رفتن به مطلب

اضافه کردن کارت گرافیک به واتر کولر کورس ایر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

می خوام یکی از شلنگ های این کولر رو جدا کنم و کارت گرافیک رو وارد این چرخه کنم

رادیاتور این مدل از مدل های عادی قطربیشتری  داره، دو تا فن هم در دو طرف داره. یعنی مشکلی بابت خنک کردن نیست

اما مسئاله اصلی اینه که آیا پمپ آب این دستگاه توان گردش آب اضافه رو داره؟

همچنین گرافیک پایین تره و آب باید مسیر بیشتر و سخت تری رو طی کنه

از طرفی مدل های بزرگ تر با رادیاتور 24 سانتی هم هست که فکر می کنم مایع درون اون ها خیلی بیشتره و پمپ آب باید فشار بیشتری متحمل بشه تا آب رو به گردش در بیاره

یعنی خودم فکر می کنم وقتی با رادیاتور بزرگ تر مشکلی نداره با اضافه شدن یک دهم لیتر مایع اضافه و 30 سانت شلنگ نباید مشکل خاصی پیش بیاد

نظر شما چیه؟

orginal_1464161088_H80i v2 - 01.jpg

لینک به دیدگاه

رادیات 120 برای پردازنده تنها هم که زمان یه مقدار بیشتری  زیر لود باشه کم میاره چه برسه به اینکه گرافیک هم اضافه بشه.ظرفیت انتقال حرارت 120 کمه.

زیاد شدن مقدار مایع خنک کننده فشاری به پمپ نمیاره (خیلی خیلی ناچیزه)چون  آب داخل یک مسیربسته هست از لحاض مکش و تخلیه قرار داره.

اینجور توضیح بدم که مثل بنزین کشیدن از باک میمونه. که ابتدا بنزین با مکش به بالای درب باک میرسونید بعد از آن مکش ناشی از وزن بنرین تداوم در خارج شدن بنزین از باک را ایجاد میکنه، حالا اگر انتهای شلنگ از محل دیگری به باک برگردد این چرخش تا ابد ادامه پیدا میکنه.

نقش پمپ در مدار واتر پمپ  مثل اون مکش اولیه جهت جریان انداختن سیال هست.در صورتی فشار به پمپ وارد میشه که اول قطر لوله زیاد بشه و دوم اینکه فشار + و - لوله رفت و برگشت مقدار مساوی ولی عکس هم نباشد و آخر طول لوله زیاد تغییر کند.

امیدوارم خوب توضیح داده باشم.

موفق و پیروز باشید.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، MHMAX گفته است :

رادیات 120 برای پردازنده تنها هم که زمان یه مقدار بیشتری  زیر لود باشه کم میاره چه برسه به اینکه گرافیک هم اضافه بشه.ظرفیت انتقال حرارت 120 کمه.

زیاد شدن مقدار مایع خنک کننده فشاری به پمپ نمیاره (خیلی خیلی ناچیزه)چون  آب داخل یک مسیربسته هست از لحاض مکش و تخلیه قرار داره.

اینجور توضیح بدم که مثل بنزین کشیدن از باک میمونه. که ابتدا بنزین با مکش به بالای درب باک میرسونید بعد از آن مکش ناشی از وزن بنرین تداوم در خارج شدن بنزین از باک را ایجاد میکنه، حالا اگر انتهای شلنگ از محل دیگری به باک برگردد این چرخش تا ابد ادامه پیدا میکنه.

نقش پمپ در مدار واتر پمپ  مثل اون مکش اولیه جهت جریان انداختن سیال هست.در صورتی فشار به پمپ وارد میشه که اول قطر لوله زیاد بشه و دوم اینکه فشار + و - لوله رفت و برگشت مقدار مساوی ولی عکس هم نباشد و آخر طول لوله زیاد تغییر کند.

امیدوارم خوب توضیح داده باشم.

موفق و پیروز باشید.

ممنون از جواب شما

راستش الان سرعت فن ها رو کمترین حالت ممکنه، اونم پردازنده فنوم X4 965  ای ام دی که وحشتناک داغه

در حالت عادی رو 40 درجه ست، در حالت 100% لود هم دما به 60 درجه نرسیده (60 درجه رو هدف گذاشتم تا سرعت فن بیشتر بشه)

گفتم رادیاتورش از نظر قطر تقریبا دو برابر رادیاتورهای دیگه ست (گزینه سمت راست تو تصویر) که دو تا فن در دو طرف داره

یعنی بعید می دونم مشکلی از این نظر پیش بیاد، اگر هم دما خیلی  بره بالا خب دور فن  هارو بیشتر می کنم

یعنی می گید که طول هر 3 شلنگ باید دقیقا یک اندازه باشه؟

کلا مدل چینش خاصی هست که گرافیک رو وارد این چرخه کنم و عملکرد بهتری داشته باشه؟

واسه اینکه قطر شلنگ ها یکی باشه بهتر نیست این دوتا شلنگ رو جدا کنم و کلا سه شلنگ جدید بذارم؟

h60-h80-h100.jpg

لینک به دیدگاه

از نظر بالانس بودن فشار، بهتره که گرافیک در کدوم مسیر قرار بگیره؟

مثلا آب بعد از گرافیک وارد رادیاتور بشه، یا از رادیاتور بیاد تو گرافیک

یا آب بعد از گرافیک بره به سمت پمپ. 

خود پمپ بهتره اول آب رو به سمت رادیات بفرسته و گرافیک در مسیر خروج آب از رادیاتور باشه

یا بهتره اول آب رو به گرافیک بفرسته و آب بعد از گرافیک وارد رادیاتور بشه؟

از نظر دما بهتره که بلافاصله بعد از رادیاتور وارد پمپ بشه تا آب خنک به پردازنده برسه،

ولی از نظر تنظیم بودن فشار فکر می کنم بهتر باشه که بعد از رادیات اول به گرافیک برسه و بعدش به پمپ و از پمپ به رادیاتور

لینک به دیدگاه

سایز دقیق رادیاتور رو گرفتم

ارتفاع 16 سانتی متر

عرض 12 سانتی متر

قطر هم 5 سانتی متر

سرعت چرخش پمپ رو هم می شه تا 2000 دور در دقیقه افزایش داد که اونم فعلا در حداقل سرعتش تنظیم شده

ویرایش شده توسط SaeedEminem2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما برای cpu و گرافیک حداقل یک رادیات 240 نیاز داری

مشکل سرعت فن نیست که با زیاد کردنشون حل بشه

مشکل ظرفیت انتقال گرماست

این 240 هم که میگم حداقل هستش اگر بخوای کمی اورکلاک هم کنی که دیگه باید حتما رادیات 360 داشته باشی

فروم های تخصصی خارجی  رو بگردی در مورد واترکولینگ توضیحات کامل و مفصلی هست

یکی از بهترین ها overclock.net هست

http://www.overclock.net/f/61/water-cooling

لینک به دیدگاه

من خودم اصلا اين كار رو كه پردازنده و گرافيك رو به يك رادياتور اونم ١٢ سانتي و از نوع كلوز متصل كنيد توصيه نميكنم چون كارايي كه انتظار داريد رو مطمعن باشيد نخواهيد گرفت..

بهترين كار خريد يك واتر ١٢٠ ديگه جدا براي گرافيك هست.. 

خلاصه اين كار نتيجش اصلا به هزينه و زحمتي كه قراره بكشيد و واتركولري كه قراره ناقص كنيد نميارزه..

لینک به دیدگاه

آخه دوستان اول اینو در نظر بگیرید که الان ارزون ترین منبع - پمپ 400 تومنه، یک رادیات و فن هم هزینه داره، و فضای اضافه ای می خواد که اصلا کیس من نداره

یعنی من نهایتش می تونم اون منبع کوچیک ek رو به همین چرخه اضافه کنم که فقط فرقش اضافه شدن حدود یک لیوان مایع بیشتره

از طرفی گرافیک های سری 10 خیلی هم داغ نیستن، حالا در حالت لود گرافیک و سی پی یو رو 70 درجه باشه، مشکلی پیش میاد؟

لینک به دیدگاه

70 هم براي گرافيم هم براي پردازنده دماي معمولي هست تو لود ١٠٠٪‏ هيچ مشكلي نخواهيد داشت، به نظر من لزومي هم نداره به خنك كننده اصلي گرافيك دست بزنيد چون بهترين كارايي و خنك كنندگي رو هم همون داره مگر اينكه يه سيستم واتركولينگ جدا و درست حسابي روش نصب كنيد ولي اگه بخواين به همين كورسير كه به پردازنده وصله متصل كنيد نتيجه منفي ميگيريد خيلي بعيد ميدونم اينقدررر قوي باشه بتونه با وجود پردازنده، گرافيك رو بهتر از كولر فابريك خنك كنه.. اگر اگر نتيجه منفي نگيريد نتيجه مثبتي هم نخواهيد گرفت..

يا دست نزنيد به كولر گرافيك يا اگر قصد كاستوم كردن داريد درست حسابي انجام بديد كه نتيجه مناسب با زحمت و هزينه ايي كه قراره بكنيد رو بهتون بده.. بالاخره اين وسط يه كورسير هم قراره ناقص بشه.. بهترين كار خريد يه واتر ١٢٠ ارزون مثل گرين هست مختص گرافيك، كيستون ديگه جاي نصب يه ١٢٠ ديگه حتما بايد داشته باشه..

ویرایش شده توسط Ali Alborz
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

70 هم براي گرافيم هم براي پردازنده دماي معمولي هست تو لود ١٠٠٪‏ هيچ مشكلي نخواهيد داشت، به نظر من لزومي هم نداره به خنك كننده اصلي گرافيك دست بزنيد چون بهترين كارايي و خنك كنندگي رو هم همون داره مگر اينكه يه سيستم واتركولينگ جدا و درست حسابي روش نصب كنيد ولي اگه بخواين به همين كورسير كه به پردازنده وصله متصل كنيد نتيجه منفي ميگيريد خيلي بعيد ميدونم اينقدررر قوي باشه بتونه با وجود پردازنده، گرافيك رو بهتر از كولر فابريك خنك كنه.. اگر اگر نتيجه منفي نگيريد نتيجه مثبتي هم نخواهيد گرفت..

يا دست نزنيد به كولر گرافيك يا اگر قصد كاستوم كردن داريد درست حسابي انجام بديد كه نتيجه مناسب با زحمت و هزينه ايي كه قراره بكنيد رو بكنيد رو بهتون بده.. بالاخره اين وسط يه كورسير هم قراره ناقص بشه.. بهترين كار خريد يه واتر ١٢٠ ارزون مثل گرين هست مختص گرافيك، كيستون ديگه جاي نصب يه ١٢٠ ديگه حتما بايد داشته باشه..

این مدل رو می خوام بگیرم که خودش بلاک مخصوص داره و قرار نیست تغییری رو خود گرافیک ایجاد بشه

کلا خیلی پیچیده شده

zt-p10800f-30p_image1.jpg

لینک به دیدگاه

خودتون يكم به اين قضيه كه قراره دو تا پردازنده (يكي گرافيك يكي سي پي يو) كه جفتش تو لود قراره ٧٠ درجه دما داشته باشن فكر كنيد.......، قطعا اينكه يه واتر كلوز لوپ ١٢ سانت كه به زور يه سي پي يو رو با اختلاف نهايتا ١٠ درجه نسبت به كولر استوك خنك ميكنه بتونه هم گرافيك هم پردازنده شما رو خنك كنه دور از عقله...

شما كه اين همه داريد براي گرافيك هزينه ميكنيد خريد يه واتر كولر ١٢٠ كه هزينه ايي نداره چه اصراري براي استفاده از همين كورسير داريد؟

لینک به دیدگاه

خودتون يكم به اين قضيه كه قراره دو تا پردازنده (يكي گرافيك يكي سي پي يو) كه جفتش تو لود قراره ٧٠ درجه دما داشته باشن فكر كنيد.......، قطعا اينكه يه واتر كلوز لوپ ١٢ سانت كه به زور يه سي پي يو رو با اختلاف نهايتا ١٠ درجه نسبت به كولر استوك خنك ميكنه بتونه هم گرافيك هم پردازنده شما رو خنك كنه دور از عقله...

شما كه اين همه داريد براي گرافيك هزينه ميكنيد خريد يه واتر كولر ١٢٠ كه هزينه ايي نداره چه اصراري براي استفاده از همين كورسير داريد؟

آخه این کولر الان داره یکی از داغ ترین پردازنده های دنیا رو با کمترین دور فن خنک می کنه. کولر استوک یعنی مارو روانی کرد ولی این با 100% لود هم دماش به 60 درجه نرسیده

یعنی دمای کمتر از 60 درجه با لود حداکثری و دور فن حداقلی. اگه دور فن رو ببرم بالا دما رو تو لود 100% میاره رو 40 درجه

درضمن این رادیات دو برابر رادیات های معمولی قطر داره و طولش 16 سانته، کاراییش در حدود رادیات 24 سانتیه و ظرفیت آبش هم دقیقا برابر با 24 سانتیه

لینک به دیدگاه

ديگه در خوشبينانه ترين حالت تو دور بالا و با كلي سرو صداي فن و اين حرفها بتونه از پس اين گرافيك هم بر بياد، شما دلت مياد واتركولرت رو كه حدود ٥٠٠ تومن ارزش داره رو ناقص كني وقتي ميتوني با ١٥٠-٦٠ تومن يه واتركولر ١٢٠ براي گرافيك بخري بدون اينكه به كولر كورسيرت كوچكترين فشاري بياد يا اسيبي بهش بزني؟

باز هم در اخر از من كه تجربش رو دارم ميپرسي؟ ميگم نه نميشه كولرت نميكشه جفتش رو خنك كنه.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

ديگه در خوشبينانه ترين حالت تو دور بالا و با كلي سرو صداي فن و اين حرفها بتونه از پس اين گرافيك هم بر بياد، شما دلت مياد واتركولرت رو كه حدود ٥٠٠ تومن ارزش داره رو ناقص كني وقتي ميتوني با ١٥٠-٦٠ تومن يه واتركولر ١٢٠ براي گرافيك بخري بدون اينكه به كولر كورسيرت كوچكترين فشاري بياد يا اسيبي بهش بزني؟

واتر کولر مخصوص گرافیک هم هست؟ آخه باید کولر باز باشه که بشه این گرافیک رو بهش اضافه کرد

در واقع یه رادیات لازمه با یک پمپ، هست همچین چیزی با قیمت 200 تومن؟ ارزون ترین پمپ ek  حدود 400 تومنه بدون رادیات و کولانت

لینک به دیدگاه

عزيز همين كاريو كه ميخواي با اين كورسير بدبخت انجام بدي يه گرين ١٢٠ بگير با اون بكن.. 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

عزيز همين كاريو كه ميخواي با اين كورسير بدبخت انجام بدي يه گرين ١٢٠ بگير با اون بكن.. 

آره اینم فکر خوبیه ولی جدا از فضا که ندارم و باید رادیاتش رو بیرون از کیس بذارم، یه مشکل دیگه هم داره

ترموستات این کولرها زیر پمپمه، ما بخوایم این کولر رو فقط به گرافیک وصل کنیم کلا پمپ و ترموستاتش تو هوا آویزون می مونه

و اگه گرافیک داغ بشه ترموستات کولر تشخیص نمی ده که بر اساس نیاز سرعت رو فن رو افزایش بده چون خودش تو هواست و اون قسمت مسی به جایی وصل نیست که داغ بشه

البته به صورت دستی می شه قبل از بازی سرعت فنش رو افزایش داد ولی خب حالت خودکار یه چیز دیگه ست

یک حالت دیگه هم می شه که پمپ مخزن ek بگیرم، پمپ کورسیر رو خاموش کنم تا پمپ مخزن خودش آب رو بچرخونه

اینجوری هم مشکل فشار پمپ رفع می شه، هم چون حدود یک پنجم لیتر مایع اضافه می شه، دمای کلی دیرتر داغ می شه

این چه طوره؟ هرچند خودمم اصلا دلم نمیاد کورسیر رو تیکه پاره کنم :دی

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

آره اینم فکر خوبیه ولی جدا از فضا که ندارم و باید رادیاتش رو بیرون از کیس بذارم، یه مشکل دیگه هم داره

ترموستات این کولرها زیر پمپمه، ما بخوایم این کولر رو فقط به گرافیک وصل کنیم کلا پمپ و ترموستاتش تو هوا آویزون می مونه

و اگه گرافیک داغ بشه ترموستات کولر تشخیص نمی ده که بر اساس نیاز سرعت رو فن رو افزایش بده چون خودش تو هواست و اون قسمت مسی به جایی وصل نیست که داغ بشه

البته به صورت دستی می شه قبل از بازی سرعت فنش رو افزایش داد ولی خب حالت خودکار یه چیز دیگه ست

یک حالت دیگه هم می شه که پمپ مخزن ek بگیرم، پمپ کورسیر رو خاموش کنم تا پمپ مخزن خودش آب رو بچرخونه

اینجوری هم مشکل فشار پمپ رفع می شه، هم چون حدود یک پنجم لیتر مایع اضافه می شه، دمای کلی دیرتر داغ می شه

این چه طوره؟ هرچند خودمم اصلا دلم نمیاد کورسیر رو تیکه پاره کنم :دی

ترموستات؟؟؟؟؟ اينو از كجا اوردي؟ 

نه برادر ترموستاتي در كار نيست، همون سوكتي كه از بلاك درومده رو به مادربرد ميزني و خود مادربرد با توجه به دماي گرافيك (كه رو خود بورد گرافيك سنسور داره) دور پمپ رو كم و زياد ميكنه كه البته تمامي مادربرد ها به طور پيشفرض دور پمپ رو رو  حالت فيكس حداكثر تنظيم ميكنند كه درستش هم همينه و پيشنهاد نميكنم رو حالت اتوماتيك به صورت دستي بگذاريد كلا...

لینک به دیدگاه

ضمنا در مورد دور فنها هم به همين صورت هست...

شما احتمالا تا الان فكر ميكرديد اون سنسوري كه دماي پردازنده و گرافيك رو نمايش ميده و توسطش دور فنهارو كم و زياد ميكنه داخل كولر وبلاك قرار داره.... كه بايد خدمتتون عارض شم كه خير داخل خود پردازنده و رو بورد تعبيه شده و اسمش هم ترموستات نيست (مگه شوفاژه؟ ?) اسمش سنسور دما يا temprature sensor هست كه به همين نام در تنظيمات بايوس و سيستم و نرم افزار ها پيداش ميكنيد.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

ترموستات؟؟؟؟؟ اينو از كجا اوردي؟ ?

نه برادر ترموستاتي در كار نيست، همون سوكتي كه از بلاك درومده رو به مادربرد ميزني و خود مادربرد با توجه به دماي گرافيك (كه رو خود بورد گرافيك سنسور داره) دور پمپ رو كم و زياد ميكنه كه البته تمامي مادربرد ها به طور پيشفرض دور پمپ رو رو  حالت فيكس حداكثر تنظيم ميكنند كه درستش هم همينه و پيشنهاد نميكنم رو حالت اتوماتيك به صورت دستي بگذاريد كلا...

نمی دونم اسمش چیه :دی یه سنسور یا دما سنجه که زیر خود بلاک مسی قرار گرفته و دما رو نشون می ده

حالا در مورد پردازنده خودش دما رو تنظیم می کنه گرافیک هم خودش این سنسور داره و با گرم شدن دور فن خودش رو افزایش می ده

ولی وقتی یک کولر دوم وصل بشه که در اصل نه به پردازنده وصله و نه به سنسور گرافیک؟ خود گرافیک هم مثل کارت های استریکس فیش مخصوص فن نداره

خب سوکت های فن مادربرد به قول شما رو حداکثر سرعته و صدای فنی که به اونا وصل بشه کر کننده ست

لینک به دیدگاه

دوست عزيز براي بار چندم خدمتتون عرض ميكنم هيچ به قول شما ترموستاتي زير بلاك وجود نداره و هنوز هم چنين چيزي وجود خارجي پيدا نكرده مگر اينكه شما اختراعش كني..

دوست عزيز اين مسئله خيلي چيز پيچيده ايي هست و نياز هست شما چندين سال تجربه و علمي كه بنده دارم رو داشته باشي تا حرفهاي بنده رو كامل متوجه بشي اينجوري توضيح دادن يكم سخته ولي سعيم رو ميكنم براتون توضيح بدم..

يه چيزي كه الان خيلي بده اينه كه شما اطلاعات بسيار اشتباه و غلطي در اين زمينه داريد كه ممكنه بهتون تو اين زمينه خيلي ضرر بزنه بالاخره با تجهيزات گران قيمتي هم سرو كار داريد..

در مورد اين كه كارت گرافيك چطور دما رو ميفهمه و به فنها گزارش ميده به اين شمل هست كه از رو سنسور خود بورد و از طريق pci اطلاعات رو به مادربورد انتقال ميده و سپس مادربرد هم به فنها..

به همين خاطر شما سوكت فنهاي گرافيك رو كافيه به مادربورد متصل كنيد همين مادربور فنها رو به صورت اتوماتيك كم و زياد ميكنه به نسبت دما..

اونجا هم كه من گفتم رو حداكثر دور تنظيم ميكنه مادربورد منظورم دور فنها نبوووود!!! منظورم دور واترپمپ بود!! كه تو حداكثر هم هيچ صدايي نداره.

لینک به دیدگاه

به همين خاطر شما سوكت فنهاي گرافيك رو كافيه به مادربورد متصل كنيد همين مادربور فنها رو به صورت اتوماتيك كم و زياد ميكنه به نسبت دما..

این گرافیک هیچ سوکتی نداره، فقط دو تا ورودی برق داره و تمام

اگه منظورت سوکت کولره، یعنی می شه همزمان دو تا کولر به یک مادربرد نصب کرد؟

می دونم دو 3 تا sys fan داره ولی گفتم رو دور حداکثره و اصلا نمی شه بهش فن اضافه کرد چون صدای شدیدی می ده

لینک به دیدگاه

دوست عزيز منظور بنده سوكت فنهايي هست كه مربوط به گرافيك ميشه، كافيه به يكي از سوكتهاي chasis fan مادربورد بزنيد و از داخل بايوس تنظيمش كني مه نسبت به دما گرافيك كم و زيادش كنه.

ضمنا كي گفته دور فنهاي روي مادربورد رو حداكثره من برم يه جور بزنمش ديگه از اين حرفا نزنه؟؟؟؟

من سوكت واتر پمپ رو (واترپمپ اونيه كه تو بلاكه اصلا هم صدا نداره) گفتم كه اونم باز دست خودتونه ميتونيد بزاريد رو اتومات.

لینک به دیدگاه

بعدش هم ميدونم گرافيك سوكت نداره منم اصلا به گرافيك كار ندارم من فن هاي مربوط به گرافيك رو ميگ سوكت روي سيم اونهاااا..

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

بعدش هم ميدونم گرافيك سوكت نداره منم اصلا به گرافيك كار ندارم من فن هاي مربوط به گرافيك رو ميگ سوكت روي سيم اونهاااا..

کلا اضافه کردن یک کولر دیگه با اون همه شلنگ ناجوره

فکر کنم بهتر باشه برم یکی از اینا بگیرم

http://www.iran-module.ir/product_info.php/products_id/1452/pname/رادیاتور-کوچک-مخصوص-سی-پی-یو-118x96x36mm

به اینا وصل کنم:

xres_100_spc_mx_pwm_front_800_pwm.jpg

هزینه می ره بالای 500 ولی لاقل اینو اگه از کیس بذارم بیرون خوشگله :دی

پمپ دست دو EK گیر میاد؟

ویرایش شده توسط SaeedEminem2
لینک به دیدگاه

اخ خدا خیرت بده

این کارارم بذار یه چند سال دیگه تجربت بیشتر شد انجام بده من خودم بدبختیشو کشیدم که میگم بچه بودم خوره اینجور کارا هیچیم نمیدونستم هی میزدم سیستم میسوزوندم بابای بیچارم هر چی در میاورد خرج سیستم من میکرد، یکی نبود بهم بگه قبلش بشین حداقل چارصفحه مطلب درباره این کارا بخون بعد بیوفت به جون سیستم بدبخت..

بهترین کارو اصولی ترینش هم همینه، پس فردا یکیم سیستمت رو ببینه نمیگه نگاه کن کلی خرج سیستم کرده واترکولرش تیکه پارس..

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...