رفتن به مطلب

اسلات رم

StuXneT1
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام.قبلا رم کامپیوتر من دو تا 4 گیگ 1333 بود بعدش یکی از رم هامو به دلیلی فروختم بعدش 4گیگو استفاده میکردم . حسب نیاز دوباره خواستم رم 4 گیگ دیگه ای بگیرم که بشه 8 مث قبل.ولی 4 گیگه 1333 پیدا نکردم و 4 گیگه 1600 تهیه کردم و نصب کردم بعد مدتی حدود 2 ماه وقتی کامپیوترمو روشن میکردم صدای بیپ نمی اومد و مانیتور روشن نمی شد ینی شانسی بود گاهی روشن می شد گاهی نمی شد بیپ خطا هم نمیداد.خلاصه با کلی دسکاری کیس فهمیدم وقتی رم رو اسلات 1  باشه اون مشکل پیش میاد ولی وقتی یه رم روی اسلات 2 هست اون مشکلو ندارم حالا میخواد رم 1300 باشه یا 1600 . هر دو به تنهایی رو اسلات 1 مشکل ساز میشن و مانیتور روشن نمیشه.

رم هارم با برنامه memtest86 تست کردم سالمن بدون ارور . ینی مشکل از مادربرده؟

لینک به دیدگاه

سلام مدل دقیق مادربورد و مدل دقیق رم هاتون چیه ؟

در برنامه cpu-z در تب های mainboard و spd مدل دقیق قید شده

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، StuXneT1 گفته است :

با سلام.قبلا رم کامپیوتر من دو تا 4 گیگ 1333 بود بعدش یکی از رم هامو به دلیلی فروختم بعدش 4گیگو استفاده میکردم . حسب نیاز دوباره خواستم رم 4 گیگ دیگه ای بگیرم که بشه 8 مث قبل.ولی 4 گیگه 1333 پیدا نکردم و 4 گیگه 1600 تهیه کردم و نصب کردم بعد مدتی حدود 2 ماه وقتی کامپیوترمو روشن میکردم صدای بیپ نمی اومد و مانیتور روشن نمی شد ینی شانسی بود گاهی روشن می شد گاهی نمی شد بیپ خطا هم نمیداد.خلاصه با کلی دسکاری کیس فهمیدم وقتی رم رو اسلات 1  باشه اون مشکل پیش میاد ولی وقتی یه رم روی اسلات 2 هست اون مشکلو ندارم حالا میخواد رم 1300 باشه یا 1600 . هر دو به تنهایی رو اسلات 1 مشکل ساز میشن و مانیتور روشن نمیشه.

رم هارم با برنامه memtest86 تست کردم سالمن بدون ارور . ینی مشکل از مادربرده؟

Motherboard : GIGABYTE  P61-AD3

Ram 1 : KINGMAX 1333GHZ
Ram 2 : KINGMAX 1600Ghz

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، StuXneT1 گفته است :

Motherboard : GIGABYTE  P61-AD3

Ram 1 : KINGMAX 1333GHZ
Ram 2 : KINGMAX 1600Ghz

مادربوردتون حداکثر تا رم 1333 ساپورت میکنه

عکس از تب SPD از اسلاتهای 1 و 2نرم افزار CPU-Z قرار بدین (باید مدل دقیق رم ها مشخص بشه)

ویرایش شده توسط EhsanCPU
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، EhsanCPU گفته است :

مادربوردتون حداکثر تا رم 1333 ساپورت میکنه

عکس از تب SPD از اسلاتهای 1 و 2نرم افزار CPU-Z قرار بدین (باید مدل دقیق رم ها مشخص بشه)

داداش میگم که وقتی رو اسلات 1 رم بذارم سیستم بیپ نمیزنه و مانیتور روشن نمیشه.چطوری عکس بدم وقتی سیستم بالا نمیاد؟

1234.jpg

لینک به دیدگاه

سلام .

اگر  فقط یک رم رو روی اسلات 1 بذاری و اسلات دوم خالی باشه هم روشن نمیشه ؟

بایوس رو ریست کردی ؟ امتحان کن . ریست بایوس خیلی از مواقع این مشکلات رو حل میکنه .

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Hamed گفته است :

سلام .

اگر  فقط یک رم رو روی اسلات 1 بذاری و اسلات دوم خالی باشه هم روشن نمیشه ؟

بایوس رو ریست کردی ؟ امتحان کن . ریست بایوس خیلی از مواقع این مشکلات رو حل میکنه .

فقط رو اسلات 1 هم بذارم شانسیه ینی گاهی بیپ میزنه و مانیتور روشن میشه و گاهی بیپ نمیزنه و مانیتور روشن نمیشه.این مورد وقتی 2 رم هم هست پیش میاد.فقط وقتی رم رو اسلات 1 نیست مشکل حل میشه.

من الان هر 2 رمو نصب کردم و اینقد دکمه پاورو زدم تا خاموش شه و هی روشن کردم تا بیپ بزنه و مانیتور روشن شه.الان با هر 2  رم بالا اومدم و عکس میذارم از CPU-Z.

لینک به دیدگاه

من الان هر 2 رمو نصب کردم و اینقد دکمه پاورو زدم تا خاموش شه و هی روشن کردم تا بیپ بزنه و مانیتور روشن شه.الان با هر 2  رم بالا اومدم و عکس میذارم از CPU-Z.
ripfc27qovetuf18x8zs.jpg

mxy16ayf5jz8cmnrauzx.jpg

ویرایش شده توسط StuXneT1
لینک به دیدگاه

احتمال خیلی زیاد رم سازگار نیست . همونطور که گفتم یه بار بایوس رو ریست کن . فقط رم قدیمی رو روی اسلات 1 بذار . چند بار امتحان کن . اگر مشکلی پیش نیومد مشکل از عدم سازگاریه . میتونی رم جدید رو هم بعدش بذاری ، بعد از ریست بایوس . شاید تنظیم اتوماتیک براش اوکی باشه و کار کنه .

لینک به دیدگاه

احتمالا با به شستشو ساده مشکل حل خواهد شد رمها رو به تنهایی روی اسلات یک امتحان کنید اگر تصویر داد که هیچ نداد
1. بایوس رو ریست کنید
2. رم ها و اسلات رو تمیز کنید
3. بایوس رو اپدیت کنید
اگر نشد اسلات مادربرد مشکل دیسکانکتی داره
فقط یادتون نره رم اسلات دوم خالی باشه فقط با یه رم

Sent from my S50 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hamed گفته است :

احتمال خیلی زیاد رم سازگار نیست . همونطور که گفتم یه بار بایوس رو ریست کن . فقط رم قدیمی رو روی اسلات 1 بذار . چند بار امتحان کن . اگر مشکلی پیش نیومد مشکل از عدم سازگاریه . میتونی رم جدید رو هم بعدش بذاری ، بعد از ریست بایوس . شاید تنظیم اتوماتیک براش اوکی باشه و کار کنه .

اگه مشکل از عدم سازگاریه چرا هر کدوم از رم ها به تنهایی  روو  اسلات 1 جواب نمیدن و گاهی بیپ میزنه و روشن میشه و گاه بیپ نمیزنه و روشن نمیشه ؟

بایوس چطوری ریست میشه ؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Omid_Boy گفته است :

احتمالا با به شستشو ساده مشکل حل خواهد شد رمها رو به تنهایی روی اسلات یک امتحان کنید اگر تصویر داد که هیچ نداد
1. بایوس رو ریست کنید
2. رم ها و اسلات رو تمیز کنید
3. بایوس رو اپدیت کنید
اگر نشد اسلات مادربرد مشکل دیسکانکتی داره
فقط یادتون نره رم اسلات دوم خالی باشه فقط با یه رم

Sent from my S50 using Tapatalk

بایوس به اخرین ورژن اپدیت شدس.داخل سیستمم هم تمیزه.فقط ریست بایوس مونده که تست نکردم.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hamed گفته است :

کامپیوترو خاموش کردم رم قدیمیه 1333 رو گذاشتم اسلات 1 بعد باطری مادربرده به مدت 5 دقیقه در اوردم بعد روشن کردم مشکل حل شد.

دیگه هرچقد روشن خاموش میکنم بیپ میزنه مانیتور روشن میشه.مرسی از لطفتون.فقط دیگه نمیخوام اون رم 1600 رو دوباره بذارم.چون مادربردم تا 1333 ساپورت میکنه.یه رم سازگار با این رم خودم معرفی کنین.

1.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ماژول ۱۳۳۳ را در اسلت اول رم قرار داده و از بایوس مادربورد فرکانس و تایمینگ رم رابصورت زیر دستی وارد کنید 

DDR3-1333 mhz

CL 9-9-9-9-27

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، M1K41L گفته است :

ماژول ۱۳۳۳ را در اسلت اول رم قرار داده و از بایوس مادربورد فرکانس و تایمینگ رم رابصورت زیر دستی وارد کنید 

DDR3-1333 mhz

CL 9-9-9-9-27

ینی میگی رم 1600 رو دوباره بذارم توو اسلات دوم ؟ و فرکانسشو دستی تغییر بدم از بایوس ؟

میخواستم با 1333 معاوضه کنم اخه.باز مشکل ساز نشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 12 ساعت قبل، StuXneT1 گفته است :

ینی میگی رم 1600 رو دوباره بذارم توو اسلات دوم ؟ و فرکانسشو دستی تغییر بدم از بایوس ؟

میخواستم با 1333 معاوضه کنم اخه.باز مشکل ساز نشه؟

یعنی   با ۱۳۳۳ تنظیمات مموری بایوس را دستی بدید و بعد از بالا آمدن سیستم ْ‌سیستم را خاموش کنید و رم دوم را در اسلت دوم قرار داده و تست کنید . 

به همین سادگی به همین خوشمزگی (مادربورد شما رم ۱۶۰۰ پشیتبانی نمیکنه پس مموری  باید بعنوان ۱۳۳۳ کارکنه )

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، M1K41L گفته است :

یعنی   با ۱۳۳۳ تنظیمات مموری بایوس را دستی بدید و بعد از بالا آمدن سیستم ْ‌سیستم را خاموش کنید و رم دوم را در اسلت دوم قرار داده و تست کنید . 

به همین سادگی به همین خوشمزگی (مادربورد شما رم ۱۶۰۰ پشیتبانی نمیکنه پس مموری  باید بعنوان ۱۳۳۳ کارکنه )

ساده تر ، معاوضه با رم 1333 با یکی از دوستانه.ساده تر و خوشمزه تر !

ویرایش شده توسط StuXneT1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1395/07/11, 11:12:25، StuXneT1 گفته است :

ساده تر ، معاوضه با رم 1333 با یکی از دوستانه.ساده تر و خوشمزه تر !

پاک کردن صورت مسله تنها راه حل خوشمزه  نیست !

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، M1K41L گفته است :

پاک کردن صورت مسله تنها راه حل خوشمزه  نیست !

پس لطف کن دوباره دقیق توضیح بده چیکار کنم.

نگا من قبلا رم که میذاشتم اسلات 1 بیپ نمیزد و سیستم بالا نمی اومد و با روشی که اقای Hamed مدیر ارشد گفتن مشکلم حل شد ینی الان رم 1333 رو اسلات 1 هست و کار میکنه و یه رم 1600 دارم که به اسلات 2 وصل نیس.اونو دوباره یاد بده اوکی ش کنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 14 ساعت قبل، StuXneT1 گفته است :

پس لطف کن دوباره دقیق توضیح بده چیکار کنم.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، M1K41L گفته است :

تا تو خندت تموم شه من این رمو با رم 1333 معاوضه کردم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...