رفتن به مطلب

*** " مباحثه 1 " کنسول یا PC ؟ چرا ؟ ***

Recommended Posts

در 32 دقیقه قبل، моджтаба گفته است :

سلام
مدتهای زیادی بود که سایت و فروم لیون رو دنبال میکردم گفتم حالا به بهونه بردن هدیه هم شده عضو شم و یه پیام بفرستم!

با حرف های اقا فرشاد عزیز موافق نیستم (پایین توضیح میدم)

از نظر من هیچ کدوم بر دیگری ارجحیت ندارن چون هرکدوم هوادار ها و کاربری خودشونو دارن!
این که فرشاد جان میگن کیس ماد شده باید بگم که کنسول های ماد شده هم داریم(مثلا خود من نوشته بالای کنسولم که PS3 slim هست رو با LED تنظیم کردم که بر اساس دمای کنسول رنگش تغییر میکنه) و ماد کردن کنسول واقعا فان به تمام معنا است و فقط باید دل بدید حتی دیدم که کنسول رو واتر کولر هم کردن(هم PS3 هم PS4)

اما برسیم به بحث انجام کارهای دیگه که باید به استرایکر عزیز بگم تنها موردی که با PC میشه انجام داد و با کنسول نمیشه نصب برنامه هایی برای انجام کارهای دیگه هست مثلا فوتوشاپ و ............. وگرنه تماشای فیلم و گوش سپردن به موسیقی و حتی نت گردی رو هم میشه با کنسول انجام داد!

بریم سر بحث گیم:

تو بحث گیم بیشتر به ژانر بازی شما مربوطه مثلا فک کنم اکثر گیمر ها بپذیرند که اول شخص تیراندازی با PC چیز دیگه ای هست و از اون طرف بازیهای سبک مسابقه اتومبیل رانی رو کنسول و با دسته یه چیز دیگه هستن.

در کل به نظر من تمایل کاربر هست که مشخص میکنه از چه ابزاری برای بازی استفاده کنه!
و البته باید دقت کرد که کنسول باز ها بازیهای انحصاری دارن که PC بازها ندارن و از اون ور هم گاهی دیده شده بازیهایی برای PC منتشر میشن که بعضا نسخه کنسولی ندارن(خیلی کم هستن)!

در ضمن دقت کنید که برای اجرای اکثر بازیها با کیفیت بالا (4K) به عنوان مثال به کارت تایتان ایکس نیاز داریم که کم کم ۳−۴ تومنه که با خرید کنسول این میزان هزینه به کاربر وارد نمیشه و میتونه مابه التفاوت رو به خرید بازیهای اورجینال کنسول بپردازن!

به شخصه هیچ کدوم از دنیا ها رو به اون یکی ترجیح نمیدم و هردو دنیا رو برای یک گیمر واقعی لازم میدونم!

دوست عزیز سلام این حرفتون درست نیست شما با کنسول روی 4k با تنظیمات لو یا میدیوم با 30 فریم قفل  بازی میکنید ولی با titan  که میفرمایید شما روی الترا با فریم بالای 60  بازی میکنید و برای یه گیمر 10 فریم هم 10 فریمه

لینک به دیدگاه

• ارسال 380
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

سلام خدمت همه دوستان

به نظر من pc بهتر از کنسوله.هرچند که نمیشه از توانایی های کنسول نسبت به قیمتش صرف نظر کرد.حالا اگر این موضوع رو منطقه ای کنیم و بخوایم تو ایران بررسی کنیم به برتری مطلق pc میرسیم چون واقعا هزینه بازیهای کنسول خیلی بالاست در صورتی که روی pc به مراتب پایین تره حتی در مقایسه بازیهای اورجینال.

در مورد انحصاری های هردو هم به نظر من pc واقعا انحصاری هایی داره که مشابهش هم تو کنسول ها نیست مثل dota،wow،lol

اما نکته ای که هست اینه که بعضی از شرکت های بازی سازی دارن به سمت کنسول ها کشیده میشن و دلیلشم مشخصه عدم هک.مثل همین کونامی و اینکه کاری که مایکروسافت با اوردن ویندوز 10 به ایکس وان کرد اینده روشنی برای کنسول ها رقم زد.

در کل به قول یکی از دوستان لذت اسمبل با انباکسینگ یکی نیست و باید گفت pc به مراتب کاربردی تره.

لینک به دیدگاه

سلام به همه عزیزان

من PC رو انتخاب میکنم چون:

1-راحت تر و امکانات بیشتری نسبت کنسول داره

2- از نظر گیم پلی هم خیلی سرتر از کنسول هست 

3-همزمان کارهای دیگه هم میشه انجام داد

آرزوی موفقیت برای همه!!!

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، pouryan01 گفته است :

دوست عزیز سلام این حرفتون درست نیست شما با کنسول روی 4k با تنظیمات لو یا میدیوم با 30 فریم قفل  بازی میکنید ولی با titan  که میفرمایید شما روی الترا با فریم بالای 60  بازی میکنید و برای یه گیمر 10 فریم هم 10 فریمه

عزیز اگه یکم اخبار گیم رو دنبال میکردی میدیدی که الان هم کنسول ها میتونن ۶۰ فریم بدن!(و اینکه باید بگم که ماها تقریبا تفاوتی بین ۳۰ و ۶۰ فریم رو نمیبینم چون چشم ما ۲۴ فریم بر ثانیه بیشتر رو نمیتونه درک کنه حالا شما ۳۰۰۰ فریم داشته باش یا ۲۴ فریم)

جالبه که این قضیه low یا mediume از کجا نشعت داره معلوم نیست!

مورد بعدی باید گفت که شما حساب کن سیستمی که بتونه اون کارت رو ساپورت کنه و گلوگاه نشه چقدرمیشه قیمتش؟(فک نکنم از این نظر اصلا قابل مقایسه باشن)

ویرایش شده توسط моджтаба
لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه گیمرها!

من کامپیوتر بازی رو مثل خیلی از شماها، از زمین خاکی شروع کردم، یعنی از آتاری! بعد هم سگا PS1&2 رو امتحان کردم. اما الان سال هاست که دیگه ۱ پی سی گیمرم.

برای انتخوابم دلایل زیادی دارم، اما قبلش باید ۱ نکته رو یادآوری کنم:

*انتخاب بین کنسول و پی سی تا حدی به سلیقه افراد بستگی داره، به لذت طرف از ابزاری که داره*

اما من قصد مقایسه منطقی بین این۲ رو دارم.

*از لحاظ مادی، کنسول به صرفه تره. چون ۱ پی سی خوب، حداقل ۲برابر ۱ کنسول قیمت داره.

*از لحاظ قدرت و کیفیت، پی سی بهتره.

*از نظر لوازم جانبی و امکانات و ابزارهای مختلف، پی سی بهتره، چون تنوع بیشتری داره، از انواع موس و کیبرد و دسته بگیر تا انواع هدست های واقعیت مجازی و صندلی و حتی کیس! این امر منجر به رقابت بین برندها و افزایش کیفیت میشه.

*از نظر طول عمر، به نظرم هر ۲ باهم برابر هستن. چون کنسول مدت زمان طولانی بازی ها رو با کیفیت متوسط و ثابتی ارایه میده، اما پی سی در همون بازه زمانی چند ساله، بازی ها رو ابتدا با کیفیت بالا و اواخر دوره با کیفیت پایین اجرا میکنه.
*از نظر بازی های اختصاصی، کنسول ها بهترن. البته با رویه جدید مایکروسافت و انتشار بازی های انحصاری اکس باکس روی پی سی، این نقطه قوت کنسول ها هم داره به خطر میوفته.

*از نظر امکانات جانبی هم، پی سی بهتره، از رایت سی  دی گرفته تا تایپ ۱ متن ساده!

با توجه به مجموع امتیازها، باید گفت که پی سی بهتر از کنسوله!

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه گیمرها!

من کامپیوتر بازی رو مثل خیلی از شماها، از زمین خاکی شروع کردم، یعنی از آتاری! بعد هم سگا PS1&2 رو امتحان کردم. اما الان سال هاست که دیگه ۱ پی سی گیمرم.

برای انتخوابم دلایل زیادی دارم، اما قبلش باید ۱ نکته رو یادآوری کنم:

*انتخاب بین کنسول و پی سی تا حدی به سلیقه افراد بستگی داره، به لذت طرف از ابزاری که داره*

اما من قصد مقایسه منطقی بین این۲ رو دارم.

*از لحاظ مادی، کنسول به صرفه تره. چون ۱ پی سی خوب، حداقل ۲برابر ۱ کنسول قیمت داره.

*از لحاظ قدرت و کیفیت، پی سی بهتره.

*از نظر لوازم جانبی و امکانات و ابزارهای مختلف، پی سی بهتره، چون تنوع بیشتری داره، از انواع موس و کیبرد و دسته بگیر تا انواع هدست های واقعیت مجازی و صندلی و حتی کیس! این امر منجر به رقابت بین برندها و افزایش کیفیت میشه.

*از نظر طول عمر، به نظرم هر ۲ باهم برابر هستن. چون کنسول مدت زمان طولانی بازی ها رو با کیفیت متوسط و ثابتی ارایه میده، اما پی سی در همون بازه زمانی چند ساله، بازی ها رو ابتدا با کیفیت بالا و اواخر دوره با کیفیت پایین اجرا میکنه.
*از نظر بازی های اختصاصی، کنسول ها بهترن. البته با رویه جدید مایکروسافت و انتشار بازی های انحصاری اکس باکس روی پی سی، این نقطه قوت کنسول ها هم داره به خطر میوفته.

*از نظر امکانات جانبی هم، پی سی بهتره، از رایت سی  دی گرفته تا تایپ ۱ متن ساده!

با توجه به مجموع امتیازها، باید گفت که پی سی بهتر از کنسوله!

لینک به دیدگاه

سلام و ممنون از شما بابت این تاپیک خوب

سوال شما مستقیما به گیم اشاره داره

من از چند تا از دوستام سوال کردم که اکثرا نظرشون PC بود و همچنین نظر و انتخاب خودم هم PC هست

نمیدونم شاید از یه حس قدیمی میاد  و همینطور احساس راحتی و تسلط کامل در بازی بوسیله موس و کیبورد (مخصوصا بازی های شوتر)

و همینطور امکان ارتقاء و یه مسئله مهمتر اینکه PC صرفا برای گیم ساخته نشده و علاوه بر گیم طیف کارایی که میشه باهاش انجام داد خیلی وسیعه

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، моджтаба گفته است :

عزیز اگه یکم اخبار گیم رو دنبال میکردی میدیدی که الان هم کنسول ها میتونن ۶۰ فریم بدن!(و اینکه باید بگم که ماها تقریبا تفاوتی بین ۳۰ و ۶۰ فریم رو نمیبینم چون چشم ما ۲۴ فریم بر ثانیه بیشتر رو نمیتونه درک کنه حالا شما ۳۰۰۰ فریم داشته باش یا ۲۴ فریم)

مورد بعدی باید گفت که شما حساب کن سیستمی که بتونه اون کارت رو ساپورت کنه و گلوگاه نشه چقدرمیشه قیمتش؟(فک نکنم از این نظر اصلا قابل مقایسه باشن)

درمورد فریم به شدت اشتباه میکنید !:|

شما یک بازی رو 24 فریم ، 30 فریم ، 45 فریم ، 60 فریم ، 100 فریم ، 120فریم ، 144 فریم اجرا کنید ، تو هر کدوم از این ها روونتر شدن تصویر به به عینه شاهد خواهید بود !

یعنی واقعا تا حالا بازی 30 فریم رو با 60 فریم مقایسه و بازی نکردید ؟!

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، моджтаба گفته است :

با حرف شما مخالفم. تفاوت بین 30 فریم و 60 فریم برای انسان های معمولی "کاملا" مشهود هستش و خلبانان جنگی حتی تا 200فریم بر ثانیه هم میتونند ببینند.

نظر خود بنده : صد در صد برتری در تمام جهات با pc هستش. تنها گزینه ای که بین این دو میشه مقایسه کرد بازی های انحصاری هستش که بستگی به سلیقه فرد داره. من چون به سبک moba و rts علاقه زیادی دارم پس در این زمینه برتری رو به pc میدم که البته اشاره کردم این مورد کاملا سلیقه ای هستش.

یه نکته دیگه هم بگم که کنسول اصلا به صرفه نیستش کسانی که pc باز هستند و با شبکه steam کار می کنند این مورد رو کامل درک خواهند کرد. (حال توضیح ندارم ببخشید )

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، bighero7 گفته است :

درمورد فریم به شدت اشتباه میکنید !:|

شما یک بازی رو 24 فریم ، 30 فریم ، 45 فریم ، 60 فریم ، 100 فریم ، 120فریم ، 144 فریم اجرا کنید ، تو هر کدوم از این ها روونتر شدن تصویر به به عینه شاهد خواهید بود !

یعنی واقعا تا حالا بازی 30 فریم رو با 60 فریم مقایسه و بازی نکردید ؟!

عزیز تفاوت بسیار محسوس نیست!
بله روان تر میشه منم نگفتم نمیشه!
ببینید این قضیه هم خیلی شبیه اون موضوع چگالی پیکسل تو گوشی هست که اپل بالا اورد تا اینجوری الان جنگ روش باشه!

لینک به دیدگاه

عذرخواهی میکنم پست رو در تاپیک اشتباه دادم

لطفا پاک شود .

ویرایش شده توسط Monk
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، моджтаба گفته است :

عزیز تفاوت بسیار محسوس نیست!
بله روان تر میشه منم نگفتم نمیشه!
ببینید این قضیه هم خیلی شبیه اون موضوع چگالی پیکسل تو گوشی هست که اپل بالا اورد تا اینجوری الان جنگ روش باشه!

نه مثل اینکه 60 فریم  بازی نکردین یا متوجه تفاوتش نشدین:|

بگذریم 

به نظر من هم کنسول و هم پی سی خوبه 

ولی قطعا اگه کنسول ها نبودن مشکل بزرگی تو صنعت گیمینگ پیش نمیومد ولی در صورتی که پی سی گیمینگ نابود بشه ( که عمرا نابود بشه ) خیلی چیزا تو صنعت گیمینگ ناقص میمونه 

جالبه که کنسول ها تا حد زیادی دارن شبیه یه پی سی کامل میشن ، یعنی امکانات یه پی سی رو دارن ولی با امضای سخت افزاری خاص خودش که به صورت نرم افزاری فقط توسط شرکت خودش پشتیبانی میشه 

مثل شرکت اپل که سخت افزار و سیستم عامل و نرم افزارهای اختصاصی خودش رو داره 

لینک به دیدگاه

صد در صد pcاخه برای چی باید پول بدی بازیاشو به این گرونی بخری در حالی که بازی های کامپیوترو با  پنج تومن میه خرید ولی اونو با 300تومن

لینک به دیدگاه

Ehsan_PCI برادر عزیز جنبه جدید در علم پزشکی ایجاد کردید!

۲۰۰ فریم بر ثانیه میبینن؟

حرفتون مثل این میمونه که بگیم یه ماشین با ماکزیم سرعت ۱۵۰ کیلومتر حدود ۳۲۰ کیلو متر حرکت کنه!

لینک به دیدگاه

مزایای کنسول:

دردسر کمتر (نسبت به پی سی کمتر با  ارور ها و کرش مواجه میشید ،  نیاز به دانش کمتر (فقط دیسک رو وارد کن و بازی کن) ،  نگرانی از این که کنسول شما نتونه بازی رو اجرا کنه ندارید.

تخفیفات ویژه یا اکانت گلد ،  محدود نبودن  به صندلی ، اشتراک گذاشتن بازی ها ، هزینه کمتر( این مورد شاید برای ما که معمولا غیر قانونی بازی میکنیم صدق نکنه) ، میتونه جای پخش کننده هم باشه ، پورت بازی بعضا بهتر هست

مزایای PC:

کنترل بهتر روی بازی با موس و کیبورد ،  قابلیت شخصی سازی زیاد ،  قابلیت جابه جایی (مخصوص لپتاپ ها) ،  ارتقا و تعمیر راحت  ، استفاده برای هر کار جز بازی ،  تاخیر کمتر  در بازی کردن (تاخیر TV ها خیلی زیادتر از مانیتور ها هست) ، بازی های استراتژیک مثل Totalwar یا Dota2 ،  آزاد بودن در استفاده از ماد و ...  ، امکانات جانبی بازی مثل ساختن map ها ، مسابقات بزرگ بهتر

به نظرم بازی های انحصاری خیلی دلیل محکمی نیست اکثر بازی های Xone برای PC  عرضه میشه و بازی های PS4 رو میشه سریع تموم کرد.

غیر از اینها بستگی به پول شما هم داره 

تا 2 میلیون کنسول کمی بهتره ، خیلی هم بخواهید هزینه کنید هم pc هم کنسول بگیرید.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، bighero7 گفته است :

نه مثل اینکه 60 فریم  بازی نکردین یا متوجه تفاوتش نشدین:|

بگذریم 

به نظر من هم کنسول و هم پی سی خوبه 

ولی قطعا اگه کنسول ها نبودن مشکل بزرگی تو صنعت گیمینگ پیش نمیومد ولی در صورتی که پی سی گیمینگ نابود بشه ( که عمرا نابود بشه ) خیلی چیزا تو صنعت گیمینگ ناقص میمونه 

جالبه که کنسول ها تا حد زیادی دارن شبیه یه پی سی کامل میشن ، یعنی امکانات یه پی سی رو دارن ولی با امضای سخت افزاری خاص خودش که به صورت نرم افزاری فقط توسط شرکت خودش پشتیبانی میشه 

مثل شرکت اپل که سخت افزار و سیستم عامل و نرم افزارهای اختصاصی خودش رو داره 

مثل اینکه شما تا حالا بررسی نکردی!
عزیز یه سر برو مقایسه بین pc و ps4 بازی  horizon zero dawn رو ببین تا بفهمی چی میگم!

لینک به دیدگاه

خیلی از دوستان گفتند که کنسول فقط برای گیمه اما با پی سی هر کار دیگه ای میشه انجام داد.

به نظرتون کسی که کارش برای مثال برنامه نویسیه میره کنسول میخره؟ اصلا میاد این دوتا رو با هم مقایسه کنه؟ مطمئنا نه! گوشی نسبت به دوربین عکاسی امکانات خیلی بیشتری داره اما آیا یه عکاس میاد برای عکاسی گوشی بخره؟ 

وقتی پی سی با کنسول مقایسه میشه یعنی فقط گیم مورد نظره و مقایسه ی خارج از این اشتباهه!

در 13 دقیقه قبل، vasack گفته است :

سلام خدمت همه دوستان

به نظر من pc بهتر از کنسوله.هرچند که نمیشه از توانایی های کنسول نسبت به قیمتش صرف نظر کرد.حالا اگر این موضوع رو منطقه ای کنیم و بخوایم تو ایران بررسی کنیم به برتری مطلق pc میرسیم چون واقعا هزینه بازیهای کنسول خیلی بالاست در صورتی که روی pc به مراتب پایین تره حتی در مقایسه بازیهای اورجینال.

در مورد انحصاری های هردو هم به نظر من pc واقعا انحصاری هایی داره که مشابهش هم تو کنسول ها نیست مثل dota،wow،lol

اما نکته ای که هست اینه که بعضی از شرکت های بازی سازی دارن به سمت کنسول ها کشیده میشن و دلیلشم مشخصه عدم هک.مثل همین کونامی و اینکه کاری که مایکروسافت با اوردن ویندوز 10 به ایکس وان کرد اینده روشنی برای کنسول ها رقم زد.

در کل به قول یکی از دوستان لذت اسمبل با انباکسینگ یکی نیست و باید گفت pc به مراتب کاربردی تره.

در هم اکنون، alireza8745 گفته است :

صد در صد pcاخه برای چی باید پول بدی بازیاشو به این گرونی بخری در حالی که بازی های کامپیوترو با  پنج تومن میه خرید ولی اونو با 300تومن

با اکانت های ترکیبی کنسول میشه به قیمت بازی کرکی پی سی بازی کنسول تهیه کرد و در این مورد قابلیت آنلاین  هم حذف نمیشه و از مشکلات نصب هم خبری نیست!

مطمئنا پی سی بازی های انحصاری بسیار بیشتری داره که برای کنسول ها نمیاد. ارزش انحصاری ها مهمه. شاهکارهای ناتی داگ به هیچ وجه قابل مقایسه با بازی های معمولی مثل دوتا نیست!

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، моджтаба گفته است :

اغلب بازی های AAA کنسول ها، روی ۳۰ فریم  قفله. به ازای هر۱ بازی۶۰فریم، من میتونم حداقل ۲ بازی ۳۰ فریم نام ببرم.

کی گفته چشم ما ۲۴ فریم میبینه؟ چشم  تا ۱۵۰ فریم در ثانیه رو تشخیص میده، اینم لینکش.

https://www.google.com/url?q=http://us.battle.net/wow/en/forum/topic/7199031187&sa=U&ved=0ahUKEwjDm7DEiLDPAhUEPxoKHYRiDHwQFggPMAE&sig2=rsU5ISMyQojb6PnCPY8Mhg&usg=AFQjCNGMY9uRYl1qT8iUVoRtGxp-lnJH3Q

برای همین عینک های واقعیت مجازی جداقل باید ۹۰ فریم در ثانیه بدن تا مغز احساس طبیعی بودن کنه. ۲۴ فریم استاندارد سینمایی هست که ریشه در تاریخچه این صنعت داره.

در خصوص کیفیت بالای پی سی، باید گفت به دلیل انحصاری بودن تکنلوژی های گرفیکی مثل شبیه سازی حالت طبیعی موها، نور، افکت های anti-aliasing و.، به شرکت انویدیا، کنسول ها از اینا بی بهره هستند. چون کنسول ها از پردازنده های  AMD استفاده می کنن.

در خصوص گلوگاه هم باید گفت به این سختی که شما میگین نیست! من ۲ تا GTX970 دارم و CPU من CORE I5 3570K هستش که ۴ سال قدمت داره. با این حال، هیچ اثری از گلوگاه تو بازیام ندیدم.

لینک به دیدگاه

سلام

تا سال پیش pc بهترین انتخاب بود،ولی بعد از فراگیر شدن قفل منحوس denuvo و کرک نشدن بازی ها و راه حل عجیب سی دی کی اشتراکی که با کوچکترین تغییر تو فایل های ویندوز نیاز به فعالسازی مجدد داره علاوه بر قیمت بالای قطعات هزینه بازی اورجینال(که انتخاب بین اورجینال و کرکی یکی از مزیت های pc بود)هم بهش اضافه میشه. همچنین مشابه بازار موبایل شما gtx 980 خریداری میکنید مدتی بعد بنچمارک های gtx 1060 از اون بالا تره و یه جورایی حس میکنید از غافله عقب موندید و همیشه باید برای به روز بودن سیستم تغلا کنید. که در مورد کنسول این مورد وجود نداره.

لینک به دیدگاه

از نظر من جفتش رو یک گیر حقیقی باید داشته باشه چرا که pc بازی ها رو بهتر اجرا می کنه با ازادی عمل بیشتر کنسول ها هم انحاری های بسیار زیبایی دارن که نمی شه ازش گذشت.

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، моджтаба گفته است :

مثل اینکه شما تا حالا بررسی نکردی!
عزیز یه سر برو مقایسه بین pc و ps4 بازی  horizon zero dawn رو ببین تا بفهمی چی میگم!

شما الان بحث رو دارید عوض میکنید ، شما بر چه اساسی فکر کردین که من از هورایزن بدم میاد؟! یا فکر میکنم که گرافیکش کمه ؟؟!! اصلا متوجه موضوع فریمی که داریم در موردش صحبت میکنیم هستین  ؟ 

الان هورایزن برای چی مطرح کردین ؟! میخواین بگین 30 فریم اجرا میشه بهتر و روونتر از 60 فریم بازیهایی مثل کانتره ؟! من بحثم فریم و اینکه میشه حتی 144 رو هم تشخیص داد هست  ولی چه فایده که قبول نمیکنید پس لطفا ادامه ندید

لینک به دیدگاه

نظر بنده روی pc هستش

1 - کنسول بیشتر برای افراد کم سن و سال و نوجوان ها خوبه

2 - در حال حاضر اکثر بازی های سطح بالای مولتی پلیر روی  pc هستن  ( DOTA 2 - LOL - CS : GO )

3 - بنده تجربه کار با انواع کنسول ها رو دارم  اما بازی های شوتر روی PC با موس کلا یه چیز دیگست .....

4 - بازی های سبک استراتژیک  کلا در  انحصار pc هستن

5- بازی با یه PC مود شده و موس و کی بورد گیمینگ یه حس و حال خوبی داره

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، GForce گفته است :

خیلی از دوستان گفتند که کنسول فقط برای گیمه اما با پی سی هر کار دیگه ای میشه انجام داد.

به نظرتون کسی که کارش برای مثال برنامه نویسیه میره کنسول میخره؟ اصلا میاد این دوتا رو با هم مقایسه کنه؟ مطمئنا نه! گوشی نسبت به دوربین عکاسی امکانات خیلی بیشتری داره اما آیا یه عکاس میاد برای عکاسی گوشی بخره؟ 

وقتی پی سی با کنسول مقایسه میشه یعنی فقط گیم مورد نظره و مقایسه ی خارج از این اشتباهه!

با اکانت های ترکیبی کنسول میشه به قیمت بازی کرکی پی سی بازی کنسول تهیه کرد و در این مورد قابلیت آنلاین  هم حذف نمیشه و از مشکلات نصب هم خبری نیست!

مطمئنا پی سی بازی های انحصاری بسیار بیشتری داره که برای کنسول ها نمیاد. ارزش انحصاری ها مهمه. شاهکارهای ناتی داگ به هیچ وجه قابل مقایسه با بازی های معمولی مثل دوتا نیست!

سلام

دوست عزیز خیلی خوب گفتید در مورد مقایسه بین کنسول و pc.اصل مطلب این مقایسه به نظر بنده همینه.

دوستان متاسفانه در مورد کارایی های دیگه pcهم تو این مسئله مقایسه مطرح میکنن.منهای اینکه ربطی به مسئله گیم نداره یه مقدار خیلی زیادی از این کارایی ها مربوط به نرم افزار هاییه که در مجموع شاید

تو سیستم هر کدوم از ما به ارزش چند هزار دلار نرم افزار فقط با هزینه چند گیگ حجم از اینترنت نصب شده که اگر واقع گرا باشیم درست نیست تو همچین مقایسه ای مطرح شدنش.

مورد بعدی هم مسئله فریم ریت بین این دوتاست.دوستان فقط رقم فریم رو مطرح میکنن،مسئله مهم دیگه اینجا هزینه تموم شده هر فریمه.

تو یه کنسول با بازی مربوطه که ارجینال هم فرض کنیم به ازای متوسط 30 فریم ،هزینه هر فریم در حدود 50 تومن درمیاد.

با فرض ثابت بودن هزینه هر فریم بین کنسول وPC(که اصولاPCهزینش بیشترم هست)شما باید برای 90 فریم سیستمی در حدود 4500(مینیمم)جمع کنید.

روی 30 فریم هم با حدود1.500دوستانی به خوبی  در جریان هستن که با قطعات دست دوم هم به سختی میشه سیستم مناسبی با فقط1.500 جمع کرد.

اصولا(تا نسل قبلی کنسول ها)عمر کنسول اگر از Pcهم نسل بیشتر نبوده کمتر به هیچ وجه نبوده.

از هر نظر کنسول در موارد اقتصادی(و اصولا منطق)در زمینه گیم و مولتی مدیا برتر از pcهست به نظرم.

در آخر هم همه این موارد رو در حالی میگم که خودم همیشه سعی میکنم یه سیستم به روز از نظر سخت افزاری داشته باشم ولی در مورد چنین مقایسه ای حرف حق رو باید گفت.

تشکر از دوستان و مدیران انجمن و سایت برای مباحثه سرگرم کننده و مفید.

لینک به دیدگاه

من یک pc gamer

کرک باز و اشتراکی

pcیه دنیایه ولی کنسول محدود

کمپیوتر هسته و ارتقاء  طمع بازیهایی که با کامپیوتر بازی کردم شیرین تر هست

در اخر این کجا و اون کجا

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، ali_arkani گفته است :

اغلب بازی های AAA کنسول ها، روی ۳۰ فریم  قفله. به ازای هر۱ بازی۶۰فریم، من میتونم حداقل ۲ بازی ۳۰ فریم نام ببرم.

کی گفته چشم ما ۲۴ فریم میبینه؟ چشم  تا ۱۵۰ فریم در ثانیه رو تشخیص میده، اینم لینکش.

https://www.google.com/url?q=http://us.battle.net/wow/en/forum/topic/7199031187&sa=U&ved=0ahUKEwjDm7DEiLDPAhUEPxoKHYRiDHwQFggPMAE&sig2=rsU5ISMyQojb6PnCPY8Mhg&usg=AFQjCNGMY9uRYl1qT8iUVoRtGxp-lnJH3Q

برای همین عینک های واقعیت مجازی جداقل باید ۹۰ فریم در ثانیه بدن تا مغز احساس طبیعی بودن کنه. ۲۴ فریم استاندارد سینمایی هست که ریشه در تاریخچه این صنعت داره.

در خصوص کیفیت بالای پی سی، باید گفت به دلیل انحصاری بودن تکنلوژی های گرفیکی مثل شبیه سازی حالت طبیعی موها، نور، افکت های anti-aliasing و.، به شرکت انویدیا، کنسول ها از اینا بی بهره هستند. چون کنسول ها از پردازنده های  AMD استفاده می کنن.

در خصوص گلوگاه هم باید گفت به این سختی که شما میگین نیست! من ۲ تا GTX970 دارم و CPU من CORE I5 3570K هستش که ۴ سال قدمت داره. با این حال، هیچ اثری از گلوگاه تو بازیام ندیدم.

:(
خب معلومه یه پردازنده با فرکانس باز گلوگاه نمیشه!(اگر هم بشه در موارد خیلی کم)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...