رفتن به مطلب

Recommended Posts

بدو ن شک مهم ترین چیز سرعت پاسخگویی و همچنین پورت های ورودی خروجی هست چون هم زمان نیاز به hdmi و Dvi یا Display port وجود داره .

نکته ی بعدی که خیلی مهمه بازه ی نمایش رنگ ها هستش که به زیبایی گرافیک بازیا کمک زیادی می کنه و همچنین کنتراست و میزان ماکسیموم روشنایی خیلی تاثیر داره .برای 21 - 23 هم fhd و برای بالاتر رزولوشن های بیشتر پیشنهاد می شه.

لینک به دیدگاه

• ارسال 200
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در در 1395/07/24, 15:19:20، miladnuranii گفته است :

بنظر من ملاک های انتخاب مانیتور اینها هست :

1= بسته به نوع کاربری باید اول سایز مانیتور را در نظر بگیریم ( مثلا برای کار های اداری مانیتور 19 یا 20 اینچ کاملا کافی بنظر میرسه یا برای گیم مانیتور های با سایز 23 یا 24 اینچ بسیار مناسب هستش و برای کارهای سه بعدی یا کسی که کارهای تدوین فیلم را انجام میدهند مانیتور 24 تا 27 اینچ کاملا مناسب هستش و مانیتور بالای 27 اینچ دیگه برای pc مناسب نیستن چون فاصله مانیتور با چشم کم میباشد اگر مانیتور زیاد بزرگ باشد چشم را خسته میکند.)

2= رزولوشن مانیتور ( بنظرم بسته به نوع کارت گرافیک که داریم باید رزولوشن مانیتور را انتخاب کنیم)

3= ips یکی از ملاک های مهم در انتخاب مانیتور هست ips باعث بهتر شدن زاویه دید مانیتور میشود و از هر طرف که به صفحه مانیتور نگاه میکنم تغییر رنگی یا تاریک شدن را نخواهیم داشت.

4= زمان پاسخ‌گویی مدت زمانی است که یک پیکسل نیاز دارد تا از رنگ سفید به سیاه و سپس مجددا به سفید تغییر حالت دهد. اگر پیکسل‌ها نتوانند به اندازه کافی سریع عمل کنند تصاویر متحرک سریع مانند بازی‌، فیلم‌های اکشن و ورزشی بصورت تیره و تار نمایش داده می‌شوند. مثلا اگر در حال تماشای فوتبال در یک مانیتور با زمان پاسخ‌گویی بالا باشید، حرکت توپ به صورت دنباله‌دار نمایش داده می‌شود. متاسفانه اکثر تولیدکنندگان نمایشگر، عدد واقعی زمان پاسخگویی پیکسل را اعلام نمی‌کنند و هر کدام استاندارد خاص خود را برای Response Time تعریف کرده‌اند، به عنوان مثال برخی زمان پاسخگویی تصویر را مدت زمانی که تصویر از سفید به رنگ خاکستری تیره می‌رسد در نظر می‌گیرند و با اعلام زمان پاسخگویی ۲ یا ۱ میلی‌ثانیه غیرواقعی، مشتریان خود را فریب می‌دهند. اما زمان پاسخ‌گویی ۵ میلی‌ثانیه برای بازی و تماشای فیلم قابل قبول است و هر چه زمان پاسخ‌گویی تصویر کمتر باشد، بهتر است.

5= صفحه نمایش براق دارای رنگ های زنده و کنتراست است و رنگ های سیاه را عمیق تر نشان می دهند. با این حال نور درخشان بر روی صفحه نمایش می تواند بازتاب های قابل توجه ای داشته باشد که تابیدن نور خورشید بدترین حالت ممکن برای اینگونه صفحه نمایش ها بوده که خیلی هم اعصاب خوردکن است.

در صفحه نمایش های مات یک پوشش ضد تابش اعمال شده است که به خاطر خاصیت کدر بودنش از بازتاب نور جلوگیری می کند اما یکی از بدی های این صفحه نمایش این است که اگر شما در اتاق تان لامپ فلورسنت داشته باشید به خاطر پوشش ضد تابش رنگ صفحه نمایش کمی کسل کننده به نظر می رسد.

6= اتصالات مانیتور بسته به خروجی های کارت گرافیک داره کا رایج ترین آنها ( hdmi_ vga_dvi) هستن.

7=  کنتراست رنگ معیاری است برای تشخیص تفاوت موجود میان روشنترین سفید و تیره ترین سیاهی که در یک لحظه از جلوی چشمان ما می گذرد. هر چقدر کنتراست بالاتر باشد، صفحه نمایش توانایی نمایش تصاویر واضح تری را دارد.

نظر شما در کانال تلگرام قرار گرفت 

لینکِ پُست :  https://telegram.me/lioncomputer/5190

ویرایش شده توسط Mahyar Msv
لینک به دیدگاه

مهم ترین چیز برای من کیفیت پنله...از همه چیز مهم تره. خیلی ازش کشیدم.

نشتی نور. نشتی رنگ. پیکسل سوخته. 

در مرحله بعد کیفیت رنگه. برام مهمه رنگ ها زنده و دقیق باشن. قاطی  نشن. 

و آخر هم طراحی مانیتور... تو چشم ترین قطعه کامپیوتر مانیتوره.

لینک به دیدگاه

سلام

FULL HD خوبه و 20 تا 22 اینچ زاویه دیدش از همه طرف مناسب باشه تا همه بتونند ببینند

IPS باشه و LED که عالیه کابل HDMI گارانتی خوب و معتبر همینطورم مارک خوب مثل LG شکل ظاهر خوبی داشته باشه که آدمو جذب کنه که حتما باهاش بازی و یا فیلم ببینی:D

رنگشم مشکلی باشه

همین ها

موفق باشید:x

لینک به دیدگاه

من زیاد رو مانیتور حساس نیستم این پستم میدم فقط برا اینکه شاید قرعه به نامم افتادO.o

لینک به دیدگاه

درود

به عنوان کسی که مدت زمان زیادی را پای کامپیوتر صرف میکنم به نظرم مهم ترین عامل برای انتخاب مانیتور قبل از هر چیزی استاندارد بودن و میزان انتشار نور آبی از مانیتور هستش . خود بنده به علت اینکه از مانیتور ال سی دی معمولی لنوو استفاده میکنم چشمم دچار تاری دید و ضعف بینایی شده . به نظرم هیچ چیزی به انذازه سلامت چشم ها مهم نیست چون وسایلی مثل مانیتور یا دیگر قطعات کامپیوتر قابل جایگزین شدنه اما چشم  به همین راحتی ها گیر نماید !:D  پس ابتدا باید به استاندارد بودن و مناسب بودن برای چشم ها توجه کرد و بعد به بقیه مسائل مثل رزولوشن ، زمان تأخیر و ... توجه کرد .

لینک به دیدگاه

هنگام خرید مانیتور ، با توجه به نیاز خودم ، ملاک های زیر برام اهمیت دارد:

لبه های مانیتور ( ظخامت )

Refresh Rate یا نرخ تازه شدن

Response Time یا زمان پاسخ دهی

Resolution یا وضوع صفحه

تکنولوژی پشتیبانی شده

داشتن پورت های  مناسب با کار ( مناسب برای آینده ) 

-----------------------------------------

علت اهمیت لبه های مانیتور جدا از زیبایی، کمتر بودن نقطه ی کور در سیستم های بیش از یک مانیتور هست ( triple monitor - dual monitor ) ، زیرا هر چه ضخامت کمتر باشه نقطه کوره کمتری به جا میزاره.

علت اهمیت Refresh Rate که به اختصار بهش RR میگم ، بیشتر در بازی ها هست ، داشتن RR بالاتر می تونه به Motion Blur و طبیعی تر به نظر رسیدن صفحه کمک کنه.

RT ، در بازی های FPS و اکشن و از این قبیل بازی ها از اهمیت بر خورداره ( با این که فقط بازیکن های حرفه ای می تونن از این تفاوت استفاده کنند ) ، با این وجود که من RT پایین تر رو در بازی های MOBA هم ترجیح میدم

رزولوشن هم وابسته به کیفیتی هست که از بازی ها و فیلم هام می خوام که بستگی به کشش PC خودم هم هست

منظور از تکنولوژی ، Freesync , fastsync , Gsync و این امسال هست و یا IPS بودن و HDR بودن صفحه که اهمیت داره

ویرایش شده توسط ThyCrow
لینک به دیدگاه

به نظر من  در درجه ي اول رزولشن بالا و كيفيت تصوير خوب كه شامل تمام آپشن ها ميشه خوب باشه

بعد از اون بايد به نسبتي كه دارم پول كارايي مناسبي نيز داشته باشه پس در درجه 2 قيمتش خيلي مهمه

در درجه 3 ظاهرش بايد شكيل و جذاب باشه چون ظاهر كامپيوتر حس خيلي خوبي و به آدم القاء ميكنه

و در آخر ترجيحاً از برند معتبري باشه كه به دل آدم بشينه

سپاس

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز بنده یه مانیتور میخوام  450 تا 480  22 اینچ به بالا باشه ips هم داشته باشه سالم هم باشه.

لینک به دیدگاه

مانیتوربا توجه به سلیقه ی افراد و میزان اهمیتی که موقع خرید سیستم بهش میدن.
برای سلیقه افرادی هستن هستن که از مانیتور کوچیک خوششون میاد کسایی هم هستن دوست دارن اندازه ی تلویزیون خونه باشه
اما مهم ترین چیز اینه که خیلی ها در خرید کامپیوتر به مانیتور توجه نمی کنن تا وقتی که کامپیوتر رو کامل خریدن بعد متوجه مدل و اندازه مانیتورشون میشن . . .
ملاک خودم تو خرید کامپیوتر مانیتور ۲۱ اینچ که G-Syns داشته باشه 
کیفیت Full HD و یا بالاتر و از همه مهم تر حاشیه نداشته باشه
برندش هم واسم مهم نیست

ویرایش شده توسط هیوا
غلط املایی
لینک به دیدگاه

ملاك هاي من براي خريد مانيتور:

1-كيفيت تصوير و رزوليشن  

2-زاويه ديد

3-باز توليد رنگ ها.

4-كيفيت ساخت بدنه

5-ظاهر مانيتور و خاص بودن اون ( چون مانيتور جزئي از دكور اتاق منه و برام مهمه كه زيبا و خاص باشه).

در حاضر 29 اينچ آلترا وايد دارم كه كاملا با ملاك هاي من مچه...

با تشكر.

لینک به دیدگاه

با سلام

مهم ترین عامل برای من کیفیت صفحه و نحوه نمایش رنگ هاست.به صورتی که کمترین آسیب رو برای چشمم داشته باشه.

لینک به دیدگاه

سایزش !
زمان پاسخ دهی 

واقعی تر بودن رنگ

زاویه دید !

حفظ سلامت چشم ! ( زیادی نورانی یا کوتاه نباشه که چشم هارو زود خسته کنه یا اذیت کنه ! )

از همه مهمتر کیفیت و قدرتش نسبت به بودجه !

لینک به دیدگاه

هرچی بزگتر باشه بهتره 

اگه مانیتوره ips باشه

اگه تلویزیون فقط 4k 

اولید باشه

لینک به دیدگاه

نقل قول

مهم اینه کارمونو راه بندازه

کیفیت و زمان پاسخگوییش مهمه البته بدون پیکسل سوخته:) 20 اینچ باشه و فول اچ دی:D

لینک به دیدگاه

اول از همه رزلوشن دوم زمان پاسخ گویی سوم نوع پنل شخصا پنل های IPS رو بیشتر میپسندم در اخر سایز مانیتور ولی در نهایت همه چیز به قیمت مانیتور بستگی داره

لینک به دیدگاه

در در 1395/07/25, 15:09:06، foo0z0ool گفته است :

خیلیها شاید کیفیت براشون مهم باشه باید این مساله رو عنوان کنم که چشم غیر مسلح تغییر کیفی رو نمیتونه تشخیص بده پس هزینه اضافی بابت این چیزا به نظرم پول دور ریختنه

مثلا کیفیت 4k واقعا خرید همچنین مانیتوری با اون قیمت فضایی ارزش داره ؟

چند تا بازی 4k اومده ؟

کارتهای گرافیک به خوبی 4k رو ساپورت میکنن ؟

چند تا فیلم 4k داریم ؟

!؟!؟!؟!؟!؟!!؟

فاصله مورد نیاز برای دیدن کامل تغییر بین 4k و 2k ، حدود 80 سانتی متر برای یک مانیتور 34 اینچ هست  (که حدودا 65-70 سانتی متر برای 27 اینچ میشه ) و از حدود فاصله 1 متر و 10 سانتی متر ، تغییرات قابل مشاهده می شوند ( حداقل باید 1 متر و 10 سانتی متر باشه فاصله تا کوچکترین تغییر احساس بشه )

و همچنین فیلم های 4k ممکنه در سایت های ایرانی نباشه ، ولی در شبکه هایی مانند NetFlix و .. . کیفیت 4k وجود دارد.

کسی هم که داره خرج یک مانیتور 4k خوب رو میده ، احتمال بالا هزینه کارت گرافیکی که بتونه همچنین رزولوشنی رو تحمل کنه رو هم داره

حدود 80% بازی های AAA هم دارای ساپورت از 4k و 8k هستند .( quad monitor setup 4k = 8k ) 

دقت کنید که وضوع 4k ،  چهار برار وضوع Full HD هست و ارتقا  ی بزرگی هست.

همچنین مانیتور معمولا هر سال عوض نمیشه و به دلیل این که قدرت پردازشی پیشرفت کرده و بازی ها هم ساپورتشون بهتر شده ، مانیتور های 4k ، خرید بهتری برای مقاوم سازی در برابر آینده هستند.

لینک به دیدگاه

با سلام

در درجه اول برای ما ایرانیا خب صد البته قیمت مهمه ولی از این بحث که بگذریم

خب باید اول نیاز رو سنجید : مطالعه - بازی - وب گردی - تماشای فیلم و ....

درجه دوم اندازه صفحه نمایش که درحال حاضر شروع از 19 اینچ تا 34 اینچه که البته رزولوشن هم تغییر میکنه

درجه سوم انتخاب رزولوشن مناسب سیستم قطعا برای یک سیستم معمولی خرید یک مانیتور 4K معقول نیست ولی در هر حال شاید هم کسی این کار رو انجام بده

درحال حاضر بهترین رزولوشن FULL DH هست که در بازار ایران به خوبی جا افتاده و تنوع محصول هم زیاد است

یک مانیتور خوب باید داری کیفیت عالی باشه که کیفیت اون رو رزولوشن تصویر -  اندازه صفحه نمایش و میزان روشنایی تصویر معلوم میکنه

رزولوشن و اندازه صفحه نمایش با هم رابطه مستقیم دارند که رابطه اونا تراکم پیکسلی است یعنی یک مانیتور FULL HD با صفحه نمایش 22 اینچی تراکم پیکسلی بیشتر از یک مانیتور 27 اینچی FULL HD دارد

همچنین روشنایی صفحه هم خیلی مهم است مانیتور های موجود در بازار ایران این مشخصه بین 250 تا 350 موجود است که البته 350 cd/m2 میتواند کاملا رضایت بخش باشد

مشخصه دیگه که باید بهش توجه کرد نوع پنل کار شده در مانیتور است TN - IPS  - PLS - AH-IPS

از فرقهایی که این چند پنل  با هم دارند میتوان به زمان پاسخ دهی اشاره کرد که در پنل TN این مشخصه تنها 1 میلی ثانیه است -  در پنل IPS این مشخصه 5 میلی ثانیه است و پنل های PLS و AH-IPS هم به همین گونه است این مشخصه رو زیاد نمیشه با چشم تشخیص داد زیرا که اعداد بسیار کوچک هستند ولی در حرکات سریع که تصویر کش دار میشود این مشخصه کامل واضح است و قابل تشخیص

دیگر مشخصه مانیتور خوب داشتن پورت های تصویر مختلف است که DVI - HDMI - VGA(D-Sub) - DSP(display port) l  که در مانیتور های مختلف دارای پورتهای متفاوت هستند که البته در حال حاضر بیشترین کارایی را پورت های HDMI  و DVI   دارندکه هر دو میتوانند کیفیت معقول به تصویر برسانند

مشخصه های دیگری هم وجود دارد که میتوان به مانیتور های 3D  اشاره کرد و همچنین فرکانس بالای تصویر است که اینها در تمام مانیتور ها مشاهده نمیشود و فقط تعدادی ازمانیتور های خاص دارای این معقوله هستند

یکی از تفاوت های دو رزولوشن FULL HD و 4K  در میزان به نمایش گذاشتن رنگها است که در مانیتور های FULL HD و 2K این مشخصه 16.7 میلیون رنگ است که البته در مانیتور های معمولی اشباع رنگ تنها 72% است ولی در مانیتور  های پیشرفته تر به 100% هم میرسد ولی در مانیتور 4K میزان به نمایش گذاری رنگ به 1.07 میلیارد رنگ میرسد و همچنین عمق رنگ bit 10 است که عمق رنگ در FULL HD فقط 8  bit است و این تفاوت بسیار محسوس است و  تجربه بسیار عالی از به نمایش گذاری تصویر

البته در حال حاضر قیمت یک مانیتور 4K  بسیار بالا بوده ولی تفاوت کیفیت این مانیتور ها با FULL HD  و 2K بسیار زیاد است در صورتی که کیفیت یک مانیتور FULL HD 22 اینچی  با یک مانیتور 2K  27 اینچی تقریبا در یک سطح است

اینها مشخصه هایی هست که خیلی مهم اند و باید حتما به انها توجه کرد

لینک به دیدگاه

در در 1395/07/26, 17:09:45، ThyCrow گفته است :

هنگام خرید مانیتور ، با توجه به نیاز خودم ، ملاک های زیر برام اهمیت دارد:

لبه های مانیتور ( ظخامت )

Refresh Rate یا نرخ تازه شدن

Response Time یا زمان پاسخ دهی

Resolution یا وضوع صفحه

تکنولوژی پشتیبانی شده

داشتن پورت های  مناسب با کار ( مناسب برای آینده ) 

-----------------------------------------

علت اهمیت لبه های مانیتور جدا از زیبایی، کمتر بودن نقطه ی کور در سیستم های بیش از یک مانیتور هست ( triple monitor - dual monitor ) ، زیرا هر چه ضخامت کمتر باشه نقطه کوره کمتری به جا میزاره.

علت اهمیت Refresh Rate که به اختصار بهش RR میگم ، بیشتر در بازی ها هست ، داشتن RR بالاتر می تونه به Motion Blur و طبیعی تر به نظر رسیدن صفحه کمک کنه.

RT ، در بازی های FPS و اکشن و از این قبیل بازی ها از اهمیت بر خورداره ( با این که فقط بازیکن های حرفه ای می تونن از این تفاوت استفاده کنند ) ، با این وجود که من RT پایین تر رو در بازی های MOBA هم ترجیح میدم

رزولوشن هم وابسته به کیفیتی هست که از بازی ها و فیلم هام می خوام که بستگی به کشش PC خودم هم هست

منظور از تکنولوژی ، Freesync , fastsync , Gsync و این امسال هست و یا IPS بودن و HDR بودن صفحه که اهمیت داره

نظر شما بر روی کانال تلگرام قرار گرفت 

لینک نظر شما در تلگرام :  https://telegram.me/lioncomputer/5226

لینک به دیدگاه

من که تا حالا مانیتور نخریدم از چندین سال قبل ولی 
نظرم اینه اگر بخوام بخرم اول بودجه 
بعد با توجه به سیستم و غیره ام مثلا اگر من میخوام full hd بازی کنم و سیستمم بیشتر از این نمیکشه به نظرم خرید مانیتور 4k  هزینه اضافیه 
مورد بعدی پورت (تو قیمتای پایین منظورمه تو بالا که همه دارن ) 
hdmi حتماداشته باشه vga هم که همه دارن 
دیگه بعدش من باشم میرم سراغ مارک چون بقیه مشخصات  مثل مدت پاسخ و اینا تو یه رنج ان و ما هم نگاه میکنیم که خیلی ضعیف نباشه 
خوب مارک من طبق تجربه ای که خودم از کیفیت ساخت lg داشتم اول lg بعد سامسونگ ausus هم میگن خوبه من نداشتم مانیتورشو ولی بقیه قطعاتش عالیه  خوب کیفیت برا من خیلی مهمه چون نمیخوام بسوزه و مشکل دار بشه 
خوب بعدش هم که 4 5 مدل تو رنج اومد دستم  میرم از چند نفر با تجربه میپرسم  بعدش  میرم میخرم

لینک به دیدگاه

درود

اول از همه ارزش اقتصادی

دوم وضوح تصویر متناسب

سوم کنتراست بالا

چهارم رنگ بندی زنده و پویا

لینک به دیدگاه

معیار فعلی 4k بودن و ساپورته HDR

تا در آینده چی پیش بیاد

لینک به دیدگاه

سلام

اولویت های من اینهاست:

ضخامت

وزن

اندازه صفحه

کیفیت صفحه

سرعت پردازش

میزان اشعه ای که ساطع میکنه

میزان ساعتی که میشه جلوی اون نشست و چشم خسته نشه و یا اینکه درد نگیره

مقدار رنگی که پشتیبانی میکنه

گارانتیش

برندش

لینک به دیدگاه

کلا توی خرید کالا اول از همه قیمت حرف اول و آخر رو میزنه!
ولی اگه این فاکتور رو کنار بزاریم، کیفیت صفحه نمایش (نوع پنلش + نمایش رنگ طبیعی + رزولوشن) که خیلی اهمیت داره! البته این موارد برای افراد با نیازهای خاص تغییر میکنه! برای خود من به شخصه که کاربری گیم حرفه ای ندارم و گرافیک کار هم نیستم، رزولوشن 1080 با پنل pls که سامسونگ زده کفایت میکنه! 
نکته ی بعدی حاشیه ی مانیتوره که هر چقدر کمتر باشه بهتره، امیدوارم یه روزی بیاد که این حاشیه کلا حذف بشه! (یا حداقل بشه زیر نیم سانتی متر باشه!)
مساله ی بعدی ضخامت مانیتوره که واسه خود من به شخصه خیلی مهمه، چون توی زیبایی محیط کار تاثیر زیادی داره و آدم رو ببیشتر مجذوب خودش میکنه، تا زل زدن به یه مانیتوری که اندازه ی چمدون ضخامت داشته باشه! طراحی پنل دکمه های مانیتور و همچنین پایه شم میتونه به عنوان یه فاکتور ضعیف در نظر گرفته بشه! در مورد تعداد خروجی مانیتور همین که 2 تا خروجی hdmi داشته باشه کافیه! حتی در 90 درصد مواقع 1 خروجی هم کفایت میکنه! در مورد تکنولوژی ها و نرخ بازسازی تصویر هم بگم که اینا بیشتر واسه کساییه که پول زیادی واسه خرج کردن دارن، و برای دیدن تفاوتی که این تکنولوژی ها ایجاد میکنن باید بقیه شرایطشم وجود داشته باشه، که واسه منی که تهش یه دوتا 2 بازی میکنم واقعا اهمیت چندانی نداره!
در مورد برند هم هیچ وقت توی خرید هیچ برندی دغدغه اش رو نداشتم! و به شخصه هیچ وقت روی خریدم تاثیری نداشته!

ویرایش شده توسط pyramidali
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...