رفتن به مطلب

روشن ماندن چراغ اخطار CPU در مادربرد

Reza Pto
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام و عرض ادب .

دوستان سعی کردم تیتر تاپیک بصورتی باشه که وقتی خوندید متوجه مشکلی که وجود داره بشید ! 

طبق عادت صبح که بیدار شدم سیستم رو روشن کردم ، سیستم کامل روشن شد ، اما دیدم مانیتور و موس و کیبورد روشن و فعال نشدن ! تو کیس رو نگاه کردم دیدم چراغ آلارم CPU مادربرد روشنه !

دو سه باری سیستم رو خاموش و روشن کردم باز به همون صورت بود ، در کیس رو باز کردم دیدم پین های یه سمت فن شکستن و فن شل شده !((دقیقا چرا اونوقت؟!؟؟!)) به صورتی که وقتی فن رو جابجا کردم در اومد !! حالا دقیقا نمیدونم از اول اینطوری نصب شده بود یا نه تو یه شب تا صبح این حالت براش پیش اومده !!

چند حالت رو هم تست کردم ببینم چراغش خاموش میشه یا نه :

اتصالات پاور به مادربرد و سی پی یو رو در آوردم مجددا وصل کردم . چراغ خاموش نشد.

فن رو تغییر دادم و فن جدید نصب کردم .باز چراغ خاموش نشد.

سی پی یو رو در آوردم و مجددا وصل کردم.چراغ خاموش نشد.

فن و سی پی یو رو کلا در آوردم و بدون اینها سیستم رو روشن کردم.که طبیعتا چراغش روشن میمونه.

باطری رو در آوردم مجددا وصل کردم .باز تغییری اتفاق نیفتاد.

جایی هم خوندم اگر Cpu سالم باشه بعد چند دقیقه کار کمی دماش میره بالا و گرم میشه ! اگر اینطور نشد یعنی سوخته !! که خداروشکر Cpu هم بعد چند دقیقه روشن موندن سیستم گرم شد .

با این شرایط امیدوارم دوستانی که در زمینه سخت افزار تجربه و اطلاعات دارند راهنمایی کنند با ببینیم مشکل از مادربرده یا قطعات دیگه تا برای تعمیر یا تعویض اقدام کنیم . خیلی خیلی ممنونم .

لینک به دیدگاه

در کیس رو باز کردم دیدم پین های یه سمت فن شکستن و فن شل شده !((دقیقا چرا اونوقت؟!؟؟!)) به صورتی که وقتی فن رو جابجا کردم در اومد

سلام با این وضع مشکل از همون شکستن پینها شروع شده چون فن با سی پی یو تماس نداشته احتمالا دماش بیش از حد رفته بالا و آسیب دیده ، چون من وقتی کیسمو بردم تا سی پی یو را تعویض کنم مهندسه برای تست بدون فن زود  زود سیستمو خاموش میکرد دلیلشو که پرسیدم گفت اگه دماش بالا بره فاتحه 

امیدوارم سی پی یوت سالم باشه 

لینک به دیدگاه

عرض ادب 

در کیس رو باز کردم دیدم پین های یه سمت فن شکستن و فن شل شده !((دقیقا چرا اونوقت؟!؟؟!)) به صورتی که وقتی فن رو جابجا کردم در اومد !! حالا دقیقا نمیدونم از اول اینطوری نصب شده بود یا نه تو یه شب تا صبح این حالت براش پیش اومده !!  

این بخش رو یک توضیح مختصر بدید - منظورم اینه که این سیستم رو تازه خریدید و بعد از یک یا چند روز متوجه شدید که پین ها شکستند یا نه سیستم رو خیلی وقت هست دارید و یکمرتبه اینطوری شده ؟ ( که البته بعید بنظر میرسه ) 

لینک به دیدگاه

پين هاي فن به اين راحتي كه نميشكنه مگر به زووور، احتمالا تو خونه برادر يا خواهر كوچيك كنجكاو نداريد؟ چون براي خودم تو يه موضوعي يه همچين مشكلي پيش اومده بود فكر كردم جن زده شدم نگو ...

تك تك پين هاي پردازنده و سوكت پردازنده رو هم چك كنيد خم شدگي يا شكستگي نداشته باشه..

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، farshid0018 گفته است :

مشخصات سیستم رو اگر ذکر کنید بصورت کامل ممنونمی

سلام . مشخصات کامل سیستم رو بصورت فایل تصویری میتونید ببینید 

مشخصات سیستم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mohammad.asm گفته است :

در کیس رو باز کردم دیدم پین های یه سمت فن شکستن و فن شل شده !((دقیقا چرا اونوقت؟!؟؟!)) به صورتی که وقتی فن رو جابجا کردم در اومد

سلام با این وضع مشکل از همون شکستن پینها شروع شده چون فن با سی پی یو تماس نداشته احتمالا دماش بیش از حد رفته بالا و آسیب دیده ، چون من وقتی کیسمو بردم تا سی پی یو را تعویض کنم مهندسه برای تست بدون فن زود  زود سیستمو خاموش میکرد دلیلشو که پرسیدم گفت اگه دماش بالا بره فاتحه 

امیدوارم سی پی یوت سالم باشه 

امیدوارم  منم مشکل از سی پی یو نباشه ! گفتن اگر سی پی یو گرم بشه نسوخته منم تست کردم سیستم چند دقیقه روشن بود بدون فن سی پی یو ، بعد که دست زدم بهش دیدم گرم شده مقداری رو همین حساب به سی پی یو مضنون نیستم زیاد  

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، فرـشاد گفته است :

عرض ادب 

در کیس رو باز کردم دیدم پین های یه سمت فن شکستن و فن شل شده !((دقیقا چرا اونوقت؟!؟؟!)) به صورتی که وقتی فن رو جابجا کردم در اومد !! حالا دقیقا نمیدونم از اول اینطوری نصب شده بود یا نه تو یه شب تا صبح این حالت براش پیش اومده !!  

این بخش رو یک توضیح مختصر بدید - منظورم اینه که این سیستم رو تازه خریدید و بعد از یک یا چند روز متوجه شدید که پین ها شکستند یا نه سیستم رو خیلی وقت هست دارید و یکمرتبه اینطوری شده ؟ ( که البته بعید بنظر میرسه ) 

سیستم رو هفت هشت ماهی هست که گرفتم ، قبل اون هیچوقت بازش نکردم تا ببینم همه چیزش فیکس هست یا نه ! تا قبل این اتفاق هم  مشکلی نداشت ! خودمم وقتی دیدم تعجب کردم ،چون اگر از خیلی وقت پیش فن شل شده بود خب زودتر چراغ مادربرد روشن میشد !! چون وقتی چراغ آلارم cpu روشنه سیستم اصلا بالا نمیاد

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

پين هاي فن به اين راحتي كه نميشكنه مگر به زووور، احتمالا تو خونه برادر يا خواهر كوچيك كنجكاو نداريد؟ چون براي خودم تو يه موضوعي يه همچين مشكلي پيش اومده بود فكر كردم جن زده شدم نگو ...

تك تك پين هاي پردازنده و سوكت پردازنده رو هم چك كنيد خم شدگي يا شكستگي نداشته باشه..

فکر کنم بخاطر وزن خود فن بوده باشه که پایه ها شکسته ! چون کیس نه تکون خورده نه جابجا شده که بخواد به فن فشار بیاد! برای خود منم سواله که چرا ! لطفا اگر راه حلی واسه تست مادربرد میتونید بهم بگید تا قبل پیگیری گارانتی به یه نتیجه پایانی برسیم . ممنونم از همه دوستانی که پیگیر هستند و پاسخ دادند.

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Reza Pto گفته است :

فکر کنم بخاطر وزن خود فن بوده باشه که پایه ها شکسته ! چون کیس نه تکون خورده نه جابجا شده که بخواد به فن فشار بیاد! برای خود منم سواله که چرا ! لطفا اگر راه حلی واسه تست مادربرد میتونید بهم بگید تا قبل پیگیری گارانتی به یه نتیجه پایانی برسیم . ممنونم از همه دوستانی که پیگیر هستند و پاسخ دادند.

بهترین و راحترین راه تست سلامت مادربرد نشان دادن آن به یک کارشناس تعمیر قطعات هست .دستگاه تستی دارند که  اگه در هر بخش مادربرد ایراد داشته باشه نشان میده البته براش هزینه میگرین تا تست کنن. اما به نظر من با یه سی پی یو دیگه تست کن بیشتر مشکل از سی پی یو ست تا مادربرد

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Reza Pto گفته است :

سلام . مشخصات کامل سیستم رو بصورت فایل تصویری میتونید ببینید 

مشخصات سیستم

LED های ez debug برای پردازنده در صورتی روشن میشن که مشکل Over voltage هست و برای جلوگیری از صدمه به پردازنده سیستم بوت نمیشه

پیشنهاد میشه به دفترچه مادربرد مراجعه کنید و توضیحات دقیق تری گویا ذکر شده

و در عین حال پیشنهاد میشه از متصل بودن دقیق کابل های مادربرد و اتصال کامل 8پین برق پردازنده و در صورت امکان با پاور دیگری تست کنید و همانطور که بالا ذکر کردند نسبت به بررسی پین های مادربرد و زیر پردازنده هم اقدام کنید قبل از اقدام برای گارانتی

اگرچه گارانتی مادربرد ماتریکس که نیست؟؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، farshid0018 گفته است :

این روزها همه درگیر ماتریکسن شما چه طور؟!:D

واقعا به چشم نمیومد قبلا، یا الان فروش این شرکت زیاد شده؟!!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، farshid0018 گفته است :

LED های ez debug برای پردازنده در صورتی روشن میشن که مشکل Over voltage هست و برای جلوگیری از صدمه به پردازنده سیستم بوت نمیشه

پیشنهاد میشه به دفترچه مادربرد مراجعه کنید و توضیحات دقیق تری گویا ذکر شده

و در عین حال پیشنهاد میشه از متصل بودن دقیق کابل های مادربرد و اتصال کامل 8پین برق پردازنده و در صورت امکان با پاور دیگری تست کنید و همانطور که بالا ذکر کردند نسبت به بررسی پین های مادربرد و زیر پردازنده هم اقدام کنید قبل از اقدام برای گارانتی

پاور رو حتما تست میکنم چشم ، گارانتی مادربرد ماتریکسه بله! پاسخگو نخواهند بود آیا؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

عزیز باتری رو در بیارید مدت زیاد کنار بزارید بعد جا بزنید.
اگر جامپر ریست بایوس دارید هم بایوس رو ریست کنید.

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

این روزها همه درگیر ماتریکسن شما چه طور؟!:D

واقعا به چشم نمیومد قبلا، یا الان فروش این شرکت زیاد شده؟!!

فروشش اگر اشتباه نکنم اندکی زیاد شده بدلیل سری مادربرد های خوش قیمت جدید و طراحی جذابشون اما دلیل این بچشم امدن این هست که فضای مجازی اندکی گسترده تر شده و خب عزیزان در صورت داشتن مشکلات با ماتریکس اعلام میکنند در فضای مجازی

در 24 دقیقه قبل، Reza Pto گفته است :

پاور رو حتما تست میکنم چشم ، گارانتی مادربرد ماتریکسه بله! پاسخگو نخواهند بود آیا؟

نظری در خصوص پاسخگو بودن یا نبودن نمی دم چون تمایل ندارم شمارو دلسرد یا نا امید کنم

اما خب هرشخصی کارش به این شرکت افتاده گفته شده از شدت فشار های عصبی دچار ریزش مو یا سفیدی مو شده...

انشالله مشکلتون حل بشه و دفترچه مادربرد رو هم نگاه بندازید و مورد ریست بایوس ذکر شده رو هم انجام بدید

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

درست متوجه نشدم. فن در اومده و چراغ cpu روشن میمونه؟ مگه داریم؟ 

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Milad_Bm گفته است :

درست متوجه نشدم. فن در اومده و چراغ cpu روشن میمونه؟ مگه داریم؟ 

بله واسه خودم هم جای سواله این موضوع !

لینک به دیدگاه

خوب بزن جا مثل قبل ببین باز روشن میمونه؟ یادمه اینجور شده بود و فن حرکت نمیکرد و تصویرم نمیداد گفتن بایوس مشکل داره . راستو دروغشو نمیدونم

لینک به دیدگاه

• 7 سال بعد...

سلام سیستم من موقعی که کامل خاموش بود نصف شب یک چراغ قرمز خود به خود داخل کیس روشن شد دیدم کلا قطع نمیشه از برق کشیدن و قطع شددلیل این موضوع چی میتونه باشه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...