رفتن به مطلب

مشکل عجیب و نادر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سام دوستان
بعد مدت ها تونستم یه سیستم بخرم ولی از همون هفته اول با این ارور موقع بالا اومدن ویندوز مواجه شدم preparing automatic repair
بعد که دوباره ویندوز رو عوض کردم بعد چند روز دوباره همین اش و همین کاسه 
ویندوز 10 از king 42
مادر بورد x99-pro3.1
گرافیک quadro k1200
cpu 6850 
هارد ssd evo 850 250gig 

cooler master 650 v
بایوس مادربوردمو فلش اپدیت کردم 
تمام درایور هامو هم اپدیت کردم 
هر راهکاریم که تو اینترنت بود انجام دادم 
ولی درست نشد 
خیلی خورده تو ذوقم 
حالا هاردم رو عوض کردم ولی بازاین مشکل رو دارم ویندوز 7 رو ریختم و روی لوگوی ویندوز میمونه 

اما یه چیز جالب دیگه دیشب بردمش تعمیراتی کابل Sata رو عوض کرد درس شد ویندوز ریخت و برنامه برای تست همه چیز خوب و درست بود 

اما وقتی تومدم خونه دوباره ویندوز بالا نیومد و روی لوگوی ویندوز گیر کرد  وارد محیط بوت میشه و مشکلی نداره 

یه موضوعه دیگم هست باید بگم زمانی که حالا به هر دلیلی بالا میاد بعد کع خاموش میکنم و کلا برق کامییپوتر رو قطع میکنم بعد از گذشت چند ساعت دیگه بالا نمیاد و همون مشکل بوت نشدن سیستم

plz help me 

لینک به دیدگاه

گرافیک رو در بیار دوباره بزن جا. اون پیچش رو هم ببند. کابلای ساتا رو هم دوباره در بیار بزن جا. شاید پاورت برق ساتا رو درست نمیرسونه.

لینک به دیدگاه

این اتفاق غالباً زمانی رخ می ده که ارتباط بین هارد و مین به درستی برقرار نشه. حالا چند دلیل ممکنه داشته باشه:

1- از هارد باشه بهتر هست فرمت هاردت رو براساس gpt تعریف کنی

2- رابط ساتا یا همون کابل ساتا

3- رابط برق که ولتاژ درست رو به هاردت یا مین ات نرسونه

4- مین ات

شما می تونید با تست کردن قطعات از قبیل تعویض کابل، تعویض یا ارتقاء پاور به 750w و در نهایت استفاده از یک مین دیگه مشکل رو پیدا و رفع کنی و البته من بهت پیشنهاد می دم که ببری همونجایی که خریدی تا برات روبراهش کنن.

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، Milad_Bm گفته است :

گرافیک رو در بیار دوباره بزن جا. اون پیچش رو هم ببند. کابلای ساتا رو هم دوباره در بیار بزن جا. شاید پاورت برق ساتا رو درست نمیرسونه.

منم نظرم روی پاور هستش چون دست دو گرفتم ولی خیلی تمیز بود خیلی

اره با گرافیک همینکارو کردم ولی یه بار درست شد دیگه نشد

ویرایش شده توسط mehrdad shabkhiz
لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، pesari_az_kelachai گفته است :

این اتفاق غالباً زمانی رخ می ده که ارتباط بین هارد و مین به درستی برقرار نشه. حالا چند دلیل ممکنه داشته باشه:

1- از هارد باشه بهتر هست فرمت هاردت رو براساس gpt تعریف کنی

2- رابط ساتا یا همون کابل ساتا

3- رابط برق که ولتاژ درست رو به هاردت یا مین ات نرسونه

4- مین ات

شما می تونید با تست کردن قطعات از قبیل تعویض کابل، تعویض یا ارتقاء پاور به 750w و در نهایت استفاده از یک مین دیگه مشکل رو پیدا و رفع کنی و البته من بهت پیشنهاد می دم که ببری همونجایی که خریدی تا برات روبراهش کنن.

1. هارد رو عوض کردم یعنی بردم گارانتی تست کرد گفت اره مشکل داره یه نو بهم داد 

2. کابل ساتا رو دیشب عوض کردم

3. منم نظرم همینه 

4.خدا کنه از مین نباشه اصلا دیگه حوصله ندارم کیسم خیلی سنگینه 3 بار بردم اوردمش تا ولیعصر پدرم در اومد 

شنبه میبرم لیون کامپیوتر

ویرایش شده توسط mehrdad shabkhiz
لینک به دیدگاه

اقا من مشکل این جوری داشتم
ولی لز کابل ساتا بوده
یعنی هر چند سال یک بار اینجوری میشه من کابل ساتا با کابل اصلی عوض میکنم درس میشه
حتی چندتا سیستم دوستان هم همین مشکل داشتن که با کابل ستاتا درست شد

فرستاده شده از Note5 من با Tabtalk

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، mehrdad shabkhiz گفته است :

اخه من الان ssd خودمو زدم به یه کامپیوتر دیگه بازم بالا نیاورد 

و همین دیروز کابل ساتا  رو عوض کردم فقط برای یه ساعت درست شد 

لینک به دیدگاه

مشکل از اسلات رم و خود رم هم میتونه باشه اگر از چند تا اسلات استفاده میکنی یکیش کن و تک اسلاته بوت کن بعدش یه مدت تست بکن ببین مشکا برطرف شده یا نه بعدش رم بعدی رو بیار تو کار 

یه مشکل دیگه ای هم که میتونه باشه اینه که تو نصب مادر بورد زیر cpu و رم  باید پر با شه با یه چیزی چون وقتی رم رو جامیزاری یه فشار زیادی رو برد میاد و خم میشه همچنین فن سی پی یو رو که میخوای ببندیش  این خم شدن برد با عث میشه چیپ شمالی اصتلاحا لحیم سردی پیدا بکنه و اتصال پین هش با مادر بورد قطع بشه که بیشتر تو مادر بورد های کارکرده و استوک این اتفاق می افته که اگر همچین اقفاقی افتاده باشه و مادر برد ارزشش رو داشته باشه میبرن چیپ رو ریبال میکنند.

ویرایش شده توسط saman_rm
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...