوست من کسی که میاد مین گیمینگ میخره یعنی میخاد بازی کنه و گیم بی گرافیک مثل ماشین بی موتور میمونه! خب معلومه کسی که این مین رو میخره میخاد گرافیک روش نصب کنه.

ولی به نظرم شما اینو یه مدت استفاده کن مثلا 2 هفته بعد همه جوره تستش کن بازی کن زیر بار ببر و ... اگر مشکلی نداشت با ضمانت برگشت پول و... با تضمین 1 هفته ای بده به یکی از دوستان. قیمتشم که میگی میتونی ارزونتر بزنی ایشالا میتونی بفروشی.

شما تاپیک فروش با شرایط الان بزن و از قیمت اصلیش اون 100 تومن که هزینه تعمیره رو کم کن با مقدار دیگه که خریدار راضی شه. یعنی 100 تومنو بده خریدار یا بزاره جیبش با گرافیک جدید بازی کنه یا بره درست کنه، بازم با گرافیک جدید بازی کنه.

لینک به دیدگاه

اره فکر خوبیه 

الان که تست زدم میبینم انبرد هم اکیه کاملا ، باید دیتاشیت سوکتو در بیارم و چند مدتی تست بزنم بردو

لینک به دیدگاه

درود

ماتریکس با msi مشکل دار شده و تلافی ش رو سر مصرف کننده ها در می آره.

تازگیها محصولات msi با گارانتی و خدمات ایستا عرضه می شه . بد نیست باهاش تماس بگیری.

http://ista-cc.com/اطلاعات-تماس-با-کامپیوتر-ایستا

لینک به دیدگاه

یکی از دلایلی که تقریبا به هیچ عزیزی خرید محصولات MSI رو پیشنهاد نمیکنم متاسفانه همین گارانتی ماتریکس هست

نمی خوام بگم بقیه گارانتی ها عالی هستند اما خب ماتریکس دیگه اخرش... حتی با وجود کارخانه ایی که در پرند داره و کلی کارکنان واقعا متوجه نمیشم دلیل این عدم خدمات دهی خوبشون چی هست!!!

با توجه به این که MSI در ایران طرفدار زیادی داره ...

اگرچه عموما هم اگر از مغازه دار بپرسید گارانتی چی هست تا اگر ماتریکس بود خرید نشه تنها میگن گارانتی اصل هست و مطمن... ¬¬ حتی در لیون هم بهمین شکل

اگرچه فارق از راه حلی که جناب بهمنیان معرفی کردند برای تماس با اون شرکت

اگر خودتون تمایل به استفاده از گرافیک اینتل دارید ناچارا باید مادربرد تعویض کنید تا بتونید از گرافیک به طور مناسب استفاده کنید در غیر این صورت گویا مشکل دیگه ایی ندارید

برای فروش هم مشکلی از نظر فروش نیست میتونید شرایط رو قرار بدید در بازارچه و توضیحات رو بدید تعدادی تست از رم و  این موارد قرار بدید تا مشخص بشه تنها مشکلی که داره عدم ساپورت مناسب از igpu هست و اون رو بفروش برسونید

اگراشتباه نکنم چند بار عزیزان مادربرد هایی با مشکل سوکت رو برای فروش قرار داده بودند که بدلیل همین مشکل برخی از اسلات های رم از کار افتاده بود یا رم بصورت دوال چنل ست نمیشد  که در اخر  فروش هم رفت

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

ماتریکس با msi مشکل دار شده و تلافی ش رو سر مصرف کننده ها در می آره.

تازگیها محصولات msi با گارانتی و خدمات ایستا عرضه می شه . بد نیست باهاش تماس بگیری.

http://ista-cc.com/اطلاعات-تماس-با-کامپیوتر-ایستا

فکر خوبیه ممنون واسه پیشنهاد

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، farshid0018 گفته است :

یکی از دلایلی که تقریبا به هیچ عزیزی خرید محصولات MSI رو پیشنهاد نمیکنم متاسفانه همین گارانتی ماتریکس هست

نمی خوام بگم بقیه گارانتی ها عالی هستند اما خب ماتریکس دیگه اخرش... حتی با وجود کارخانه ایی که در پرند داره و کلی کارکنان واقعا متوجه نمیشم دلیل این عدم خدمات دهی خوبشون چی هست!!!

با توجه به این که MSI در ایران طرفدار زیادی داره ...

اگرچه عموما هم اگر از مغازه دار بپرسید گارانتی چی هست تا اگر ماتریکس بود خرید نشه تنها میگن گارانتی اصل هست و مطمن... ¬¬ حتی در لیون هم بهمین شکل

اگرچه فارق از راه حلی که جناب بهمنیان معرفی کردند برای تماس با اون شرکت

اگر خودتون تمایل به استفاده از گرافیک اینتل دارید ناچارا باید مادربرد تعویض کنید تا بتونید از گرافیک به طور مناسب استفاده کنید در غیر این صورت گویا مشکل دیگه ایی ندارید

برای فروش هم مشکلی از نظر فروش نیست میتونید شرایط رو قرار بدید در بازارچه و توضیحات رو بدید تعدادی تست از رم و  این موارد قرار بدید تا مشخص بشه تنها مشکلی که داره عدم ساپورت مناسب از igpu هست و اون رو بفروش برسونید

اگراشتباه نکنم چند بار عزیزان مادربرد هایی با مشکل سوکت رو برای فروش قرار داده بودند که بدلیل همین مشکل برخی از اسلات های رم از کار افتاده بود یا رم بصورت دوال چنل ست نمیشد  که در اخر  فروش هم رفت

والا امروز دوباره تست کردم اینتل هم اکی هست شاید اون لحظه کابلش شل بوده یا هرچی 

به هر حال زیادم وقت تست کردن ندارم که ببینم چه مشکلی واسش درست شده ، دیتاشیت سوکت رو هم اصلا گیر نیاوردم متاسفانه

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Mahdi D گفته است :

والا امروز دوباره تست کردم اینتل هم اکی هست شاید اون لحظه کابلش شل بوده یا هرچی 

به هر حال زیادم وقت تست کردن ندارم که ببینم چه مشکلی واسش درست شده ، دیتاشیت سوکت رو هم اصلا گیر نیاوردم متاسفانه

فکر کنم بدلیل جدید بودن سوکتش هنوز اعلام نشده اگرچه چنتا ویدئو داخل یوتیوب هست که توضیح میده

در مجموع پیشنهاد میشه اسلات های رم دیگر و همینطور تست کردن پورت های USB و SATA رو انجام بدید در صورت موردی نداشتن گویا در کل مشکل خاصی نخواهید داشت

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، farshid0018 گفته است :

فکر کنم بدلیل جدید بودن سوکتش هنوز اعلام نشده اگرچه چنتا ویدئو داخل یوتیوب هست که توضیح میده

در مجموع پیشنهاد میشه اسلات های رم دیگر و همینطور تست کردن پورت های USB و SATA رو انجام بدید در صورت موردی نداشتن گویا در کل مشکل خاصی نخواهید داشت

فهمیدم مشکل از چیه ، الان رم ها به صورت دوال چنل کار نمیکنن ، اگر دوال بزارم سیستم بوت  نمیشه الانم با یک رم دارم پست میزارم 

لینک به دیدگاه

دوستان تا اخر بخونید خواهشا

دوست من اگر هزینه برات مهم نیست راهنمایی کنم سوکت رو به کل برات تعویض کنن عالی ،از نمایندگی ماتریس ابی گرم نمیشه بی خودترین گارانتی ایران،طوری که ارزش بدونه گارانتی خریدن قطعات msi بهتره تا با این گارانتی
یه مشت ادم بی سواد بی شعور ،الان 1 ماهه قراره به من اطلاع بدن برم کارم و انجام بدن .
دوستان دیگه تجربه کنن دنبال محصولات msi نرن تا وقتی برند های دیگه هست جدی میگم شعار هم نمیدم واقعا به ضرر شما میشه ،تو روی من گفتن بنداز دور اقا دیگه به دردنمیخوره اونم مادربرد 800 تومنی که یک ماه خریدم
خدا رو شکر برخورد گارانتی های اصلی دیگه رو دیدم
اواژنگ عالی،الماس عالی شده تازگیا ،سازگار عالی
خود msi ماتریس رو کلاه بردار اعلام کرد گفت شکایت ازش زیاد داره میشه
تا وقتی ایسوس ،گیگابایت ،ازراک هست سمت باقی نرید مخصوصا msi اونم با گارانتی ماتریس
واقعا چه کاریه !!
این همه مین و گراف عالی با گارانتی های معتبر که داخل سایت اصلیشون هم مورد تایید هست.

دوستان توجه کنید اگر جایی پیشنهادی دیدید که گفتن MSI خوبه باور کنید نفعی داره براشون یا اگر خرید نکنید ضرر شدید میکنن
بنده سر حرفم هستم چون بابتش 800 هزار تومن ضرر دادم جلوچشم تو روم مسیول فنی و منشی گفتن بنداز اشغالی به درد نمیخوره ما توان انجامش رو نداریم
خب ماتریس عزیز بی جا کردی گارانتی کردی پول اضافه بابت خدمات جلو جلو گرفتی وقتی توانش رو نداری.
اولا پولی که ضرر دادم فراموشم میشه
دوما تا اخر عمرشون مال حروم و نارضایتی شدید من گردنشون هست
سوما ،خرید msi مساوی با پول دور ریختن ادم از یه سوراخ دوبار گزیده نمیشه
به غیر از گارانتی واقعا تو بعضی قسمت هاش بد عمل کرده سوکت مادربرد هاش از نوع اشغالترین جنس تو نوع خودش استفاده شده واقعا تو برند های دیگه اینطور نیست کج میشه اما مال msi نه اینکه صاف نمیشه بلکه میشکنه خودشون هم میدونن
گیگا دیدم ،ایسوس دیدم صاف میشه و نمیشکنه
اما msi فرصت صاف کردن هم نمیده
بهترین کار دوستان نخرید

Sent from my D826 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

خب دوستان همه جوره برد تست شد ، مشکلی که الان داره مربوط به اسلات های رمش میشه ، الان اسلات های 1 و 2 بدون مشکل هر دو پر هستن و دارن کار میکنن xmp هم روشنه ، اما اسلات های 3 و 4 مرخص هستن ، که خوب الحمد الله مشکل خیلی بدیم نیست و راحت میشه به استفاده ادامه داد 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mahdi D گفته است :

خب دوستان همه جوره برد تست شد ، مشکلی که الان داره مربوط به اسلات های رمش میشه ، الان اسلات های 1 و 2 بدون مشکل هر دو پر هستن و دارن کار میکنن xmp هم روشنه ، اما اسلات های 3 و 4 مرخص هستن ، که خوب الحمد الله مشکل خیلی بدیم نیست و راحت میشه به استفاده ادامه داد 

مادربرد هایی با این مشکل همانطور که در ابتدا عرض کردم قبلا برای فروش گذاشته شده بود که حتی فروش هم رفت

در نتیجه از نظر فروش مشکلی نخواهید داشت

نکته مثبت این هست که مشکل دیگه ایی نداره ...

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، farshid0018 گفته است :

مادربرد هایی با این مشکل همانطور که در ابتدا عرض کردم قبلا برای فروش گذاشته شده بود که حتی فروش هم رفت

در نتیجه از نظر فروش مشکلی نخواهید داشت

نکته مثبت این هست که مشکل دیگه ایی نداره ...

اره ممنون ، فعلا نگرش میدارم تا زمانی که برد جدیدی تهیه کنم 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...