رفتن به مطلب

اورکلاک گرافیک در بایوس

amirpcp30
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من دو تا گرافیک msi 460 hawk به صورت sli دارم فرکانس دیفالت 780 هست که افزایش دادم به 850 با ولتاژ +10 و مموری رو از 1800 گذاشتم 2111 که پایدار هست می خواستم ببینم چطوری این ها رو در بایوس گرافیک ادیت کنم؟

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

من دو تا گرافیک msi 460 hawk به صورت sli دارم فرکانس دیفالت 780 هست که افزایش دادم به 850 با ولتاژ +10 و مموری رو از 1800 گذاشتم 2111 که پایدار هست می خواستم ببینم چطوری این ها رو در بایوس گرافیک ادیت کنم؟

ممنون

درود

به وسیله نرم افزار زیر

NVIDIA BIOS Editor (NiBiTor) v6.1

NiBiTor.v6.01.zip

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

شما ابتدا با کمک برنامه GPU-Z یک کپی از بایوس فعلی کارتتان بردارید :

( میتونید برنامه رو از لینک زیر دریافت کنید )

GPU-Z

سپس بایوس ذخیره شده را با استفاده از برنامه NiBiTor باز کرده و تغییرات لازم رو اعمال کنید و در نهایت بصورت یک بایوس جدید با پسوند rom.* ذخیره کنید . ( جای * از هر اسمی میتوان استفاده کرد ).

NVIDIA BIOS Editor (NiBiTor

در آخر برای پاک کردن بایوس قدیمی و رایت بایوس جدید از برنامه NVFlash استفاده کنید :

NVFlash

به این صورت که ابتدا یک فلاپی یا فلش بوتیبل داس تهیه کنید بعد محتویات برنامه رو به همراه فایل بایوس مورد نظر در داخل فلاپی ریخته و تحت داس بوت شوید و از دستور زیر برای انجام عمل آپدیت بایوس کارت استفاده کنید :

nvflash -f -p 0 biosname.rom

منتظر بمانید تا عمل آپدیت انجام شود و وقتی تمام شد سیستم را راه اندازی مجدد کنید .

تذکر1 : عدد 0 در دستور فوق مربوط به کارت اول میباشد و برای کارت دوم هم عدد 1 قرار میدهید و به همین ترتیب تا چند کارت به صورت مجزا انجام میشود.

تذکر 2 : به جای عبارت biosname نامی را که بایوس ادیت شده را به نام آن ذخیره کرده اید مینویسید.

تذکر 4 : همیشه یک بکاپ از نسخه اصلی بایوس داشته باشید تا درصورت عدم همخوانی بایوس ادیت شده بتوانید عمل ریکاوری بایوس اصلی را انجام دهید.

تذکر 4 : مسئولیت انجام کلیه مراحل فوق و عواقب آن بر عهده خود کاربر خواهد بود و در این مورد مسئولیتی شامل حال اینجانب و سایت نخواهد بود :-S

:-?

ویرایش شده توسط 3DSAT
لینک به دیدگاه

با سلام

اما پیشنهاد میکنم حداکثر فرکانسی رو که بدون ولتاژ پایدار هست رو در بایوس ست کنید!اگر هم اصرار دارید باید از تب فریمی ولتاز ادیتور در برنامه Nibitor ولتاز های مربوط به کلاک3d رو تغییر بدید و بعد از فلاش بایوس صحت ولتاژ های ست شدرو با GPU=zیا MSI afterburnerچک کنید

لینک به دیدگاه

به این صورت که ابتدا یک فلاپی یا فلش بوتیبل داس تهیه کنید بعد محتویات برنامه رو به همراه فایل بایوس مورد نظر در داخل فلاپی ریخته و تحت داس بوت شوید و از دستور زیر برای انجام عمل آپدیت بایوس کارت استفاده کنید :

nvflash -f -p 0 biosname.rom

منتظر بمانید تا عمل آپدیت انجام شود و وقتی تمام شد سیستم را راه اندازی مجدد کنید .

فکر نمیکنم دستورات atiflash و nvflash مشابه باشند.. دستور ویرایش کارت ati ( تغیرر نام داده به amd ) با نرم افزار atiflash بدین گونه بود در دستوری که گفتید f- برای اجبار کردن به عملیات فلش هست و اگه بخوای مثلا بایوس ایسوز رو بریزی روی کارت گیگابایت از اون -f استفده میکنی در کل اون f- یه چیز نیست که حتما باید جز دستور باشه )

برای نرمال فلش atiflash -p 0 biosname.rom مورد استفاده هست ... درواقع شما دستور فورس فلش کارتهای ati/amd رو به این دوستمون که nvidia داره گفتی و فقط جای atiflash نوشتی nvflash

من روش بالا رو موقع ارتقا بایوس 5770 هام به کار میبردم و مطمئنم دستوری که دادید مربوط به ATIFLASH هست نه NVFLASH و با اطمینان میگم روشی که گفتید کاملا اشتباهه ... لطفا اطلاعات غلط ندید البته جالبه که با دادن این اطلاع غلط امتیاز مثبت هم گرفتید ( این برام جای سواله ؟ )

این برای atiflash هست : http://www.techpowerup.com/forums/showthread.php?t=57750&highlight=atiflash+guide

این برای nvflash هست : http://www.overclock.net/nvidia/149879-howto-nvidia-bios-flashing.html

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

من در حال حاضر 2 تا evga gtx 460 1gb رو sli کردم و بایوساشون رو خودم 2-3 باری طی یه هفته ای که خریدم آپدیت کردم

و اما در مورد nvflash

دستور بدین گونه هست :nvflash -i0 -4 -5 -6 biosname.rom ( البته فکر کنم حضور -4 فقط برای اجبار به عملیات فلش هست و اگه -4 رو هم نزاری اوکی هست اگه بایوس صحیح کارت رو بخوای بزاری احتیاجی هم به -4 نیست مگر بخوای مثلاً بایوس ایسوز بریزی روی کارتت اونوفت -4 لازمه ولی روش فورس فلش در هر حال قابل انجامه و بدی به اینه که اگه بایوس باکارت شما مچ نباشه باز هم عملیات رو ممکنه بدون هشدار ادامه بده ) , در واقع روش نرمال فلش اینه که من میگم بهتره با این دستور پیش برید چون اگه بایوس با کارت شما مطابقت نکنه نمیزاره فلش کنید : nvflash -i0 -5 -6 biosname.rom

( در کل روش استفاده از نرمال فلش و فورس فلش شبیه به همند و یه کار میکنند اما به نظر شخصی من روش نرمال فلش بهتره )

بعد از نوشتن دستور بالا ازت میپرسه میخوای فلش بشه که با زدن کلید y بش پاسخ مثبت میدی ( البته خودش فکر کنم هشدار میده که اگه بایوس اشتباه یا مال یه کارت دیگه رو بریزی ممکنه کارتت تصویر نده البته شما اگه مطمئن باشی بایوس مخصوص کارت خودت رو میریزی مشکلی نیست و بعد هم در حین انجام آپدیت که 10 تا 20 ثانیه هست به هیچ عنوان نباید ریست کنی یا برق سیستم رو قطع کنی یا کلا برق بره)

نکات زیر هم کامل درسته و منهای عبارات درون پرانتز هم در atiflash کاربرد داره و هم در nvflash :

تذکر1 : عدد 0 در دستور فوق مربوط به کارت اول میباشد (i0- را میگویم ) و برای کارت دوم هم عدد 1 قرار میدهید و به همین ترتیب تا چند کارت به صورت مجزا انجام میشود. ( از طریق دستور nvflash --index میتونید خودتون این مطلب رو متوجه بشید )

تذکر 2 : به جای عبارت biosname نامی را که بایوس ادیت شده را به نام آن ذخیره کرده اید مینویسید.

تذکر 4 : همیشه یک بکاپ از نسخه اصلی بایوس داشته باشید تا درصورت عدم همخوانی بایوس ادیت شده بتوانید عمل ریکاوری بایوس اصلی را انجام دهید. ( با این دستور nvflash -b backup.rom و به جای backup نامی که میخواید باش بایوس ذخیره بشه قرار بدید )

تذکر 4 : مسئولیت انجام کلیه مراحل فوق و عواقب آن بر عهده خود کاربر خواهد بود و در این مورد مسئولیتی شامل حال اینجانب و سایت نخواهد بود

نمیدانم توان شما در چه حد هست اما اگه خواستی با کول دیسک ( فلش ) کار کنی من هم آمادشو رو دارم البته ساختش کار آسونیه و با نرم افزار HP USB Disk Storage Format Tool و اگه خواستی کمک میکنم به شما

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

توضیحات بالا رو کمی شکافتم به طور خلاصه :

1- بعد از ساختن فلش بوتیبل و کارهای اولیه دستور زیر را میزنی :

nvflash -i0 -5 -6 biosname.rom

بدین ترتیب بایوس کارت اولت رو ارتقا میدی

2- ننوبت به کارت دوم میرسه :

nvflash -i1 -5 -6 biosname.rar

بدین ترتیب بایوس کارت دومت هم ارتقا دادی

در هر حال مسئولیتش با من نیست و همه ریسکش پای خود شما

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

اما پیشنهاد میکنم حداکثر فرکانسی رو که بدون ولتاژ پایدار هست رو در بایوس ست کنید!اگر هم اصرار دارید باید از تب فریمی ولتاز ادیتور در برنامه Nibitor ولتاز های مربوط به کلاک3d رو تغییر بدید و بعد از فلاش بایوس صحت

من با استفاده از این نرم افزار nibitor که فکر کنم آرین ورژنش هم دارم نمیتونم کلاکها یا ولتاژ رو تغییر بدم یعنی 3d clock و .... فریز ( غیر قابل دسترس ) هست و هر کاری که میکنم فایده نداره ...

ممنون میشم راهنماییم کنید

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

سلام

ممنون ولی سوالمو شاید اشتباه گفتم که شما هم اشتباه متوجه شدید

اینها یی که گفتید رو می دونستم قبلا فلش کردم اما نمی دونم چطوری باید با nibitor فرکانس ها رو ست کنم مشکل منم مثل مشکل دوستمون هست:

من با استفاده از این نرم افزار nibitor که فکر کنم آرین ورژنش هم دارم نمیتونم کلاکها یا ولتاژ رو تغییر بدم یعنی 3d clock و .... فریز ( غیر قابل دسترس ) هست و هر کاری که میکنم فایده نداره ...

ممنون میشم راهنماییم کنید

چون دو تا گرافیک دارم از کد nvflash --index استفاده می کنم

اما پیشنهاد میکنم حداکثر فرکانسی رو که بدون ولتاژ پایدار هست رو در بایوس ست کنید!اگر هم اصرار دارید باید از تب فریمی ولتاز ادیتور در برنامه Nibitor ولتاز های مربوط به کلاک3d رو تغییر بدید و بعد از فلاش بایوس صحت ولتاژ های ست شدرو با GPU=zیا MSI afterburnerچک کنید

این فرکانس بدون ولتاژ هم پایداره ولی با +10 پایدار تره به همین دلیل ولتاژ دادم

قبلا ولتاژ همین طوری دادم مشکلی نداشته ولی فرکانس رو نمی دونم چطوری ست کنم

منتظر راهنمایی دوستان...

با سپاس

لینک به دیدگاه

شما بایوس بده من براتون هر فرکانسی که دوست دارید ست میکنم :-?

یا اصلا چنیدن بایوس با فرکانس و ولتاز های مد نظر شما ...

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

شما بایوس بده من براتون هر فرکانسی که دوست دارید ست میکنم :-?

یا اصلا چنیدن بایسو با فرکانس و ولتاز های مد نظر شما ...

اگه بتونی دقیق روش رو یادم بدی ممنون میشم چون این شکل رو دوست ندارم ( میشه یه جور مفت خوری که همه زحمات رو شما بکشی و من بدون اینکه روش اصلی رو بدونم فقط استفاده کنم )

یا حداقل برنامه ای که استفاده میکنید لینکشو بزارید شاید اشکال از ورژن برنامه هست که من دارم

الان دسترسی ندارم ولی تا شب با عکس نشون میدم مشکل من چطوریه تا بهتر بتونید راهنماییم کننید

ممنون :-S

لینک به دیدگاه

برای نرمال فلش atiflash -p 0 biosname.rom مورد استفاده هست ... درواقع شما دستور فورس فلش کارتهای ati/amd رو به این دوستمون که nvidia داره گفتی و فقط جای atiflash نوشتی nvflash

نه اتفاقا این دستور در مورد کارت های انویدیا هم کاربرد داره البته هرکدوم از این دو دستور در شرایط خاص خودش به کار میره

اگه بتونی دقیق روش رو یادم بدی ممنون میشم چون این شکل رو دوست ندارم ( میشه یه جور مفت خوری که همه زحمات رو شما بکشی و من بدون اینکه روش اصلی رو بدونم فقط استفاده کنم )

یا حداقل برنامه ای که استفاده میکنید لینکشو بزارید شاید اشکال از ورژن برنامه هست که من دارم

الان دسترسی ندارم ولی تا شب با عکس نشون میدم مشکل من چطوریه تا بهتر بتونید راهنماییم کننید

ممنون :-?

راستش پس من در جواب amirpcp30 بود (چون کارتشون HAWk بود)به هر حال منم از همین برنامه استفاده میکنم البته برنامه های مخصوصی وجود داره که شرکت ها برای فلاش بایوس استفاده میکنند که رایگان نیست مثل فریمی بایوس ادیتور....

لینک به دیدگاه

فکر نمیکنم دستورات atiflash و nvflash مشابه باشند.. دستور ویرایش کارت ati ( تغیرر نام داده به amd ) با نرم افزار atiflash بدین گونه بود در دستوری که گفتید f- برای اجبار کردن به عملیات فلش هست و اگه بخوای مثلا بایوس ایسوز رو بریزی روی کارت گیگابایت از اون -f استفده میکنی در کل اون f- یه چیز نیست که حتما باید جز دستور باشه )

من روش بالا رو موقع ارتقا بایوس 5770 هام به کار میبردم و مطمئنم دستوری که دادید مربوط به ATIFLASH هست نه NVFLASH و با اطمینان میگم روشی که گفتید کاملا اشتباهه ... لطفا اطلاعات غلط ندید البته جالبه که با دادن این اطلاع غلط امتیاز مثبت هم گرفتید ( این برام جای سواله ؟ )

عجب :-?

از گفته خودتون مطمئن هستید که من اطلاعات غلط دادم!!!!؟؟؟ ~x(

دوست عزیز اول اطلاعات خودتون رو در این زمینه کامل کنید و بعد بیایید نظر بدید ، من از همین دستوری که نوشتم بارها عمل فلش رو انجام دادم ~x(

اعتماد به نفس خوبه ولی زیادیش درد سرساز میشه :-S

نظرت در مورد این مطالب چیه که از سایتهای معتبری هم هستش : ~x(

Tomshardware

PCStats

B)

لینک به دیدگاه

عجب :-?

از گفته خودتون مطمئن هستید که من اطلاعات غلط دادم!!!!؟؟؟ ~x(

دوست عزیز اول اطلاعات خودتون رو در این زمینه کامل کنید و بعد بیایید نظر بدید ، من از همین دستوری که نوشتم بارها عمل فلش رو انجام دادم ~x(

اعتماد به نفس خوبه ولی زیادیش درد سرساز میشه :-S

نظرت در مورد این مطالب چیه که از سایتهای معتبری هم هستش : ~x(

Tomshardware

PCStats

در ابتدا باید بگم که این دو سایت هیچ کدوم برای من باز نشد که نشد البته ممکنه اشکال از آی اس پی من بوده باشه و دلیل نمیشه تامزهاردور برای من با پسوند com باز میشه ولی .co.uk خیر... اما من خودم تست کردم با دستوری که دادید و لی انجام نشدیه ای کاش پیش من بودید و شخصا هم میدیدید

بهرحال الکی فقطظ تئوری وار گیر ندادم و خودم حرف شما رو تست کردم انقدر علم هم دارم که خودم کاری رو تست کنم و فقط به نت اکتفا نکنم ( من همون اول که 460 بایوسش رو عوض کنم بعد از آماده سازی nvflash روی کول دیسک گفتم شاید بشه مثل همون ati سابق که داسشتم همینو انجام بدم و فقط به جای atiflash بنویسم nvflash ولی نتیجه این شد که شکست خوردم و مجبور شدم اصولی کار کنم )

در نهایت اگه کمک بدید من با استفاده از دستور شما اینکارو برای کارتم انجام بدم ، حرفم رو پس میگیرم ولی تا زمانی که نتونم بر اساس دستور شما کار فلش رو انجام بدم پای حرفی که زدم هستم

جمله زیر هم در مورد خودتون بیشتر صادقه :::

اعتماد به نفس خوبه ولی زیادیش درد سرساز میشه B) ((( پست 13 هم ببینید دلیل نمیشه چیزی که روی سری 200 و nvflash نسخه 5 به پایین کار بده روی سری سری 400و 500 وNvflash ورژن 5 به بالا کار بده )

مرسی

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

عزیزان خواهشا ادامه ندید

امیر جان درسته این دستور برای کارت های سری 400و 500 وNvflash ورژن 5 به بالا جواب نمیده شما برای ادیت بایوس از اخرین ورژن NIBITOR استفاده کن چون من همین الان بایوس کارت 580 ادیت کردم :-?

لینک به دیدگاه

عزیزان خواهشا ادامه ندید

امیر جان درسته این دستور برای کارت های سری 400و 500 وNvflash ورژن 5 به بالا جواب نمیده شما برای ادیت بایوس از اخرین ورژن NIBITOR استفاده کن چون من همین الان بایوس کارت 580 ادیت کردم :-?

نه دوست عزیزم بحث من دعوی یا حاشی سازی نیست اما بالشخصه من که تازه یاد گرفتم اگه قبلا نمیدونستم چطور 460 فلش کنم پیش خودم میگفتم وقتی 50% پست یه نفر درسته و تشکر و امتیاز ( آنهم از طرف مدیران مجرب ) داره حتماً 100% درسته و کار من رو حل میکنه و ممکن بود تا مدتی گمراه میشدم چون میگفتم این منم که کارم ایراد داره و ایشونن هم پاسخش مستقیم به کسی است که کارت مشابه من داره ( دو عدد 460 ) و با لینکی هم که گذاشته نشون داده دستوری که داده در مورد nvflash نسخه 5 به بالا درسته ( اطلاعات غلط )

و اگه توضیحاتشون در تاپیکی بود که مربوط به کارت سری 200 بود یا میگفتن سری 5 به پایین حق با ایشون بود چون من 460 دارم و از nvflash که ایشون در پستش لینک داده استفاده کردم .... پست من هر چند ناقصه ولی خدا رو شکر احتمال اینکه کسی که 460 داره با خوندن پستم به مشکل بخوره یا گمراه بشه صفر هست و پست من و 3dsat رو نشون بدید به یک مبتدی که میخواد فلش بایوس 460 انجام بده ببینید از کدوم نتیجه مثبت مبیگیرن

در مورد nibitor هم یه نرم افزار دیگه هم تست کردم ولی همه چی فریز هست امشب عکس میزارم اما فکر کنم در نهایت مجبور بشم بدم شما برام ویرایش کنید البته درست نیست به شما زحمت بدم

مرسی :-S

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

دوست عزیز amirsss شما با سخنان و ویرایشاتی که انجام دادید نظر لطفتونو رسوندید :-S

امیدوارم مشکل شما هم حل بشه ، براتون آرزوی موفقیت دارم .

:-?

لینک به دیدگاه

سلام

ببخشید شاید مشکل از سوال من بود که اینطور شد از همه عذر می خواهم

در صورتی که می توانید آموزش ست کردن فرکانس رو بگذارید چون بیشتردوست دارم یاد بگیرم اگر هم براتون فعلا مقدور نیست و وقتشو ندارید بایوس رو بزارم

بایوس خودشو بزارم یا hawk tallon attack ؟ چون tallon فرکانسش 811 هست اگه این کلا بایوسش بهتره همینو بزارم با کارت منم مشکلی نداره تست کردم

ممنون

لینک به دیدگاه

دوست عزیز amirsss شما با سخنان و ویرایشاتی که انجام دادید نظر لطفتونو رسوندید ~x(

امیدوارم مشکل شما هم حل بشه ، براتون آرزوی موفقیت دارم .

من جواب شما دوست عزیز رو همون گونه دادم که با نهایت لطف و احترام و بدور از تمسخر جواب من رو دادید و وظیفه خود دونستم که محبت شما رو با پست و ویرایشات متعدد خودم جبران کنم . البته یکی از ویرایشاتم در پست 5 بود که اشکال از بنده بود که درباره بایوس ati نکته ای رو اشتباه گفتم که سریعا تصحیح شد ولی بقیه پستام رو برای تکمیل کردنشون ویرایش کردم تا کسی مطلبی رو بد متوجه نشه ( در این مورد مدیران میتونن ویرایشاتم رو نشون بدن که ابهامی نباشه ) B) . من هم آرزو میکنم هر روز به نسبت روز قبل پیشرفت کنید و موفق تر از روز قبل باشید ، پیشاپیش سال جدید رو هم به شما تبریک میگم :-?

ولی از پست سوم این تاپیک درس خوبی گرفتم و اون اینکه برای ویرایش بایوس کارت انویدیا gtx 460 با نرم افزار

NVFlash نسخه 5.100.0.1 دستور

بصورت nvflash -f -p 0 biosname.rom هست چون افرادی با تجربه هم از شما تشکر کردن و هم امتیاز گرفتید و مطمئنم حرف شما صحیحه و من از شما عذر میخوام :-S

و اما بهتره این قضیه رو ( چه خوب یا بد ) همینجا تموم کنیم و اینقدر همدیگر رو مورد مهر و لطف قرار ندهیم و از بحث تاپیک خارج نشویم

============================================================================================================================

مشکل من با nibitor مثل شکل زیر هست همونطور که میبینید همه چیز قفل شده و من گزینه ای هم برای فعال کردنشون نمیبینم

در کادر قرمز رنگ چیزهایی که باید برای تغییر دادن برام در دسترس باشند اینگونه نیست و فریز شده ( کادر قرمز ) ... در کادر سیاه رنگ هم خود برنامه گفته ممکنه با بعضی بایوسها مشکل داشته باشه بدین ترتیب ما رفتیم سراغ یه برنامه نام نا آشنا ( حداقل برای خودم اسمش آشنا نبود )

post-5245-037938400 1300223645_thumb.jpg

اسم برنامه نام ناآشنای دیگه برای من x-bios editor بود به در این برنامه هم همه چیز فریز هست همونطور که در شکل با کادر قرمز مشخص کردم چیزهایی که نیاز دارم تغییرشون بدم فریز هستند . در کادر سیاه گزینه هایی مبنی بر فعال کردن یا غیر فعال کردن هست که من نمیدونم منظورشون چی بود ولی با زدن تیک جکباکسها بازم تغییری ندیدم ..

post-5245-095991100 1300224696_thumb.jpg

این بایوس من هست ببینید برای شما هم همین مشکل هست یا خیر (لازم به تغییری در بایوس نیست فقط میخوام بدونم برای شما بازه یا خیر و اگه بازه اسم دقیق و همچنین نسخه نرم افزاری که باش تست کردید به من بدید )

GF104.rar

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

سلام

منم کلاک هاش برام غیر فعال در nibitor نمی توانم تغییر بدم

این بایوسم:

GF104.zip

ممنون میشم توضیح بدید چطوری ویرایشش می کنید اگرم وقتشو ندارید بازم هیچ فقط فرکانسشو بزارید 850 مموری هم 2000 و ولتاژ +10 

به نظرتون اور خوبی هست یا یک چیزی درش زیاده؟ مموری تا 2250 هم پایداره ولی تاثیر خیلی خیلی کمی داره چون فرکانس هسته کمه به همین دلیل 2000 گفتم باشه بهتره خراب هم نشه چون pcb اینقد داغ میشه که نمیشه بهش دست زد و مموری رو خراب می کنه هسته بالای 90 نمیره دماش

ممنون

با سپاس

ویرایش شده توسط amirpcp30
لینک به دیدگاه

اساتید عزیز خصوصا ultra extreme عزیز نیازمند یاری شما هستم

آیا بایوسی که در پست 17 لینک گذاشتم با nibitor شما قابل ویرایش بود ؟

هلپ !

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان

استاد کیه؟! من کوچیک همتون هستم :-?

شرمنده یکم سرم شلوغه واسه همین دیر جواب میدم (دم عیده دیگه ;) )

امیر جان قبلا هم عرض کردم بایوس های سری 400 و 500 کاملا شبیه به هم هستن و من به راحتی با برنامه انودیا بایوس ادیتور میتونم این بایوس رو به هر فرکانسی که دوست دارید براتون ادیت کنم فقط شما امر چه فرکانسی بفرمایید [-X

لینک به دیدگاه

سلام استاد

آقا اختیار داری شما سروری .

راستش همونطور که گفتم احتیاجی به ویرایش نیست چون خودم میخوام اصولی یاد بگیرم ولی 3 تا سوال دارم اگر پاسخ بدید ممنون میشم و شاید مشکلم رو بتونم حل کنم

1- آیا شما هم وقتی nibitor رو باز میکنید در ابتدا با همون تصویری روبرو میشد که در پست 17 هست ( درپست 17 عکسی از nibitor 6 گذاشتم ولی همه چی مثل 3dclock فریز شده ) یا اینکه با عکسی که من نهادم متفاوته ؟

2- اگر شما هم در ابتدا به همون شکلی که من با nibitor 6 روبرو میشم ، روبرو میشید ، آیا تغییر خاصی اعمال میکنید که 3dclock و ... فعال بشند ؟

3- دقیقا از کدام ورژن nibitor استفاده میکنید ؟

خیلی عذر میخوام در این موقعیتی که مشغله داشتید مزاحم شدم ، هر موقع سرتون خلوت تر شد پاسخم رو بدید

من منتظر میمانم

مرسی [-X

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

سلام

اگه میشه یک نگاهی هم به پست 18 بیندازید چون من بایوس رو گذاشتم فرکانس ها رو هم نوشتم ولی مثل اینکه ندیدید

ممنون

لینک به دیدگاه

امیر جان شما تو آپشن ها دنبالFermi Clock Domain بگرد!ورژنش مهم نیست چون از 5.8 به بعد تقریبا تمام کارت هارو ساپورت میکنه

سلام

اگه میشه یک نگاهی هم به پست 18 بیندازید چون من بایوس رو گذاشتم فرکانس ها رو هم نوشتم ولی مثل اینکه ندیدید

ممنون

رییس +10 یعنی چقدر؟ با AfterBurner ولتاژ افزایش بدهید مقدار ولتاژست شده رو در تست MSI Kombustor با GPU-z یا AfterBurner اندازه بگیرید! باید به این صورت باشه 0.966یا 1.1 دقت کنید گرافیک تو لود باشه

لینک به دیدگاه

• 4 سال بعد...

سلام.کارت گرافیک من ati amd radeon hd 5550 هست که رو جعبش نوشته اورکلاک ادیشن.من 3 شب پیش برا اینکه بتونم ولتاژ انلاک کنم و بتونم بیشتراورکلاک کنم تصمیم گرفنم بایوسش اپدیت کنم.ازسایت techpower گشتم نزدیک ترین و تنها مدلی که بایوسش با مال من عینن یکی بود radeon 5450 بود که ورژن بایوسش و سرعت هسته و رمش کاملا با مال من برابر بود.با gpu_z چک کردم.دانلود کردم فایلش rom. بود من اسمشو عوض کردم جای rom. هم bin. زدم.بعد از داس اپدیت کردم با فلش مموری اما وسطش ارور 0fl0l یا همچین چیزی داد.بعدش restart کردم حالا سیستم روشن میشه اما نه بوت میشه نه صفحه روشن میشه.گرافیک گزاشتم رو 1 سیستم دیگه اما اون سیستمم روشن نشد گرافیک برداشتم روشن شد.الان فقط فن روش کارمیکنه 4 روزم هست هیچ کاری نتونستم بکنم.حالا چیکارکنم ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...