رفتن به مطلب

مشاوره انتخاب مینبرد تقریبا های اند

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان 

برای یکی از دوستان میخوام ی برد انتخاب کنم .بین 1 تا 1200  

از نظر دوستان اهل فن کدوم برد بهتره.از لحاظ فازبندی.چیپهای روی برد کیفیت و بعدش امکانات جانبی و قیافه .

ASUS Z170-Deluxe

ASUS ROG Maximus VIII Formula

GIGABYTE Z170X-Gaming 7   

MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM EDITION   

اگه برد خاصی هم مدنظر هست لطفا معرفی بفرمایید.ممنون 

دوستانی هم  که قبلا این بردهارو تست کردن و یا برای اشنایان سیستم بستن( عکساشم گذاشتن توی تاپیک مربوطه).لطفا راهنمایی بفرمایند

لینک به دیدگاه

فاز بندی، پنل اورکلاک ، هیت سینکا ، pcb , زیبایی، خازن هاش ، نوع چوک هاش کلا مدل فوق العاده یه 

لینک به دیدگاه

ممنون.خودم نظرم روی فرمولا ومدل msi هست 

اما تاحالا تجربه کار با msi  رو نداشتم 

دوستانی هستن که با msi و بایوسش کارکرده باشن؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

اوکی پس با این وجود اگر میخان هزینه کنند بهترین انتخاب  این مدل   

ASUS Z170-Deluxe

و

ASUS ROG Maximus VIII Formula

لینک به دیدگاه

formula که مین خیلی خوبی هست و خوشگل...

اگر هم بودجه نرسید hero alpha هم برد خیلی خوبیه ...

لینک به دیدگاه

بله الفا خوبه اما چون خودش هیرو داشته قبلش. بنابراین میخواد مدلای دیگه تجربه کنه. ریویو های خارجی درمورد msi خیلی تعریف کردن.اما نمیدونم بایوسش چجوریه کلا نسبت به ایسوس 

لینک به دیدگاه

بله الفا خوبه اما چون خودش هیرو داشته قبلش. بنابراین میخواد مدلای دیگه تجربه کنه. ریویو های خارجی درمورد msi خیلی تعریف کردن.اما نمیدونم بایوسش چجوریه کلا نسبت به ایسوس 

تا چایی ک راجب msi میدونم گارانتیه ماتریس خوب نیست بقیه چیزاش رواله

Sent from my SM-N915F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

راستش به هیچ وجه روی گارانتی قطعات الکترونیکی حساب نمیکنم.چون هرجایی رو که ممکنه ایراد پیداکنه شامل  گارانتی نمیکنن.تاحالام خداروشکر قطعه ای نداشتم که خراب بشه.اما تا دلت بخواد قطعه اک خریدم که ایراد داشته و خود فروشنده تعویض کرده 

اصولا از هر دو سه قطعه که اک میخرم یکیش مورد داره و همونجا فروشنده تعویض میکنه و بعدش دیگه خراب نمیشه 

هرچند فک میکنم مورد MSI از لیست انتخابات حذف شده هستش

لینک به دیدگاه

بسیاری از متخصصان همین انجمن ایسوس رو پیشنهاد میکنند. از لحاظ کیفیت سخت افزاری و کارامدی بایوس وقعا نمونه هست

لینک به دیدگاه

در مورد گارانتی من یه مین ایراد دار formula بردم برا گارانتی 2 تا اسلات رم کار نمی کرد پینای سوکت هم چنتاش خم شده بود 3 شنبه اینا بردم هفته بعد ش یکشنبه رفتم تحویل گرفتم هم سوکتو تعمیر کرده بودن هم اسلاتارو...(البته انگار که مشکل رم ها به خاطر همون سوکت بوده) بدون هیچ مشکل و بحث اضافی اضافی قطعه رو تحویل دادن...

با ماتریکس کار نکردم ولی خیلی داستانای ترسنام در موردش می گن ...

در کل قطعه با گارانتی باشه هر چقدر بد باشه با یکم گیر دادن به شرکت گارانتی جنستو نوشو بهت میدن (حالا یا ریفر) بهتر از درگیر شدن با پست و فرستادن قطعه خارج برا گارانتی هست...(قطعه خارج فرستادم که می گم)

اگر بخواد oc بکنه و کلا ور بره با این چیزه من hero alpha رو پیشنهاد می دم دلیلشم یه 2 تا دکمه روی بردش هست لامصب ارزشش غیر قابل توصیفه... به درد شخص من که خیلی خورد...

ولی از قیافه ی formula  هم نمیشه گذشت...

درکل hero alpha و formula خیلی به هم نزدیکن فقط formula خیلی خوشکل تره...

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، crash گفته است :

در مورد گارانتی من یه مین ایراد دار formula بردم برا گارانتی 2 تا اسلات رم کار نمی کرد پینای سوکت هم چنتاش خم شده بود 3 شنبه اینا بردم هفته بعد ش یکشنبه رفتم تحویل گرفتم هم سوکتو تعمیر کرده بودن هم اسلاتارو...(البته انگار که مشکل رم ها به خاطر همون سوکت بوده) بدون هیچ مشکل و بحث اضافی اضافی قطعه رو تحویل دادن...

در کل قطعه با گارانتی باشه هر چقدر بد باشه با یکم گیر دادن به شرکت گارانتی جنستو نوشو بهت میدن (حالا یا ریفر) بهتر از درگیر شدن با پست و فرستادن قطعه خارج برا گارانتی هست...(قطعه خارج فرستادم که می گم)

اگر بخواد oc بکنه و کلا ور بره با این چیزه من hero alpha رو پیشنهاد می دم دلیلشم یه 2 تا دکمه روی بردش هست لامصب ارزشش غیر قابل توصیفه... به درد شخص من که خیلی خورد...

الفا که کلا منتفیه.اما ی جا قیمت دولوکس گرفتم زیر ی تومن گفته.اگه با قیمت ی تومن گیرم بیاد خب دولوکس وگرنه حتما فرمولا براش  میگیرم

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، sajad25 گفته است :

ممنون.خودم نظرم روی فرمولا ومدل msi هست 

اما تاحالا تجربه کار با msi  رو نداشتم 

دوستانی هستن که با msi و بایوسش کارکرده باشن؟؟؟؟

درود ،  بایوس ساده و کم امکاناتی دارن و امکانات بسیار کمتر نسبت به برد های ایسوس ، اما به طبع بایوس سبک تری هم داره و همچنین سرعت پست و بوت بیشتر 

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، sajad25 گفته است :

توی msi برد های 170 کلا اون طوری که باید نبودن اما سری تیتانیوم ها داستانشون فرق داره و کیفیت خوبی دارن ، نظر شخصی من  :

بهترین برد تا قیمت یک میلیون برای اورکلاک و کار های حرفه ای : او سی فرمولا ازراک

بهترین برد گیمینگ  از نظر امکانات : هیرو الفا  

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، crash گفته است :

همین مشکل شما رو داشتم روی برد الانم و ماتریکس نه تنها جواب گو نبود بلکه اون یک پین لق شده رو از بیخ کند و گفت که شامل گارانتی نمیشه ... این در حالیه که پین کج نشده بود بلکه از پایه لق بود که ربطی به استفاده نادرست هم نداشت... در شرایط الان ماتریکس اصلا قابل اعتماد نیست .

لینک به دیدگاه

درود

اگر برات مهم‌ه ایسوس یک m,.2 داره و گیگا و msi هر کدام ۲ تا. هرچند با مسیرهای pci پردازنده‌های این پلتفرم مزیت مهمی نیست.

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

اگر برات مهم‌ه ایسوس یک m,.2 داره و گیگا و msi هر کدام ۲ تا. هرچند با مسیرهای pci پردازنده‌های این پلتفرم مزیت مهمی نیست.

درود برشما.دولوکس هم فک میکنم با کیت همراهش.دوتا میخوره.هرچند توی توضیحات فقط به استفاده از راید برای این دو اشاره کرده.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، sajad25 گفته است :

درود برشما.دولوکس هم فک میکنم با کیت همراهش.دوتا میخوره.هرچند توی توضیحات فقط به استفاده از راید برای این دو اشاره کرده.

منظورم امکان ساده‌ای بود که اونها دارند. اگر نه از زمان مرحوم p55 همه‌ی دلوکسها رو آزموده‌ام و پیشنهاد اول‌م همون دلوکس‌ه. تقریبا همه‌ی امکاناتش کاربردی‌‌اند و در گذر زمان ارزشمندی‌شون رو نشان می‌دن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...