رفتن به مطلب

اضافه کردن کارت گرافیک به واتر کولر کورس ایر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سعید عزیز برای بستن سیستم واتر کولینگ باید بیشتر تجربه کسب کنی

اینم بگم که سیستم واتر کولر مدار باز هزینه زیادی داره اصلا هم به فکر استفاده از موارد متفرقه برای کم کردن هزینه نباش در این مورد

چون خدای نکرده با یک نشتی تمام سیستم به باد میره

پمپ رو که بگیری نیاز به فیتینگ و شیلنگ و رادیات داری ( استاندارد همه اینا 1/4g هست ) اون رادیاتی که انتخاب کردی اصلا با این ست EK سازگار نیست

شما می خوای بالای 3 تومن برای کارت گرافیک هزینه کنی ولی می خوای سیستم کولینگ با کمترین هزینه انجام بشه خوب چه کاریه آخه

کارت با واترکولر کلوز بگیر مثل gigabyte water force یا SEA HAWK یا EVGA Hybird و ...

دردسر و هزینه های اضافی هم نداری دیگه کاراییشون در حد همون واترکولر مدار باز هست

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، m!dn!ght گفته است :

سعید عزیز برای بستن سیستم واتر کولینگ باید بیشتر تجربه کسب کنی

اینم بگم که سیستم واتر کولر مدار باز هزینه زیادی داره اصلا هم به فکر استفاده از موارد متفرقه برای کم کردن هزینه نباش در این مورد

چون خدای نکرده با یک نشتی تمام سیستم به باد میره

پمپ رو که بگیری نیاز به فیتینگ و شیلنگ و رادیات داری ( استاندارد همه اینا 1/4g هست ) اون رادیاتی که انتخاب کردی اصلا با این ست EK سازگار نیست

شما می خوای بالای 3 تومن برای کارت گرافیک هزینه کنی ولی می خوای سیستم کولینگ با کمترین هزینه انجام بشه خوب چه کاریه آخه

کارت با واترکولر کلوز بگیر مثل gigabyte water force یا SEA HAWK یا EVGA Hybird و ...

دردسر و هزینه های اضافی هم نداری دیگه کاراییشون در حد همون واترکولر مدار باز هست

رادیات های موجود همه 24 سانتیه و قیمت حدود 300 تومن !

جایی هست که رادیات 12 سانتی استاندارد داشته باشه؟ اینترنتی البته

واقعا هزینه واتر کولر غیر عادی زیاده، خودمم دارم به این فکر می کنم که یه کارت عادی بگیرم

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

یعنی می گید که طول هر 3 شلنگ باید دقیقا یک اندازه باشه؟

کلا مدل چینش خاصی هست که گرافیک رو وارد این چرخه کنم و عملکرد بهتری داشته باشه؟

واسه اینکه قطر شلنگ ها یکی باشه بهتر نیست این دوتا شلنگ رو جدا کنم و کلا سه شلنگ جدید بذارم؟

منظورم این نبود
منظور این بود که مقداری زیادترشدن کولانت تاثیر آنچنانی به پمپ نداره فقط اینو باید در نظر بگیرید که یک بلاک با میکرو چنل تو مسیر اضافه میشه و این بلاک ها یعنی ایجاد افت فشار و اون موقع هست که به پمپ فشار میاد.
که به نظر بنده و دیگر دوستان حیف هست به این کولر دست بزنید.
موفق و پیروز باشید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اکیدا توصیه نمی کنم که به پمپ های کلوز لوپ بلاک اضافه کنید چونکه فشار هیدرولیکی رو کاهش میده، موضوع فقط طول شلنگ و حجم کولانت نیست، وقتی که کولانت از بلاک گرافیک میگذره فشار هیدرولیکش کم میشه که در نتیجه سرعت پمپاژ هم کم میشه، تا اینجا مشکلی نداره چونکه تو کل لوپ فشار ثابت هست جریان کولانت تو رادیاتور هم کم میشه و از لحاظ گرمایی مشکل نداره، اما در طولانی مدت به پمپ فشار میاد و نویز آزاردهنده ای ایجاد میکنه!
فلسفه تفاوت پمپ های D5 و DDC تو همین گذینه هست!
شما که میخوای هزینه کنی پمپ رو بفروش و یه کیت بخر، الان با ۷۰۰-۸۰۰ میشه به کیت کامل خرید،

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Captain-Zakhar گفته است :

دوست عزیز اکیدا توصیه نمی کنم که به پمپ های کلوز لوپ بلاک اضافه کنید چونکه فشار هیدرولیکی رو کاهش میده، موضوع فقط طول شلنگ و حجم کولانت نیست، وقتی که کولانت از بلاک گرافیک میگذره فشار هیدرولیکش کم میشه که در نتیجه سرعت پمپاژ هم کم میشه، تا اینجا مشکلی نداره چونکه تو کل لوپ فشار ثابت هست جریان کولانت تو رادیاتور هم کم میشه و از لحاظ گرمایی مشکل نداره، اما در طولانی مدت به پمپ فشار میاد و نویز آزاردهنده ای ایجاد میکنه!
فلسفه تفاوت پمپ های D5 و DDC تو همین گذینه هست!
شما که میخوای هزینه کنی پمپ رو بفروش و یه کیت بخر، الان با ۷۰۰-۸۰۰ میشه به کیت کامل خرید،

مشکل یکی و دوتا نیست آخه. همین رادیات 12 سانتی به زور تو کیسم جا شده. کیت ها هم معمولا رادیات 24 یا 36 دارن

یعنی باز بایدقطعات  تیکه تیکه جدا تهیه بشه که اون جوری به مراتب هزینه بیشتر می شه

البته اگه 8 ماه پیش این کورسیر رو نگرفته بودم هم فرقی نمی کرد چون در منزل با پرداخت 800 تومن واسه چیزی که اصلا نمی فهمن چیه موافقت نمی کنن :دی

لینک به دیدگاه

Ek یه قطعه داره که میشه رادیاتور رو بیرون کیس نصب کرد.

https://....ir/holder-ekwb-uni-rad-120

لینک به دیدگاه

1.پردازندت اونقدر هم داغ نیست..(من 1090t داشتم با oc روی ایر بدون نویز زیاد خنکش می کردم با دمای زیر 60 مال شماکه جای خود داره) 8350 oc نیست که...

2.بهترن و ارزون ترن راه خریدن یدونه aio 120 جدا برای گرافیکه که ببندی روی gpu ...

3.شما گرافیک مد نظرتم بخری توی بحث اتصالات به مشکل می خوری کلا این expand کردن aio رو از فکرش بیا بیرون...

4.در نظر بگیر یه cpu دمای 80 براش تقریبا خطری در نظر گرفته میشه ولی gpu دمای 80 رو قابل قبول ولی بالا میدونن براش ..شما وقتی این دوتا رو با هم تو یه لوپ بزاری دمای این دوتا با هم برابر میشه... واون موقع زیر 70 درجه نگه داشتن این دوتا قطعه با هم کار آسونی نیست..اونم با یه رادیات 120 ...

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...