رفتن به مطلب

نویز ضعیف و آزار دهنده در صدای gigabyte z170x gaming 3

ahmad basirat
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من به تازگی سیستم بستم و به طرز عجیبی با کارت صدای ماردبردم مشکل دارم !

i7 6700
2*8 corsaire 2400
hdd Seagate
gigabyte 1070 g1
cooler & power cooler master
case : X3plus Viper
MOTHERBOARD : GIGABYTE Z170x GAMING 3

وقتی هدفون ، هنذفری یا هر چیز دیگه به پشت کیس (پورت سبز رنگ) وصل میکنم ، یه صدای نویز خیلی ضعیف و مداوم رو میشنوم که حتی تو بازی ها بیشتر هم میشه !!!
ولی وقتی به پنل جلوی کسی وصل میکنم دیگه نویز نداره ولی در عوضش اصلا  استریو نیست اونوقت !!!!

همه ی درایورها به آخرین ورژن آپدیت شدن و هر کاری بلد بودم کردم ولی نویز از بین نرفت ! حتی وقتی هم صدای سیستم رو میبندم هم صدای نویز میاد 
به نظر خودم که مادربرد مشکل داره ...

اگه کسی همچین مشکلی داشته و یا راه حلی میدونه، خیلی ممنون میشم کمکم کنه

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

صدای میکرفونه مادربردتو کامل قطع کن ببین درست میشه

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

کل قطعات رو باز کنید و بیرون کیس اسمبل کنید اگر نویزی وجود نداشت از پاورتون هست.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1395/07/07, 23:43:40، CREATIVE گفته است :

سلام عزیز

صدای میکرفونه مادربردتو کامل قطع کن ببین درست میشه

سلام دوست عزیز

از میکروفون استفاده نمیکنم اصلا! 

لینک به دیدگاه

در در 1395/07/07, 23:49:32، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

کل قطعات رو باز کنید و بیرون کیس اسمبل کنید اگر نویزی وجود نداشت از پاورتون هست.

موفق باشید.

سلام دوست عزیز 

مطمئن شدم که نویز از پاور و یا جای دیگه ای نیست! 

لینک به دیدگاه

قانونا باید عقب و جلو یه صدا رو بدن 

شما چک کن یه لحظه پنل کارت صدا رو 

چک کن ک حتما فیش جلویی کیس تنظیماتش رو حالت هدفون باشه و بقیه تنظیماتی ک فک میکنید مورد داره رو تنظیم کنید توش و تست کنید ببینید درست میشه ؟

چون یه همچین حالتی برای فیش جلوی کیس داشتم بعد از کلی چک فهمیدم از پنل رو حالت اسپیکر بوده و من با هدفون وصل میشدم گذاشتمش رو حالت هدفون درست شد 

اگر بازم نشد چک کن ک فیشی ک وصل میشه ب مادربرد برای گرفتن فیش صدای جلوی کیس کامل جا رفته باشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ahmad basirat گفته است :

سلام دوست عزیز 

مطمئن شدم که نویز از پاور و یا جای دیگه ای نیست! 

چه جوری تست کردید؟

اسپیکر هم وصل کردید به عقبش؟ اوضاع چه جویه بازم نویز هست؟
البته یه مقدار صدای هوا و ویز کوچیک تقریبا میشه گفت طبیعیه و مشکلی نیست. ولی زیاد نباید باشه. مثلا در حین گوش دادن به موزیک اصلا نباید شنیده بشه.

تو بازی که میگید بیشتر میشه احتمالا به این دلیله که خود بازی ولوم رو بالا میبره و نویز بیشتر میشه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

چه جوری تست کردید؟

اسپیکر هم وصل کردید به عقبش؟ اوضاع چه جویه بازم نویز هست؟
البته یه مقدار صدای هوا و ویز کوچیک تقریبا میشه گفت طبیعیه و مشکلی نیست. ولی زیاد نباید باشه. مثلا در حین گوش دادن به موزیک اصلا نباید شنیده بشه.

تو بازی که میگید بیشتر میشه احتمالا به این دلیله که خود بازی ولوم رو بالا میبره و نویز بیشتر میشه.

بله وصل کردم عقبش بازم نویز داشت 

یه جوریه که تو موزیک های آرام و ملایم به وضوح قابل شنیدنه! 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Amiro3D گفته است :

قانونا باید عقب و جلو یه صدا رو بدن 

شما چک کن یه لحظه پنل کارت صدا رو 

چک کن ک حتما فیش جلویی کیس تنظیماتش رو حالت هدفون باشه و بقیه تنظیماتی ک فک میکنید مورد داره رو تنظیم کنید توش و تست کنید ببینید درست میشه ؟

چون یه همچین حالتی برای فیش جلوی کیس داشتم بعد از کلی چک فهمیدم از پنل رو حالت اسپیکر بوده و من با هدفون وصل میشدم گذاشتمش رو حالت هدفون درست شد 

اگر بازم نشد چک کن ک فیشی ک وصل میشه ب مادربرد برای گرفتن فیش صدای جلوی کیس کامل جا رفته باشه

ممنون از کمکتون ❤

چشم تنظیمات رو باز هم یه یار دیگه بررسی میکنم ولی زیاد بهش امیدوار نیستم... 

اون فیش که به مادربرد میخوره رو هم بررسی کردم، جهتش درست بود و تا ته رفته بود سر جاش... 

به نظر شما میتونه مشکل از کیس باشه؟؟ 

من از دو نفر پرسیدم، بهم گفتن اکثر کیس ها پنل جلوشون استریو نیست!? 

واقعا عجیبه ولی من همون پنل عقب هم برام درست بشه کافیه 

فعلا مادربرد رو دادمش به گارانتی تا ببینم چیکار میتونن برام بکنن 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ahmad basirat گفته است :

بله وصل کردم عقبش بازم نویز داشت 

یه جوریه که تو موزیک های آرام و ملایم به وضوح قابل شنیدنه! 

یه کاری کن.

مین رو بیار بیرون و فقط برق از پاور بهش بده و درایو ویندوز رو وصل کن و هیچی دیگه وصل نکن. در این حالت تست کن. ببین بازم مشکل نویز داری یا نه.

بعد اینکه هدفون امپدانس بالاتر رو هم امتحان کن ببین نتیجه چیه.

اسپیکرت چیه دوست من؟ بعضی وقت ها خود دیوایس هم مستعد تقویت اون افست هست و نتیجش میشه هوایی که شنیده میشه. در حال حاضر من 4 اسپیکر  و 3 هدفون دارم که هرکدوم برای خودش یه میزان صدای هوا پخش میکنه و تقریبا تو هیچ کدوم نویز صفر نیست.

در 2 دقیقه قبل، ahmad basirat گفته است :

فعلا مادربرد رو دادمش به گارانتی تا ببینم چیکار میتونن برام بکنن 

دادیش گارانتی؟! اوه مای گاد.

امیدوارم مین رو مثل قبل بهت برگردونن.

مطمعنا نمیفهمن این چیزی که شما میخای رو وجملشون هم اینه که اقا ما 3 ساعت باهاش موزیک گوش دادیم و مشکل نداشت!

من سر همین نویز مین قبلیم رو دادم گارانتی ماتریکس حدود 3 سال پیش و وقتی بهم برش گردوندن کاملا واضح بود که ازش برای شست و شوی ظرف هاشون استفاده کرده بودن!! یه تاب بسیار ملیح 45 درجه هم روی مین افتاده بود! همه اینا تو 3 روز کاری و 4 روز عاری به وجود اومده بود.

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

یه کاری کن.

مین رو بیار بیرون و فقط برق از پاور بهش بده و درایو ویندوز رو وصل کن و هیچی دیگه وصل نکن. در این حالت تست کن. ببین بازم مشکل نویز داری یا نه.

بعد اینکه هدفون امپدانس بالاتر رو هم امتحان کن ببین نتیجه چیه.

اسپیکرت چیه دوست من؟ بعضی وقت ها خود دیوایس هم مستعد تقویت اون افست هست و نتیجش میشه هوایی که شنیده میشه. در حال حاضر من 4 اسپیکر  و 3 هدفون دارم که هرکدوم برای خودش یه میزان صدای هوا پخش میکنه و تقریبا تو هیچ کدوم نویز صفر نیست.

دادیش گارانتی؟! اوه مای گاد.

امیدوارم مین رو مثل قبل بهت برگردونن.

مطمعنا نمیفهمن این چیزی که شما میخای رو وجملشون هم اینه که اقا ما 3 ساعت باهاش موزیک گوش دادیم و مشکل نداشت!

من سر همین نویز مین قبلیم رو دادم گارانتی ماتریکس حدود 3 سال پیش و وقتی بهم برش گردوندن کاملا واضح بود که ازش برای شست و شوی ظرف هاشون استفاده کرده بودن!! یه تاب بسیار ملیح 45 درجه هم روی مین افتاده بود! همه اینا تو 3 روز کاری و 4 روز عاری به وجود اومده بود.

داداش با 3، 4 تا هدفون و اسپیکر تست کردم ربطی نداره بهش... 

خودم Sennheiser دارم

این گارانتیش آواژنگه 

فکر نکنم این وحشی بازیا رو در بیارن 

نویزش کاری به موزیک نداره 

کاملا واضحه داداش

اصن صدای ویندوز قطع هم که باشه این نویزشو میده

اول دادم فروشنده، فروشنده کاملا تایید کرد و ارسال کرد برای گارانتی...  یعنی از بابت تایید شدن مشکل نگرانی وجود نداره

چرا نرفتی ازشون شکایت کنی؟ 

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، ahmad basirat گفته است :

داداش با 3، 4 تا هدفون و اسپیکر تست کردم ربطی نداره بهش... 

خودم Sennheiser دارم

این گارانتیش آواژنگه 

فکر نکنم این وحشی بازیا رو در بیارن 

نویزش کاری به موزیک نداره 

کاملا واضحه داداش

اصن صدای ویندوز قطع هم که باشه این نویزشو میده ?

اول دادم فروشنده، فروشنده کاملا تایید کرد و ارسال کرد برای گارانتی...  یعنی از بابت تایید شدن مشکل نگرانی وجود نداره

چرا نرفتی ازشون شکایت کنی؟ 

خب پس امیدوارم که بفهمن مشکل و تعمیر نکن تعویض کنن مین رو.

سنهیزر به دلیل سنسیتیویتی بالای هدفون هاش بیشتر نویز رو پخش میکنه بنده هم 2 مدل سنهیزر دارم.

آواژنگ امیدوارم بهتر از ماتریکس باشه.

از خودشون به خودشون شکایت کنم؟! به نظرت فایده داره؟ مثل این میمونه که بری ایرانخودرو زمان تحویل خودروت باشه بعد بت بگن برو 2 هفته دیگه بیا! میری شکایت کنی؟! اب تو هاونگ کوبیدنه...

یه مودم دی لینک 2750 بردارم خریده بود. مشکل مودم این بود که نمیتونست پی سی ها رو به هم وصل کنه هرکاری میکردی نمیتونست ارور میداد قطع میکرد فرستادش گارانتی که یادم نیست چی بود وقتی برگشت اصلا شبیه مودم نبود! هیچ وقتم دیگه اون مودم سابق نشد!

پس ما هم مثل شما میشینیم ببینیم آواژنگ چه میکنه.

لینک به دیدگاه

راه حلش سيم ارت هست، يه سيم ارت بخر يه سرش رو به كيس يه سرش رو به لوله اهني شوفاژ يا لوله اب وصل كن، من خودم هر وقت اين مشكل رو داشتم اينجوري درست شده..

به غير از اين مسئله هم اگر پاور خوب و اورجينال هم داشته باشي يه چيزي حدود ١١٠ ولت برق رو بدنه كيس تخليه ميكنه (پاور هاي قلابي حدود ٤٠-٥٠ ولت) همين باعث ايجاد نويز ميشه كه خب تو كشورهاي ديگه پريزها سيم ارت هم دارند ولي از اونجا كه اينجا ايرانه حتما بايد سيم ارت رو خودتون نصب كنيد كه متاسفانه كمتر كسي هم از اين موضوع اطلاع داره و بيشتر سوختگي ها و مشكلات سخت افزاري از همين جا سرچشمه ميگيرن..

ویرایش شده توسط Ali Alborz
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

راه حلش سيم ارت هست، يه سيم ارت بخر يه سرش رو به كيس يه سرش رو به لوله اهني شوفاژ يا لوله اب وصل كن، من خودم هر وقت اين مشكل رو داشتم اينجوري درست شده..

به غير از اين مسئله هم اگر پاور خوب و اورجينال هم داشته باشي يه چيزي حدود ١١٠ ولت برق رو بدنه كيس تخليه ميكنه (پاور هاي قلابي حدود ٤٠-٥٠ ولت) همين باعث ايجاد نويز ميشه كه خب تو كشورهاي ديگه پريزها سيم ارت هم دارند ولي از اونجا كه اينجا ايرانه حتما بايد سيم ارت رو خودتون نصب كنيد كه متاسفانه كمتر كسي هم از اين موضوع اطلاع داره و بيشتر سوختگي ها و مشكلات سخت افزاري از همين جا سرچشمه ميگيرن..

ممنون بابت راهنمایی تون 

چشم حتما این راه رو هم امتحان میکنم

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

خب پس امیدوارم که بفهمن مشکل و تعمیر نکن تعویض کنن مین رو.

سنهیزر به دلیل سنسیتیویتی بالای هدفون هاش بیشتر نویز رو پخش میکنه بنده هم 2 مدل سنهیزر دارم.

آواژنگ امیدوارم بهتر از ماتریکس باشه.

از خودشون به خودشون شکایت کنم؟! به نظرت فایده داره؟ مثل این میمونه که بری ایرانخودرو زمان تحویل خودروت باشه بعد بت بگن برو 2 هفته دیگه بیا! میری شکایت کنی؟! اب تو هاونگ کوبیدنه...

یه مودم دی لینک 2750 بردارم خریده بود. مشکل مودم این بود که نمیتونست پی سی ها رو به هم وصل کنه هرکاری میکردی نمیتونست ارور میداد قطع میکرد فرستادش گارانتی که یادم نیست چی بود وقتی برگشت اصلا شبیه مودم نبود! هیچ وقتم دیگه اون مودم سابق نشد!

پس ما هم مثل شما میشینیم ببینیم آواژنگ چه میکنه.

امیدوارم همینطور باشه، از خدامه که عوضش کنن! 

بله سنهیزرخیلی حساسه و کوچکترین صداها رو پخش میکنه، موافقم. 

نه داداش، منظورم از شکایت این بود که واقعا بری دادگستری و شکایت کنی! البته میدونم خیلی دردسر داره و روندش طولانیه ولی خوب اگه یکی پیگیر باشه و بفهمن ازشون شکایت شده، شاید برای آبروی خودشون و موقعیت شغلی خودشون هم که باشه، مسئولیت کارشون رو قبول کنن... حالا که دیگه قضیش تموم شده ولی من خودم تابحال با این روش به نتایج خوبی رسیدم! 

خدا مودم تون رو بیامرزه  :)))) 

هر وقت از گارانتی گرفتمش، همینجا نتیجه رو اعلام میکنم... 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوست عزیز مشکلتون حل شد ؟

فرستاده شده از Lenovo TAB 2 A10-70Lِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در در 1395/09/22, 12:00:33، Mehdi.N1 گفته است :

سلام دوست عزیز مشکلتون حل شد ؟

فرستاده شده از Lenovo TAB 2 A10-70Lِ من با Tapatalk

سلام دوست عزیز
ببخشید دیر جواب دادم ، اصلا یادم رفته بود که این پست رو گذاشته بودم !
دادم گارانتی و بعد از حدود 10 روز پس دادن و گفتن درست شده 
ولی کامل درست نشده بود و هنوز یه مقدار خیلی کمی نویز داشت !
بعد هدفون رو زدم به پورت جلوی کیس و در کمال تعجب کار کرد و نویز هم نداشت و همونطور استفاده کردم و الان مشکلی باهاش ندارم
پورت جلو رو برای هدفون و پورت پشت کیس رو برای اسپیکر استفاده میکنم چون اون نویز فقط با هدفون و دقت زیاد قابل شنیدنه 
ممنون از پیگیری تون...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...