رفتن به مطلب

نتایج تست هارد توشیبا p300 2Tb

maximal10
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان من قصد تهیه هارد داشتم و در ابتدا مد نظرم WD و یا Seagate بود.  بعد یک تحقیقی هم در مورد هاردهای  توشیبا کردم و از اونا خوشم اومد و یه دونه 2Tb مدل p300 خریدم .

http://lioncomputer.ir/product/7712/هارد+پی+300+توشیبا++2+ترابایت/

هارد بی صدایی هستش و صداش از کیس اصلا بیرون نمی یاد. من یک segate barracuda دارم نویزش کاملا شنیده میشه. تو سایت userbenchmark هم برین اگر هاردهای 2Tb رو بر اساس effective speed هم مرتب کنید این هارد اوله

http://hdd.userbenchmark.com/

شاید موضوع بی اهمیتی باشه ولی حداقل یک جعبه داره که حس خوبی هنگام خرید میده. هاردهای wd و  Seagate رو تا اونجا که من دیدم همه بدون جعبه بودن.

نتایج تست با نرم افزار CrystalDiskMark رو هم گذاشتم شاید براتون مفید باشه.

IMG_20160924_171023.jpg

IMG_20160924_181758.jpg

crystalmark.png

IMG_20160924_171023 - Copy.jpg

ویرایش شده توسط maximal10
لینک به دیدگاه

درود

اول اینکه مبارکتون باشه

واقعا تشکر میکنم بابت پست خوبتون

میتونه یک دلیل برای خرید کردن این هارد با خیال راحت باشه.

به شخصه مدت هاست که به فکر اضافه کردن یک هارد دو یا سه ترابایت از این برند و  از این سری هستم.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

درود

اول اینکه مبارکتون باشه

واقعا تشکر میکنم بابت پست خوبتون

میتونه یک دلیل برای خرید کردن این هارد با خیال راحت باشه.

به شخصه مدت هاست که به فکر اضافه کردن یک هارد دو یا سه ترابایت از این برند و  از این سری هستم.

قربان شما

لینک به دیدگاه

درود

سپاس از مطلب سودمندت. من مدتی ه برای خرید 6tb x300 دودل هستم.  گارانتی چی و  چه مدت ه؟

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

سلام بنده هم تست هارد وسترن بلو 2 ترابایت رو کنار تست شما میزارم.که دوستان بتونن با اطلاعات بیبشتر خرید کنن

Screenshot (6).png

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

سپاس از مطلب سودمندت. من مدتی ه برای خرید 6tb x300 دودل هستم.  گارانتی چی و  چه مدت ه؟

ممنون . 2 سال گارانتی لایف سرویس داره

لینک به دیدگاه

جای تاپیکای تست و بنچ مارک یه مدتیه واقعا خالی شده

هر قطعه ی جدیدیم که میخریم معیاری وجود نداره بتونیم با قطعاته دیگه مقایسش کنیم  هر چی هم که تاپیک هست  همه ماله عهده دقیانوس و اصلا نمیشه بهش اتکا کرد-_-

لینک به دیدگاه

اقا دمت گرم مرسی.

منم قرار بود هارد 2ترا بخرم ولی بین این و سیگیت مونده بودم.

خیالمو راحت کردی. مرسی.

لینک به دیدگاه

سری x بافر ۱۲۸ مگی داره که خیلی عالیه برای هارد

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، Ali_amani گفته است :

اقا دمت گرم مرسی.

خیالمو راحت کردی. مرسی.

قربانت

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Ali_amani گفته است :

اقا دمت گرم مرسی.

خیالمو راحت کردی. مرسی.

اگر هم میخای seagate بخری مثل اینکه داره سری های جدیدش میاد یکم صبر کن

در ۱ ساعت قبل، Mahdian57 گفته است :

اره ولی قیمتش بالاتره سری x300 هم بود تو بازار

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، peto گفته است :

جای تاپیکای تست و بنچ مارک یه مدتیه واقعا خالی شده

هر قطعه ی جدیدیم که میخریم معیاری وجود نداره بتونیم با قطعاته دیگه مقایسش کنیم  هر چی هم که تاپیک هست  همه ماله عهده دقیانوس و اصلا نمیشه بهش اتکا کرد-_-

خودمم میخواستم توشیبا رو بگیرم  ولی چون هیچکدام از دوستان نظری نداشتند در موردش باز رفتم سراغ وسترن.اما همیشه از این توشیبا خوشم اومد.حضوری رفتم لیون هم  ازشون پرسیدم نظری خاصی ندادند گفتن بلو بگیر راحتتری دیگه از کارم در اومده خیال خودتو راحت کن.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، sajad25 گفته است :

سلام بنده هم تست هارد وسترن بلو 2 ترابایت رو کنار تست شما میزارم.که دوستان بتونن با اطلاعات بیبشتر خرید کنن

Screenshot (6).png

ممنون  کار خوبی کردین که امکان مقایسه رو فراهم کردین

لینک به دیدگاه

منم ۳ روز پیش سفارش دادم امروز رسید دستم ولی کارتن نداشت مثل هارد مارک های دیگه عجیبه برام!؟!؟![emoji15] [emoji16]

فرستاده شده از LT26wِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، raajer گفته است :

منم ۳ روز پیش سفارش دادم امروز رسید دستم ولی کارتن نداشت مثل هارد مارک های دیگه عجیبه برام!؟!؟!emoji15.pngemoji16.png

من خودم رفتم از بازار کامپیوتر ایران خریدم. گارانتی واسه شما چیه؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، raajer گفته است :

ماتریکس ۲ ساله

فکر کنم برای تفاوت گارانتی باشه

لینک به دیدگاه

در در 1395/07/08, 11:22:36، Mahdian57 گفته است :

این تصویر بی کیفیت مربوط به نتیجه تست 300x 4tb میشه که یکی از برادر های آمازونی(از تو جنگل، یه کاره) قرار دادند! :دی

51rzehQ8XzL._SL256_.jpg

کلا تست هایی که از توشیبا دیدم پایینتر از سیگیت و وسترن دیجیتال بود(یک جورایی به جز userbenchmark ).ولی

مشکلاتی که بعضا دوستان از این دو برند اشاره می کنند خریدشون شبیه به انداختن تاس(همون تخم مرغ شانسی های قدیم با لایه شکلاتی) می ماند. که  برجسته ترین شَکی که برای اون مشکلات به چشم میاد ، عدم حمل ایمن هست.

کلا خیلی حرفه که یک کارتن یا کاور ساده ، شده امتیاز ، لا اقل برای من این طوره!

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

این تصویر بی کیفیت مربوط به نتیجه تست 300x 4tb میشه که یکی از برادر های آمازونی(از تو جنگل، یه کاره) قرار دادند! :دی

51rzehQ8XzL._SL256_.jpg

کلا تست هایی که از توشیبا دیدم پایینتر از سیگیت و وسترن دیجیتال بود(یک جورایی به جز userbenchmark ).ولی

مشکلاتی که بعضا دوستان از این دو برند اشاره می کنند خریدشون شبیه به انداختن تاس(همون تخم مرغ شانسی های قدیم با لایه شکلاتی) می ماند. که  برجسته ترین شَکی که برای اون مشکلات به چشم میاد ، عدم حمل ایمن هست.

کلا خیلی حرفه که یک کارتن یا کاور ساده ، شده امتیاز ، لا اقل برای من این طوره!

سلام

من گفتم که داشتن کارتن فقط حس خوبی موقع خرید به ادم میده و اهمیتی نداره نگفتم مزیت حساب میشه با جعبه که نمیخایم بزاریم تو کیس

در ضمن به نظر من تکنولوژی ساخت هارد تو تمامی برندها مشابه هست و به نوعی به اشباع رسیده واسه همین هم هست تفاوتی  فاحشی بین سرعت اونا نیست. الان هاردهای ساخت 2016 تفاوتشون با هاردهای سال مثلا 2010 چیه واقعا؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، maximal10 گفته است :

سلام

من گفتم که داشتن کارتن فقط حس خوبی موقع خرید به ادم میده و اهمیتی نداره نگفتم مزیت حساب میشه با جعبه که نمیخایم بزاریم تو کیس?

در ضمن به نظر من تکنولوژی ساخت هارد تو تمامی برندها مشابه هست و به نوعی به اشباع رسیده واسه همین هم هست تفاوتی  فاحشی بین سرعت اونا نیست. الان هاردهای ساخت 2016 تفاوتشون با هاردهای سال مثلا 2010 چیه واقعا؟

درود

اصلا به شما و برند انتخابی تون خورده ایی وارد نیست.^_^

اتفاقا یکی از دلایل" خرید" من همون یک تکه کارتن بود. و در اینکه  هارد در یک بنچ ، امتیاز خوبی داره قرار نیست در بقیه سیستم ها نیز همون سرعت خوب رو داشته باشه.شکی نیست.

البته که هیچی، یعنی قرار نیست چیز خاصی شود ، بنده خدا ها مکانیکی اند و ssd ها بر روی دور پیشرفت ظرفیت و تراشه هستند.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

درود

اصلا به شما و برند انتخابی تون خورده ایی وارد نیست.^_^

اتفاقا یکی از دلایل" خرید" من همون یک تکه کارتن بود. و در اینکه  هارد در یک بنچ ، امتیاز خوبی داره قرار نیست در بقیه سیستم ها نیز همون سرعت خوب رو داشته باشه.شکی نیست.

البته که هیچی، یعنی قرار نیست چیز خاصی شود ، بنده خدا ها مکانیکی اند و ssd ها بر روی دور پیشرفت ظرفیت و تراشه هستند.

لینک به دیدگاه

اتفاقا کارتن باشه بهتره

یکبار قبلنا گفتم که به نظرم تو یه مدل مشابه یکی راضیه یکی راضی نیست و میگه صدا میده به نظرم نبود بسته بندی درست و حمل و نقل عوامل تو بازاره

من باورم نمیشه دیدم بسته های رو هم انباشته هاردم پرت میکنن!

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Mahdian57 گفته است :

اتفاقا کارتن باشه بهتره

یکبار قبلنا گفتم که به نظرم تو یه مدل مشابه یکی راضیه یکی راضی نیست و میگه صدا میده به نظرم نبود بسته بندی درست و حمل و نقل عوامل تو بازاره

من باورم نمیشه دیدم بسته های رو هم انباشته هاردم پرت میکنن!

بازار کامپیوتر ایران اگر سر بزنید می بینید قطعات رو چه جوری بین طبقات پرتاب میکنن تازه اینجا جلو چش هستش و یک خورده مراعات میکنن خدا میدونه تا قبل از رسیدن به مغازه چه بلایی سر قطعات میارن. لب تاپ ها رو همچین پرتاب میکنن که ادم سیب زمینی هم حیفش میاد اونطوری پرت کنه

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، maximal10 گفته است :

بازار کامپیوتر ایران اگر سر بزنید می بینید قطعات رو چه جوری بین طبقات پرتاب میکنن تازه اینجا جلو چش هستش و یک خورده مراعات میکنن خدا میدونه تا قبل از رسیدن به مغازه چه بلایی سر قطعات میارن. لب تاپ ها رو همچین پرتاب میکنن که ادم سیب زمینی هم حیفش میاد اونطوری پرت کنه

درود

وضعیت ترابری همه جای دنیا همین طوره و خرده ای نمیشه بهش گرفت. اگر حرفه ای باشن توی این پرت کردنها معمولا کارگر هست که در دراز مدت آسیب می بینه و نه قطعه ی مورد نظر. اگر باورش سخته یک بار برید بارگیری و تخلیه بار رو در یک اسکله ببینید.

این رو که کیفیت ساخت و بسته بندی قطعه چنین جاهایی اهمیت پیدا می کنه تجربه کر ده ام، بارها شده که رم یا هارد دیسک با ضربه ی کوچکی خراب شده و این مساله برای قطعه های با کیفیت کمتر پیش می آد. همین طور وقتی بسته بندی بهتر باشه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این مال من 2 ترا سگیت ، این برنامه هم اسکرین نداره؟

قبل بنچمارک گیری حتما سیستم ریستارت کنید

21.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...