رفتن به مطلب

پریدن اطلاعات با تعویض برد هارد؟؟!!

indianboy
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

یه هارد 2 ترای seagate دارم که حدود 4 سال پیش خریداری کردم. در طول این مدت چند مورد قطعی و وصلی هایی داشت که با یکی دو بار قطع و وصل کابل مشکل حل میشد. جدیدا دو تا ارور جدید هم به بخش smart ش اضافه شده بود.

hl50_untitled1.jpg

ولی متاسفانه توجهی نکردم تا اینکه چند روز پیش بعد از یه بار هنگ کردن سیستم (که معمولا اتفاق نمیفتاد) سیستم رو دستی ریستارت کردم و دیگه هارد شناخته نشد. یعنی موقعی که سیستم رو روشن میکنم موقعی که هاردم متصل باشه (علاوه بر اس اس دی که روش ویندوز هست) اون ابتدا که مارک مادربرد رو نشون میده چندین ثانیه گیر میکنه و بعدش وقتی وارد بایوس میشم دیگه هارد شناخته نمیشه و توی ویندوز هم یه درایو به اسم unknown drive با حجم 0 اضافه میشه. 

حالا سوالم از اساتید و دوستان این بود که اولا آیا کسی میتونه بگه مشکل هارد چیه؟ در ضمن از داخل هارد هیچ صدای عجیبی نمیاد و وقتی دستم رو روش نگه میدارم دقیقا مثل مواقعی که هارد داره کار میکنه روشنه و لرزش عادی داره.

دوم آیا اگر مشکل از بردش باشه با تعویض برد با یه هارد دیگه اطلاعات هارد نمیپره؟ چون جایی خوندم که تعویض برد هارد خیلی کار دقیق و سختی هست ولی یکی از دوستانم میگفت که تابحال چندین بار این کار رو انجام داده و هارد مشکلی پیدا نکرده.

سوم با تماسی که با یه شرکت تعمیرات و ریکاوری هارد داشتم هزینه ریکاوری اطلاعات رو حدود 70 الی 200 هزارتومان اعلام کردند. آیا این هزینه فقط برای ریکاوری اطلاعات قابل قبوله؟ 

و سوال آخر اینکه آیا از روی ظاهر برد میشه فهمید که آیا مشکل پیدا کرده یا خیر؟ چون وقتی روی برد رو نگاه میکردم اون قستمی که با هارد اتصال برقرار میکنه یه مقدار سیاه شده بود.

با تشکر از همگی دوستان عزیزم

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

عکسی که گذاشتین نشون میده هاردتون تعداد زیادی بد سکتور داره و میتونه علت این مشکل همین بدسکتورها باشن

با این وضع هارد باید از اطلاعات بک آپ میگرفتین

ویرایش شده توسط EhsanCPU
لینک به دیدگاه

بله باید بک آپ میگرفتم ولی به دلیل یه سری مشغله ها و تنبلی خودم  متاسفانه این کار رو نکردم. 

لینک به دیدگاه

به نظر من چون اطلاعات مهم هست حضورا هارد را به یکی از مراکز تخصصی و معتبر ریکاوری ببرین تا علت مشکل و هزینه اون مشخص بشه

لینک به دیدگاه

من بردهارد عوض کردم بعدش بدون مشکل کار کرد...فقط باید دقیقا مدل بردی که روی هاردت می زاره با این یکی باشه بعضی هاردا هم یه چیپ خاص هست باید از روی برد اصلی بردارن بزارن روی برد جدید معمولا خود تعمیر کارا این موردارو رعایت می کنن....

در مورد ریکاوری هم چند سال قبل من یه هزینه که شنیدم تو مایه های گیگی 5 هزارتومن بود...

لینک به دیدگاه

ارور C5 مربوط به بدسکتور هست اما ارور 05 مربوط به Read و Write هست که قسمتی رو نمی تونه بخونه و تایید کنه

پیش نهاد میشه با hdd regenerator سعی کنید برای Repair کردن سپس برای موارد سخت افزاری و یا ارسال برای ریکاوری فایل اقدام کنید

در خصوص تعویض برد چند بار پیش امده که برد مشکل داشته و عموما تنها به برند  و حجم هارد ها نگاه میکردم برای تعویض برد و تا الان هم موردی پیش نیومده و عموما هم کار کرده

لینک به دیدگاه

درود

هزینه بازیابی برای چنین هاردی همین حدود و بلکه بیشتره. بستگی به حجم داره. اگر دو ترابایت پر بوده معمولا بیش از اینها می شه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

هزینه های ریکاوری هارد میتونه کمر شکن باشه .

بهتر هرچه سریعتر اقدام کنید

اما در مورد پریدن اطلاعات

از اونجایی که اطلاعات رو برد نیستن طبیعتا عوض کردنش تاثیری در دیتا های شما نداره

بر فرض هم که به هر دلیلی بعد از تعویض برد و بالا اومدن هارد اطلاعاتتون نبود میتونید با ریکاوری به اطلاعاتتون دسترسی پیدا کنید .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

هزینه بازیابی برای چنین هاردی همین حدود و بلکه بیشتره. بستگی به حجم داره. اگر دو ترابایت پر بوده معمولا بیش از اینها می شه.

آخه طی تماسی که با اون شرکت داشتم گفتند که چه یک گیگ بخواید چه کل 2 ترا هزینش همین میشه و فرقی نمیکنه. به همین خاطر من شک کردم که اینها همین برد رو عوض بکنند و بعد هزینه ریکاوری اطلاعات رو بدون نیاز به این کار ازمون بگیرند. چون یکی از دوستان میگفت اگر بورد مشکل داشته باشه معمولا همین کار رو میکنن و الکی هزینه ای به اسم ریکاوری میگیرند.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

آخه طی تماسی که با اون شرکت داشتم گفتند که چه یک گیگ بخواید چه کل 2 ترا هزینش همین میشه و فرقی نمیکنه. به همین خاطر من شک کردم که اینها همین برد رو عوض بکنند و بعد هزینه ریکاوری اطلاعات رو بدون نیاز به این کار ازمون بگیرند. چون یکی از دوستان میگفت اگر بورد مشکل داشته باشه معمولا همین کار رو میکنن و الکی هزینه ای به اسم ریکاوری میگیرند.

من هم مشکوک شدم !

عموما بسته به حجم کار مبلغی رو مشخص می کنن .

شما از یکی دو جای دیگه قیمت بگیر .

البته نمیشه ندیده و نشناخته در مورد کار مردم قضاوت کرد اما مشکوک میزنن !!!

من بسیار بعید میدونم کار شما به ریکاوری بکشه مگر مشکل از برد نباشه .o.O

لینک به دیدگاه

برد این نوع هاردها رو از همین فروم میشه پیدا کرد؟ قیمتهاش چطور هست؟

لینک به دیدگاه

بردو ببر بده تعمیر کار برات عوض کنه اونا یا خودشون دارن یا از همکار می گیرن .. حالا بخوای خودت برد پیدا کنی داستانی میشه.... من پارسال فکر کنم حدود 60 تومن یدونه برد هارد برام عوض کرد تعمیر کار....

لینک به دیدگاه

تشخیص مشکل داشتن برد با نگاه ظاهری و یا با راه عادی مقدور هست یا باید حتما زیر دستگاه تست بشه؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، indianboy گفته است :

تشخیص مشکل داشتن برد با نگاه ظاهری و یا با راه عادی مقدور هست یا باید حتما زیر دستگاه تست بشه؟

عموما در صورت مشکل های برد میشه با نگاه ظاهری مشخص کرد همچون سیاه شدن یک قسمت یا بوی سوختگی

همچون این برد

cvxn_۲۰۱۶۱۰۰۲_۱۵۳۵۱۳.jpg

در 16 ساعت قبل، indianboy گفته است :

برد این نوع هاردها رو از همین فروم میشه پیدا کرد؟ قیمتهاش چطور هست؟

فکرنمی کنم خود برد رو بفروشن باید بدنبال یک هارد خراب یا دست دوم باشید و سپس بردش رو عوض کنید

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام شما خودتون روی هارد کار نکنید چون بلد نیستید ممکنه برای همیشه اطلاعات رو از دست بدهید مراکزهایی هستند که تخصص هارد را دارند باید ببرید اونجا تا هارد رو ریکاوری کنند شما هرچه بیشتر کار کنید درصد از دست دادن اطلاعات شما بیشتره مثل کانون بازیابی اطلاعات یا خانه سخت افزار تخصص این کار رو دارند 

لینک به دیدگاه

اگه تهران باشی چهار راه ولیعصر پشت بازار رضا ساختمان ۱۷ طبقه ۲ یا ۴ برد هارد تا دلت بخواد دارن و اونجا هم برات تعویض میکنن

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...