رفتن به مطلب

*** " مباحثه 1 " کنسول یا PC ؟ چرا ؟ ***

Recommended Posts

در در 1395/07/11, 15:38:38، Extreme Plus گفته است :

اول از همه باید مشخص کرد سیستم High end هست یا Low End !

برای همین بهتره بودجه درنظر گرفته بشه ! اگه بودجه فرد زیر 2 میلیون تومن هست و این بودجه رو نمیتونه افزایش بده حتی در ماه های اینده در اولین قدم باید کنسول بگیره 

اما اگه بودجه فرد 2 میلیون هست ولی ایشون کارمند هست و حقوق میگیره میتونه یک سیستم ببنده اما نه یک سیستم Low End که پولش دور ریخته بشه باید یک High End ببنده و تقریبا چندبرابر اون هزینه ای که میخواد بازی برای کنسول بگیره رو خرج سخت افزار بکنه بنظر من این کار درست و خوبیه خورد خورد یک سیستم High End میبنده

اما میرسیم به اینکه بودجه بالای 2 میلیون باشه و فرد قابلیت خرید سیستم از 4-5 میلیون به بالا رو داشته باشه 

خب اگه الویت اول زندگیش بازی هست بدون شک یک سیستم های اند خیلی بهش حال میده و زندگی میکنه باهاش 

اما اگه الویت های دیگه داره میتونه کنسول بگیره 

البته مقایسه که من کردم مخالف نظر خودم هست من خودم موافق این هستم هم پی سی داشته باشی و هم کنسول پی اس 4 و هم ایکس باکس وان 

هرکدوم لذت خودشونو دارند . بازی کردن تو پی سی یک حسی داره ولی داخل کنسول کاملا متفاوت تر هست مخصوصا تو بازی هایی که موس یا کیبورد سختی بازی رو بیشتر میکنه 

بعضی از بازی ها فقط حال میدن داخل کنسول بازی بشن و بعضی از بازی ها اصلا روی کنسول حال نمیدن 

منظورم این نیست بازی رو با گیمپد بازی کنی یا کیبورد نه ! منظورم چیز دیگه ای هست ...

روی پی سی هم میشه گیمپد وصل کرد ولی داخل کنسول شما یک تجربه انتگریتد داری متاسفانه نمیتونم و نمیدونم چطور باید توضیح بدم حس رو نمیشه توضیح داد

ولی روی پیسی شما احساس باز بودن میکنی راحتی و از بازی های متونع لذت میبری اما روی پی سی شما احساس انتگریدت بودن نمیکنی حالا بغیر از استیم بازی هایی که روی استیم نیستن شما نمیتونی منو داشته باشی

مثلا یکی از دلایلی که کنسول رو میپسندم منو های زیبا هست و دو دلیل هم که پیسی رو میپسندم قدرت چندبرابر و هارد بیشتر و عملا نامحدود بودن هست

داخل کنسول گرافیک و سی پیو و فریم ریت و و و و ... محدود هست اما اگه سیستم های اند باشید نامحدود میشید

کنسول ها هارد محدودی دارن و نمیشه بهشون هارد اضافه کرد ولی روی پیسی شما چندین هارد با ظرفیت مختلف میتونید وصل کنید

دراخر هم بگم اگه هم کنسول داشته باشم و هم پی سی همیشه بازی ارجینال برای جفتش تهیه میکنم چون با این کار فرهنگ و تربیت خودمو نشون میدم کاری اصلا به هیچی ندارم فقط شخصیت خودمو نشون میدم 

در رابطه با منو شما میتونی از نرم افزار razer cortex استفاده کنید که قابلیت های خوبی داره و امکان گذاشتم کاور بازی روی ایکون اجرایی بازی هم داره

اما یکی از دلایلی که من pc رو خیلی به کنسول ترجیح میدم اینه که در pc شما میتونی هر نواوری که دلت بخواد داشته باشی و تغییرات رو به سلیقه خودت انجام بدید...مثل عکس زیر که بنده ایکون های بازی هام رو به این شکل زیبا دراوردم که نظر هر کسی رو جلب میکنه

این رو هم بگم که در کنسول متاسفانه به دلیل قیمت بالای بازی ها امکان ارشیو کردن بازی ها (که خودش شیرینی دنیای گیمینگه) نیست و اکثر دوستان بنده بعد از اتمام بازی اون رو با بازی های جدیدتر معاوضه میکنن...حالا کسی که از این لحاظ مشکل مالی نداشته باشه خیلی خوبه اما اکثرا ارشیو کردن براشون به صرفه و ممکن نیست

شاید شما هوس کنید بازی های قدمی رو تجربه کنید که کنسول های جدید از بازی های قدیمی پشتیبانی نمیکنن مگر اینکه اون بازی به صورت اختصاصی براش عرضه بشه اما در رایانه شما به راحتی به همه ی بازی هایی که از اول تا اخر برای pc عرضه شدن دسترسی دارید و میتونید به راحتی بازی کنید

t62_untitled.jpg

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

• ارسال 380
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

دوستان من یه مثال جدید بزنم.

من با 770 یی که فقط 3 ساله دارم نمیتونم فورزا هورایزون 3 بازی کنم. ولی دوستم با وان 1 تومنیش داره خیلی بهتر و روون تر از من بازی میکنه... این خیلی زوور داره.گرافیک نسخه وان مثل high نسخه pc هست با 4x msaa 

من الان رو پی سیم همه چی رو گذاشتم رو مدیوم از 30 بالاتر نمیره. بیشتر وقتا هم زیر 30 هست با کلی لگ و افت فریم. غیر قابل بازی...کلی بازی دیگه هم میاد که همین وضع رو خواهد داشت قطعا. مثل گیرز 4.

سازنده به pc همچنان اهمیتی نمیدن. 770 شده کارت فوق العاده پایین رده. همین کافیه برای انتخاب بین pc و کنسول. مگه اینکه رو گنج خوابیده باشم هر سال pc عالی بگیرم. در اونصورت چرا بازی کنم؟کلی تفریحات بهتر میتونم انجام بدم با پولم.

لینک به دیدگاه

خواهشا لنگ wow رو وسط نکشید که قاتی میکنم 

این بازی اصلا فازش بدرد گیمر های معمولی نمیخوره و برای افراد خاصی هست لطفا نخود نشوید  الکی 

مثلا چه افراد خاصی؟؟؟ چرا بحث رو پیچیده میکنیدافرادی ورلد بازی میکنن که سبک mmorpg دوست دارن و نمونه هاشم کم نیس کلش اف کلنز کلش رویال دیابلو lol و... یکی هم از اول شخص خوشش میاد یکی از سوم شخص یکی استراتژیک یکی هر کسی یه سبک رو میپسنده ولی خوب mmorpg تا بحال پر طرفدارتر بوده

Sent from my E6533 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

این بازی اصلا فازش بدرد گیمر های معمولی نمیخوره و برای افراد خاصی هست لطفا نخود نشوید  الکی 

مثلا چه افراد خاصی؟؟؟ چرا بحث رو پیچیده میکنیدافرادی ورلد بازی میکنن که سبک mmorpg دوست دارن و نمونه هاشم کم نیس کلش اف کلنز کلش رویال دیابلو lol و... یکی هم از اول شخص خوشش میاد یکی از سوم شخص یکی استراتژیک یکی هر کسی یه سبک رو میپسنده ولی خوب mmorpg تا بحال پر طرفدارتر بوده

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

کانتر گلوبال آفنسیو برای کنسولهای نسل 7 هم اومده بود اگه باور نمیکنید برید گوگل سرچ کنید. من هم اول باورم نمیشد سرچ کردم دیدم هست

بلی متال گیر هم برای پی سی اومد گاد اف وارم اومد کشتی کچ هم اومد

لینک به دیدگاه

کانتر گلوبال آفنسیو برای کنسولهای نسل 7 هم اومده بود اگه باور نمیکنید برید گوگل سرچ کنید. من هم اول باورم نمیشد سرچ کردم دیدم هست

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

منطقی ؟؟؟

مقایسه یه pc که قدرت کارت گرافیک میان رده سه نسل پیشش ( 280x ) بیشتر از 2 برابر قدرت کارت گرافیک کنسول هاست کجاش منطقیه ؟؟؟

اصلا کنسول در حدی هست که بخواد با pc مقایسه بشه ؟؟؟

قبل هم گفتم الان هم میگم .

بودجه یک بحثه

کیفیت یه بحث دیگه .

شما اول بپذیر که کنسول در کیفیت حرفی برای گفتن نداره تا بریم سراغ بودجه !

مشکل سر اینه که وقتی صحبت سر کیفیت میشه کنسول بازها میگن pc گرونه

,وقتی براشون از بستن قطعات پایین بر اساس بودجه حرف میزنی میگن این که نمی تونه همه بازی ها رو ساپورت کنه !!! ( انگار کنسول میتونه ساپورت کنه . )

شما قبل از هرچیز تکلیف این کیفیت بیشتر رو مشخص کن تا بریم برای بحث بیشتر .

آخه شما قدرت کارت گرافیک پی سی رو میای با قدرت کارت گرافیک پلی استیشن مقایسه می کنی در حالی که بازی ها واسه کنسول ها کد نویسی و بهینه میشن خیلی وقت ها همون کارت گرافیک 280X به دلیل عدم بهینه سازی های صحیح بازی برای پی سی موقع اجرای بازی تو تنظیمات پایین هم افت فریم میده در حالی که تو کنسول این بحث خیلی کمه. در ضمن شما وقتی یه سیستم میبندی باید همه ی قطعاتت همخونی داشته باشن نه فقط کارت گرافیک قدرتمند داشته باشی.

باشه حرفه شما درست قرار نیست کنسول با قیمت 1200 کیفیتی در حده یه سیستمی که کارت 1080 داره بده و هیچ عقل سلیمی هم نمیگه که کیفیت کنسول بهتره ولی مگه یه بازی رو شما فقط به خاطر کیفیت گرافیکیش بازی می کنی؟ بازی های انحصاری پی سی که شما هی مثال میزنید مثل کانتر و وارکرافت واقعا برای اجرا شدن تو بالاترین کیفیت نیاز به کارت 1080 دارن؟ اونوقت شما به همین راحتی با بیان اینکه که کیفیت پی سی بهتره چشمتون رو روی داستان و گیم پلی بازی هایی مثل آنچارتد و God of ware, the last of us می بندین؟ شما حاضر نیستین یه بازی با داستان یا گیم پلی جذاب رو به خاطر گرافیک پایین ترش تجربه کنید و فقط به خاطر کیفیتش میذارینش کنار؟ پس چرا پی سی بازها کانتر رو انقدر دوست دارن؟ چون گرافیکش خیلی شاخه؟

بازی uncharted که روی کنسول با اون کیفیت اجرا میشه اگر تونستید بازی مشابه با گرافیکش رو توی پی سی با 7870  با فریم ریت 60 اجرا کنید.

وقتی کسی کنسول می خره نگرانی از بایت افت فریم نداره ولی تو پی سی همیشه حتی در صورتی که بهترین سیستم رو هم داشته باشی این خطر رو حس میکنی که بازی خوب بهینه نشده باشه. نمونه ی بارزش همین بازی کوانتوم بریک هست که روی پی سی پورت شد. حتی خفن ترین سیستم ها هم با افت فریم مواجه میشدن تو قسمت هایی از بازی.

البته این طبیعیه که دوستان اینجا فن پی سی باشن دلیلش هم اینه که مطرح کردن این نظر سنجی تو اینجا مثل این میمونه که بری تو نمایشگاه ماشین بعد از خریدارا بپرسی که ماشین بهتره یا موتور سیکلت؟ خوب معلومه همه میگن ماشین چون اگر نظرشون غیر از این بود تو نمایشگاه موتور سیکلت بودن و داشتن اونو می خریدن.

پی سی خیلی مزیت های زیادی نسبت به کنسول داره و دلیلش هم اینه که باهاش میشه کارهای مختلفی رو انجام داد. ولی من به عنوان کسی که هر دو تا رو دارم به نظرم انحصاری های کنسول انقدر خوب هستن که منو مجبور کردن که در کنار کامپیوتر قدرتمندم کنسول تهیه کنم و بازی کردن باهاش لذت میبرم. همچنان هم میگم کسی که بازی های انحصاری پلی استیشن رو تجربه نکنه در حقیقت نصف بیشتر لذت دنیای گیم رو از دست داده.

حالا من جواب شما رو دادم که کیفیت پی سی بهتره شما هم لطف کن با توجه به قیمت یه کنسول یه سیستم معرفی کن که بازی ها رو روی 60 فریم اجرا کنه روی کیفیت فول اچ دی.

ویرایش شده توسط amircartio
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Trafalgar D Water Law گفته است :

عزیز گاد آف واری که برای پی سی اومد نمیومد بهتر بود. در واقع شبیه سازی شد برای پی سی و به هیچ وجه این بازی های انحصاری برای پی سی مجددا پورت نشدن.

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، tonypb گفته است :

من با 770 یی که فقط 3 ساله دارم نمیتونم فورزا هورایزون 3 بازی کنم. ولی دوستم با وان 1 تومنیش داره خیلی بهتر و روون تر از من بازی میکنه... این خیلی زوور داره.گرافیک نسخه وان مثل high نسخه pc هست با 4x msaa 

من الان رو پی سیم همه چی رو گذاشتم رو مدیوم از 30 بالاتر نمیره. بیشتر وقتا هم زیر 30 هست با کلی لگ و افت فریم. غیر قابل بازی...کلی بازی دیگه هم میاد که همین وضع رو خواهد داشت قطعا. مثل گیرز 4.

سازنده به pc همچنان اهمیتی نمیدن. 770 شده کارت فوق العاده پایین رده. همین کافیه برای انتخاب بین pc و کنسول. مگه اینکه رو گنج خوابیده باشم هر سال pc عالی بگیرم. در اونصورت چرا بازی کنم؟کلی تفریحات بهتر میتونم انجام بدم با پولم.

ایول که لااقل منطقی دارین میگین. خیلی خوبه که ما واقع بین باشم. نه تنها 770 شما بلکه خیلی از کارتهای رده بالای دیگه هم با اجرای این بازی مشکل دارن. و این حاله آدم رو میگیره وقتی که ببینی سیستم چند میلیونیت تو اجرای بازی مشکل داره و در صورتی که بخوای بازی های آینده رو انجام بدی نیاز داری که چند میلیون دیگه هزینه ی آپگرید کردن سیستم بکنی. در حالی که روی کنسول این دغدغه رو شما به عنوان یه گیمر نداری و این دغدغه رو کد نویسهای بازی ها دارن و زمانی که بازی بیرون میاد شما با خیال راحت اون رو تو دستگاه میذارین و پلی می کنین.

ویرایش شده توسط amircartio
لینک به دیدگاه

PC یا کنسول ؟

شاید کمتر کسی باشه که تجربه بازی کردن همزمان با این کنسولها رو داشته باشه

آتاری / میکرو / سگا / PS / نینتندو

و کمتر کسی باشه که این کنسولها رو داشته باشه همزمان

PS3 , PS4

XboX One , XboX 360

و اگه کسی همه اینا رو داشته باشه باز کمتر کسی هست که تمام تجهیزات این دستگاهها رو داشته باشه

مثلا برای PS3 چهار تا دسته بی سیم اورجینال اون تفنگش... 2 تا موو دوربینش و...

یا...

----------------

حالا به نظرتون اگه کسی که اینا رو داشته باشه نیازی به PC داره ؟ اونم یه PC  با این مشخصات

CPU : AMD 9590

RAM : 32 GB Cross

G.C : R390 X + HD 7990

M.B Asus Sabetooth

H.DD : 5 * 5 TB WD

Case : Green X6

Power Green : 1250

-------------------

اینا رو نگفتم که فخر فروشی بکنم و کلاس بذارم یا بخوام داشته هام رو به رخ کسی بکشم نه

قضیه اینه که من شغلم با کامپیوتر هستش و مستلزم این هستش که سیستم قدرتمندی داشته باشم

و داشتن این همه کنسول هم دلیلش اینه که پی اس 3 رو داشتم 4 رو که خریدم 3 رو دادم به برادر خانومم

ایکس باکس هم همینطور...
---------------
چرا ؟ چون من یه گیمر هستم تمام ساعاتی رو که کار نمیکنم بازی میکنم

بعد از این همه مقدمه هدفم این هستش که بگم من هم با کنسول زیاد بازی میکنم هم با کامپیوتر

PC مزایا :
1- گرافیک عالی

2- تنوع انواع بازی با انواع لوازم جانبی ( از دسته گیم گرفته تا موس و کیبورد و فرمون و صدای دالبی با باندهای حرفه ای 7.1 و ...)

3- دسترسی به اینترنت آسان و استفاده از برنامه ها گیم ( استیم ، اورجین و...)

4- امکان بازی آنلاین و آفلاین بدون ایجاد مزاحمت برای خانواده

کنسول مزایا :

1- کم حجم

2- امکان بازی گروهی

3- امکان بازی آنلاین در صورت مود نکردن دستگاه

4- امکان بازیهای اختصاصی به همراه موو ، دوربین دستگاهها ( مثلا بازی رقص ایکس باکس واقعا سرگرم کننده و عالی هستش برای یه جمع خونوادگی )

5- ارزان بودن

PC معایب :

1- گران بودن تجهیزات برای کامپیوتر گیمینگ ( یه کامپیوتر گیمینگ خوب دیگه زیر 5 تومن واقعا گیر نمیاد )

2- حجیم بودن ( خوب کامپیوتر نیاز یه میز و تشکیلات خودش رو داره )

3- امکان بازی تیمی رو نداری ( چند نفر رو میخوای بیاری پشت میز کامپیوترت و بهشون دسته یا موس و کیبورد بدی واسه بازی ؟ )

کنسول معایب :

1- گران بودن بازیها ! ( خدایی به بازی پلی 4 رو حدود 200 تومن باید براش پول بده آدم با همین هزینه میشه 20 30 تا بازی برای کامپیوتر خرید )
2- عدم امکان ارتقا ! یه کنسول رو هیچ وقت نمیتونی آپدیت سخت افزاری بکنی و به مرور دیگه به درد نمیخوره

3- عدم امکان بازی آنلاین به معنای واقعی ( برای بازی کردن بازیهای آنلاین باید از دستگاه کرک نشده استفاده کنی که هم بازیش گرونه و هم امکان بازی کردن تعداد زیادی از بازیهای کرک شده رو از دست میدی )

4- نیازمند یه دستگاه پخش تصویر ( ال ای دی یا تلویزیون ) حالا فکر کنید توی خونه فقط یه دونه تلویزیون داشته باشیم چی کار میکنیم ؟

به نظر شخص بنده خیلی خلاصه بگم :

دوستان عزیزی که دنبال بازی آنلاین به معنای واقعی با گرافیک فوق العاده میگردن با کامپیوتر بازی کنن تا لذت به بازی واقعی رو ببرن

دوستان عزیزی که دنبال یه بازی گروهی و دور همی در کنار فامیل هستند میتونن کنسول رو انتخاب کنن

لینک به دیدگاه

آقا همیشه هم بازی های برای کنسول ها بهتر بهینه نمیشن ها ، گاهی برعکس یه بازی روی پی سی خیلیبهتر بهینه میشه 

نمونه اش بازی ویچر 3 ، روی کنسول حتی تا 15 فریم هم میرفت با کلی استاتر ، در حالی که با یه گرافیک 760 یا 950 میشد روی پی سی تقریبا 60 فریم کامل رو گرفت ، در ضمن اجرای بازی مثل ویچر در رزولوشن بالا مثل ultrahd یا 4k لذت بازی کردن این عنوان رو چند برابر میکنه ( علت اصلیش بالا بودن جزئئیات بازیه که  هرچی رزولوشن بالاتر باشه جزییات بهتر دیده میشن

قرار نیست همیشه یکی از این ها بر دیگری برتری داشته باشه ،

فورزا روی پی سی بد اجرا میشه چون میکروسافت گشاده ?

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

هر دوش - هم کنسول  هم پی سی یا این وسط معنی نداره . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 ساعت قبل، ـ۞ Devileytion ۞ـ گفته است :

اتفاقا نیما جان این PC ها هستن که همیشه با مانیتور همراهن (لپ تاپ بکنار). حتی شده CRT رو خیلی ها هنوز نگه میدارن و فقط روی ارتقا کیس تمرکز میکنن. و برعکسش اگه TV تو حال پذیرایی رو مشترک با کنسول میدونید؛ پس باید کنسول به دو دسته کژوال و هارکور تقسیم کرد. عده ای با صرف هزینه ای 1200 میرن یه کنسول PS4 میخرن و به TV مشترک بین اعضای خانواده بسنده میکنن که اصلا تصورشم سخته باید بزار اخبار بیستو سی تموم بشه تا ببینی نیتن دریک چه ها کرد چه ها نکرد؟ حالا مباحث تناقص فرهنگی اخلاقی بماند.

البته عده ای هم هستن که پی سی ساده دارن و کنسولشون رو به مانیتور PC میزنن ولی اگه قرار باشه کیفیت 720 کنسول رو تو یه مانیتور 23 اینچ تجربه کنیم باز برمیگردیم سر همون کژوال.

کلا کژوال کنسول با کل پلتفرم موبایل یکیه. چرا؟ چون فان تو جفتشون یکیه. هارد کور یعنی اینکه تی وی اختصاصی داشته باشی و کلکسیونی از بازی ها (اکشن فیگور پیشکش!) به همراه تمدید هر ساله پلاس/گلد + روزی کم کم 5 ساعت گیم مداوم.

-------------------

اما نظر من:

-چه کنسول معمولی داشته باشی چه از طلای 24 عیار باشه جفتش یه بازی رو دقیقا یک جور میاره، حتی یک فریم بر ثانیه هم بیشتر نمیگیری. اما پی سی نه.

-شما با بودجه معلومی از ارز میتونی ده ها مدل پی سی ببندی (کانفیگ های مختلف) و هر کدوم تجربه خواص خودشو داره + ظاهر متفاوت. اما کنسول نه.

-این پی سی که کنسول خلق میکنه. کنسول نتنها نمیتونه پی سی خلق کنه حتی عین خودشم نمیتونه تحویل بده، چیزی که پی سی میتونه. اثبات قدرت بی حدو اندازه خالق در برابر قدرت کم مخلوق!

-پراید کار همه رو راه میندازه نسبت به قیمت و امکاناتش و در این شکی نیست، ولی اینکه بگیم چون پرادو هم با "پ" شروع میشه پس تجربه جفتش یکیه؛ این دیگه نهایت جنونه!!

-اگه پی سی نقص یا ضعفی داشت تاحالا باید PC2 یا PC360 معرفی میشد!!

یعنی شما crt هیچ من می گم شما با یه مانیتور معمولی که حداقل 400 تومن باید بسرفی براش حاضری گیم بزنی ولی کنسول و تی وی خونه رو با یخورده محدودیت هاش که ذکر کردی رو ترجیح نمیدی؟؟؟

والا خود لیون بود فکر کنم یا پردیس که امار گیم بازی کردن افراد روی کنسول به 3 ساعت نمیرسه در روز...  واقعا بیش از این هم نمیشه وقت گذاشت... بالاخره زندگی معمولی هم باید داشته باشیم... حالا اگه 3-4 ساعت در روز تی وی تو خونه ی کسی خالی نشه واقعا تعجب داره چون واقعا تی وی تو ایران چیزی برای نمایش و جلب توجه نداره یه دورهمی و خندوانه هست یه اخبار اگه ورزش هم علاقه داشته باشین و فوتبال ببینین که معمولا دیده میشن تو ایران بقیه زمان ها تی وی ازاد هست...

اگه بخوای به چیزای بی اهمیتی چون چی از چی درست میشه و این حرفها گیر بدی که بحث بیهوده ای هست و فقط برای کل کل الکی بیشتر استفاده میشه... خود pc هم به کمک چندین pc و یا ابر pc درست میشه که در این بحث نمی گنجه یا نرم افزارهایی که برای pc های گیمینگ میاد توسط ابر pc ها طراحی و تولید میشن که تو خواب هم هیچکدوممون نمی تونیم اکثرا بهش برسیم یا فکر کنیم... خلاصه هر دستی  یه بالا دستی داره... هدف از pc و کنسول در این بحث روی گیم هست اما به چه بهایی و چه کیفیتی در واقع بازدهی هم اهمیت داره  !

pc همیشه نقص داشتهنقص قدرت کافی برای همین هر ساله pc های جدیدتر یا بقولی قویتر میاد هنوز هم ناقصه، همین اینتل رو ببین چند نسله داره cpu میده بیرون ببین زده نسل چندم  بقل سری هاش پس pc 360 یا pc2 و این حرفها اومده که هیچ به 20 هم رسیده شاید بیشتر سالی یکی حساب کنی ببین چقدر میشه ...!

مهم نیست پراید سوار میشی یا پرادو مهم اینه ببینی قراره باهاش چیکار کنی اگه قرار بری سر کوچه نون بگیری بنظر راحت تره حتی پرایدو سوار شی بری تا اون پرادو رو با اون هیکل جابجا کنی و مشکلاتی پارک و این حرفا داشته باشی...!

در اخر اینکه بازم میگم اگه قرار به انتخابه باید دو انتخاب متعادل رو  با هم مقایسه کنی، یک pc 5-6 تومنی خب معلومه بهتره و اصلا قابل مقایسه نیست با کنسول 1-2 تومنی ...و کسی که 5-6 تومن داره که راحت خرج یک pc کنه مطمعنما پول یه کنسول اضافه تر تهیه کردن رو هم داره در نتیجه اینجا انتخاب براش مفهومی نداره وقتی همه رو می تونه با هم داشته باشه ! ^_^

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، GForce گفته است :

هر کسی که بتلفیلد رو با کانتراسترایک مقایسه کنه متوجه برتری مطلق بتلفیلد میشه! ولی این طور که معلومه بحث با فن های کانتراسترایک فایده ای نداره.

PS4 بازیا رو در حد پی سی با GTX 950 - i5 اجرا میکنه. بعد چجور قدرت 280x دو برابر کنسول میشه؟ اگه این طور بود الان 280x تمام بازی ها رو در فول اچ دی آلترا 60فریم اجرا میکرد که این طور نیست.

با 1200 PS4میشه کارایی در حد پی سی 2تومنی داشت. PS4 Pro به کنار!

PS4 از سه سال پیش بازی های نسل 8 رو ساپورت میکرده و این روند تا 2-3 سال دیگه هم ادامه خواهد داشت. در صورتی که پی سی 2تومنی که 3سال پیش میشد گرفت افت کارایی بیشتری هم در بازی ها داشته!

با بودجه ی زیر کنسول نه میشه کنسول گرفت و نه پی سی گیم. این پی سی فوقش بتونه بازی های سبک رو اجرا کنه که گیمرا رو راضی نمیکنه. پس عملا انتخابی نداریم.

با بودجه ی کنسول هم کنسول پیشنهاد میشه چون علاوه بر ارزش خرید بیشتر مزایای خودش رو هم داره.

بودجه های بالاتر هم که واضحه.

با بتلفیلد  و کانتراسترایک  کاری ندارم چون سبک مورد علاقم نیستن .

"PS4 بازیا رو در حد پی سی با GTX 950 - i5 اجرا میکنه" مطمئنی؟ چی زدی داداش بده ما هم بزنیم.

نقل قول

The PS4's CPU is roughly equivalent to an FX8120 underclocked to ~1.8GHz

VGA اش هم در حد RAdeon HD7850 هست و این 2 تا جداگانه نیست یعنی CPUو GPU جداگانه نداره PS4 و فقط یدونه APU داره یعنی CPU و GPU توی یه بسته مثل گوشی ها و لبتاپ های معمولی.

"بعد چجور قدرت 280x دو برابر کنسول میشه؟ اگه این طور بود الان 280x تمام بازی ها رو در فول اچ دی آلترا 60فریم اجرا میکرد که این طور نیست." تنظیمات گرافیکی که توی بازیهای PC هست عملا توی کنسول وجود نداره و نسبت به سخت افزاش توی یه حد ثابتی قفل شدن اگه با همون تنظیمات (تقریبا medium توی PC) بخواین تو PC بازی کنین بله میتونه 60 فریم بده ولی نه تو ULTRA

"با 1200 PS4میشه کارایی در حد پی سی 2تومنی داشت. PS4 Pro به کنار!" به نظرتون میاد که میشه ولی عملا گفتم بالا بازی های کنسول نسبت به سخت افزاش توی یه حد ثابتی قفل شدن.

"PS4 از سه سال پیش بازی های نسل 8 رو ساپورت میکرده و این روند تا 2-3 سال دیگه هم ادامه خواهد داشت."  به این دلیل هست که بازم گفتم بازی ها نسبت به سخت افزاش توی یه حد ثابتی قفل شدن.

"با بودجه ی زیر کنسول نه میشه کنسول گرفت و نه پی سی گیم. این پی سی فوقش بتونه بازی های سبک رو اجرا کنه که گیمرا رو راضی نمیکنه. پس عملا انتخابی نداریم." بازی هایی که محبوب هستن و به سیستم بالایی هم احتیاج ندارن والان تو ذهنم هست رو لیست میکنم :

League of Legents , Dota , WoW , Counter , Warcraft3 , Stronghold , Stronghold Kingdoms , Star craft , Diablo1,2 , Craft tHe world , Banished ,  و 100 ها بازی دیگه که با یه جستوجوی کوگیک تو نت میتونین پیدا کنین.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، tonypb گفته است :

این به دلیله اینکه سازندگان بعضی بازیها اونا رو برای کنسول optimize میکنم و بعد یه port بد برای PC میدن که کاربر رو مجبور کنن بیاد کنسول بخره ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پست تکراری

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

در حال برابر :

راحتی PC  رو عمرا اگر صد تا کنسول داشته باشه

1- همون جایی که دانلود می کنی بازی می کنی

2- با تغییر نسل فقط کرک اضافه می کنی یا گرافیک و رم میبری بالا

3- با یه کلیک سویچ می کنی تو هر بازی که دلت بخواد

4- دستت برای هر کاری بازه

5- فکر کن ابزاری داری که همه کار برات می کنه میچرخی تو نت خسته میشی میری آدم می کوشی 

6-خودتون هم می دونید PC عزیزه، عضوی از ماست  پس بی خود طرف داری نکنید از کنسول های 1 تومنی 

منم PS3 دارم در زمانی که گیم خونم پایین میاد بازی می کنم اما از روی ناچاری هست چون فعلا گرافیک ندارم.

موفق باشید و پر گیم با PC البته

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Trafalgar D Water Law گفته است :

دوست عزیز مانیتور بیشتر از 150hz  هرتز ساخته نشده شما 10000 فریمم که بگیری بسته به refresh rate مانیتورتون نمیتونید فریم بگیرید مثلا شما مانیتورت 60hz هست 300 فریمی که گرافیکت رندر میکنه 60 فریمش رو مانیتورت بیشتر نمیتونه نشون بده چشم انسان هم بیشتر از 150 فریم نمیبینه و متوجه نمیشه تفاوتش رو با 200 یا 300 فریم برای اینه که مانیتور بیشتر از 150hz نداریم

میدونم  داداچ 

منظورم این بود کنسول هیچ وقت به پای پی سی نمیرسه 

پول کنسولم داشته باشم میرم باهاش  کارت گرافیک میخرم  نه یک کنسول که بهم بگن طرف بچه شده 

لینک به دیدگاه

90%  کسایی که کنسول دارن بدون شک پی سی خانگی هم دارن 

و بزرگترین مشکشونم اینه که  اطلاعات خیلی ضعیفی از پی سی دارن  برای همین درک درستی از پی سی ندارن 

اما کنسول چیز خاصی نداره که اطلاعاتم بخوایم ازش داشته باشیم  

پس میشه گفت کنسولیا خیلی محدود فکر میکنند . 

just PC 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 37 دقیقه قبل، aligamer گفته است :

90%  کسایی که کنسول دارن بدون شک پی سی خانگی هم دارن 

و بزرگترین مشکشونم اینه که  اطلاعات خیلی ضعیفی از پی سی دارن  برای همین درک درستی از پی سی ندارن 

اما کنسول چیز خاصی نداره که اطلاعاتم بخوایم ازش داشته باشیم  

پس میشه گفت کنسولیا خیلی محدود فکر میکنند . 

just PC 

خیلی نظر خون آشامی بود داداش برای کنسولی ها 

ولی هر کسی یه نظری داره و یه نوع تفکری و برای همه محترمه 

خیلی ها هم مثل من عشق بعضی چیزا رو دارن دیگه 

لینک به دیدگاه

البته اینم در نظر بگیرید که کنسول اگه بازی های انحصاری  بیشتری نداشت پلیر هاش خیلی کمتر میشد چون من دیدم بعضی فقط به عشق god of war  میرن کنسول میگیرن

لینک به دیدگاه

کنسول هم یه کامپیوتر ضعیف که نمیشه گفت معمولی ولی بهینه هست 
سی پی یو جگوار  8 هسته 2ghz داره و گرافیک  7870  مود شده   amd

http://www.extremetech.com/extreme/171375-reverse-engineered-ps4-apu-reveals-the-consoles-real-cpu-and-gpu-specs اینم مدررک  یعنی شما با یه cpu FX 8300 با قیمت 470 و گرافیک 7870 با قیمت 400 تومان  میتونید کانفیگ ps4 رو جمع کنید و طبق  گفته دوستمون بله  گرافیک ps4 از r9 280x ضعیفتر هست ولی نه دو برابر

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Uranium گفته است :

خیلی نظر خون آشامی بود داداش برای کنسولی ها ?

ولی هر کسی یه نظری داره و یه نوع تفکری و برای همه محترمه 

خیلی ها هم مثل من عشق بعضی چیزا رو دارن دیگه 

موافقم خیلی خون آشامی بود

ولی پی سی  رو باید با لپ اپ مقایسه کرد نه کنسول :/ چون کنسول در حدی نیس که پی سی رو خدشه دار کنه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...