رفتن به مطلب

سازگاری رم،گرافیک و مادر برد با هم

Recommended Posts

سلام

در مورد سازگاری رم با مادربرد اطلاع دارم. اما چگونه می توان فهمید که آیا یک کارت گرافیک با مادر برد و رم می سازد یا نه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

اکثر سازندگان قطعات کامپیوتر قبل از ارائه قطعاتشون به بازار هم از سلامتی هم از کارکرد صحیح قطعات با هم اطمینان حاصل میکنن سپس اونا رو وارد تولید انبوه وبرای فروش اماده میکنن

خیلی کم پیش میاد که قطعات با هم سر ناسازگاری داشته باشن :-w

لینک به دیدگاه

در مجموع چیزی به اسم سازگاری معنی ندارد و تمام قطعات کامپیوتر با هم تطابق دارند. شما فقط باید حواستون برای مثال به نوع سوکت مادربرد و ساپورت کردن پردانده باشه و چیزهایی مثل این... در مورد بحث مورد نظر شما چیزی به اسم تطابق گرافیک با رم و مادبرد وجود ندارد . تمام کارتهای گرافیک PCI-E بر روی تمام مادربردهای که شیار PCI-E دارند به خوبی و بدون هیچ مشکلی کار میکنند و رم در مسئله سازگاری هیچ نقشی ندارد.

البته خود رم باید با مادربرد تست شده باشد کماینکه که بسیاری از سازنده های مادریرد در سایت خود لیست رمهای ساپورتی برای مادربردهای خود را قرار میدهند . این به معنی است که این رمها 100% تست شده و با مادربرد سازگار هستند . البته این بدان معنی نیست که رمهای دیگر با این مادربردها کار نمیکنند بلکه فقط تست نشده اند و به احتمال 99% انها نیز بدون مشکل با مادربردها سازگار خواهند بود

. در ساخت قطعات کامپیوتر یک سری استاندارهای تعریف شده مد نظر سازندگان قرار دارد و همه از این استانداردها پیروی میکنن که در نتیجه احتمال ناسازگاری قطعات تقریبا به صفر میرسد.

لینک به دیدگاه

ممنون از لطفتان

فقط یک خیرخواهی می شود سازگاری این قطعات را به من قول بدهد؟

Main: ASUS P5KPL

CPU: Core2Duo 2.4GHz

Ram: Kingmax 2GB 800MHz

Graphic: ASUS Geforce 8600 512MB

لینک به دیدگاه

ممنون از لطفتان

دوست عزیز

در صورت سلامت قطعات ، بعید است که مشکل سازگار بودن قطعات داشته باشید. برای اطمینان بیشتر از تطابق رم با مادر برد ، فایل PDF رم های توصیه شده شرکت ایسوس برای این مادر برد را با رم مورد نظر خودتون چک کنید. البته ممکن است رم شما در این لیست نباشد چون این فایل از سال 2009 برزو رسانی نشده است. اما نبودن اسم رم در این لیست هم دلیلی بر عدم سازگاری نیست.

در مواردی حتی رم های توصیه شده توسط کارخانه سازنده مادر برد مشکل CONFLICT دارند

لینک به دیدگاه

ممنون از لطفتان

مورد اول اینکه منظورتون رو از سازگاری کاملاً متوجه نمی شم . اگه منظورتون اینه که این قطعات رو می شه باهم دیگه استفاده کرده ، جوابتون بله هستش . ASUS P5KPL از رم های DDR2 پشتیبانی میکنه که رمی که شما اشاره کردید DDR2 هستش و سوکت پردازندش هم LGA 775 هستش که پردازنده ای که شما اشاره کردید (البته مدل دقیق رو ندادید) به این برد می خوره و کارت گرافیک هم که مشخص هستش .

اگر منظورتون از سازگاری این موارد بالاست ، بله قطعات با هم سازگارند .

:-w حالا چرا دنبال قول هستید . من الان به شما قول می دم که اگه برید بانک بهتون پول می دن ، آیا این قول درسته ؟ شاید سیستم هاشون خراب باشه و پول به شما ندن . اونوقت من بد قول می شم . قانونن این قطعات با همدیگه کار می کنند ... :)

لینک به دیدگاه

نه! مسأله قول نیست!:-w

درباره سازگاری رم و سی پی یو نسبت به مادر برد اطلاع دارم. لیست رم های سازگار در سایتش هست. سی پی یو هم که از سوکتش معلوم می شود. مشکل اصلی من، اطمینان از تطابق کارت گرافیک با سایر قطعات (یعنی مادربرد و RAM) است. خیلی ها می گویند که باید از سازگاری گرافیک با قطعات دیگر مطمئن شد. دوستان می گویند مهم نیست. بالاخره چگونه است؟ چه چیزی باید بررسی شود؟

Thanks

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من براتون توضیح دادم که تنها مسئله مهم در مورد گرافیک اینه که کارت گرافیک PCI-Express رو یک مادیرد با شیار PCI-Express نسب شه و برای مثال نیاید یک گرافیک AGP رو شیار PCI-E بگذارید. فقط همین مهم است. اگر کسی بهتون گفته کارت گرافیم باید با رم سازگاری داشته باشه کاملا حرفشون بی پایه و اساس می باشد و کاملا اشتباه است.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون

________________________________________________________________________________

x

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...