رفتن به مطلب

کمک برای ارتقای جزیی سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت اساتید محترم

بدون مقدمه چینی میرم سر اصل مطلب

سیستم بنده دارای مشخصات زیر هستش:

M.B GigaByte P65

CPU Core i3-2100

Ram 2*2GB 1333

Graphic GT440 2GB DDR3 128Bit

Power Green 485W

خب حالا مشکل اینجاست که من می خوام با هزینه حداکثر 500 تومن و بدونه تعویض پاور بازی هایی مثل فیفا 17 و GTA V رو با گرافیک معمولی (Medium) و بدون لگ انجام بدم تمام....

پیشنهاد هاتون رو با جون و دل می شنوم فقط بهم خرده نگیرید که بودجه ات کمه و کیست داغونه چون خودم میدونم (لازم باشه گرافیک و رم دست دوم هم می اندازم و نو بودنش مهم نیست)

دیگه همیشه که بچه مایه دار ها خوره بازی نیستن گاهی ما معمولی ها هم برای بازی سر و دست می شکونیم.

پیشاپیش از کمک و راهنمایی شما کمال تشکر رو دارم.

?

ویرایش شده توسط omidk2
لینک به دیدگاه

سلام .

برای گرافیک و رم دست دوم باید بگردید . ولی من برای آکبند پیشنهاد های زیر رو دارم :

گرافیک ZOTAC GTX 750 Ti 2GB GDDR5  با قیمت 440 تومان . 2 ماژول رم Geil Dragon 4GB 1600Mhz CL11 DDR3  با قیمت مجموع 160 . رمهای خودتون رو هم میتونید حدود 70-80 بفروشید . البته فروش رمهای 2 گیگ کمی سخته . منتها چون بورد شما فقط 2 ماژول رم میخوره ، چاره دیگه ای نیست . اگر دست دوم بگیرید ، قطعات قویتر از اینها نمیتونید تهیه کنید ، ولی ممکنه از برند بالاتر و یا با قیمت کمتر گیرتون بیاد .

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Hamed گفته است :

سلام .

برای گرافیک و رم دست دوم باید بگردید . ولی من برای آکبند پیشنهاد های زیر رو دارم :

گرافیک ZOTAC GTX 750 Ti 2GB GDDR5  با قیمت 440 تومان . 2 ماژول رم Geil Dragon 4GB 1600Mhz CL11 DDR3  با قیمت مجموع 160 . رمهای خودتون رو هم میتونید حدود 70-80 بفروشید . البته فروش رمهای 2 گیگ کمی سخته . منتها چون بورد شما فقط 2 ماژول رم میخوره ، چاره دیگه ای نیست . اگر دست دوم بگیرید ، قطعات قویتر از اینها نمیتونید تهیه کنید ، ولی ممکنه از برند بالاتر و یا با قیمت کمتر گیرتون بیاد .

ممنون از سرعت عمل شما در پاسخ گویی

مادربورد بنده 4 اسلات رم داره حالا با این وجود رم های خودم رو بفروشم و دو تا رم 4 گیگ بگیرم یا 2 تا رم 2 گیگ دیگه تهیه کنم؟

مدل دقیق مادربورد بنده GA-P65-UD3-B3

ویرایش شده توسط omidk2
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، omidk2 گفته است :

ممنون از سرعت عمل شما در پاسخ گویی

مادربورد بنده 4 اسلات رم داره حالا با این وجود رم های خودم رو بفروشم و دو تا رم 4 گیگ بگیرم یا 2 تا رم 2 گیگ دیگه تهیه کنم؟

مدل دقیق مادربورد بنده GA-P65-UD3-B3

جدا ؟ من نگاه نکردم ، با توجه به چیپش گفتم 2 تا .

اگر 4 تا داره ، میتونی 2 تا 2 گیگ دیگه بگیری بذاری . البته اگر عوض کنی و 2 تا 4 گیگی بگیری بهتره . ولی اول ببین میتونی 2 گیگ ها رو بفروشی یا نه . 2 تا 2 گیگ ارزونتری مدل بگیری حدود 120 تومان در میاد برات . در حالیکه 2 تا 4 گیگ 160 تومان میشه . پس اگر 2 گیگ ها رو بتونی جفت 40 هم بفروشی ، ضرر نمیکنی . البته قیمتش بالاتره و همونطور که گفتم تا 70-80 هم شاید بتونی به مصرف کننده بفروشی .

لینک به دیدگاه

مادربورد بنده باس رمش حداکثر 1333 هستش در صورتی که رم هایی که شما معرفی کردید 1600 هستن مگه مشکلی پیش نمیاد

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، omidk2 گفته است :

مادربورد بنده باس رمش حداکثر 1333 هستش در صورتی که رم هایی که شما معرفی کردید 1600 هستن مگه مشکلی پیش نمیاد

معمولا نه . رم میاد روی 1333 کار میکنه . هرچند روی بعضی از بوردهای رده پایین دیده شده که مشکل پیش اومده . ولی مدل 1333 آک فکر نکنم بتونی گیر بیاری . باید دنبال دست دومش باشی .

لینک به دیدگاه

الان من اگه دو تا رم 2 گیگ رو نفروشم و 2 تا 4 گیگ بگیرم اونا رو هم اضافه کنم (رم کامپیوتر بشه 12 گیگ) مشکلی پیش میاد؟

یعنی منظورم اینه که گلوگاه میشه نسبت به بقیه سخت افزار کامپیوترم؟

دو تا رم 2 گیگ 1333 کارکرده هم پیدا کردم بهتره اونا رو با 2 تا رم خودم بندازم و از 4 اسلات رم و جمعا 8 گیگ رم استفاده کنم یا 2 تا رم 4 گیگ بگیرم؟

البته رم های خودم SP هستن و رم هایی که پیدا کردم Apacer CL9 مشکلی که نیست؟

لینک به دیدگاه

این مشخصات گرافیک من هستش بعد گرافیک GTX 750Ti خیلی قوی تر از این گرافیکه یا به فکر گرافیک بهتری باشم

Ali.gif

لازم به ذکره که سیستم من بازی های Rise Of Timb Rider و Just Cause 3 و حتی فیفا 17 رو روی گرافیک پایین اجرا کرده و من می خوام روی گرافیک متوسط بازی کنم.

لینک به دیدگاه

دوست من یک نکته ی مهم رو فراموش کردید و اون رزلوشون هست ؟؟؟؟ 

راجع به رم بنظر من اول اگر پاورتون مناسب بود کارت گرافیک رو بخرید بعد تست کنین ببینین که با همین 4 گیگ رم چه میزان فریمی میگیرید بعدا افدام به ارتقا رم کنین - البته رم 4 گیگ امروزه حداقل میزان رم برای اجرای بازی های این چندساله هست ولی الان اولویت با کارت گرافیک هست چون بعدا قابل ارتقا نیست ! بطور مثال شما میتونید یک کارت گرافیک در حد 360 تومن بخرید و یک ماژول 8 گیگ هم در حد 140 تومن اما قطعا در اینده پشیمون خواهید شد چون 500 هزار تومن از دستتون رفته و نتیجش هم دلچسب نیست در نتیجه تمام بودجه رو به کارت گرافیک اختصاص بدید 

پاور رو مدل دقیقش رو ذکر کنید و همچنین میزان کارکردش رو -

راجع به گرافیک هم پیشنهاد من این مدل هستش : http://lioncomputer.ir/product/3847/کارت+گرافیک+ام+اس+ای++GTX+750+Ti+Gaming/ 

لینک به دیدگاه

من حساب کردم هشت گیگ رم با گرافیک GTX 750ti تقریبا 600 پام درمیاد بهتر نیست قید رم رو بزنم و این گرافیک رو تهیه کنم؟

http://lioncomputer.ir/product/9265/کارت+گرافیک+ایسوس++GTX+950/

لینک به دیدگاه

سلام

fifa 17 که بازی زیاد سنگینی نیستش ولی قضیه در مورد gta v کاملا فرق داره. gta v از معدود بازی هایی هستش که عطش بسیاری برای cpu داره و دیده شده که در core i7 ها هر 8 کور رو در صحنه های شلوغ درگیر خودش میکنه. پیشنهاد میکنم حداقل یک i5 2400 دست دو بگیرید به همراه یک gtx 750 ti. با این سیستم میشه با تنظیمات medium رو 1080p فریم قابل قبول (بین 45 تا 60 بسته به محیط) گرفت. اگر هم پول اضافه اومد که ارتقا به 8 گیگ رم مناسب هست. :)  خرید 950 پیشنهاد نمیشه چون  سی پی یو ضعیفی دارید و با توجه به بودجه نمیصرفه.

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من:

رمتون به 8 گیگ ارتقا بدین بقیه بودجه فقد بدین کارت گرافیک.

فقد توی تنظیمات گرافیکی بازی باید رزولوشن را یک درجه از 1080x1920 بیارین پایین تر^_^

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Ehsan_PCI گفته است :

سلام

fifa 17 که بازی زیاد سنگینی نیستش ولی قضیه در مورد gta v کاملا فرق داره. gta v از معدود بازی هایی هستش که عطش بسیاری برای cpu داره و دیده شده که در core i7 ها هر 8 کور رو در صحنه های شلوغ درگیر خودش میکنه. پیشنهاد میکنم حداقل یک i5 2400 دست دو بگیرید به همراه یک gtx 750 ti. با این سیستم میشه با تنظیمات medium رو 1080p فریم قابل قبول (بین 45 تا 60 بسته به محیط) گرفت. اگر هم پول اضافه اومد که ارتقا به 8 گیگ رم مناسب هست. :)  خرید 950 پیشنهاد نمیشه چون  سی پی یو ضعیفی دارید و با توجه به بودجه نمیصرفه.

ممنون از جوابتون اما سی پی یو بگیرم و سی پی یو خودم رو بفروشم هم خیلی طول می کشه هم پولی زیادی برای رم و گرافیک نمی مونه،

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، pc gamer69 گفته است :

پیشنهاد من:

رمتون به 8 گیگ ارتقا بدین بقیه بودجه فقد بدین کارت گرافیک.

فقد توی تنظیمات گرافیکی بازی باید رزولوشن را یک درجه از 1080x1920 بیارین پایین تر^_^

دو تا رم دو گیگ کارکرده پیدا کردم 40 تومن با رم های خودم میشه 8 گیگ

گرافیک رو GTX 950 مدل ایسوس بردارم و رزولوشن رو بزارم رو 1366*768 اوکی هست؟

هرچی حساب کتاب می کنم می بینم GTX 950 با توجه به قیمتش نسبت به GTX 750ti بهتره،

بازم اگه اشتباه می کنم بهم بگید

ممنون

ویرایش شده توسط omidk2
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، omidk2 گفته است :

دو تا رم دو گیگ کارکرده پیدا کردم 40 تومن با رم های خودم میشه 8 گیگ

گرافیک رو GTX 950 مدل ایسوس بردارم و رزولوشن رو بزارم رو 1366*768 اوکی هست؟

هرچی حساب کتاب می کنم می بینم GTX 950 با توجه به قیمتش نسبت به GTX 750ti بهتره،

بازم اگه اشتباه می کنم بهم بگید

ممنون

رم 8 برای سیستم شما بسیار خوبه

cpu شما کمی ضعیفه اما عوضش نکنید چون برای گرافیک در حد و حدود 950 باید کافی باشه

950 به صورت آک ارزش خرید نداره برای دسته 2 میتونه انتخاب خوبی باشه هرچند 960 به نسبت قیمتش بهتره .

بهتر که کارت آک نخرید . با بودجه شما نمیشه کارت آک از نسل جدید خرید ( 500 تومن برای گرافیک و رم ) . کارت آک نسل گذشته هم ارزش خرید نداره چون عمر کارت گرافیک نسبت به قطعات دیگه کمتره و زود تر از رده خارج میشن

البته شما با حدود 590 تومن میتونید این رو بخرید

http://lioncomputer.ir/product/8983/کارت+گرافیک+سافایر+RX+460+2GB/

460 برتری هایی نسبت به 950 داره که از جمله اونها فناوری جدید تر ، ساپورت بهتر ، نمایش بهتر در DX12 هستش که بسیار مهم هستند .

اما بهتر کلا دنبال جنس آک نباشید .

برای دسته 2 هم بنا به دلایلی از جمله ساپورت نرم افزاری بهتر و قدرت بیشتر در DX12 بهتر دنبال کارتهای سری 300 ای ام دی باشید .

لینک به دیدگاه

سلام 

1.رم برای سیستم ویندوز هم پایین هستش - رم رو به 16 - یا 8 ارتقاء بدین

2.گرافیک R7 250 1gb توی رزولیشن HD مناسبه 30 تا 60 فریم رو تنظیم های دستی . tomb rider روی very high معمولا 30 تا 60 فریم گرفتم 1024x1024

3.ویندوز رو حتما به 8.1  ارتقاء .64 بیتی 

با هزینه ای زیر 300 تومان میتونی بهترین فریم  رو بگیری 

باز هم تست های دگ میتونم بهتون بگم در باره کارت R7 250 1 gb جدید ترین درایور هم ساپورت داره یا علی

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

رم 8 برای سیستم شما بسیار خوبه

cpu شما کمی ضعیفه اما عوضش نکنید چون برای گرافیک در حد و حدود 950 باید کافی باشه

950 به صورت آک ارزش خرید نداره برای دسته 2 میتونه انتخاب خوبی باشه هرچند 960 به نسبت قیمتش بهتره .

بهتر که کارت آک نخرید . با بودجه شما نمیشه کارت آک از نسل جدید خرید ( 500 تومن برای گرافیک و رم ) . کارت آک نسل گذشته هم ارزش خرید نداره چون عمر کارت گرافیک نسبت به قطعات دیگه کمتره و زود تر از رده خارج میشن

البته شما با حدود 590 تومن میتونید این رو بخرید

http://lioncomputer.ir/product/8983/کارت+گرافیک+سافایر+RX+460+2GB/

460 برتری هایی نسبت به 950 داره که از جمله اونها فناوری جدید تر ، ساپورت بهتر ، نمایش بهتر در DX12 هستش که بسیار مهم هستند .

اما بهتر کلا دنبال جنس آک نباشید .

برای دسته 2 هم بنا به دلایلی از جمله ساپورت نرم افزاری بهتر و قدرت بیشتر در DX12 بهتر دنبال کارتهای سری 300 ای ام دی باشید .

ممنون از نظر شما

خودم هم دنبال یه کارت گرافیک دست دوم هستم اما علاقه زیادی به AMD ندارم.

یه کارت گرافیک GTX 950 پیدا شده کارکرده گارانتی تا وسطای سال 2017 قیمت 480 گفته نظرتون چیه؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، shadow07 گفته است :

سلام 

1.رم برای سیستم ویندوز هم پایین هستش - رم رو به 16 - یا 8 ارتقاء بدین

2.گرافیک R7 250 1gb توی رزولیشن HD مناسبه 30 تا 60 فریم رو تنظیم های دستی . tomb rider روی very high معمولا 30 تا 60 فریم گرفتم 1024x1024

3.ویندوز رو حتما به 8.1  ارتقاء .64 بیتی 

با هزینه ای زیر 300 تومان میتونی بهترین فریم  رو بگیری 

باز هم تست های دگ میتونم بهتون بگم در باره کارت R7 250 1 gb جدید ترین درایور هم ساپورت داره یا علی

رم رو 4 تا 2 گیگ قرار شد بندازم که هیچ

گرافیک به نظر من کمی ضعیف هستش مخصوصا با توجه به بازی هایی که داره میاد

ویندوز که 8.1

هزینه الان می تونم تا نزدیک به 500 تومن هم برای کارت گرافیک بذارم چون فقط 40 تومن برای رم هزینه کردم

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز

یه کارت گرافیک Asus GTX 950 کارکرده دارای گارانتی تا وسطای 2017 چقدر می ارزه؟

الان یکی پیدا کردم گفته 480 گفتم زیاده خواسته یه قیمت بگم تا به توافق برسیم!

دقیقا این مدل قیمت نوش 590 هزار تومن هستش.

تست چی باید از کارت بگیرم؟

مهلت تست 24 ساعت کافی هست؟

کلا از هر زمینه ای راهنمایی کنید!

لینک به دیدگاه

درود. داداش با توجه به انتظاری که شما دارید بنده توصیه میکنم فعلا دست نگه دارین بودجتونو افزایش بدین بعد یه سیستم خوب بخرین. اینجوری هم پولتون میره هم راضی نمیشید. انتخاب با خودتونه. الان برا بازی ها حد اقل 950 باید داشته باشی با6 گیگ رم

لینک به دیدگاه

ایشون قیمت خوبی گفته ولی اگه بتونین تخفیف بگیرین. ولی به نکته ای که عرض کردم هم دقت کنید.

لینک به دیدگاه

متاسفانه پردازندتونم قدیمیه یکم.واسه تومب رایدر مجبورین با حداقل تنظیمات بسازین چون برا مدیوم هم vram بالای 2 گیگ میخاد و بازی شدیدا سنگینی هست. همینطور برای Gta v نهایت بتونین با مدیوم بازی کنین.

لینک به دیدگاه

سلام آقا امید مرسی که این پست رو ایجاد کردید من هم یه چنین سیستمی دارمو میخوام در حد 600 تومن خرج کنم و پستتون رو زود زود دنبال خواهم کرد

پیشنهاد من اینه که مراجعه کنید به سایت Meghdadit.com چون اونجا میتونید رم با فرکانس 1333 پیدا کنید

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، omidk2 گفته است :

دوستان عزیز

یه کارت گرافیک Asus GTX 950 کارکرده دارای گارانتی تا وسطای 2017 چقدر می ارزه؟

الان یکی پیدا کردم گفته 480 گفتم زیاده خواسته یه قیمت بگم تا به توافق برسیم!

دقیقا این مدل قیمت نوش 590 هزار تومن هستش.

تست چی باید از کارت بگیرم؟

مهلت تست 24 ساعت کافی هست؟

کلا از هر زمینه ای راهنمایی کنید!

مانیتورتون fullHd هستش؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...