رفتن به مطلب

درخواست کمک جهت انتخاب مانیتور تا 4 میلیون تومان

Recommended Posts

سلام دوستان...

من جهت خرید مانیتور واقعا دچار مشکل شدم... هرچی بیشتر بررسی میکنم سردرگمیم هم بیشتر میشه!!

بین دو گزینه موندم:

BenQ Ultra HD 4K BL3201PT

دلیل انتخابم هم کیفیت خوب مانیتورهای بنکیو و 4k بودنش هست که فکر کنم گرافیکم بتونه 4k رو ساپورت کنه (Zotac AMP Extreme 1080)

اما همه جا می ترسوند که نه و نمیکشه و نمیتونی بازیهارو با کیفیت خوب اجرا کنی!

دومین انتخابم

BenQ Ultra Wide Full HD XR3501 Gaming Curved

اما حس میکنم اینیکی هم خیلی رزولوشنش نامناسبه (1080×2560) اما خب Refresh ratesh بالاست.

از نظرتون چه کنم؟ اهل گیم هستم مثلا روزانه 1-2 ساعت. اکثر گیمهای جدیدی هم که بیاد دانلود میکنم و فقط به سبک خاصی محدود نیست استفادم.

قبلا نظروم روی ROG SWIFT PG348Q بود اما متوجه شدم تو سری جدید که بیاد ایران قیمتش تا 5 میلیون ممکنه باشه و حتی بیشتر پس بی خیال شدم!!

نظرتون روی کدومه؟ اگه مدل دیگری هم مناسب میدونید بگید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

با عرض سلام. نظر من روی BenQ Ultra HD 4K BL3201PT هست.

بخاطر 4K بودنش. سایز صفحه اش هم که بزرگه و نسبت تصویر هم مناسبه. مانیتور منم  اولترا وایده و بازم با این حال نظرم روی 4K هست. کارتتون هم به اندازه ای قوی هست که بتونید از بازی تو این رزولیشن لذت ببرید. اینطوری یه سروگردن هم بالاتر از کنسول بازا خواهید بود. :D

بعد هم کارت گرافیکتون 8K رو هم در 60 هرتز ساپورت میکنه. 4K که جای خود داره -_-

به اندازه ی کافی هم فریم میده تو 4K بنا به بنچمارک هایی که دیدم.

ویرایش شده توسط mehdysms
لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، mehdysms گفته است :

با عرض سلام. نظر من روی BenQ Ultra HD 4K BL3201PT هست.

بخاطر 4K بودنش. سایز صفحه اش هم که بزرگه و نسبت تصویر هم مناسبه. مانیتور منم  اولترا وایده و بازم با این حال نظرم روی 4K هست. کارتتون هم به اندازه ای قوی هست که بتونید از بازی تو این رزولیشن لذت ببرید. اینطوری یه سروگردن هم بالاتر از کنسول بازا خواهید بود. :D

بعد هم کارت گرافیکتون 8K رو هم در 60 هرتز ساپورت میکنه. 4K که جای خود داره -_-

به اندازه ی کافی هم فریم میده تو 4K بنا به بنچمارک هایی که دیدم.

ممنون از پاسختون...  آلترناتیو 4k رو LG 31MU97-B پیدا کردم که قیمتش نزدیک 600 توامن از بنکیو کمتر بود... نظری روی این دارید؟ دلیل اختلاف قیمتشون رو نمیفهمم

ویرایش شده توسط Alirezakhodaei
لینک به دیدگاه

خواهش میکنم دوست عزیز. مدل ال جی مذکور به لحاظ قیمت دلاریش هم ارزون تره چون سیاست ال جی همینه که کالاهاش رو با قیمت های پایین تری نسبت به رقبا بده.همچنین مدل های ال جی مونتاژ مادیران هستن ولی در مورد بنکیو نمیدونم.

در کل تعداد پیکسل های LG 31MU97-B بیشتره و 4K واقعی (4096x2160) هست.

قبل خرید توصیه میکنم تو یوتیوب بررسی های مانیتور مورد نظر رو ببینید.

کلاً تفاوت هایی که من از رو کاغذ میبینم اینه که بنکیو یک اینچ بزرگتره ولی پیکسل هاش کمتره و نسبت تصویر 16:9 داره. ال جی یک اینچ کوچیکتره و پیکسل هاش بیشتره و نسبت تصویر 17:9 داره و روشناییش 30 کاندلا بر متر مربع کمتره که چندان قابل توجه نیست. زمان تاخیر GTG هم یک میلی ثانیه نسبت به بنکیو بیشتره که بازم قابل توجه نیست.

آمار خرابی مانیتورها رو هم حتماً قبل از خرید باید دید. (از روی نظرات خریداران)

برای بازی کردن هم باید دید که بازی ها رزولیشن 4096x2160 رو ساپورت میکنن یا نه. اگه ساپورت نکنن موقع بازی کردن از دو طرف کناری مانیتور 552960 عدد پیکسل خاموش خواهید داشت.

منتظر راهنمایی بقیه دوستان هم باشید. ;)

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی

من هر دوی اینها رو برای مدت کوتاهی استفاده کرده ام، آنقدری که سودمند باشه و مختصر می گم:

بدنه و پایه ی بنکیو بسیار با کیفیت تر ار الجی ه. بدنه ی الجی پلاستیک براق ه و زود از ریخت می افته.

منوهای الجی کاربرپسند تر اند، بنکیو چیدمان گزینه هاش دست کم برای من کمی غریب بود که البته پس از یکی دو روز عادت کردم.

کیفیت رنگی الجی بهتره. یک نکته که شاید برات اهمیت نداشته باشه و برای من داشت: بنکیو به خاطر نوع پنل با برخی از کالیبراتورهای رنگ سازگار نیست ولی الجی به خوبی کالیبره می شه.

بنکیو پارامترهای تاخیر و نرخ تازه سازی بهتری داره. من با هیچ کدام بازی نکردم و اینها رو در محیطهای ویرایش تصویری دیدم.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، mehdysms گفته است :

خواهش میکنم دوست عزیز. مدل ال جی مذکور به لحاظ قیمت دلاریش هم ارزون تره چون سیاست ال جی همینه که کالاهاش رو با قیمت های پایین تری نسبت به رقبا بده.همچنین مدل های ال جی مونتاژ مادیران هستن ولی در مورد بنکیو نمیدونم.

در کل تعداد پیکسل های LG 31MU97-B بیشتره و 4K واقعی (4096x2160) هست.

قبل خرید توصیه میکنم تو یوتیوب بررسی های مانیتور مورد نظر رو ببینید.

کلاً تفاوت هایی که من از رو کاغذ میبینم اینه که بنکیو یک اینچ بزرگتره ولی پیکسل هاش کمتره و نسبت تصویر 16:9 داره. ال جی یک اینچ کوچیکتره و پیکسل هاش بیشتره و نسبت تصویر 17:9 داره و روشناییش 30 کاندلا بر متر مربع کمتره که چندان قابل توجه نیست. زمان تاخیر GTG هم یک میلی ثانیه نسبت به بنکیو بیشتره که بازم قابل توجه نیست.

آمار خرابی مانیتورها رو هم حتماً قبل از خرید باید دید. (از روی نظرات خریداران)

برای بازی کردن هم باید دید که بازی ها رزولیشن 4096x2160 رو ساپورت میکنن یا نه. اگه ساپورت نکنن موقع بازی کردن از دو طرف کناری مانیتور 552960 عدد پیکسل خاموش خواهید داشت.

منتظر راهنمایی بقیه دوستان هم باشید. ;)

واقعا ممنون که وقت گذاشتید بررسی رو برام نوشتید...تشکر میکنم :)

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود دوست گرامی

من هر دوی اینها رو برای مدت کوتاهی استفاده کرده ام، آنقدری که سودمند باشه و مختصر می گم:

بدنه و پایه ی بنکیو بسیار با کیفیت تر ار الجی ه. بدنه ی الجی پلاستیک براق ه و زود از ریخت می افته.

منوهای الجی کاربرپسند تر اند، بنکیو چیدمان گزینه هاش دست کم برای من کمی غریب بود که البته پس از یکی دو روز عادت کردم.

کیفیت رنگی الجی بهتره.

بنکیو پارامترهای تاخیر و نرخ تازه سازی بهتری داره. من با هیچ کدام بازی نکردم و اینها رو در محیطهای ویرایش تصویری دیدم.

چقدر خوب که شما با هر دو کار کردید... بهترین راهنمایی رو میتونم بگیرم....  مانیتوری که میخوام بگیرم دیگه تا 6-7 سال تعویضش نمیکنم. بنظر شما که با هر ود کار کردید میارزه 600 تومان بیشتر برای بنکیو بدم یا همین ال اجی کافیه؟ تعریف کیفیت بنکیو رو زیاد شنیدم اما شما روی کیفیت بدنه اون تاکید کردید بیشتر... شما اگر قصد خرید داشتید کدوم رو انتخاب میکردین؟

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Alirezakhodaei گفته است :

چقدر خوب که شما با هر دو کار کردید... بهترین راهنمایی رو میتونم بگیرم....  مانیتوری که میخوام بگیرم دیگه تا 6-7 سال تعویضش نمیکنم. بنظر شما که با هر ود کار کردید میارزه 600 تومان بیشتر برای بنکیو بدم یا همین ال اجی کافیه؟ تعریف کیفیت بنکیو رو زیاد شنیدم اما شما روی کیفیت بدنه اون تاکید کردید بیشتر... شما اگر قصد خرید داشتید کدوم رو انتخاب میکردین؟

برای کاربری ت بنکیو مناسب تره. از اطرافیان که اهل بازی بودند همون رو پسندیدند و خودم هم همانطور که گفتم متوجه برتری ش در نرخ تازه سازی می شدم. یک برتری دیگر هم بنکیو داره که یکدستی پنل هست. اگر نمایشگر عمری می خوای حتما بنکیو بهتره به خاطر پایه ی محکم و انعطاف پذیر و قاب با کیفیت. 

من برای استفاده ی خودم خریده بودم، منتها چون با کالیبراتوری که با مشقت زیاد تهیه کردم سازگار نبود فروختمش. برای کاربری تو این مساله اصلا اهمیت نداره.

ممنون می شم اگر خریدی تجربه ت رو همینجا مطرح کنی.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

ممنون آقای بهمنیان بابت راهنمایی... چشم اگر خریداری کردم حتما مطلب قرار میدم...بازهم تشکر

لینک به دیدگاه

دوست عزیز واقعا توی زود خیز برداشتن برای 4k داری عجله میکنی و شما 2K بالای 100 فریم + Gsync رو میتونی داشته باشی راحت با 1080 . اگر شما یک گیمر حرفه ای هستید و بازی های انلاین هم برای شما ملاک هست مانیتور Asus ROG Swift PG279Q ISP 4ms 144hz 1440P بهترین و تنها گزینه برتر هست که حدودا قیمتش 3.3 میلیون هست ولی نمیدونم موجود باشه یا نه .

به نظر من انتخابی جز این یه جورایی کج راه رفتن هست . البته مانیتور های مشابه Acer و Benq هم موجود هست ولی توی بازار داخلی اصلا نیومده و فکر هم نکنم بیان ولی این مورد ایسوس به خاطر محبوب و مشهور بودنش وارد شد یه سری دوباره رو نمیدونم .

لینک به دیدگاه

4k اصلا ارزش داره واسه مانیتور؟  چه فایده ای داره برای نمایشگر زیر 50-60 اینچ؟
ضمنا تکنولوژی HDR هستش که تفاوت کیفیت زیادی ایجاد می کنه با قبل نه 4k.

نمیدونم مانیتور hdr ساختن یا نه.

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

ممنون بابت پاسخ. من گیمر حرفه ای نیستم و فقط هر از گاهی بازی هایی که تازه عرضه میشه رو امتحان میکنم. برای همین سراغ Gsync و refresh rate بالا نرفتم. با اینحال بازهم نمیبدونم کار درستی دارم میکنم یا نه. همونطور که گفتم مانیتوری که تهیه میکنم برای 6-7 سال تعویض نمیتونم بکنم و آیا این انتخاب منطقیه که 2k رو به جای 4k  بردارم یا خیر...  تفاوت بین 144 هرتز و  2k با 60 هرتز 4k اونقدری هست که کاملا بخوام نوع مانیتور رو تغییر بدم و به سمت 2k بیام؟

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Core_i6 گفته است :

4k اصلا ارزش داره واسه مانیتور؟  چه فایده ای داره برای نمایشگر زیر 50-60 اینچ؟
ضمنا تکنولوژی HDR هستش که تفاوت کیفیت زیادی ایجاد می کنه با قبل نه 4k.

نمیدونم مانیتور hdr ساختن یا نه.

یعنی شما 

BenQ Ultra Wide Full HD XR3501 Gaming Curved

رو پیشنهاد میکنید؟ رزولوشن 4k BL3201 برابر 

3840x2160 هست اما XR3501  حدودا  2560x1080  ... با توجه به اینکه قیمت هاشون تقریبا برابره یعنی عاقلانه تر اینه که این رو انخاب کنم حتی با وجود کم بودن فاحش رزولوشن نسبت به اونیکی ؟

ویرایش شده توسط Alirezakhodaei
لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، Aryanath گفته است :

دوست عزیز واقعا توی زود خیز برداشتن برای 4k داری عجله میکنی و شما 2K بالای 100 فریم + Gsync رو میتونی داشته باشی راحت با 1080 . اگر شما یک گیمر حرفه ای هستید و بازی های انلاین هم برای شما ملاک هست مانیتور Asus ROG Swift PG279Q ISP 4ms 144hz 1440P بهترین و تنها گزینه برتر هست که حدودا قیمتش 3.3 میلیون هست ولی نمیدونم موجود باشه یا نه .

به نظر من انتخابی جز این یه جورایی کج راه رفتن هست . البته مانیتور های مشابه Acer و Benq هم موجود هست ولی توی بازار داخلی اصلا نیومده و فکر هم نکنم بیان ولی این مورد ایسوس به خاطر محبوب و مشهور بودنش وارد شد یه سری دوباره رو نمیدونم .

ممنون بابت پاسخ. من گیمر حرفه ای نیستم و فقط هر از گاهی بازی هایی که تازه عرضه میشه رو امتحان میکنم. برای همین سراغ Gsync و refresh rate بالا نرفتم. با اینحال بازهم نمیبدونم کار درستی دارم میکنم یا نه. همونطور که گفتم مانیتوری که تهیه میکنم برای 6-7 سال تعویض نمیتونم بکنم و آیا این انتخاب منطقیه که 2k رو به جای 4k  بردارم یا خیر...  تفاوت بین 144 هرتز و  2k با 60 هرتز 4k اونقدری هست که کاملا بخوام نوع مانیتور رو تغییر بدم و به سمت 2k بیام؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Alirezakhodaei گفته است :

ممنون بابت پاسخ. من گیمر حرفه ای نیستم و فقط هر از گاهی بازی هایی که تازه عرضه میشه رو امتحان میکنم. برای همین سراغ Gsync و refresh rate بالا نرفتم. با اینحال بازهم نمیبدونم کار درستی دارم میکنم یا نه. همونطور که گفتم مانیتوری که تهیه میکنم برای 6-7 سال تعویض نمیتونم بکنم  .

دوست عزیز تفاوت 144hz حتی توی محیط ویندوز و موقع حرکت موس هم چنان تفاوت داره که وقتی شما برگردی با 60hz کار کنی انگار یه جای کار میلنگه . و اما G-Sync شما وقتی 1080 داری پس عملا میتونی از پس 2k 144hz بر بیای و G-Sync واسه بازیایی مثل Witcher 2 به کارت میاد که 1080 نمیتونه از پس 2k 144hz بر بیاد اینجاست که G-Sync مثل کره برات روون میکنه بازی رو و صد البته اینده نگری رو هم در نظر بگیر بازی های جدید و نیاز به سخت افزاربه مراتب  قوی تراز 1080 داره و شما شاید نخواید گرافیک رو ارتقا بدید و یا اصلا بهترین گرافیک اون زمان نتونه یه بازی مد نظر رو روی این تنظیمات اجرا کنه  و در اینجا شما میتونید با فریم های زیر 100با لذت از ماینتور استفاده کنید . مشخصا 4K هنوز جایی توی مدیا نداره چه برسه به گیمینگ البته باز سلیقه ای هست یکی میره میخره حالشو هم میبره . شما اگر واقعا دنبال مانیتور خوب هستید Cruved - 4k و سایز بزرگ رو در نظر نگیرید اینا سلیقه ای هستن و درعوض 144hz و Gsync رو درنظر بگیر با کیفیت و Input Lag و مشخصه های دیگه . به هر حال 279Q یه مانیتور all Round هست توی هر زمینه ای که در نظر بگیرید حرفی برای گفتن داره چه گیمر حرفه ای چه کژوال . ولی واقعا اون چیزی که توی دل شما هست فقط و فقط بستگی به سلیقه داره تا اینکه یکی چیزی رو معرفی کنه .

بنابراین شما دنبال یه مانیتور مناسب میگردید : G-Sync _ 144hz _ Low Input Lag _ Low MS این هارو در نظر بگیر . و بگرد ببین مثلا فلان مانیتور با این سایز یا با این حالت تخت یا Curved یا رزولوشن 4K پیدا میشه اگر نه که باید یکی رو دیگه انتخاب کنی ولی من اولین و اخرین گزینه مانیتور گیمینگ High End رو فقط 279Q میبینم . و اینم بگم 4k اصلا به کار نمیاد توی زمینه گیم تفاوت خاصی ایجاد نمیکنه یا خیلی زوده که بخواد تفاوتی ایجاد کنه . 2k الان ایده ال هست و 1080P دیگه Mainstream شده .

امیدوارم یه انتخاب خوب انجام بدی و اینجا هم مارو در جریان بزار (:

نقل قول

آیا این انتخاب منطقیه که 2k رو به جای 4k  بردارم یا خیر...  تفاوت بین 144 هرتز و  2k با 60 هرتز 4k اونقدری هست که کاملا بخوام نوع مانیتور رو تغییر بدم و به سمت 2k بیام؟

و البته در جواب سوالتون بله صد در صد شک نکن . مظمئن باش 4k تا چند سال دیگه هم زوده براش . شما تا چند سال دیگه هم از 2k به عنوان رزولوشن استاندارد میتونید استفاده کنید .

و اینم بگم قطعه بعدی مد نظر من دقیقا مانیتور PG279Q هست و با خیال راحت میتونم بخرم و تا چندین سال مثل گرافیک های انویدیا نگران نسل های بعدی نباشم چونکه همه چیز درش گنجانده شده که مورد نیاز هست ولی البته شاید تکنولوژی های جدید تر هم بیاد و لی دیگه نه به این مهمی . بعد از اون هم منتظر نسل بعدی کارت ها میمونم . واقعا انویدیا و پاسکال گل کاشتن واسه DX12 -.-

و اما خلاصه مطلب که شما مسیرتون رو بتونید راحت مشخص کنید= یه مانیتور 4k ساده برای گیم که فقط عملا 4k هست و شاید حالا Curved که ظاهرا خوشحال کننده به نظر بیاد ولی بعدا ضعف خودشون رو بروز میدن و شما ممکنه پشیمون بشید ولی در عوض G-Sync و 144hz که بخواید مانیتور کاملی رو دارید میگیرید حالا توی این مشخصه ها 4k نیست اصلا مسئله ای نیست 2k بگیرید که تازه بهتر داره جا میفته و در عوض یه مانیتور گیمینگ تمام عیار دارید که از پس همه نیاز ها برمیاد و اصلا هم پشیمانی نداره در اینده . البته یادمه یکی از دوستان یه TV Curved داشت سایز بسیار بزرگ ولی خب با اشنایی با 279Q و خریدنش فکر کنم دیگه فقط TV شون داشت خاک میخورد .حالا سایز بزرگ و Curved گیریم 4k هم باشه ولی یه دفعه شاید خسته شدید .

ویرایش شده توسط Aryanath
لینک به دیدگاه

تجربه شخصی من از 4k واقعا راضی کننده و عالی بوده. از وقتی مانیتور 4k گرفتم دیگه به سختی میشه به مانیتور های resolution پایین تر کار کرد!! 4k  پشیمونی نداره داداش

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Aryanath گفته است :

دوست عزیز تفاوت 144hz حتی توی محیط ویندوز و موقع حرکت موس هم چنان تفاوت داره که وقتی شما برگردی با 60hz کار کنی انگار یه جای کار میلنگه . و اما G-Sync شما وقتی 1080 داری پس عملا میتونی از پس 2k 144hz بر بیای و G-Sync واسه بازیایی مثل Witcher 2 به کارت میاد که 1080 نمیتونه از پس 2k 144hz بر بیاد اینجاست که G-Sync مثل کره برات روون میکنه بازی رو و صد البته اینده نگری رو هم در نظر بگیر بازی های جدید و نیاز به سخت افزاربه مراتب  قوی تراز 1080 داره و شما شاید نخواید گرافیک رو ارتقا بدید و یا اصلا بهترین گرافیک اون زمان نتونه یه بازی مد نظر رو روی این تنظیمات اجرا کنه  و در اینجا شما میتونید با فریم های زیر 100با لذت از ماینتور استفاده کنید . مشخصا 4K هنوز جایی توی مدیا نداره چه برسه به گیمینگ البته باز سلیقه ای هست یکی میره میخره حالشو هم میبره . شما اگر واقعا دنبال مانیتور خوب هستید Cruved - 4k و سایز بزرگ رو در نظر نگیرید اینا سلیقه ای هستن و درعوض 144hz و Gsync رو درنظر بگیر با کیفیت و Input Lag و مشخصه های دیگه . به هر حال 279Q یه مانیتور all Round هست توی هر زمینه ای که در نظر بگیرید حرفی برای گفتن داره چه گیمر حرفه ای چه کژوال . ولی واقعا اون چیزی که توی دل شما هست فقط و فقط بستگی به سلیقه داره تا اینکه یکی چیزی رو معرفی کنه .

اول از همه واقعا ازتون تشکر میکنم که اینقدر با حوصله و کامل راهنمایی میکنید. ممنون از لطفتون

با این حساب انتخاب ها به این ها میرسه:

PG279Q:

خیلی خیلی کم پیدا میشه!! دلیلش هم پرسیدم میگن چون افزایش قیمت شدیدی داشته نمیارن (قیمتش 2.8 بوده الان شده 3.4)

بعد دربارش توی اینترنت تحقیق کردم خیلی از دارنده ها با Back light bleed زیاده این مانیتور شدیدا مشکل داشتن... حتی یه کلیپ اومده بود 20 تا از این مانیتورو بررسی کرد همش شدیدا BLB داشت... من نمیدونم این BLB که اینهمه روش مانور داده میشه و اکثرا میگفتن پس فرستادن مانیتورهارو و شرکت تعویض کرده واقعا مشکلی تو نمایش ایجاد میکنه؟

مدل PG278Q  هم بود اگه با پنل TN مشکلی نداشته باشم (چون مستقیم به صفحه نگاه میکنم 99 درصد مواقع!) ارزش خرید داره؟

انتخاب بعدی بین BenQ XR3501  و PG348Q:

من بازهم قیمت کردم مدل PG348Q فوق العادس اما 5.5 میلیون میفروشن!!! یعنی نهایت نامردی! بیشتر از 1 میلیون افزایشه قیمت! مدل بنکیو رو هم تعریفشو زیاد شنیدم اما رزولوشن پائینش خیلی تو ذوق میزنه فکر کنم... 

در کل بین اون دو مدل ایسوس که 27 اینچ بودن با این مدل بنکیو که 35 اینچه کدوم پیشنهاد میشه! من صفحه 35 اینچی برام اولیت بالاتری داره تا Gsync چون حتی اگه بریدگی تصویر هم رخ بده در حد چند صدم ثانیه هست و میشه باهاش کنار اومد... اما 27 اینچ با 35 اینچ تفاوت زیادیه

ببخشید که سرتونو درد اوردم... واقعا انتخاب مانیتور از انتخاب کل قطعات کامپیوتر بیشتر وقتمو گرفته و بلاتکلیفی رو باعث شده!!

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Alirezakhodaei گفته است :

اول از همه واقعا ازتون تشکر میکنم که اینقدر با حوصله و کامل راهنمایی میکنید. ممنون از لطفتون

با این حساب انتخاب ها به این ها میرسه:

PG279Q:

خیلی خیلی کم پیدا میشه!! دلیلش هم پرسیدم میگن چون افزایش قیمت شدیدی داشته نمیارن (قیمتش 2.8 بوده الان شده 3.4)

بعد دربارش توی اینترنت تحقیق کردم خیلی از دارنده ها با Back light bleed زیاده این مانیتور شدیدا مشکل داشتن... حتی یه کلیپ اومده بود 20 تا از این مانیتورو بررسی کرد همش شدیدا BLB داشت... من نمیدونم این BLB که اینهمه روش مانور داده میشه و اکثرا میگفتن پس فرستادن مانیتورهارو و شرکت تعویض کرده واقعا مشکلی تو نمایش ایجاد میکنه؟

مدل PG278Q  هم بود اگه با پنل TN مشکلی نداشته باشم (چون مستقیم به صفحه نگاه میکنم 99 درصد مواقع!) ارزش خرید داره؟

انتخاب بعدی بین BenQ XR3501  و PG348Q:

من بازهم قیمت کردم مدل PG348Q فوق العادس اما 5.5 میلیون میفروشن!!! یعنی نهایت نامردی! بیشتر از 1 میلیون افزایشه قیمت! مدل بنکیو رو هم تعریفشو زیاد شنیدم اما رزولوشن پائینش خیلی تو ذوق میزنه فکر کنم... 

در کل بین اون دو مدل ایسوس که 27 اینچ بودن با این مدل بنکیو که 35 اینچه کدوم پیشنهاد میشه! من صفحه 35 اینچی برام اولیت بالاتری داره تا Gsync چون حتی اگه بریدگی تصویر هم رخ بده در حد چند صدم ثانیه هست و میشه باهاش کنار اومد... اما 27 اینچ با 35 اینچ تفاوت زیادیه

ببخشید که سرتونو درد اوردم... واقعا انتخاب مانیتور از انتخاب کل قطعات کامپیوتر بیشتر وقتمو گرفته و بلاتکلیفی رو باعث شده!!

بهترین انتخاب شما میتونه همون PG348Q باشه و BenQ XR3501 با رزولوشن عمودی 1080 یه کم عجبیب به نظر میاد و تا حالا باهاش کار نکردم . BackLight Bleed هم اینا همش بیشتر انتقاد های الکی هست وگرنه من خودم پنل IPS استفاده میکنم و میتونم بگم توی تاریکی و روشنی هیچ تفاوتی توی صفحه و نمایش و کار باهاش نیست و اصلا دنبال تست کردنش هم نرفتم و اصلا بین کاربرای ایرانی ندیدم هنوز کسی از Backlight Bleed بناله . و همچنین مانیتورهایی که وارد میشن با این قیمت اکثرا گارانتی هستن و میتونید با گارانتی در این مورد مشورت کنید .

از برند ایسر هم  میتونید انتخاب کنید : ACER PREDATOR X34  - Curved - Gsync - 100hz - 4K دیگه چی میخواید ؟ البته قیمتش ...

و همچنین همتای 279Q :

Acer Predator XB271HU bmiprz

و البته این رو هم عرض کنم هیچکس از دوستانی که 4K دارن از 144hz-G-sync 1440P نرفتن 4k که دارن اینقدر تعریف میدن یا اگرم کسی بود نظرشو نگفته پس 4k نقطع عطف براشون محسوب میشه . و کسی هم از 4k برنگشته بنا به هردلیلی روی 144hz چونکه نیست اصلا . شما هر کاری میکنید 144هرتز رو در نظر داشته باشید  و ضمنا برای 144هرتز بدون شک G-Sync یا Freesync نیاز هست چونکه هیچ کارتی 144 فریم ثابت نمیده 1080 خیلی زور بزنه روی 2k 100فریم رو بده که توی ویچر بعید میدونم بده یا اینکه جاهایی افت پیدا نکنه G-Sync برای وقتی که افت شدید برای لحظه ای ایجاد میشه کاملا موثر هست و از Stutter هم خیلی خوب جلوگیری میکنه ولی شما اینطوری برداشت کن چنان چشمات رو نوازش میده که 4k نمیده به همین خاطر هم من  2k رو پیشنهاد میدم چونکه یه جورایی ایده ال هست و میگم بازم 4k هنوز زوده و اگرم بیاد ایا شما پولشو دارید ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز واسه چه فاصله ای می خوای استفاده کنی؟ مانیتور 24 اینچ به بالا قابل نشستن پشت میز نیست و حتما باید از مانیتور فاصله گرفت

27 اینچ واسه فاصله 3 تا 4 متر ایده آله ولی واسه پشت میز نشستن چشم آدمو داغون می کنه

اما به نظر من پنل آی پی اس بهتره چون رنگ ها رو دقیق و بدون تغییر نشون می ده

اون مدل دیگه کمی رنگ ها رو  اغراق شده نشون می ده، یه چیزی تو مایه های گوشی اپل و سامسونگ

البته خیلی ها هم رنگ های گرم و تشدید شده رو بیشتر می پسندن و تا حدی هم به سلیقه بر می گرده

لینک به دیدگاه

درضمن 4کی الان خیلی کاربردی نیست اما در نگاه دراز مدت می تونه گزینه بهتری باشه

هرچند به نظر من حتی 1کی هم خوبه و هیچ ایرادی نداره

به خصوص که الان مثلا فیلم ها اکثرا فول اچ دیه و گیر آوردن نسخه های 4کی راحت نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...