رفتن به مطلب

*** " مباحثه 1 " کنسول یا PC ؟ چرا ؟ ***

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در 47 دقیقه قبل، моджтаба گفته است :

درود عزیزم 

من نظرم رو گفتم شما تعیین نمیکنی که یه حرف خیلی ناجوریه عزیز من خودم رو گفتم فقط و فقط

درست نیست در مورد نظر افراد این طوری حرف بزنیم خیلی دوره...

نه من سودی می برم از فروش پی سی نه شما از فروش کنسول پس بهتره همیشه در کنار هم بحث کنیم نه در رو به روی هم

متاسفانه همیشه توی این جور مسائل مثل انویدا و ای ام دی کاربران فکر میکنن برای بردن یا ثابت کردن حرف ها باید  رو به روی هم باشن

اما خدایی نظر همه بزرگان فروم این هست که ما باید در کنار هم باشیم و به همدیگه احترام بگذاریم هیچ چیزی بالاتر از این نیست که توی فروم به هم انرژی مثبت بدیم

یه خورده بهم برخورد  ولی فدای سرت داداشم 

لینک به دیدگاه

• ارسال 380
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 2 ساعت قبل، моджтаба گفته است :

عزیزم شما سرپرست پورت بازی به PC هستی اینقدر با دقت میگی که پورت بد میدن؟؟؟(عزیزم یکم اگه سرچ کنی و منطقی نگاه کنی میبینی به خاطر تفاوت های بسیار تو سخت افزار PC بحث اپتیمایز کردن عملا یا غیر ممکن هست یا بسیار سخت و هزینه بر در نتیجه شرکت اصلا وقتشو طلف نمیکنه نه اینکه عمدا پورت بد میدن) به عنوان روشن تر شدن موضوع فکر کن یه معلم که ۲ تا حد اکثر ۴ تا نه ۶ تا دانش اموز دارهراحت تر تدریس میکنه یا یکی که ۱۰۰۰ تا دانش آ موز داشته باشه؟(امید وارم منطقی فکر کنی)

نه دوست عزیز من سرپرست نیستم . فقط از روی تجربه خودم و میلیون ها کاربر دیگه و نظر صد ها متخصص تو این ضمینه ،دیدم که اینجوریه.

کلا تنها دلیل ساخت بازی های اخصاصی برای کنسول، اجبار کاربر به خرید این کنسوله و دلیله دیگه ای نمیتونه داشته باشه.(اگه دلیل منطقی دایگه ای داره بفرمایین ما هم بدونیم).

لینک به دیدگاه

سلام به همه

به نظر بنده پی سی دارای انعطلاف بیشتریه 

ضمن اینکه برای کاربردهای دیگه هم  میشه استفاده کرد 

بابت هزینه ای که میشه بیشتر بهره برداری میشه 

ارتقا راحت تری داره 

ماد کردنشم هم یه حس دیگه ای داره 

لینک به دیدگاه

مدتی پیش مطلبی خوندم در مورد اینکه گیمیر های pc  رفتاری شبیه نژاد پرست ها از خودشون نشون میدن ، جای تعجب داشت! اما وقتی به نظر و رفتار خودم کمی دقیق شدم ، دیدم  خودم هم همینطورم ! :) 
بحث پی سی و کنسول همیشه وجود داشته و الان از صرف سلیقه ایی بودن دراومده ، یجورایی  تعصبی شده و هر دو گروه همدیگرو به چالش می کشن ، به عنوان کسی که هم از کنسول و هم پی سی برای بازی استفاده کردم ، قاطعانه می گم که پی سی انتخاب بهتریه و از اول بحث تا الان دوستان دلایل زیادی برای این نظر آوردن که همگی تقریبا منطقی ه . ولی کنسول در یکی دو مورد برتری نسبی داره یک : بازی های انحصاریش و دو : اینکه میتونی با خیال راحت بذاریش در اختیار یک کودک و خیالت هم راحت باشه زندگیت رو بر اثر اشتباه  تو سیستم عزیزت که پر از اطلاعات و فایل و برنامه  اس بهم نمیریزه !!!  بحث قیمتیش هم مهمه ، چون یک کارت گرافیک خوب گاها هم قیمت یک کنسوله و بقیه متعلقات پی سی چند برابر یک کنسول خرج برمی دارن ، طبیعیه که کنسول از لحاظ قیمتی برتره ، اما اگه به دوستان کنسول دوست برنخوره ، نظرم اینه که کنسول برای کودکان گزینه خوبیه و می تونن بی دردسر ازش لذت ببرن و هزار مشکل نصب اجرا کرک فعال سازی و گرفتاری های مختلف پی سی  رو نداشته باشن .  بازی با داشتن یک سیستم خوب ، و اجرای روان ، و موس و کیبورد  مسلما لذت بیشتری داره نسبت به کنسول 

لینک به دیدگاه

كنسول: فقط مخصوص بازي. تمام بازي ها بايد اورجينال تهيه شوند و گيمپد مخصوص .....و كاربر ديگر نگراني هاي يك pc باز را ندارد چون كه اين دستگاه فقط و فقط مخصوص بازيست و مشكلات و عوامل محيطي ويندوز را ندارد....

pc: يك تكنولوژي همه فن حريف .... هم براي كار و هم براي بازي ميتوان استفاده كرد...داراي موس و كيبرد و قابليت ارتقاي آن در آينده و اجراي بازي و برنامه كركي.....

اگر فقط براي بازي ميخايد كنسول و اگر براي مالتي مديا و كار و بازي قطعا pc

لینک به دیدگاه

به نظر من با توجه به شرایط فعلی و قیمت مناسب کنسولها و هزینه بالای قطعات PC میشه گفت که داشتن کنسول لازم و داشتن PC کافیه (بودنش جای کنسول را پر میکنه) پس من به شخصه و در صورت داشتن یک حق انتخاب، قطعا PC رو انتخاب میکنم. ولی برای کسی که بازیهای جدید رو دنبال میکنه، بروز نگه داشتن PC کار خیلی سختیه و هزینه زیادی رو تحمیل میکنه؛ درحالیکه یه کنسول علیرغم گرون بودن بازیهاش (که البته امکان تعویض بازیها با هزینه کم وجود داره) بازم توجیه اقتصادی داره و صد البته اینکه مشکلات کرک و باگ و ... هم به هیچ وجه وجود نداره. از طرف دیگه واقعا PC دنیای عجیب و حس و حال خاص خودشو داره حتی اگه خیلی قدیمی و دِمُده شده باشه؛ حالا دنیای ماوس و کیبورد که قضیشون جداست !!! در کل حتی اگر طرفداری قطعی کنسولها باشیم بازم همیشه جای خالی یه PC در کنارش حس میشه و واقعا نمیشه بدون PC زندگی کرد چون هیچی جای PC رو ابدا نمیتونه بگیره.

ویرایش شده توسط اصفهانی
لینک به دیدگاه

به نظر من با این که هزینه pc بالا هست ولی در عوض کارایی بیشتری داره و از نظر گیم هم بخوای نگا کنی گرافیک بازی ها تو pc نسبت به کنسول در بسیاری از مواقع بالاتره

ولی کنسول به دلیل پایین بودن قیمت گزینه خوبی برای کسایی که فقط میخوان بازی کنن و توجهی به گرافیک بازی ندارن خوبه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

طرفدار کنسول نیستم ولی اگه بازی خاصی در آن واحد مقایسه نشه نمیشه نظر رو بد بودن گرافیک کنسول داد

منظورم اینه فقط زمان مقایسه بازی هست که کنسول در رده پایین تر از pc قرار میگیره وگرنه حین انجام بازی شما متوجه تکسچر ها و جزییات کمتر نسبت به پی سی نمیشید و نهایت لذت رو خواهید برد

کوبیدن کنسول ها از این بابت که گرافیک کمتری در اختیار میزاره نسبت به pc فقط در زمان بنچمارک و مقایسه جایز و منطقی هست .وگرنه اگه این بنچمارک و مقایسه بین این دو نباشه کنسول  پروسه خدمات رسانی خودش رو به کاربر انجام میده فارغ از هر گونه زد و خورد طرفداران?

pc هم که سلطانه احترام بگذارید

قبلا  گروه  هم نظران به اتفاق گفتیم کلا این مبحث بی فایدست . تاپیک دست من بود قفل کتابی ضد برش میزدم بهش

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

به نظر من هر کدومشون قابلیت ها و محدودیت های مخصوص به خودشون رو دارن و نمیشه بجز مواردی که با هم اشتراک دارن با هم مقایسه اشون کرد.به نظر من بازی کردن با سیستم های کامپیوتری خیلی بهتر از کنسول هست.به چند دلیل اول از همه قیمت کم خرید بازی برای سیستم های کامپیوتری در برابر بازی های بعضا چند صد هزار تومانی برای کنسول.قابلیت ارتقای سیستم های کامپیوتری هم یک مزیتی محصوب میشه که نمیشه ازش چشم پوشی کرد قابلیت استفاده از کیبرد و جویستیک هم هست که وقتی با جویستیک باسیستم بازی کنیم دیگه فرقی از این نظر با کنسول نمیکنه.

لینک به دیدگاه

درود دوستان عزیز و گلم که در این بحث جذاب و بسیار مفید شرکت کردین

قرعه کشی امروز انجام میشه و نهایتا تا فردا برندگان مباحثه 1  ما تا فردا ظهر اعلام خواهد شد

همیشه پیروز باشید

لینک به دیدگاه

یه نفر مثل من که کارم با کامپیوتر زیاده و کلا اساس کارم با برنامه های سیویل مثل کد،ایتبس، اسکچاپ، پلکسیس مدلینگ، فلگ، واترجیمز هست خوب ترجیحا از pc که باید همیشه به روز و کانفیگ قابل قبولی داشته باشه + گرافیگی عالی برا بازی استفاده میکنم ولی اگه کار شخص به pc قوی ارتباطی نداره و صرفا برا گیم میخوادش خوب فکر میکنم با هزینه معقول تری میشه محکم به سمت کنسول رفت حالا چند درصدی هم کیفیت کمتری به ادم میده قطعا ، اگر هم پول و هزینه مهم نیست باز بهترین گزینهpc بدون شک

Sent from my MX5 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

برتری PC در گیمینگ نسبت به  console

origin pc chronos xbox360 ps4

1- قیمت :

اگر چه در گذشته خرید یک کامپیوتر و یک کارت گرافیک مناسب گران بود و کارایی  چندانی در مقابل کنسول نداشت اما در حال حاضر شما با حدود 200 دلار میتونید یه Radeon RX 480 تهیه کنید که فوق العادس و اکثر بازی های مدرن رو 1080p و با کیفیت بالای 60 فریم بازی کنید. البته در خارج از ایران

2-ارتقا آسانتر:

اگرچه یک کامپیوتر گرانتره ولی مسیر ارتقا برای شما ساده تره  .شما نمیتونید gpu درون یه کنسول رو عوض کنید .

3-کنسول ها انحصار گرا هستند:

خیلی از بازی ها فقط برای  یکی از کنسول های ps 4 یا xbox در دسترس هستند ولی در هر صورت نسخه pc شون در دسترسه.

4-سازگاری با گذشته:

بسیاری از بازی های قدیمی رو میتونید با سیستم های مدرنتون بازی کنید و تجدید خاطره میشه

5- هزینه ها :

بازی های  pc در دسترس تره . ارزانتره و  کرک شون در دسترس تره

6-کنترل منعطف :

وقتی شما از کامپیوتر استفاده میکنید موس و کیبورد و گیم پد و.. در دسترسه ولی  با کنسول محدودیت دارم.

و دلیل آخر اینکه شما در خیلی از مواقع به یک کامپیوتر نیاز دارین

ویرایش شده توسط amirs
لینک به دیدگاه

نظر بنده 

1.کنسول همیشه دارای بازیهای انحصاری و منحصر به فردیست که حتی برای pc gamer ها هم وسوسه برانگیزه 

2.تا مدت طولانی امکان استفاده از بازیهایی که برای کنسول عرضه میشه محیاست و نیازی نیست مرتب برای بهتر رندر کردن بازی به فکر ارتقاع باشید و رقم بالایی رو بخاطر رزولوشن یا فریم بیشتر هزینه کنید این در کنسول گارانتی شده هست(یه مبلغی رو میدید و سالها با همون مبلغ بازی میکنید)

3.درسته که هزینه بازیهاش بسیار بالاست اما میشه با خرید یک بازی فوتبال یا یک بازی ریسنگ یا یک بازی اکشن یا فکری مدتها سرگرم شد تا نسخه بعدی اون بازی در دسترس قرار بگیره.

4.کنسول به ما یاد میده که دست از( استفاده از دست رنج شرکتهای تولید کننده گیم که بعضا سالها زحمت برای تولید تا عرضه یک بازی میکشند و با کرک شدن  و عرضه اون  متاسفانه در کشور ما بوسیله سازمانی که ادعای احترام  و حمایت از تولید کننده یک اثر و حمایت از حق کپی رایت داره  بنا شده اما با زدن یک هولوگرام بر روی بازیهای دزدیده شده از اینترنت اون رو به راحتی  با نازلترین قیمت بوسیله شرکتهای رایت  و تولید کننده غیر قانونی در دسترس عموم قرار میده و هیچ نظارتی حتی  روی رده سنی  نمیکنه )برداریم و با خرید نسخه قانونی و پرداخت حق و حقوق ناشر قدم درستی در مسیر درستکاری برداریم و تصمیم بگیریم که دیگه سمت جنس دزدی نریم.

5.درسته کار با دسته کمی سخت به نظر میرسه (برای pc gamer ها که موس و کیبورد استفاده میکنند)ولی با کمی تمرین بهش عادت میکنید و ازش لذت میبرید.

6.کامپیوتر در جای خودش خوبه ولی مثلا برای دیدن فیلم یا شنیدن صدای فوق العاده با کیفیت  که نقصی نداشته باشه داشتن مثلا  یک بلوری پلیر oppo یا pioneer  به مراتب لذت بخش تر از کامپیوتر هست  اونم با رابط کاربری اسان که کار رو برای همه اعضای خانواده راحت میکنه  اما شما برای استفاده از مولتی مدیای pc نمیتونید تو پزیرایی ازش استفاده کنید.البته هر چیزی به جای خود کنسول هم قابلیتهایی داره که میتونه در کنار گیم سرگرم کننده باشه 

7.با خانواده یا دوستانتون باهم و در کنار هم  بازی کردن لذت بردن و خندیدن بهتر از توی اتاق بازی کردن تنهایی ه. نمیگم نمیشه با pc چند نفره بازی کرد اما باز هم  به راحتی و سهل الوصولی کنسول نیست.کنسول میتونه در ان واحد فضای شادی رو تو منزل برای همه فراهم کنه اما بازی کردن تنهایی ممکنه بغل دستی تو ناراحت و حوصله شو سر ببره. 

این نظر شخصی من بود اگر کسی رو ناراحت میکنه معذرت میخوام 

ja0kxqpfd5eahet6sjge.jpg

images.jpg

wii-u.jpg

ویرایش شده توسط akrbax
لینک به دیدگاه

قیمت بازی های PC

Modding

ویرایش شده توسط Exlord
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، akrbax گفته است :

نظر بنده 

1.کنسول همیشه دارای بازیهای انحصاری و منحصر به فردیست که حتی برای pc gamer ها هم وسوسه برانگیزه 

2.تا مدت طولانی امکان استفاده از بازیهایی که برای کنسول عرضه میشه محیاست و نیازی نیست مرتب برای بهتر رندر کردن بازی به فکر ارتقاع باشید و رقم بالایی رو بخاطر رزولوشن یا فریم بیشتر هزینه کنید این در کنسول گارانتی شده هست(یه مبلغی رو میدید و سالها با همون مبلغ بازی میکنید)

3.درسته که هزینه بازیهاش بسیار بالاست اما میشه با خرید یک بازی فوتبال یا یک بازی ریسنگ یا یک بازی اکشن یا فکری مدتها سرگرم شد تا نسخه بعدی اون بازی در دسترس قرار بگیره.

4.کنسول به ما یاد میده که دست از( استفاده از دست رنج شرکتهای تولید کننده گیم که بعضا سالها زحمت برای تولید تا عرضه یک بازی میکشند و با کرک شدن  و عرضه اون  متاسفانه در کشور ما بوسیله سازمانی که ادعای احترام  و حمایت از تولید کننده یک اثر و حمایت از حق کپی رایت داره  بنا شده اما با زدن یک هولوگرام بر روی بازیهای دزدیده شده از اینترنت اون رو به راحتی  با نازلترین قیمت بوسیله شرکتهای رایت  و تولید کننده غیر قانونی در دسترس عموم قرار میده و هیچ نظارتی حتی  روی رده سنی  نمیکنه )برداریم و با خرید نسخه قانونی و پرداخت حق و حقوق ناشر قدم درستی در مسیر درستکاری برداریم و تصمیم بگیریم که دیگه سمت جنس دزدی نریم.

5.درسته کار با دسته کمی سخت به نظر میرسه (برای pc gamer ها که موس و کیبورد استفاده میکنند)ولی با کمی تمرین بهش عادت میکنید و ازش لذت میبرید.

6.کامپیوتر در جای خودش خوبه ولی مثلا برای دیدن فیلم یا شنیدن صدای فوق العاده با کیفیت  که نقصی نداشته باشه داشتن مثلا  یک بلوری پلیر oppo یا pioneer  به مراتب لذت بخش تر از کامپیوتر هست  اونم با رابط کاربری اسان که کار رو برای همه اعضای خانواده راحت میکنه  اما شما برای استفاده از مولتی مدیای pc نمیتونید تو پزیرایی ازش استفاده کنید.البته هر چیزی به جای خود کنسول هم قابلیتهایی داره که میتونه در کنار گیم سرگرم کننده باشه 

7.با خانواده یا دوستانتون باهم و در کنار هم  بازی کردن لذت بردن و خندیدن بهتر از توی اتاق بازی کردن تنهایی ه. نمیگم نمیشه با pc چند نفره بازی کرد اما باز هم  به راحتی و سهل الوصولی کنسول نیست.کنسول میتونه در ان واحد فضای شادی رو تو منزل برای همه فراهم کنه اما بازی کردن تنهایی ممکنه بغل دستی تو ناراحت و حوصله شو سر ببره. 

این نظر شخصی من بود اگر کسی رو ناراحت میکنه معذرت میخوام

1. من یک pc گیمر هستم و همیشه به انحصاری های کنسول با نگاه تحقیرآمیز نگاه کردم . هیچ وقت آرزوی هیچ کدومشون رو نداشتم . برای من بازی های خاص pc مثل کانتر بسیار بسیار با ارزش تر از بازی های کنسول ها بودن . بسیار از pc گیمرها اصلا به بازی های کنسولی بها نمیدن ، چون سبک مورد علاقشون اصلا در کنسول حرفی برای گفتن نداره . کسی که 100 ها ساعت دوتا بازی کرده و سبک مورد علاقش اینه هیچ وقت به بازی های کنسول فکر هم نمی کنه .

2. این استدلال شما کاملا اشتباه هستش . قبل از هرچیزی شما به من بگو ساپورت کردن یعنی چی ؟ آیا به صرف اجرای بازی میشه گفت ساپورت کردن ؟؟؟ برای من ساپورت کردن یعنی تنظیمات بالا گرافیکی + رزولیشن فول اچ دی + 60 فریم در ثانیه ، اونی که توی کنسول شما بهش میگید ساپورت کردن برای ما pc گیمرها اصلا معنای ساپورت کردن نمیده ! ضمنن کنسول ها به مرور زمان که از عمرشون میگذره مجبور میشن مدام بازی ها رو روی رزولیشن کمتری اجرا کنن بلایی که سر ps3 هم اومد اما چون در مورد رزولیشن در کنسول کمتر صحبت میشه کسی متوجه نمیشه اما این واقعیت که کنسول ها هم به مرور ناتوان میشن رو تغییر نمیده .

4. در این مورد حرفی ندارم . این به نظر هر کس مربوط میشه . اما کسی که بخواد بازی ها رو کرک شده اجرا کنه و براش کپی رایت مهم نباشه 100 در 100 باید به سراغ pc بره حتی برای کسانی که به دنبال احترام گذاشتن به کپی رایت هستند هم pc پیشنهاد میشه . وجود استیم یک دلیل بسیار خوب برای مراجعه به pc هست

5. وقتی pc هست و با کیفیت بالاتر میتونه بازی رو با موس و کیبرد ساپورت کنه چه اصراری در استفاده از گیم پد و کنسول هست ؟؟؟

6. این مورد رو هم اشتباه می کنید . 100 البته که کارت صدای روی برد اون هم در مین های پایین رده حرف چندانی برای گفتن ندارن اما مین های بالا رده و مخصوصا کارت صدا های قدرتمند میتونن به هر نوع سیستمی رقابت کنن . دنیای pc بسیار بزرگ و شگفت انگیزه در جهان خودش تقریبا قادر به هر کاری هست . اگر درست نگاه کنیم موبایل یه کامپیوتر کوچیک و ضعیف و تغییر شکل یافتس کنسول ها هم همین طور در واقع میشه گفت تقریبا تمامی کارهایی که در این وسایل اجرا میشه در pc هم قابل اجراس و در بسیار موارد حتی نتیجه بهتری هم میشه گرفت

7. اتفاقا در بازی با هم pc یک ابزار بسیار کار آمد محسوب میشه . برای مثال خود من و پسر های فامیل هر وقت که اراده کنیم با شبکه کردن pc ها و لپ تاپ هامون میتونیم بازی های مثل کانتر و ... رو به صورت چند نفره اجرا کنیم . هر وقت که بخوایم با وصل کردن pc به تلویزیون میتونیم در کنار خانواده فیلم ببینیم یا بازی کنیم یا حتی وب گردی و .... .

الان هر کسی یه pc برای خونه و یه لپ تاپ برای کارش نیاز داره و به راحتی میشه با شبکه کردن این ها از بازی های دسته جمعی لذت برد . بازی های مثل کمبت و فوتبال رو هم که میشه با pc دو  یا حتی 4 نفره چه با مانیتور خود pc چه با تلویزیون اجرا کرد .

موفق باشید .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

اگه یه اینترنت پرسرعت نامحدود و تلویزیون ترجیحا 4K واسه نسل جدید کنسول ها و کلی پول زیادی برای خرید اکانت استور ها و خرید بازی داشته باشیم  کنسول بهترین گزینه است درغیر اینصورت واسه کسایی که نمیتونن ۱۰۰ تومن یا ۲۰۰ تومن پول واسه یه بازی بدن و کارهایی علاوه بر بازی دارن کامپیوتر در اولویته داره.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ali/sh گفته است :

اگه یه اینترنت پرسرعت نامحدود و تلویزیون ترجیحا 4K واسه نسل جدید کنسول ها و کلی پول زیادی برای خرید اکانت استور ها و خرید بازی داشته باشیم  کنسول بهترین گزینه است درغیر اینصورت واسه کسایی که نمیتونن ۱۰۰ تومن یا ۲۰۰ تومن پول واسه یه بازی بدن و کارهایی علاوه بر بازی دارن کامپیوتر در اولویته داره.

توی حالت اول هم pc در اولویته

یه pc گیمینگ خفن گرچه گرونه اما خیلی خیلی کیفیت بیشتری رو ارائه می کنه .

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

1. من یک pc گیمر هستم و همیشه به انحصاری های کنسول با نگاه تحقیرآمیز نگاه کردم . هیچ وقت آرزوی هیچ کدومشون رو نداشتم . برای من بازی های خاص pc مثل کانتر بسیار بسیار با ارزش تر از بازی های کنسول ها بودن . بسیار از pc گیمرها اصلا به بازی های کنسولی بها نمیدن ، چون سبک مورد علاقشون اصلا در کنسول حرفی برای گفتن نداره . کسی که 100 ها ساعت دوتا بازی کرده و سبک مورد علاقش اینه هیچ وقت به بازی های کنسول فکر هم نمی کنه .

2. این استدلال شما کاملا اشتباه هستش . قبل از هرچیزی شما به من بگو ساپورت کردن یعنی چی ؟ آیا به صرف اجرای بازی میشه گفت ساپورت کردن ؟؟؟ برای من ساپورت کردن یعنی تنظیمات بالا گرافیکی + رزولیشن فول اچ دی + 60 فریم در ثانیه ، اونی که توی کنسول شما بهش میگید ساپورت کردن برای ما pc گیمرها اصلا معنای ساپورت کردن نمیده ! ضمنن کنسول ها به مرور زمان که از عمرشون میگذره مجبور میشن مدام بازی ها رو روی رزولیشن کمتری اجرا کنن بلایی که سر ps3 هم اومد اما چون در مورد رزولیشن در کنسول کمتر صحبت میشه کسی متوجه نمیشه اما این واقعیت که کنسول ها هم به مرور ناتوان میشن رو تغییر نمیده .

4. در این مورد حرفی ندارم . این به نظر هر کس مربوط میشه . اما کسی که بخواد بازی ها رو کرک شده اجرا کنه و براش کپی رایت مهم نباشه 100 در 100 باید به سراغ pc بره حتی برای کسانی که به دنبال احترام گذاشتن به کپی رایت هستند هم pc پیشنهاد میشه . وجود استیم یک دلیل بسیار خوب برای مراجعه به pc هست

5. وقتی pc هست و با کیفیت بالاتر میتونه بازی رو با موس و کیبرد ساپورت کنه چه اصراری در استفاده از گیم پد و کنسول هست ؟؟؟

6. این مورد رو هم اشتباه می کنید . 100 البته که کارت صدای روی برد اون هم در مین های پایین رده حرف چندانی برای گفتن ندارن اما مین های بالا رده و مخصوصا کارت صدا های قدرتمند میتونن به هر نوع سیستمی رقابت کنن . دنیای pc بسیار بزرگ و شگفت انگیزه در جهان خودش تقریبا قادر به هر کاری هست . اگر درست نگاه کنیم موبایل یه کامپیوتر کوچیک و ضعیف و تغییر شکل یافتس کنسول ها هم همین طور در واقع میشه گفت تقریبا تمامی کارهایی که در این وسایل اجرا میشه در pc هم قابل اجراس و در بسیار موارد حتی نتیجه بهتری هم میشه گرفت

7. اتفاقا در بازی با هم pc یک ابزار بسیار کار آمد محسوب میشه . برای مثال خود من و پسر های فامیل هر وقت که اراده کنیم با شبکه کردن pc ها و لپ تاپ هامون میتونیم بازی های مثل کانتر و ... رو به صورت چند نفره اجرا کنیم . هر وقت که بخوایم با وصل کردن pc به تلویزیون میتونیم در کنار خانواده فیلم ببینیم یا بازی کنیم یا حتی وب گردی و .... .

الان هر کسی یه pc برای خونه و یه لپ تاپ برای کارش نیاز داره و به راحتی میشه با شبکه کردن این ها از بازی های دسته جمعی لذت برد . بازی های مثل کمبت و فوتبال رو هم که میشه با pc دو  یا حتی 4 نفره چه با مانیتور خود pc چه با تلویزیون اجرا کرد . 

≈===============================≈

نه شما میتونید منو قانع کنید نه من شمارو که بخوام جوابتونو بدم. کلا صحبت کردن و به چالش کشیدن بیفایدس و در این تاپیک نمیگنجه. هرکسی نظری داره و نظرش محترم. صحبت سر نظرات شخصی هست نه گفتمان دوست گرامی

شما هم موفق باشید

موفق باشید .

ویرایش شده توسط akrbax
لینک به دیدگاه

هنوز دو هفته نشده؟ زمان از دستم در رفته قرار بود قرعه کشی بشه ؟
واقعا خیلی جذابه.:-)

یه روز اومدیم، یه روز هم میریم.

لینک به دیدگاه

پی سی یه چیز دیگس 

درسته که کنسول دردسرش کمتره اما نمیتونم کانتر بازی نکنم    *_*

کلا فضای پی سی رو خیلی دوس دارم 

یادمه قدیما ps2 داشتم همش بازی میکردم اما بعد یک مدتی دلسرد شدم ازش از همون اوایلم از کنسول خوشم نمیومد با این که اولین دستگاهی که باهاش بازی کردم کنسول آتاری بوده . چه کنم دیگه 

هر کسی یک دیدگاهی داره و نمیشه تغییرش داد 

مثلا  یکی عاشق بازی های موبایل هست  و اصلا فازش یه چیز دیگس .

:/

کلام آخر 

دیدگاه هر کسی محترمه و جای کل انداختن نیس 

همه داریم تو یک جامعه زندگی میکنیم و مشکلی نداریم  

پس بیاید با هم دوست باشیم  

just PC 

لینک به دیدگاه

اول تشکر میکنیم بابت تمام پستهای بسیار مفیدی که در مورد موضوع مطرح شده در این تاپیک گذاشتید و بعد اینکه به دوستانیکه در این قرعه کشی برنده شدن تبریک میگیم

موضوع مباحثه بعدی در هفته آینده اعلام خواهد شد و امیدواریم چنین تاپیکهایی برای تمام بازدیدکنندگاه عزیزمون مفید واقع بشه

اعلام برندگان قرعه کشی مباحثه 1 به شرح زیر هستش و بهشون تبریک میگیم

این عزیزان نام کاربریشون توی سایت فروشگاه رو به بنده پیغام خصوصی بدن تا مبالغ براشون شارژ بشه

نفر اول : 200000 تومان بن خرید ازفروشگاه آنلاین  لیون کامپیوتر = پست شماره 265  parsa pajouhandeh

نفر دوم : 100000 تومان بن خرید از فروشگاه آنلاین لیون کامپیوتر = پست شماره 7  فرـشاد

نفر سوم : 50000 تومان بن خرید از فروشگاه آنلاین لیون کامپیوتر = پست شماره 110 graycell

لینک به دیدگاه

در در 1395/07/14, 15:10:49، Uranium گفته است :

درود عزیزم ?

من نظرم رو گفتم شما تعیین نمیکنی که یه حرف خیلی ناجوریه عزیز من خودم رو گفتم فقط و فقط

درست نیست در مورد نظر افراد این طوری حرف بزنیم خیلی دوره...

نه من سودی می برم از فروش پی سی نه شما از فروش کنسول پس بهتره همیشه در کنار هم بحث کنیم نه در رو به روی هم

متاسفانه همیشه توی این جور مسائل مثل انویدا و ای ام دی کاربران فکر میکنن برای بردن یا ثابت کردن حرف ها باید  رو به روی هم باشن

اما خدایی نظر همه بزرگان فروم این هست که ما باید در کنار هم باشیم و به همدیگه احترام بگذاریم هیچ چیزی بالاتر از این نیست که توی فروم به هم انرژی مثبت بدیم

یه خورده بهم برخورد 

سلام عزیز امیدوارم از دستم ناراحت نشده باشی !
من از شما عذر خواهی میکنم به خاطر رفتار تندم.

البته با اجازه دلیل رفتارم رو توضیح بدم!(من یه کاربر حرفه ای ویندوز و لینوکس هستم و جالب اینکه وقتی به کاربر های لینوکسی بر میخورم و اونا متوجه میشن ویندوز دارم سریع انگشت اتهام میگیرن سمتم و وقتی در جوابشون میگم من راحتم حرف های نا مربوط میزنن(خودتون متوجه این منظورم چیه) منم با یه همچین پیش زمینه ای جواب شما رو دادم)
در اخر هم بازم عذر میخوام و امید وارم از تقصیر این بنده بگذرید. 

لینک به دیدگاه

در در 1395/07/14, 17:15:33، Exlord گفته است :

نه دوست عزیز من سرپرست نیستم . فقط از روی تجربه خودم و میلیون ها کاربر دیگه و نظر صد ها متخصص تو این ضمینه ،دیدم که اینجوریه.

کلا تنها دلیل ساخت بازی های اخصاصی برای کنسول، اجبار کاربر به خرید این کنسوله و دلیله دیگه ای نمیتونه داشته باشه.(اگه دلیل منطقی دایگه ای داره بفرمایین ما هم بدونیم).

بله یک دلیل ساده!
فروش بیشتر!(در واقع هرچه تعدادپلتفرم بیشتر فروش بیشتر در نتیجه سود بیشتر)(البته بحث انحصاریها کمی فرق داره چون به سفارش شرکت سازنده کنسول و یا در مواردی محدود میل و رقبت سازنده بازی به کنسول خاص هست)
منم بر اساس تجربه ناقص شخصی خودم در مورد گیم سازی میگم(قدیم ها تلاش هایی برای اشنایی و ساخت گیم با موتور های بازی سازی مختلف داشتم)

لینک به دیدگاه

کنسول چند مزیت نسبت به پی سی داره

مثلا نصب بازی ها در کنسول ساده تره و به تخصص بالایی احتیاج نداره اما در پی سی گاها خیلی اذیت می کنه و انواع خطاها رو می ده

بعد از نصب هم  بعضی از بازی ها به خوبی اجرا نمی شه یا دائم کرش می کنه چون اصل بازی مخصوص کنسول بوده و بعدا پورت شده

پی سی فقط وقتی برتره که  یک سیستم نسبتا خوب و به روز داشته باشی،

روی سیستمی که با هزینه حدود یک و نیم میلیون (قیمت تقریبی یک کنسول) بسته بشه به هیچ شکلی نمیشه واسه بازی کردن حساب کرد. حتی با کمترین جزئیات

چون کنسول درآمدزا تره، تمرکز شرکت های بازی ساز بیشتر به  سمت کنسول منعطفه و بازی ها اول واسه کنسول میاد

گاها یه سری بازی ها مثل جی تی ای 5 خیلی طول می کشه تا نسخه پی سی هم بیاد

همچنین یه سری بازی انحصاری دارن، کم پیش میاد یه بازی صرفا واسه پی سی ساخته بشه

اما بازهم پی سی رو ترجیح می دم چون می شه بازی رو با کیفیت بالاتری اجرا کرد. اصل لذت بازی به حداکثر بودن تنظیمات و فریم ریت بالاشه

پی سی گرون تره با بازی های ارزون،  کنسول خودش ارزونتره ولی با  هزینه بازی ها  مخارجش از پی سی جلو می زنه

هزینه ای که بابت پی سی می شه تک بعدی نیست و می شه کارهای دیگه غیر از بازی هم باهاش انجام داد

بعد از چند سال هم می شه قطعات قدیمی رو فروخت و سیستم رو ارتقا داد. حتی قدیمی و ضعیف ترین قطعات پی سی هم خریدار داره

ولی کنسول بعد از مدتی به مراتب کوتاه تر باید یک جا عوض شه، بازی های کنسول هم فکر نمی کنم بعد از چند سال خریدار داشته باشه

با پی سی می شه تقریبا تمام بازی های ساخته شده در کل تاریخ (مخصوص کامپیوتر)  رو در هر زمانی  اجرا کرد، حتی بازی های 20 سال پیش

و در نهایت یکی از بزرگ ترین مزیت های پی سی موسه ! شاید حتی بشه گفت بزرگ ترین مزیت !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...