رفتن به مطلب

کمک فوری در رابطه با مانیتور و پورت های ساتا پاور

mohammad.m
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

دوستان من به تازگی یه سیستم   و یه مانیتور  lg 22mp48  ips  خریدم ، دو تا سوال داشتم در مورد سیستم و مانیتور :

1. این مانیتوره دو تا پورت داره vga و hdmi ، بعد من چون گرافیکم پورت vga نداره از hdmi استفاده میکنم ، بعد وقتی فقط پورت hdmi رو به پشت مانیتور و گرافیک وصل می کنم رو مانیتور میزنه پورت vga وصل نیست ، بعد پورت vga رو وصل میکنم به پورت vga مادربرد درست میشه ، میخواستم ببینم طبیعیه که پورت hdmi وصل باشه به گرافیک و vga به مادربرد یعنی از هر دوتا همزمان استفاده بشه ؟

2. من هارد سیستم قبلیمو نگه داشتم ، امروز اومدم هارد دومو وصل کنم پورت ساتا پیدا نکردم که وصل کنم بهش یعنی سه تا از پورت ها وصل بودن به هارد اول و ssd و دی وی دی رام ، حالات میخواستم بدونم چیکار کنم ؟ باید از تبدیل استفاده کنم ؟ پاورمم Corsair VS650  هستش که تو مشخصاتش نوشته 4 تا پورت ساتا ولی من سه تا بیشتر پیدا نکردم.

ببخشید طولانی شد

لینک به دیدگاه

درود 

کابل دو سر hdmi رو در حالتی که کابل دیگری به نمایشگر و کارت گرافیکی وصل نباشه بیازما. همینطور برای خروجی مادربورد. اگر همچنان تصویر نمی ده یکی از درگاهها یا کابل ایراد داره.

استفاده از تبدیل مشکلی ایجاد نمی کنه. در بسیاری از رایانه های hp و dell و apple برای هارددیسکهای اصافی از تبدیل استفاده می شه، همینطور hot swap های برخی از کیس ها. بخوای احتیاط کنی می تونی تبدیل رو به dvd بزنی که خطرش کمتره.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود 

کابل دو سر hdmi رو در حالتی که کابل دیگری به نمایشگر و کارت گرافیکی وصل نباشه بیازما. همینطور برای خروجی مادربورد. اگر همچنان تصویر نمی ده یکی از درگاهها یا کابل ایراد داره.

استفاده از تبدیل مشکلی ایجاد نمی کنه. در بسیاری از رایانه های hp و dell و apple برای هارددیسکهای اصافی از تبدیل استفاده می شه، همینطور hot swap های برخی از کیس ها. بخوای احتیاط کنی می تونی تبدیل رو به dvd بزنی که خطرش کمتره.

ممنون بابت راهنمایی ، داداش وقتی فقط پورت hdmi به مانیتور و گرافیک وصله میزنه ، no signal please check your connection که یه علامت پورت vga زیرشه ، بعد گفتین پورت دو سر hdmi رو به کجا بزنم ؟

ضمنا بازی gta v رو هم تست کردم میرفت تو بازی و رو تنظیمات ultra بالای 60 فریم میداد ، و کلا بازی گرافیک رو میشناسه ، اول فکر کردم با گرافیک آنبرد تو بازیم  ولی  گرافیک آنبورد اینقدر قدرت نداره که 60 فریم بده و 4 گیگابایت حافظه رم گرافیک نشون میده. حالا میخواستم بدونم طبیعیه که هر دو کابل وصل باشن به پشت مانیتور ؟

بعد چه تبدیلی رو باید تهیه کنم  برای هارد ؟  تو مشخصات پاورم نوشته شده 4 تا کابل ساتا داره و تو سیستم من سه تاش استفاده شده ، اون یکیش کجا میتونه باشه :) ، به غیر از هارد و ssd و دی وی دی رام ، هیچ قطعه ای از sata استفاده میکنه ؟

ویرایش شده توسط mohammad.m
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، mohammad.m گفته است :

ممنون بابت راهنمایی ، داداش وقتی فقط پورت hdmi به مانیتور و گرافیک وصله میزنه ، no signal please check your connection که یه علامت پورت vga زیرشه ، بعد گفتین پورت دو سر hdmi رو به کجا بزنم ؟

ضمنا بازی gta v رو هم تست کردم میرفت تو بازی و رو تنظیمات ultra بالای 60 فریم میداد ، و کلا بازی گرافیک رو میشناسه ، اول فکر کردم با گرافیک آنبرد تو بازیم  ولی  گرافیک آنبورد اینقدر قدرت نداره که 60 فریم بده و 4 گیگابایت حافظه رم گرافیک نشون میده. حالا میخواستم بدونم طبیعیه که هر دو کابل وصل باشن به پشت مانیتور ؟

بعد چه تبدیلی رو باید تهیه کنم  برای هارد ؟  تو مشخصات پاورم نوشته شده 4 تا کابل ساتا داره و تو سیستم من سه تاش استفاده شده ، اون یکیش کجا میتونه باشه :) ، به غیر از هارد و ssd و دی وی دی رام ، هیچ قطعه ای از sata استفاده میکنه ؟

همه‌ی کابلها رو جدا کن و فقط کابل دو سر hdmi رو بزن به کارت گرافیکی و نمایشگر. اگر تصویر نمی‌ده نمایشگر یک کلید input  پایین سمت چپ داره، اون رو بزن ببین درست می‌شه یا نه. اگر درست نمی‌شه یا کابل یا یکی از درگاهها ایراد دارند. حالا کابل رو از کارت گرافیک جدا کن و بزن یه خروجی تصویر مادربورد، اگر تصویر داد ایراد از درگاه hdmi کارت گرافیک‌ه و اگر نداد باز کلید input نمایشگر رو بزن. اگر همچنان تصویر نداری کابل یا درگاه hdm,i نمایشگر ایراد داره. این فرایند برای عیب‌یابی‌ه و وقتی ایراد رو یافتی و رفع کردی خروجی رو از کارت گرافیک می‌گیری و می‌تونی بازی و غیره کنی. برای کاربردهای عادی طبیعی نیست که دو کابل به نمایشگر وصل باشند.

باید تبدیل مولکس به ساتاتهیه کنی. و همان‌طور که گفتم بعید می‌دونم زیانی داشته باشه. برای احتیاط می‌تونی برق dvd_rw رو از تبدیل بگیری و هارددیسکها و ssd رو مستقیم به پاور بزنی.

لینک به دیدگاه

در در 1395/07/19, 17:17:01، سعید بهمنیان گفته است :

همه‌ی کابلها رو جدا کن و فقط کابل دو سر hdmi رو بزن به کارت گرافیکی و نمایشگر. اگر تصویر نمی‌ده نمایشگر یک کلید input  پایین سمت چپ داره، اون رو بزن ببین درست می‌شه یا نه. اگر درست نمی‌شه یا کابل یا یکی از درگاهها ایراد دارند. حالا کابل رو از کارت گرافیک جدا کن و بزن یه خروجی تصویر مادربورد، اگر تصویر داد ایراد از درگاه hdmi کارت گرافیک‌ه و اگر نداد باز کلید input نمایشگر رو بزن. اگر همچنان تصویر نداری کابل یا درگاه hdm,i نمایشگر ایراد داره. این فرایند برای عیب‌یابی‌ه و وقتی ایراد رو یافتی و رفع کردی خروجی رو از کارت گرافیک می‌گیری و می‌تونی بازی و غیره کنی. برای کاربردهای عادی طبیعی نیست که دو کابل به نمایشگر وصل باشند.

باید تبدیل مولکس به ساتاتهیه کنی. و همان‌طور که گفتم بعید می‌دونم زیانی داشته باشه. برای احتیاط می‌تونی برق dvd_rw رو از تبدیل بگیری و هارددیسکها و ssd رو مستقیم به پاور بزنی.

داداش اینارو امتحان کردم ولی هر دو پورت باید همزمان وصل باشن تا تصویر بگیرم.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، mohammad.m گفته است :

داداش اینارو امتحان کردم ولی هر دو پورت باید همزمان وصل باشن تا تصویر بگیرم.

به نظر من ایراد داره. اگر به مرکز خدماتی دسترسی داری ببر درستش کنند. حوصله‌ش رو نداری همین‌طور باهاش سرکن.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

به نظر من ایراد داره. اگر به مرکز خدماتی دسترسی داری ببر درستش کنند. حوصله‌ش رو نداری همین‌طور باهاش سرکن.

بنظرتون همینجوری ازش استفاده کنم مشکلی ایجاد میکنه؟

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، mohammad.m گفته است :

بنظرتون همینجوری ازش استفاده کنم مشکلی ایجاد میکنه؟

مشکلی ایجاد نمی‌کنه، اما اگر گارانتی داره بهتره سر فرصت ببری درست‌ش کنند.

قدیمها یک نمایشگر سامسونگ داشتم که درگاه hdmi ش خراب بود. گذاشتم یک ماه مانده به گارانتی فرستادم برای دفتر خدمات‌ش. تا مدتها هر چی‌می‌زنگیدم می‌گفتند نرسیده. بالاخره بعد از یک ماه و اندی گفتند رسیده و...

" این که گارانتی نداره. گارانتی‌ش یک هفته‌است تمام شده.  می‌تونیم با هزینه‌ براتون درستش کنیم."

توی یکی از سمینارهای عکاسی با چند تا حاج‌آقا از مسوولان سامسونگ آشنا شده بودم  و یکی دوسال بود به خاطر برخورد خوب همان حاج‌آقاها سامسونگ زیاد می‌خریدم. و بار اول بود که می‌شد تعهدشون رو آزمود. ظاهرا "کار"شون رو خوب بلد بودند چون علاوه بر این که هزینه‌ی تعمیر رو دادم کرایه‌ی بار رو که پرداخته بودم دوباره برام  فاکتور کردند و همین هزینه‌ها رو یک بار دیگه  حدود یک ماه بعد باز پرداختم چون باز همان ایراد رو پیدا کرد.

این رو گفتم برای این که نگذاری یک ماه مانده به اتمام گارانتی ببری برای تعمیر بعد اگر کارت پیش نرفت مسوولیت‌ش رو بیاندازی گردن من. 

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

مشکلی ایجاد نمی‌کنه، اما اگر گارانتی داره بهتره سر فرصت ببری درست‌ش کنند.

قدیمها یک نمایشگر سامسونگ داشتم که درگاه hdmi ش خراب بود. گذاشتم یک ماه مانده به گارانتی فرستادم برای دفتر خدمات‌ش. تا مدتها هر چی‌می‌زنگیدم می‌گفتند نرسیده. بالاخره بعد از یک ماه و اندی گفتند رسیده و...

" این که گارانتی نداره. گارانتی‌ش یک هفته‌است تمام شده.  می‌تونیم با هزینه‌ براتون درستش کنیم."

توی یکی از سمینارهای عکاسی با چند تا حاج‌آقا از مسوولان سامسونگ آشنا شده بودم  و یکی دوسال بود به خاطر برخورد خوب همان حاج‌آقاها سامسونگ زیاد می‌خریدم. و بار اول بود که می‌شد تعهدشون رو آزمود. ظاهرا "کار"شون رو خوب بلد بودند چون علاوه بر این که هزینه‌ی تعمیر رو دادم کرایه‌ی بار رو که پرداخته بودم دوباره برام  فاکتور کردند و همین هزینه‌ها رو یک بار دیگه  حدود یک ماه بعد باز پرداختم چون باز همان ایراد رو پیدا کرد.

این رو گفتم برای این که نگذاری یک ماه مانده به اتمام گارانتی ببری برای تعمیر بعد اگر کارت پیش نرفت مسوولیت‌ش رو بیاندازی گردن من. 

ممنون بابت راهنمایی

ولی فکر نمیکنم پورت hdmi مشکلی داشته باشه چون اگر مشکل داشت که تصویر نمی گرفتم

لینک به دیدگاه

آقا جان هیچ مشکلی نداره الکی سخت نگیر. به مانیتور من 5 تا کابل مختلف وصله

در مورد تبدیل هم نه مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

آقا جان هیچ مشکلی نداره الکی سخت نگیر. به مانیتور من 5 تا کابل مختلف وصله

در مورد تبدیل هم نه مشکلی نداره

داداش سخت نمی گیرم ، گفتم بپرس دلیلش چیه که هر دو کابل باید وصل باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...