رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید کارت بر اساس پاوری که دارم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من یه پاور ۳۰۰وات دارم دقیقا همین مدله 

http://esam.ir/itemView.aspx/622838/

به دلایل مالی اصلا پول اضافی ندارم برای تغییر پاور بر اساس سیستمی که دارم و مقداری که مصرف میکنه یه کارت بم معرفی کنید

Cpu:intel pentium g645

Mb:p8h61

Ram:1*2gb ddr3

2nd ram:1*4gb ddr3

Hdd:wd 1 tb 7200rpm

Optical drive:1dvd rw

یدونه فن ۱۲میلیمتری

کارتمم gt610هست که اصلا با گرافیک داخلی پردازنده فرقی نمیکنه!

من خودم رفتم تو این سایت و نوشته که اگه gtx 750 ti رو بزارم روش به یه پاور در حد 282 وات احتیاج داره،با حساب کننده گرین امتحان نکردم ببینم چقد میشه

http://outervision.com/power-supply-calculator

حالا دوستان با تجربه که اسمبل کردن و با این چیزا سروکار دارن،اگه منو راهنمایی کنن ممنون میشم 

درضمن دنبال اجرا کردن بازیای روز هم نیستم،از سال۲۰۱۰تا الان اونقد بازی هست که بازی نکردم و الان میخام بازیشون کنم،در همین حد

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

دوست عزيز پاورتون رو هرچه سريعتر با يه مدل اصلي تعويض كنيد تا همين سيستمي رو هم كه داريد نسوزونه..

به كارت گرافيك كه صد در صد صدمه ميزنه.

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

دوست عزيز پاورتون رو هرچه سريعتر با يه مدل اصلي تعويض كنيد تا همين سيستمي رو هم كه داريد نسوزونه..

...

ویرایش شده توسط فرـشاد
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

برادر عزیز بنده این سیستمو 5ساله دارم تا الان اخم نگفته اگه قرار بود بسوزه خیلی وقت پیش میسوخت

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، فرـشاد گفته است :

موافقم ! قطعا بستن 750 ti با این پاور نتیجه ای جز ضرر نداره ! با این حال اگر بیشتر میخواین مطمعن بشین با لیون کامپیوتر تماس بگیرید و با بخش تعمیرات و ارتقا صحبت کنین یا سیستم رو ببرید پیششون ببینید چی میگن ! و اینکه در چه رزولوشنی چه بازی های انجام میدید ؟؟؟ چون احتمالا این سی پی یو با 750 ti گلوگاهه ! 

برادر شما فرض کنید این پاور هیچ مشکلی نداره ایا با این مشخصات امپر و وات میتونه همه رو با هم بکشه یا نه؟من با رزولوشن 768P بازی میکنم و هر بازی ای که گیر بیاد  :)))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز

دوستان مطلع هستن و برای جلوگیری از ضرر بهتون راهنمایی میدن

پاور غیر استاندار توان دادن برق پایدار در اوج مصرف رو نداره و قطعا اسیب رسان میشه به سیستم 

یه ویدیویی خود شرکت گرین منتشر کرده که تست و مقایسه میکنه پاور استاندار و غیر استاندار رو. پیشنهاد میکنم پیداش کنید و تماشا کنید

متوجه میشید پاور نامطلوب چه خطراتی داره

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

اگر به نظر خودتون استفاده از كارت گرافيك ٥٠٠ هزار توماني (از ارزش ريالي بقيه قطعاتتون صرف نظر ميكنيم) با يك پاور ٢٠ هزار توماني كار عاقلانه ايي هست كارت رو خريداري كنيد، بنده فكر كردم پول كارت گرافيك رو به سختي به دست اورديد و دلتون براي مالتون ميسوزه كه اينطور نيست..

جهت اطلاعاتون ارزان قيمت ترين پاور ٣٠٠ واتِ ريل (واقعي) يعني مقدار واتي كه بر رويش درج شده رو به درستي و بدون نوسان و اسيب رساندن به سيستم توليد ميكند قيمتي حدود ١٥٠ الي ٢٠٠ هزار تومان دارد، خودتون حساب كنيد پاور ٢٠ هزار توماني جه فاجعه ايي هست.

لینک به دیدگاه

من منظور من این نیست که من پاور ۲۰تومن (این قیمت دست دوش هست نه نو هش) رو ترجیح میدم به پاوری که plus bronze داره،اما مثل اینکه دوستان اینجا فقط میخان بگن که حرف خودشون درسته ،و برای اثبات حرفشون میگن --حالا من گفتم میخای قبول کن میخای نکن--

و همینجا شما رو به دیدن ورژن خارجی تایپک دعوت میکنم امیدوارم یکم کمتر حق به جانب باشید

https://www.techpowerup.com/forums/threads/psu-for-gtx-750-ti.211671/

یه زمانی هم بود که چیزی به اسم گرین وجود نداشت ،وهمه هم از همین پاور های ارزون استفاده میکردن،و پاوره میسوخت ،نه قطعات فوقش میرفتن یکی دیگه مینداختن،حداقل مال من داره ۵سال عمر میکنه صدا فنشم عوض نشده

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

امیدوارم همیشه ایام به کامتون باشه.

درباره سوالتون ببینید پاورهای فیک و چینی حساب کتاب نداره کارشون کلا جنس های چینی بی اصالت اینجورین یکی رو میخری دو روزه میره هوا و یکی دیگه از خودت بیشتر عمر میکنه! جنسی که شما خریدی جزو بچه های خوب بوده و عمر خوبی داشته.

اما اینکه شما با این پاور یه گرافیک مثل 750ti راه اندازی کنید یه مقدار بحث عوض میشه.

تو این پنج سال پاور شما هرچی بوده کار کرده چون اصلا فشاری روش نبوده و یکی از دلایل عمر زیادش همینه. نکته بعدی اینه که پاور وقتی کار میکنه کلا از قدرتش کم میشه یعنی شما پاورت 5 سال کار کرده مطمعن باش حداقل 15% افت کارایی داره که با توجه به قیمت کمش احتمالا استهلاک بیشتری هم داشته حالا بیای ببریش زیر فشار با گرافیک جدید... به شخصه فک میکنم داری ریسک میکنی. یعنی ممکنه جواب بده و ممکنه نده ولی اگر نده یهو میزنه 800 تومن خرج میزاره دستت.

توصیه من اینه که پاور کارکرده از اقای شعبانی تهیه کنید. بنده بالای 5 پاور کارکرده برای اقوام ازشون خریدم و خدارو شکر یه دونش هم مشکل نداشته عالی هست قطعاتشون.

اگر بودجه ندارید پیشنهاد من اینه که بین گرافیک و پاور اول پاور رو درست کنید بعد برید سراغ گرافیک پاور خشت اولتونه.

اون زمانی که گرین وجود نداشت تقریبا پی سی تو ایران وجود نداشت بنده از 15 سال پیش گرین رو میشناسم با پاورها و کیس هاش قبل تر از اون پی سی گیم به این صورت کلا وجود نداشت که بخاد مشکلی پیش بیاد. بعدشم اون زمان کال اف دوتی با این گرافیک بالا نبود که... یه مقدار شما هم واقع بین باشید.

در هر صورت اگر تمایل به درست کردن سیستمتون از ریشه دارید باید پاور عوض کنید و یه پاور بهتر بزارید. اگر نه فکر میکنید همه ما بیماریم و مشکل داریم همون گرافیک رو بخرید و امیدوارم تا سال های سال براتون کار کنه.

هدف همه دوستانی که تو این فروم پست میدن کمک کردن به بقیس نه هیچ چیز دیگه.

موفق باشید دوست من.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

امیدوارم همیشه ایام به کامتون باشه.

درباره سوالتون ببینید پاورهای فیک و چینی حساب کتاب نداره کارشون کلا جنس های چینی بی اصالت اینجورین یکی رو میخری دو روزه میره هوا و یکی دیگه از خودت بیشتر عمر میکنه! جنسی که شما خریدی جزو بچه های خوب بوده و عمر خوبی داشته.

اما اینکه شما با این پاور یه گرافیک مثل 750ti راه اندازی کنید یه مقدار بحث عوض میشه.

تو این پنج سال پاور شما هرچی بوده کار کرده چون اصلا فشاری روش نبوده و یکی از دلایل عمر زیادش همینه. نکته بعدی اینه که پاور وقتی کار میکنه کلا از قدرتش کم میشه یعنی شما پاورت 5 سال کار کرده مطمعن باش حداقل 15% افت کارایی داره که با توجه به قیمت کمش احتمالا استهلاک بیشتری هم داشته حالا بیای ببریش زیر فشار با گرافیک جدید... به شخصه فک میکنم داری ریسک میکنی. یعنی ممکنه جواب بده و ممکنه نده ولی اگر نده یهو میزنه 800 تومن خرج میزاره دستت.

توصیه من اینه که پاور کارکرده از اقای شعبانی تهیه کنید. بنده بالای 5 پاور کارکرده برای اقوام ازشون خریدم و خدارو شکر یه دونش هم مشکل نداشته عالی هست قطعاتشون.

اگر بودجه ندارید پیشنهاد من اینه که بین گرافیک و پاور اول پاور رو درست کنید بعد برید سراغ گرافیک پاور خشت اولتونه.

اون زمانی که گرین وجود نداشت تقریبا پی سی تو ایران وجود نداشت بنده از 15 سال پیش گرین رو میشناسم با پاورها و کیس هاش قبل تر از اون پی سی گیم به این صورت کلا وجود نداشت که بخاد مشکلی پیش بیاد. بعدشم اون زمان کال اف دوتی با این گرافیک بالا نبود که... یه مقدار شما هم واقع بین باشید.

در هر صورت اگر تمایل به درست کردن سیستمتون از ریشه دارید باید پاور عوض کنید و یه پاور بهتر بزارید. اگر نه فکر میکنید همه ما بیماریم و مشکل داریم همون گرافیک رو بخرید و امیدوارم تا سال های سال براتون کار کنه.

هدف همه دوستانی که تو این فروم پست میدن کمک کردن به بقیس نه هیچ چیز دیگه.

موفق باشید دوست من.

ممنون بابت جوابتون ،حالا این جواب قانع کننده بود ،اما من حرفی که بدون سندو مدرک باشه رو قبول نمیکنم،وگرنه من پدر کشتگی هم با افراد در مجازی ندارم

حالا شما فرض کنید من بجای این پاور یه پاور گرین ۳۰۰وات با همین مشخصات دارم،ایا این کارت و بقیه قطعات رو میتونه بکشه با هم یا نه؟اون بالا خودم یه تست گرفتم که شد ۲۸۲وات 

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مصرف کارت مورد نظر 60 واته که تو مدلهایی که برق 6 پین میخورن یه کم بیشتر میشه ، پاوری که شما داری به قول دوستان حداقل 15% از کیفیتش کم شده و اون کیفیت مدلهای دیگه رو نداره و مطمئن باش زیر فشار کم میاره و باعث سوختن سایر قطعات میشه (به چشم دیدم). با کلی ذوق و شوق گرافیک میخری اما اون پاور بی کیفیت زهرمارش میکنه ، من اگه جای شما بودم ریسک نمیکردم و معلومه بودجه کمه و به سختی مهیا شده

اگر میتونید آکبند تهیه کنید این پاور خوبیه http://lioncomputer.ir/product/7670/پاور+گرین+380+وات++GP380A-ES/

اگه نه

شما یه سر به این تاپیکها بزن یه پاور دست دو مناسب با نیازت تهیه کن ،

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

داداش داری تصمیم وحشتناکی میگیری !

یکی از دوستان بنده با یکی از همین پاور های متفرقه ک حداقل سه چار سال بود داشت براش بدون مشکل کار میکرد کارت جدید خرید gtx 950 ک تقریبا میشه گفت تو رده ی قدرت همون ۷۵۰ هست 

این بنده خدا سیستم رو بست با همین سایت های اندازه گیری مقدار مصرف و سر جمع ۵۰ وات هم اضافه میاورد با همون پاور

برق چیز بدیه و شما نباید هیچ وقت با برق شوخی بکنی مخصوصا اگه قرار باشه تبدیل ولتاژ قطعاتت توسط یه قطعه ای تامین بشه ک برق ۲۲۰ داره میگیره 

این سایت ها معمولا مقدار مصرف معمول قطعات رو ب شما میگن

چیزی ک شما محاسبه نمیکنید میزان نوسان مصرفی هست 

ینی ممکنه مصرف شما در یک لحظه جای ۳۰۰ وات حتی ۱۵۰ وات باشه ولی در یک شرایطی هست ک میزان مصرف یهو به ۳۵۰ وات میرسه 

اینجا چن تا مورد پیش میاد

اگه پاور پسر خوبی باشه تامین میکنه و خدا خدا میکنیم ک مشکلی پیش نیاد پاور های گرین اکثرا از همین دسته هستن و ب چشم دیدم ک خیلی بالا تر از مقداری ک مشخص شده دارن تامین میکنن حالا کاری ندارم ک چقدر اسیب میرسونه 

ممکن هست نتونه تامین کنه و پیسی خاموش شه تو فشار

و بد ترین حالتش اینه ک یهو اتصالی میکنه و فاجعه

مادربرد گرافیک و شاید حتی سیپیو و رم یه جا با هم میسوزه میره

همون بنده خدایی ک گفتم سیستم رو بست با کلی ذوق و شوق دو روز کار کرد و بعد از دو روز مادربرد و سیپیو و کارتش با هم سوخت

الانم در حال حاظر ۶ ماهه پیسی نداره

اگه شما اهمیتی واسه خرجی ک کردی قائل نیستی همین سیستم رو ببند 

ولی مطمئنا یه جای کار میزارتت زمین

حالا باید ببینی اون موقع چقد خرجت میشه

بنده با ۲۵۰ تومن یه پاور ۵۳۰ گرین گرفتم   ک با همون ب راحتی و بدون خطر و فشار دارم از gtx 1070 استفاده میکنم 

ینی شما حداقل صد تومن حاظر نیستی خرج کنی واسه اطمینان خودت ؟

افرادی ک اینجا هستن همشون تجربه های زیادی دارن 

اگه دارن میگن مشکل پیش میاد مطمئن باش نهایتا یه چیزی میشه

شاید یک هفته دیگه شاید یک ماه شایدم حتی یک سال ولی مطمئنا یه زمانی این مشکل برای شما پیش میاد 

ب هر حال وظیفه ی ما رسوندن اطلاعات بود  تصمیم نهایی با شماست و در نهایت هیچ سود و ضرری ب هیچ کدوم ما نمیرسه و فقط از روی دلسوزیه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...