رفتن به مطلب

کار کردن سی پی یو 4790k تنها با فرکانس 800 حتی زیر فشار(حل شد)

mka19
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود به همه دوستان

من یه مادربرد z97x soc  force  دارم که مشکل سی  پی یو داشت و اسلات رمش خراب شد بخاطر این مشکل و 4 گیگ رم رو میخوند .سی پی یو 4790k هم تو فرکانس 800 قفل بود حتی تو فشار.!!!

الان مادربرد رو از گارانتی تحویل گرفتم  و سوکت عوض شده .مشکل رمهاش حل شده ولی مشکل قفل بودن رو فرکانس 800 پابرجاست.

ووقتی با vprim  فشار میارم روش تا 100 درصد میره ولی فرکانس از 800 بالاتر نمیره.

اون موقعی که سی پی  یو رو خریدم  مادربرد سوکتش مشکل داشت و با vprim تست زدم و به خریدار اکی دادم که سالمه.الان فهمیدم که از 800 بالاتر نمیره.قدرتشم تو پروژه های fl پایین هست خیلی .

لطفا کمک کنید بهم

ویرایش شده توسط mka19
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

اصولا موقعی فرکانس روی 800 و کمترین حالت میمونه که Slow Mode فعال باشد .

ولی من هر چی نگاه کردم  مادربرد شما چنین کلیدی ندارد که حالت Slow Mode فعال و غیر فعال بشه .

باز خودتون دقیقتر نگاه کنید .

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

مشکل از power options ویندوز هستش که به احتمال زیاد روی power saver هستش..روی balanced یا high performance ست کنید

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Behzad Tak گفته است :

سلام 

اصولا موقعی فرکانس روی 800 و کمترین حالت میمونه که Slow Mode فعال باشد .

ولی من هر چی نگاه کردم  مادربرد شما چنین کلیدی ندارد که حالت Slow Mode فعال و غیر فعال بشه .

باز خودتون دقیقتر نگاه کنید .

درود و با اجازه ی آقا بهزاد

در مادربوردهای گیگا oc trigger کار slow mode رو انجام می ده. گمان کنم توی همین انجمن یک بار چنین مشکلی برای یکی از کاربران پیش آمده بود.

..............................................

کاربردش برای رکورد زدن با نیتروژن مایع هست و زمانی که احتمال ناپایداری سیستم باشه. سوییچ oc trigger رو بیاب و روی وضعیت غیر فعال قرارش بده. دقیقا بالای تغذیه ی (24 پین) مادربورد هست.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

مرسی از اقا بهزاد واقا سعید و دوست گلم 

تست میگیرم نتایج رو خبر میدم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

در مادربوردهای گیگا oc trigger کار slow mode رو انجام می ده. گمان کنم توی همین انجمن یک بار چنین مشکلی برای یکی از کاربران پیش آمده بود.

بردهای گیگابایت هیچیش مثل آدمیزاد نیست 

نه بایوسش و نه نام گذاری امکاناتش و نه قیمتش 

به همین دلیل هست که هیچ وقت من سمت بردهاش نمیرم،  حتی مواقعی که سمپلهاش میرسه دستم هم بایوسش واقعا رو نروه و اصلا نمیتونم وقت برازم براش.

تو سری z170 هم برد G1 و SOC Force را تست کردم و بیشتر از 2-3 ساعت دووم نیاوردم و باز کردم و گذاشتم کنار .

بابردهای آزراک OC Formula و Viii Gene براحتی رم را تا 3800-4000 با تایمینگ 12-12-12 اور کردم ولی با SOC Force همون رمها را نتونستم 3600 و با تایمینگ 12-12-12 بوت کنم :S

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، Behzad Tak گفته است :

بردهای گیگابایت هیچیش مثل آدمیزاد نیست ?

نه بایوسش و نه نام گذاری امکاناتش و نه قیمتش ?

به همین دلیل هست که هیچ وقت من سمت بردهاش نمیرم،  حتی مواقعی که سمپلهاش میرسه دستم هم بایوسش واقعا رو نروه و اصلا نمیتونم وقت برازم براش.

تو سری z170 هم برد G1 و SOC Force را تست کردم و بیشتر از 2-3 ساعت دووم نیاوردم و باز کردم و گذاشتم کنار .

بابردهای آزراک OC Formula و Viii Gene براحتی رم را تا 3800-4000 با تایمینگ 12-12-12 اور کردم ولی با SOC Force همون رمها را نتونستم 3600 و با تایمینگ 12-12-12 بوت کنم :S

گیگابابت  مزیتش در ایران شبکه ی خدماتی گسترده تر و گارانتی بی دردسر آواژنگ ه. دست کم در استان فارس این طوره. و گرنه بایاس و نرم افزار داخل سیستم عامل خوبی نداره. دقیق تر بخوام بگم هیچ کدام از محصولاتش در این دو زمینه حرفی برای گفتن ندارند و به طور کلی طراحان سخت افزاری و نرم افزاری محصولاتش خوش سلیقه نیستند، مثلا توی کارت گرافیک و مادربوردهاش زرق و برق بیشتر به چشم می آد تا سادگی و وقار.

اما با این که برندباز نیستم، در زمینه ی طراحی و کاربردی بودن ایسوس رو تحسین می کنم. هر چیزی رو به سادگی می شه یافت، اکوسیستم بایاس و برنامه هاش سهل و ممتنع ه. هم کاربر مبتدی و هم کاربر خبره  آنچه می خواد رو سریع و موثر خواهد یافت. نمایشگرهای ایسوس در طراحی منو از نمایشگرهای رده بالاتر و فوق حرفه ای هم بهتر هستند.

یادم هست یکی از دوستانم که از رایانه سر در نمی آره و در شهر دیگری ساکن ه  asus x99 pro داشت و چهار تا رم جدید خریده بود و رایانه با رم ها سازگاری نداشت. با چند تا لم ساده تونستم بهش بیاموزم مشخصات رم رو توی بایاس چطور دستکاری کنه تا مشکل حل بشه. خودم به مادربورد مشابهش دسترسی نداشتم و با مقایسه با مادربوردهای با چیپ دبگر ایسوس می شد جای هر گزینه رو یافت، حتی اگر این هم نباشه کافی ه بدونی دنبال چی می گردی، سر تیتر رو می یابی و می ری سروقت جزئیات. چنین کاری برای بردهای گیگا ناممکنه و برای بقیه ی مادربوردها هم به سادگی ایسوس نیست. 

نوعا مادبوردهای گیگا چیز میز زیاد دارند، جز اونهایی که لازم می شه. مصرف کننده باید پول pcie های اضافی و کابل روکش دار و کارت صدا و چیزهایی دیگری رو بده که کارایی رو بیشتر نمی کنند و شاید هیچ وقت هم به کارش نیاد.

پوزش از درازگویی و حاشیه روی

لینک به دیدگاه

اقا کارت صدا و کابل قشنگ که به کار میاد حالا pcie بیشتر بگیم به کار نمیاد.
گیگا تمرکزش این چند وقت بیشتر رو بحث زیبایی ظاهر بوده که خدایی از همه اسوز ها قشنگ ترن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

گیگا تمرکزش این چند وقت بیشتر رو بحث زیبایی ظاهر بوده که خدایی از همه اسوز ها قشنگ ترن.

علی جان زیبائی نسبی و سلیقه ای هست .

از نظر یکی مثل من زیبائی میتونه تو سادگی و تم تک رنگ باشه ولی شاید از نظر یک شخص 20-22 ساله زیبائی تو استفاده از رنگهای زیاد و تند .( من از سنین پائین همیشه عاضق رنگ خاکستری بودم و الان هم بیشتر از قبل و الان هم خیلی خوشحالم که برند مورد علاقه ام و مادربردهای سری ماکسیموس خاکستری هستند هر چند که الان به خاطرکارائی بهتر مادربرد آزراک OC Formula در تنظیمات مربوط به رم مجبور شدم رنگ زرد را تحمل کنم و از بردهای ایسوس استفاده نکنم  9_9 )

برای من اگر کارائی و پرفورمنس وجود نداشته باشه هیچ وقت زیبائی ظاهریش به چشمم نمیاد و بر عکس  احساس میکنم ازم سوء استفاده شده و بدم هم میاد :$

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

درود

جدا از بحث سلیقه که بهزاد جان گفت، توی بیشتر بردها افزودن این امکانات قیمت نهایی رو بالا می بره و به کار من یکی و خیلی های دیگه نمی آد. به ویژه کابل روکش دار ساتا هیچ برتری ای به کابل معمولی نداره، با اطمینان می گم چون برای محیطهای صنعتی هم کار کرده ام. گیگا گروه هدف رو برای خودش اینطور تعریف کرده و بر مبنای اون محصولهاش رو می سازه و طراحی ای که پسند همه کس باشه به ندرت دست یافتنی ه.

...........

حالا این بحثها به کنار امیدوارم مشکل دوستمان حل شده باشه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

این ماکسیموس هیرو یه نکته عجیب منفی داره که توی نور هیت سینک هاش صورتی میشن! این رنگ فوق ضایس! تو 99% عکس هایی که یوزرها ازش گذاشتن همه چی مشکی و خاکستریه ولی هیت سینکش صورتی ملیحه! یه جوریه اصلا مشکی یا خاکستری نیست.

در 1 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

جدا از بحث سلیقه که بهزاد جان گفت، توی بیشتر بردها افزودن این امکانات قیمت نهایی رو بالا می بره و به کار من یکی و خیلی های دیگه نمی آد. به ویژه کابل روکش دار ساتا هیچ برتری ای به کابل معمولی نداره، با اطمینان می گم چون برای محیطهای صنعتی هم کار کرده ام. گیگا گروه هدف رو برای خودش اینطور تعریف کرده و بر مبنای اون محصولهاش رو می سازه و طراحی ای که پسند همه کس باشه به ندرت دست یافتنی ه.

...........

حالا این بحثها به کنار امیدوارم مشکل دوستمان حل شده باسه.

دقیقا مشکل اینه که طراحی که همه بپسندش به هیچ وجه وجود نداره که اگر بود دیگه پیشرفتی صورت نمیگرفت.

منم منتظرم ببینم دوستمون چی میگن. حل شده یا نه.

لینک به دیدگاه

ممنون از اقا سعید مشکل حل شد.ممنون از همه دوستان:x

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...