رفتن به مطلب

طولانی شدن زمان بالا آمدن سیستم در ویندوز 10

mohammad.m
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

سه چها روزی هست که زمان بوت سیستمم رفته بالا وقتی که سیستم رو خاموش میکنم یا ریستارت میکنم ، زمان بالا آمدن ویندوز حدودا 2-3 دقیقه شده ، میخواستم ببینم این موضوع طبیعیه؟ بعضی از دوستان میگن که مال درایور کارت گرافیکه چون من اخیرا درایور رو هم آپدیت کردم ، گرافیکم gtx 970 g1 gaming هستش و مادربرد b150 pro gaming

ویرایش شده توسط mohammad.m
لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی

چنانچه در ابتدا بستن سیستم چنین کندی را مشاهده می کردید بحثش جدا بود. ولی افزایش زمان بوت سیستم تا ۳ دقیقه عجیب‌ هست .

از چه هارد  یا ssd استفاده می کنید؟

آیا از ویروسی نبودن سیستم تان اطمینان دارید.؟و آنتی ویروس نصب است؟

آیا بایاس مادربورد را به آخرین ورژن خود آپدیت شده یا خیر؟

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

درود دوست گرامی

چنانچه در ابتدا بستن سیستم چنین کندی را مشاهده می کردید بحثش جدا بود. ولی افزایش زمان بوت سیستم تا ۳ دقیقه عجیب‌ هست .

از چه هارد  یا ssd استفاده می کنید؟

آیا از ویروسی نبودن سیستم تان اطمینان دارید.؟و آنتی ویروس نصب است؟

آیا بایاس مادربورد را به آخرین ورژن خود آپدیت شده یا خیر؟

SSD 120  EVO سامسونگ که ویندوز روش نصبه ، یه هارد 500 توشیبا ، یه هارد 500 SATA 2 SEEGATE  هم داشتم که جدیدا اضافه کردم.

سیستمم فک نمی کنم ویروسی باشه ، آنتی ویروسمم شید هستش

بایاس رو آپدیت نکردم جدیدا

لینک به دیدگاه

خب از آنجایی که ویندوز بر روی ssd نصب است و بر فرض آنکه از آنتی ویروس(آپدیت) هم استفاده می کنید ،  امکان اینکه کاهش سرعت از سرعت های متفاوت هارد ها باشد ، نیز هست. ولی در مواردی که بنده دیدم کاهش سرعت در محیط ویندوز رخ داده و ویندوز بر روی یکی از هارد دیسک ها نصب بوده. امتحانش در برای یافتن مشکل ضرری ندارد.

برای یافتن مشکل ابتدا کابل ساتای مربوط به دو هارد رو جدا کنید و سپس سرعت بوت رو بسنجید.

بایاس  مادربورد و فریمور ssd تان رو نیز حتما آپدیت کنید.

فقط یک سوال بی ربط نسبت به مشکل، evo 750 یا evo 850؟

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

برنامه هایی که در START UP ویندوز قرار میگیرند رو چک کنیدو مورد غیر ضروری رو حذف کنید

برنامه های استارت اپی زمان بوت سیستم رو بالا میبرند . خصوصا اگه تروجان در استارت اپ قرار گرفته باشه

لینک به دیدگاه

درود

در کنار دو موردی که دوستان گفتند:

Ctrl+shift+scape

برگه ی startup برنامه هایی که در راه اندازی رایانه لود می شوند رو نشان می ده، همه رو غیر فعال کن ببین تفاوتی می کنه.

لینک به دیدگاه

با ssd نباید اینقدر طول بکشه. اخرین نسخه ویندوز 10 رو دانلود و نصب کنین سرعتش بالا تره. بعد کلا ویندوز 10 سنگینه سرعت لودشم پایین تر از 8 هستش و بهتره ssd داشته باشین. موقع ری استارت هم طول میکشه تا بیاد بالا حتی با ssd . تو اپدیت جدید شاید این مشکل بر طرف شده باشه

لینک به دیدگاه

با سلام

به نظر من ویندوز رو دست نزن

برنامه avg tuneup رو دانلود و نصب کن (نسخه های بالاتر بهتر) (نسخه برنامه من 16.3 هست)

در این برنامه شما میتونید به صورت اتوماتیک تنظیماتی رو انجام بدی که سرعت رو خیلی خیلی بهتر میکنه

اول برو قسمت maintenance و بعد از شناسایی تمامی مشکلات کامپیوتر به صورت اتوماتیک گزینه FIX رو بزن

دوم در قسمت Speed up potential گزینه disable startup program و disable background program تمامی برنامه های غیرضروری رو غیرفعال کن (برنامه هایی رو که لازم داری بعد از بالا اومدن کامپیوتر میتونی اجرا کنی)

سوم در قسمت Clean up potential گزینه system cache & logs رو انتخاب کن و بعد clean (در این قسمت تمامی کش ها پاک میشه)

چهارم در قسمت Fix problems گزینه PC health مشکلاتی برای کامپیوترت مطرح میشه که بهتره اونها رو بررسی کنی و در صورت امکان حلش کنی

من کامپیوترهای زیادی رو با این کار مشکلشون رو برطرف کردم

حتما برای شما هم درست میشه

در طول انجام این کارها با کامپیوتر کار نکن چرا که کامپیوترت خیلی درگیر میشه

مواظب این برنامه باش، دوستان زیادی با این برنامه بلاهای زیادی روی کامپیوترشون اومده پس همه گزینه ها رو به دقت بخون و وقتی مطمئن شدی کلیک کن

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان

برنامه های زیادی در استارت آپ ویندوزم فعال بودن مثل آنتی ویروس و غیرفعال کردم بهتر شد.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

فقط یک سوال بی ربط نسبت به مشکل، evo 750 یا evo 850؟

داداش evo 750

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، mohammad.m گفته است :

داداش evo 750

سلام مجدد

بدون وصل بودن آن دو هارد نیز امتحان کردید؟ نتیجه چه بود؟

از آپدیت مواردی که خدمتتون گفتم غافل نشوید.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

سلام مجدد

بدون وصل بودن آن دو هارد نیز امتحان کردید؟ نتیجه چه بود؟

از آپدیت مواردی که خدمتتون گفتم غافل نشوید.

داداش ، برنامه های غیر ضروری رو بستم تو استارت آپ بعد ریست کردم ، در عرض 5 ثانیه اومد بالا ، ممنون بابت راهنمایی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...