رفتن به مطلب

مشکلاا یک سیستم نو نو

mohammad مهمان
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام سیستمی به تازگی خرید کردم

خودم قطعات رو بستم

الان که به مرحله نصب ویندوز و روشن کردن اینا .... یعنی وصل قطعات تموم شد سیستم تصویر نداره یک بار روشن می شه بعد از ۴ یا ۵ ثانیه سریع و خیلی سریع خاموش و دوباره روشن می شه .

قطعات

H81M-C

G3250

APACER4G

GT710 1G

COOLERMASTER 550W

نه از مادربرد و نه از vga تصویر نمی ده

دکمه DEL F9 F2 F8 هر جی می زنم تصویر نیست که ببینم وارد بایوس می شه یا نه

CD مادربرد رو که می ذارم اتفاقی نمی افتد

متشکر لطفا سریعتر کمک کنید سیستم رو برای فردا نیاز دارم .

لینک به دیدگاه

مادربرد تک بوق سلامت میزنه ؟ یا صدای بوق هی قطع و وصل میشه و تصویر ندارید؟

لینک به دیدگاه

دوستان این مشکل می تونه ربطی به اشتباه وصل کردن سیم های زیر ساتا باشه ؟؟

همون هایی که باعو روشن شدن پنل حلویی کیس می شوند؟؟

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز با توجه به استفاده از خنک کننده deep cool 300 فکر کنم gama اسلات رم هر دوشون کاملا زیر خنک کننده رفته و من هم رم هیتسینک دار گرفتم که با کلی بدبختی جا زدم و الان یک گیره الومینیومی روی رم قرار گرفته .

با توجه به این کار ها می تونه دلیل این باشه؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

اسپیکر مین رو وصل کردید؟
شما اول باید قطعات رو بیرون کیس نصب کنید و تصویر بگیرید بعد داخل کیس ببرید. الان قطعات داخل کیس پیچ شدن یا بیرون کیس در حال تست؟

یه بار بدون رم سیستم رو روشن کن ببین تفاوتی میکنه یا نه.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

سلام. معمولا به خاطر نصب بد کولر و داغ کردن زیاد cpu در حین روشن شدنه. کولر رو باز کن دوباره نصب کن. بعدش clear cmos کن مینو بعدش دکمه پاورو بزار رو 0 و سیستمو روشن کن تا برق کیس تخلیه شه بعدش بزار 1 و روشن کن ببین چی میشه. این سه تا کار رو حتما بکن

لینک به دیدگاه

اسپیکر مین یا همون بازر وصل هست در جای درست خودش

قطعات داخل کیس و پیچ شده هستند .

میلاد جان کولر درست نصب شده و cpu داغ نمی کنه

کارهای شما را کردم نشد

فکر کنم باید با رم دیگری تست کنم

لینک به دیدگاه

با رم سیستم دیگه ای روی هر دو اسلات تست شد

بی فایده بود بدون رم هم هیچ اتفاقی نمی افته

لینک به دیدگاه

مشخصات دقیق سیستم رو لطفا بگید تا ببینیم مشکل کجاست به احتمال زیاد مشکل از باس رمهاست که تصویر ندارید من خودم این مشکلو داشتم

لینک به دیدگاه

دوست من.

تو این مواقع ادم مغزش از کار میفته. من که اینجوریم. پس سعی کن اول به خودت مسلط باشی.

بعد اینکه کل قطعات رو باز کن بیار بیرون کیس.

اینکه قطعات نصب شدن و کولر هم داری باعث میشه دستت باز نباشه برای بعضی چیزا.

قطعات رو بیار بیرون و رو زمین تست کن و همه سوکت برق ها رو وصل کن برق سی پی یو حتما وصل شه بعد هیچ چی دیگه وصل نکن مثلا sata وصل نکن فن وصل نکن موس و... هیچی وصل نکن فقط برق 24 پین و 4 پین سی پی یو. بی رم تست کن باید بوق بزنه اگر نزد یعنی شما اصلا بایوست بالا نمیاد. پاور رو از برق بکش باتری مین رو برعکس کن بزار یه 5 دقیقه ای همینجوری بمونه بعد درستش کن و بزن به برق و روشن کن.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

دوست عزيز همه رو باز كن و جاها ارتباطي ببين خوب وصل كن،حدود يك ماه بيش يك مين دست دو خريده بودم تست شده بود امدم براي دوستم وصل كنم تصوير نميداد وقتي سي بي يو در اوردم يه جيز ريز  ريز رفته بود تو جا سي بي يو باعث شد تصوير نده،رم  اكه دو تا داري يكي وصل كن جند بار وصل كن تست كن

ویرایش شده توسط farzin011
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، MOHAMMAD TITANZ گفته است :

سلام هیچ صدای بوقی نمیاد

تصویر هم که کلا ندارم

توضیحات رو عزیزان داند

پیشنهاد میشه ابتدا مادربرد رو از کیس خارج کنید و سپس اقدام به اسمبل کنید

این بار هم پیشنهاد میشه از فن استوک استفاده کنید و در عین حال رم هارو روی سیستم دیگری تست کنید تا از سلامت رم ها مطمن بشید

در عین حال هم از جا زدن درست پردازنده مطمن بشید

لینک به دیدگاه

دوستان گل رم روی سیستم دیگر کار کرد

در زمان نصب بسیار با دقت کولر و cpu نصب شده اند و مشکلی ندارد با مانیتور های دیگر هم تست شد که جواب نداد .

کلا مادربرد بوق نداره و وقتی روشن می شه سریع خاموش و دوباره روشن می شه ولی این فقط برای اولین بار هست و بعد درست می شه

لینک به دیدگاه

سیستم رو خارج از کسی اسمبل کنید

فقط مادربرد + cpu + فن cpu + رم و پاور وصل باشه

اگر سیستم ران نشد 99 در 100 مشکل از مین یا cpu هستش

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، MOHAMMAD TITANZ گفته است :

دوستان گل رم روی سیستم دیگر کار کرد

در زمان نصب بسیار با دقت کولر و cpu نصب شده اند و مشکلی ندارد با مانیتور های دیگر هم تست شد که جواب نداد .

کلا مادربرد بوق نداره و وقتی روشن می شه سریع خاموش و دوباره روشن می شه ولی این فقط برای اولین بار هست و بعد درست می شه

یعنی سیستم یک بار ریست میشه بعد از اولین باری که روشن شد و سپس  به درستی کار میکنه؟؟

لینک به دیدگاه

سیستم رو بدون هیچ قطعه ای و فقط با cpu روشن کن ببین صدای بوق سلامت رو می زنه یا نه. این اشکال که کیس روشن شه ولی تصویر نداشته باشه غالباً بخاطر 3 چیز هست:

1- برق درست به قطعات نمی رسه

2- کارت گرافیک اشکال داشته باشه

3- یکی از قطعات مادربورد معیوب باشه

که اگه  48 ساعت بعد از خرید باشه و  بوی کیش پیچ نشده باشه(بشرطی که داخل مغازه تست نشده باشه) مغازه دار موظفه که قطعات رو تست و قطعه معیوب رو با نو تعویض کنه

ویرایش شده توسط pesari_az_kelachai
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، farshid0018 گفته است :

یعنی سیستم یک بار ریست میشه بعد از اولین باری که روشن شد و سپس  به درستی کار میکنه؟؟

سیستم چراغ و فناش برای ۴ ثانیه از اینکه شروع به کار می کنند حالت شوک بهشون دست می ده مانند خاموش شدن و دوباره به راه می افتند.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MOHAMMAD TITANZ گفته است :

سیستم چراغ و فناش برای ۴ ثانیه از اینکه شروع به کار می کنند حالت شوک بهشون دست می ده مانند خاموش شدن و دوباره به راه می افتند.

مادربرد Anti-Surge داره احتمال داره این مورد بدلیل مشکل پاور باشه

پیشنهاد مشیه پاور روی سیستم دیگری تست کنید و از سلامت پاور مطمن بشید

در صورت سالم بودن احتمالا مورد از مادربرد هست با توجه به خاموش و روشن شدن فن ها هر 4 ثانیه

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

میلاد پورحسن مهمان

در این حالت فقط مشکل یا از رم هست که تست کردید دوم کارت گرافیک که تست کردید به سیپیو و بقیه قطعاط ربطی نداره حتی اگر داغ بشه مشکل مطمعنا از پاور هست

اگر پاور ماژولار هست کابلهارو چک کنید فقط از کابلهای خودش استفاده کنید زمانی که کابل 4پین سی پی یو روی مادر برد وصل نشده باشه یا خروجی لازم رو نداشته باشه تصویر نمیگیرید به هیچ وجه  اگر از رم مطمعن هستین فقط پاور و کابلی که گفتم رو چک کنید اگر نتیجه نده صد دز صد جایی اتصالی دارید یا کابلی مثل کلید پاور و....... رو مثبت و منفی رو توجه نکردین

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز من هم مشکل مشابه شما رو بر روی سیستم یکی از رفقا دیده بودم که مشکل از بایوس بود و با آپدیت شدن بایوس مشکل حل شد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

معمولا اول این کارارو می کنند :

یبار بایوس رو ریست کنید یا اون باتریش رو بردارید  چند ثانیه بعد بزارید ببیند سیستم راه می افته یا نه !!!  گاها با اپدیت بایوس هم مشکل رفع میشه !

رم  رو ببین درست جا زدی تو شیار درست یا نه...!

پاور دیگه ای سیستم رو چک کن ببین مشکل از پاورت نباشه...!

گرافیکت رو هم با کارت دیگه ای چک کن ، اگر انبرد داره بردت بدون گرافیک چک کن...!

هاردت رو ببین سوکتش درسته ...usb هم به سیستم وصل نکن... چون دیده شده سوکت و یا کابل برق خراب بوده هی باعث اتصال و خاموش سیستم میشه... !

لینک به دیدگاه

سلام رم با باس 1600 فقط روش بزار تست کن احتمال زیاد اشکال از رم هست

لینک به دیدگاه

سلام پاور کولرمستر نو هست خیر سرشون شرکت خوبی هست وقت نکردم تست کنم .

رم ها روی سیستم دیگه کار کرد شبار چک شد و تمیز شد .

vga چک شد سالم هست

باز هم تصویر ندارم

بایوس رو هم که نمی تونم اپدیت کنم

به پورت های USB هم چیزی وصل نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...