رفتن به مطلب

Recommended Posts

با سلام

بنده خودم خیلی به این مسائل گیمینگ اهمیت میدم به همین خاطر مورد های زیر مهم ترین خصوصیات مانیتور میتونه باشه برای گیمیر ها

اول از همه گیمیر نیازی به ips نداره و پنل tn براش جواب گو هست نیاز نیست هزینه اضافی رو این موضوع بشه چون دید مستقیم روبروی مانیتور همیشه داره

مورد دوم HZ ماینیتور یا همون refresh rate هست که مهم تری بخش مانیتور و قیمت مانیتور رو تایین میکنه . روی مانیتور های 144 ترمرکزتون رو بدید یا حداقل 120

و به نظر من 27 اینچ برای گیمیر ها مناسب تره و روی رزوشولن های بالاتر دید خیلی خوبی بهشون میده 1920x1080 

گزینه های 3d و freesync و نمیدونم gsynco آینارو ول کنید کلا بره 

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• ارسال 200
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود دوستان عزیزم

ممنونیم از شرکت شما در این بحث

یکی از متداولترین سوالاتی که از ما میپرسن اینه که کدوم برند رو بخریم ؟؟؟؟؟؟؟

ممنون میشم دوستان بیشتر روی این مورد بحث کنید و اگر از برندی دارید استفاده میکنید و اگر مزایا و یا معایبی داره اعلام کنید ممنون میشیم . چون فکر میکنم تجربیات شما بسیار ارزشمنده و میتونه کمک بسزایی به انتخاب سایرین بکنه

اینکه در چنین بحث و گفتگوهایی شرکت میکنید بسیار متشکریم

لینک به دیدگاه

به نظر بنده ۴ مولفه رو باید در اولویت قرار بدیم :

۱- سایز صفحه نمایش ( به نظر من بین ۲۲ تا ۲۴ اینچ مناسب هست)

۲- نوع پنل صفحه نمایش ( من بیشتر پنل های IPS و VA رو می پسندم)

۳- رزولوشن صفحه نمایش ( به نظر من FULL HD کاملا کافی هست)

۴- پورت های موجود در مانیتور ( بهتره حتما HDMI داشته باشه)

البته بسته به نوع کاربری میتونه نیازها فرق بکنه مثلا برای کسانی که کارت گرافیک میانره دارن برای بازی مانیتور FULL HD مناسب نیست و بهتره از مانیتور(۱۶۰۰×۹۰۰) HD+ استفاده کنند.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز

ملاک بنده برای خرید مانیتور موارد زیر است :

1) سایز 24 اینچ به بالا

2) از آنجا که فریم برایم خیلی مهم است انتخاب بنده با توجه کارت های در حال حاضر مانیتور Full HD  خواهد بود.

2) دارا بودن پورت DP ، HDMI

3) دارا بودن نرخ به روز رسانی 144 هرتز

4) دارا بودن حداکثر تایم 4 میلی در ثانیه برای IPS یا 1 میلی در ثانیه برای TN

5) دارای کیفیت نمایش مناسب در رنگ دهی و حالت انتخاب خودکار انتخاب رنگ برای موقعیت هایی چون وب گردی ، بازی ، تماشای فیلم و ...

6) دارای کمترین خرابی از جمله سوختگی پیکسل به نسبت دیگر مانیتورهای در بازار

7) اگر مانیتور Full JD  قابلیت G-Synce داشته باشد ، بهتر است

- از آنجایی که تست کردم بازیهایی که از 144 هرتز پشتیبانی کنند و با فعال بودن V-Synce هم 144 دریافت نمودم به همین دلیل پاره گی تصویر احساس نکردم و کاملاً شفاف بود برای بنده. فقط از جهت اینکه در برخی بازی ها فریم پایین باشد اگر مانیتور گزینه G-Synce  داشته باشد بهتر است.

--------------------------------------------------------------------------

و اما در مورد برند ترجیه میدم از برندهای معتبر جهانی استفاده کنم که در اولویت اول ایسر در اولویت دوم ایسوس انتخاب بنده خواهد بود.

لینک به دیدگاه

تو زمینه برند فقط میتونم بگم با توجه به گفته اطرافیان و تجربه ای که در اختیارم گذاشتن :

پنل مانیتور های ال جل بسیار با دوام هست 

پنل و پیکسل های مانیتور های ایسوز حساسه و پیکسل سوخته در مانیتورهای ایسوز زیاد دیده میشه ( تو سایت های خارجی هم خوندم در موردش )

بنکیو مانیتورهای باکیفیتی به نسبت امکاناتش میزنه

مانیتورهای شرکت دل با کیفیت ترین پنل هارو دارن

لینک به دیدگاه

سلام

من از مانیتور Benq XL2430T استفاده میکنم. دلیل انتخابم بیشتر بازی بوده .

نرخ رفرش مانیتور ۱۴۴Hz هست , زمان پاسخگویی ۱ میلی ثانیه. ملاک اصلی من واسه انتخاب اول  این ۲ مورد بود. چون تو بازی های اول شخص واقعا خوب عمل میکنه.

ملاک بعدی من مراقبت از چشم ها بود . که خوشبختانه راضیم

نکته بعدی که موقع خرید توجه منو به خودش جلب کرد تنظیمات فوق حرفه ای مانیتور و قابلیت شخصی سازی و ذخیره اون در چند پروفایل بود.

یکی از مواردی که در تنظیمات مانیتور بدرد من خورد گزینه blur Reduction  هست . من از این گزینه برای مطالعه صفحات وب استفاده میکنم . چون صفحه خیلی سفیده چشم اذیت میشه ولی با این فیلتر راحت شدم..

از نکات منفی هم می تونم پنل TN رو اشاره کنم . زاویه دید خیلی عالی نداره اما راضی کنندست . ضمن اینکه به نظرم در این نوع پنل هاجز بهترین هاست.

اگر  بخوام دوباره  خرید کنم ۲۷ رو بر میدارم . 

این مانیتور تو مسابقه های  حرفه ای مثل ESWC   همیشه حضور داشته.

لینک به دیدگاه

با سلام  به همه ی دوستان لیون کامپیوتر
به نظر بنده امروزه دیگه هرکی سیستم میخره حتما مانیتور خوبی انتخاب میکنه(با آگاهی های خودش و راهنمایی دوستانی که از همون محصول استفاده میکنن)
اما اکثرا آگاهی های لازم رو ندارن که باعث میشه از انتخابشون پشیمون شن.
(ولی اکثرا بوجه مردم کم هست و مجبور میشن گیزنه های مثل مانیتور مانیتور ال جی 23 اینچ 23MP65HQ بگیرن که خیلی دیدم بعدش پیشمون هستن از کیفیتش)
نظرم اینه رو مانیتور خیلی حساس باشین چون تمام زیبایی های یک سیستم تو همین بخش هست

کیفیت تصویر + اشباح رنگ مناسب + رنگ طبیعی + زاویه دید + رزولیشن + رفرش ریت + رسپانس یا زمان تاخیر + دارا بودن ورودی های متنوع ( مخصوصا پورت DP )

+ دارا بودن اسپیکر با صدای فراگیر و شفاف

ملاک های بنده برای خرید مانیتور

1. کلا برند ایسوس رو انتخاب میکنم اگه موجود نبود بنکیو
  2. طراحی و کیفیت خاص مانیتور های ایسوس که فعلا برندی بهش نرسیده
    (مناسب برای مکان های اداری  دیزاین شده و شیک )
  3. سایز صفحه ی نمایش  23 تا 27 به بالاتر برای آینده  
    (بستگی داره برای اداره یا منزل یا برای گیم انتخاب کنم)
  4. رفرش ریت (این مورد بستگی زیاد با کار کرد عادی یا گیمینگ داره)
  5. بررسی هایی که توسط مردم عزیمون انجام شده
    ( چون نوشته های سایت نمیتونن کیفیت رو تضمین کنن و خدارو شکر همه از ایسوس تا الان راضی بوده اند )
  6. بررسی هایی محصول در برند مورد نظردر سایت های جهانی انجام شده
    ( کلا هر برندی می خواهید انتخاب کنید یک سرچ کنید ببینید مردم چقدر از اون محصول راضی اند )
  7. گارانتی محصول مورد نظر 
    (با وجود مشکلات گارانتی های ایران برندی رو انتخاب کنید که خرابی کمتری نسبت به دیگر برند ها داره)
  8. و حرف آخر
  • یا حق با ASUS
  • یا تو نمیفهمی که حق با ASUS
  • یا انقدر میزنمت که بفهمی حق با ASUS

ولی در کل از محصول ایسوس خرید نکردین حتما بنکیو انتخاب کنید که جزء این پیشمون میشید
             (تجربه ثابت کرده یکی از آشنایان 4500 سیستم خرید 2800 هم فروخت چون راضی نبود از کل سیستم- قیمت قطعات هم کاهش شیددی داشت)
              یا علی:D

لینک به دیدگاه

سلام 

خودم اگه بخرم 

ASUS MX239H AH-IPS 23inch Monitor

رو میگیرم واقعا محشره کلی تحقیق کردم ک میگم هرکی اینو نخره ضرر کرده. البته اینو بگم از این بهتز هم هست ولی باید بالای 2میل بدی 

:D پول کجا بود باو،این مانیتور عالیه رفیقم داشت و داره هنوز. 

شک نکنید چشم بسته بخریدش 

لینک به دیدگاه

1-کنتراست
مهمترین نکته در هر مدل صفحه نمایشی چه مونیتور و چه تلویزیون اینه که سفید رو واقعا سفید نشون بده و سیاه رو واقعا سیاه!
پس کنتراست یک عامل بسیار مهمه که هر چی بالاتر باشه بهتره.مونیتور خودم که تازه خریدم ایسوس هست و کنتراست هشتاد میلیون داره. با اینکه خیلی در این زمینه عالیه ولی باز من احساس میکنم اونقدر عالی که باید سیاه رو سیاه نشون بده نمیده. پس توجه کنید مقادیر کنتراستی که انتخاب میکنید حول و حوش همین عدد و بالاتر باشه.
2-پنل
دوم نوع پنل هستش. به شخصه معتقدم حتما پنل ips بگیرید چرا که به لحاظ کیفیت رنگ و زاویه ی دید با توجه به ایتم قیمت نسبت به پنل های دیگه بسیار سر هستند و با تکنولوژی روز دیگه به لحاظ نرخ بروز رسانی تصویر هم کمبودی ندارند.
3-نرخ بروز رسانی تصویر
این هم ایتم بسیار مهمیه به خصوص برای کسایی که بازی کامپیوتری انجام میدهند به نوعی حیاتیه! توجه داشته باشید موقع خرید حتما نرخ بروز رسانی تصویر مونیتوری که دارید میخرید 60 هرتز و بالاتر باشه. در صورتی که کمتر از این مقدار باشه نه میتونید ویدیو های 60 fps و بالاترو ببینید و نه گیم هاتونو میتونید رو 60fps بازی کنید.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

1-کنتراست
مهمترین نکته در هر مدل صفحه نمایشی چه مونیتور و چه تلویزیون اینه که سفید رو واقعا سفید نشون بده و سیاه رو واقعا سیاه!
پس کنتراست یک عامل بسیار مهمه که هر چی بالاتر باشه بهتره.مونیتور خودم که تازه خریدم ایسوس هست و کنتراست هشتاد میلیون داره. با اینکه خیلی در این زمینه عالیه ولی باز من احساس میکنم اونقدر عالی که باید سیاه رو سیاه نشون بده نمیده. پس توجه کنید مقادیر کنتراستی که انتخاب میکنید حول و حوش همین عدد و بالاتر باشه.
2-پنل
دوم نوع پنل هستش. به شخصه معتقدم حتما پنل ips بگیرید چرا که به لحاظ کیفیت رنگ و زاویه ی دید با توجه به ایتم قیمت نسبت به پنل های دیگه بسیار سر هستند و با تکنولوژی روز دیگه به لحاظ نرخ بروز رسانی تصویر هم کمبودی ندارند.
3-نرخ بروز رسانی تصویر
این هم ایتم بسیار مهمیه به خصوص برای کسایی که بازی کامپیوتری انجام میدهند به نوعی حیاتیه! توجه داشته باشید موقع خرید حتما نرخ بروز رسانی تصویر مونیتوری که دارید میخرید 60 هرتز و بالاتر باشه. در صورتی که کمتر از این مقدار باشه نه میتونید ویدیو های 60 fps و بالاترو ببینید و نه گیم هاتونو میتونید رو 60fps بازی کنید.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام

برند و از همه مهم تر الترا واید بودن اون برای من ملاک بود (2K) و باعث شد 29 دل و 29 ایسوز رو انتخاب کنم و خیلی راضی ام از انتخابم چون فوق العاده برای فیلم و گیم خوبه

امیدوارم خدا هم راضی باشه

لینک به دیدگاه

با سلام

اولویت من سایز و کیفیت تصویر هست.

4k بودن هم مهمه.

تعداد زیاد درگاههای hdmi هم هست.

البته الان من 5 سال هست که مونیتور ندارم و فقط و فقط از تلویزیون استفاده میکنم.

لینک به دیدگاه

1- کیفیت خود مانیتور و صفحه نمایش

2- گارانتی درست و حسابی و پدر مادر دار

3- سایز 24 اینچ به بالا و حداقل رزولوشن 1920

4- قیمت

لینک به دیدگاه

برند هم ایسوس

ولی به غیر از ایسوس AOC {چون پیشرفت خوبی داره}

http://lioncomputer.ir/product/8762/مانیتور+ای+او+سی+E2261FWH/

لینک به دیدگاه

سلام.

بنده حدود 12 سال با برند ال جی در زمینه صفحه نمایش زندگی کردم و میشه گفت بسیارکار راه انداز هست. از طرفی گارانتی عالی داره. از طرف دیگه عمر خوبی داره.

حدود 2 سال سامسونگ داشتم که اون هم خوب بود ولی هیچ وقت کیفیت تصویرش به ال جی نمیرسید الان رو نمیدونم.

در ادامه با دوست عزیز اسوز اشنا شدم که بهم فهموند ال جی اصلا کیفیت صفحش مفت نمیارزه!!!! یعنی قابل مقایسم نیست چه برسه بهتر باشه.

فقط بحث این هست که اسوز گرونتره که خب داره پول بهتر بودنش رو هم میگیره و اینکه ال جی اکثرا داخل موناژ میشن و اسوز کامل وارد میشه.

مقایسه ال جی و اسوز مثل مقایسه گرین و کولرمستره! شاید گرین جنس خوب رو ارزون بزنه اما هیچ وقت نمیتونه شبیه کولرمستر کیفیت ارائه بده.
موفق باشید.

لینک به دیدگاه

اولین اولویت انتخاب نوع پنل هست که برای کاربردهای مختلف متفاوت هست(TN-VN-IPS)
بعد ابعاد و به نسبت فشا و فاصله از مانیتور 
بودجه هم که کلا  در همه موارد  موثره
من به خاطر نوع کارم که طراحی هست و با رنگ بیشتر درگیرم پنل IPS و انتخاب میکنم با کنتراست بالا و  محدوده sRGB بیشتری و پوشش بده.

لینک به دیدگاه

در در 1395/07/24, 15:22:41، سعید حسینی گفته است :

دوستان بحثهای فنی هم بکنید ممنون میشم

آیا برند هم براتون مهمه ؟

پنل va باشه.

من در کل tv گیشنهاد می دم اما اگر بودجه نکشه monitor va پیشنهاد می دهم که کنتراست چند برابر بهتری داره دقت رنگشم عالی هست.

برند هم قطعا اهمیت داره اما به شرطی که با قیمت دلاریش هم جور باشه.

لینک به دیدگاه

سلام

اولویت های خودم برای خرید مانیتور

1 نوع استفاده که گیم و فیلم  و تعیین میکنه که مانیتور چه ویژگی هایی داشته باشه

2 قیمت مانیتور نسبت به کارایی

3 برند مانیتورکه خیلی روش حساس هستم

و درنهایت خرید مانیتور vx238 asus و خیلی هم راضی هستم ازش.

ویرایش شده توسط Mohsenbike
لینک به دیدگاه

سلام

ملاک های من برای خرید مانیتور:

سایز بین 23 تا 25
پنل IPS یا TN
کیفیت صفحه نمایش
ورودی HDMI
فول اچ دی بودن
گارانتی درست و حسابی

و مانیتور بعدیم رو از برند Asus یا Benq انتخاب می کنم

لینک به دیدگاه

۱- پشتیبانی از کارت های گرافیک امروزی

۲-رزولوشن بالا

۳-نیاز فردی 

۴- تعداد رنگ های پشتیبانی شده توسط مانیتور

۵- وزن کم

۶- ضخامت 

۷- تراکم پیکسلی پایین

۸- داشتن پورت HDMI

۹- برند آن که LG & SAMSUNG از مانیتور های خوب موجود در بازار هستند.

۱۰- گارانتی معتبر

ویرایش شده توسط Mr_mehdi
لینک به دیدگاه

از نظر برند ها ، من 4 برند BenQ - Acer - ASUS - LG  رو ترجیح می دم. و سعی می کنم متن زیر تا جایی که میشه خلاصه نگه دارم

LG  متناسب همه ی گیمرا

الجی برندی با تنوع کالایی بسیار بالا هست که به 3 گروه کاربران Low/Medium/High-End انتخب میده

برخی تلویزیون های گذشته این برند ، با مشکلات مواجه بودند که باعث کمبود دوام آن ها بود ، ولی امروزه این مانیتور ها دوام بسیار بالا تری دارند و قابلیت کارکرد 24/7 رو دارا می باشند.

BenQ متناسب گیمر ها با بودجه کم یا متوسط

BenQ بیشتر نظر کاربران Low/Medium-End را جذب می کند ولی معمولا  ارزش خرید خوبی دارند و قیمت های نجومی ندارند.

ASUS مناسب گیمر های بودجه متوسط به بالا

ایسوس هم مثل الجی ، به همه نوع کاربری حق انتخاب میده ولی به نظر من محصولات خط Medium/High-End این کمپانی بهتر عمل می کنه و برای مانیتور های ارزان تر ، الجی یا بنکیو حرف اول را می زنند.

Acer   مناسب گیمر های بودجه متوسط و بسیار بالا

ایسر هم محصولات متنوعی داره و اکثر کاربران گیمر با بودجه زیاد ، به سوراغ این برند می روند چون مانیتور های High-End ایسر حرف اول رو می زنند و نمونش هم Acer Predator x34  هست که رقیب کم براش پیدا میشه

ویرایش شده توسط ThyCrow
لینک به دیدگاه

ملاک بنده واسه خرید مانیتور جدید اول اینه که فول اچ دی باشه :دی

سایز رو تصمیم دارم 22 انتخاب کنم تا از بزرگی اون لذت کافی رو ببرم

معمولا به ظاهر اهمیت میدم و حاشیه ها و... و خب الجی و بنکیو تو رنج قیمتی مناسب مانیتور های دلنوازی دارند

در ضمن بالای 22 اینچ رو میز کامپیوتر فعلیم پذیرایی نمیکنه :))

لینک به دیدگاه

در در 1395/07/28, 15:43:19، سعید حسینی گفته است :

درود دوستان عزیزم

ممنونیم از شرکت شما در این بحث ?

یکی از متداولترین سوالاتی که از ما میپرسن اینه که کدوم برند رو بخریم ؟؟؟؟؟؟؟

ممنون میشم دوستان بیشتر روی این مورد بحث کنید و اگر از برندی دارید استفاده میکنید و اگر مزایا و یا معایبی داره اعلام کنید ممنون میشیم . چون فکر میکنم تجربیات شما بسیار ارزشمنده و میتونه کمک بسزایی به انتخاب سایرین بکنه ?

اینکه در چنین بحث و گفتگوهایی شرکت میکنید بسیار متشکریم

بنظر من ASUS بهتر هست!(باید موردی مقایسه بشه نه کلی)

خودم همین حالا از TV سایز 32 سونی استفاده میکنم (قبل خرید این هم 2~3 سال مانیتور 3D ایسوس داشتم)

برای کسایی که کاربرد عادی از سیستم دارند، من شخصا TV رو بیشتر پیشنهاد میدم (حتما با رزلوشن 1080 یا بالاتر)

*و اینکه حتما فاصله کاربر با صفحه نمایش حداقل 60~70 سانتی متر باشه نه کمتر (برای خودم همین حالا حدود 80cm فاصله هست)

نباید به اعداد تبیلغاتی خیلی توجه کنید! مثل ملاک انتخاب این نباشه که یکی 1ms هست و یکی دیگه 2ms !!!

من که شخصا اختلاف بین 5ms و 2ms رو هم متوجه نیشم! (البته بالاتر از 5ms زیاد جالب نیستند)

من برای گیم هم از این TV استفاده کردم و احتمالا بلطف HZ بالایی که داره مشکلی نداشتم و خیلی هم خوشم اومده ازش!

*refresh rate این TV بنا به گفته تولید کننده 200Hz هست.

امکانات جانبی خوبی هم داره:

اسپیکر استریو 10 وات

دانگل wifi داخلی

گیرنده دیجیتال

خروجی باکیفیت و پرقدرت صدا و هدفون (از خرید کارت صوتی بی نیازم کرده)

ورودی USB

و ...

*مدلی که من استفاده میکنم Sony KDL-32W670A هست.

شرمنده که دوباره پست فرستادم! ولی احساس کردم قبلا کامل نتونستم منظورم رو برسونم.

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...