رفتن به مطلب

سوال و راهنمایی فوری در مورد رم نو جی اسکیل ایراد دار

121rebyc
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

چند روز پیش دو ماژول 3200 اینترنتی خرید کردم. برند جی اسکیل و سری ریپجوز وی مشکلی.

الان یکی از ماژول ها رو نصب میکنم روی برد خطای زرد (ال ای دی زرد) روشن میشه.

دیشب برای اولین بار رمها رو نصب کردم یکی از ماژول ها مشکلی نداره ولی یکی دیگه اینطوریه . مین برد هم نو هست asus pro gaming aura z170 .

به نظر شما امکان داره نو مشکلی براش پیش بیاد.چطور رم سریع تعویض کنم فروشگاه در این مورد مسئول نیست؟

خلاصه به صورت فوری باید چکار کنم.

( این همه دک و پوز جی اسکیل و تست های سخت این سری  اونوقت نو میخری ایراد دار.  تازه رمی که خریدم پلمپ باز بود یعنی برای گارانتی تست شده )

لینک به دیدگاه

اگه از روز اول مشکل داشت برو با فروشنده صحبت کن و جریانو بگو. بعد بگو که من پول رم نو دادم و شما باید رم اکبند و پلمپ بهم میدادید ولی باز کرده بود و کسی باز میکنه که استفاده کنه پس یه جورای دست دوم به حساب میاد ( البته نمیدنم خود شرکت گارانتی کننده برای بازرسی فیزیکی باز میکنه یا نه اگه اره که موردی نداره ولی ممکنه فروشنده از این قضیه سو استفاده کرده باشه و استفاده کرده باشه از رم ).

برو و یه رم دیگه بگیر اگه زیر بار نرفت بده خودش بفرسته گارانتی. گرچه وظیفه فروشنده اینه که رمی که میفروشه اگه همون اول خراب باشه رو پس بگیره یکی دیگه بده بعدا بفرسته گارانتی

لینک به دیدگاه

اره دیگه

آریا کامپیوتره. از لیون ارزون تر زده بود منم خریدم تازه الان میگه گرون شده اونم 20 هزار بیشتر از لیون. بقیش رو میخواد.

بهش بگم بینم

لینک به دیدگاه

گارانتی آواژنگه. میگه باید بره گارانتی . منم گفتم پرسیدم رم نو پای فروشنده هست. تا ببینم چکار میکنه باهامون.

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، Milad_Bm گفته است :

اگه از روز اول مشکل داشت برو با فروشنده صحبت کن و جریانو بگو. بعد بگو که من پول رم نو دادم و شما باید رم اکبند و پلمپ بهم میدادید ولی باز کرده بود و کسی باز میکنه که استفاده کنه پس یه جورای دست دوم به حساب میاد ( البته نمیدنم خود شرکت گارانتی کننده برای بازرسی فیزیکی باز میکنه یا نه اگه اره که موردی نداره ولی ممکنه فروشنده از این قضیه سو استفاده کرده باشه و استفاده کرده باشه از رم ).

برو و یه رم دیگه بگیر اگه زیر بار نرفت بده خودش بفرسته گارانتی. گرچه وظیفه فروشنده اینه که رمی که میفروشه اگه همون اول خراب باشه رو پس بگیره یکی دیگه بده بعدا بفرسته گارانتی

دوست عزيز تمامي رم هاي جي اسكيل كه گارانتي دار هستند كه معمولا اواژنگ هست، جهت نصب برچسب گارانتي از جعبه خارج ميشن (طبعا پلمپشون باز ميشه) و دوباره بسته بندي ميشن كه خيلي عاديه و همه هم ديگه اطلاع دارند از اين قضيه،اگه اطلاعاتتون كامل نيست اين بنده خدا رو گمراه نكنيد فردا بره بيوفته به جون فروشنده بي گناه..

ضمنا فروشنده تا ٢٤ ساعت وظيفه داره جنس خراب رو پس بگيره بعد از اون خريدار موظفه مستقيم بره گارانتي.

ویرایش شده توسط Ali Alborz
لینک به دیدگاه

سلام

دوستان الان رم رو بردم روی دو سیستم امتحان کردم روی اولی بالا نیومد روی دومی بالا اومد . بعداز اینکه روی دومی بالا اومد روی سیستم خودم هم بالا اومد الان .

به نظر شما دلیل این حالت ها چیه برای یه رم گرون که برای سازگاری بیشتر خریدمش؟

دوستانی که تجربه دارن بی زحمت راهنمایی کنن

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، 121rebyc گفته است :

گارانتی آواژنگه. میگه باید بره گارانتی . منم گفتم پرسیدم رم نو پای فروشنده هست. تا ببینم چکار میکنه باهامون.

گارانتی آواژنگ برا gskillگویا سه سالس. من بعد خرید با دیجی کالا همین مشکلو داشتم. پک رم که کلا باز هست ولی بنظر نمیومد که رم از جاش در آورده شده باشه چون وقتی درش میاوردی پک قرو دبه میشد. بعد زنگ زدم آواژنگ گفتن که نخیر ما باز نمیکنیم رم رو .. از فروشنده جویا شید چرا رم روش خط داره (رو محل اتصال با مادربورد خط بود انگار قبلا جا خورده باشه).. خلاصه اینجوریا

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hosseinskandari گفته است :

گارانتی آواژنگ برا gskillگویا سه سالس. من بعد خرید با دیجی کالا همین مشکلو داشتم. پک رم که کلا باز هست ولی بنظر نمیومد که رم از جاش در آورده شده باشه چون وقتی درش میاوردی پک قرو دبه میشد. بعد زنگ زدم آواژنگ گفتن که نخیر ما باز نمیکنیم رم رو .. از فروشنده جویا شید چرا رم روش خط داره (رو محل اتصال با مادربورد خط بود انگار قبلا جا خورده باشه).. خلاصه اینجوریا

در مورد خط روي سوكت ها هم تمامي رم هاي جي اسميل در كمپاني يك دور قبل بسته بندي تست ميشن كه به همين خاطر اين خط ها بوجود مياد..

در مورد مشكلتون هم يك چيز خيلي عادي هست شما بايد موقعي كه رم ها رو جا زديد يك بار دكمه Mem Reset روي مادربرد رو فشار ميداديد كه مادربرد رم ها رو در بايوس ست كنه مشخصاتشون رو ، وگرنه بعضا پيش مياد كه اولين بار كه روشن ميكنيد سيستم رو خطا بده و نشناسه رم ها رو..

لینک به دیدگاه

ضمنا تاپيك هم جاي اشتباهي زديد دقت كنيد.

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، 121rebyc گفته است :

سلام

دوستان الان رم رو بردم روی دو سیستم امتحان کردم روی اولی بالا نیومد روی دومی بالا اومد . بعداز اینکه روی دومی بالا اومد روی سیستم خودم هم بالا اومد الان .

به نظر شما دلیل این حالت ها چیه برای یه رم گرون که برای سازگاری بیشتر خریدمش؟

دوستانی که تجربه دارن بی زحمت راهنمایی کنن

سلام دوست عزیز

علی آقا بالاتر درست می فرمایند در مواردی که رم ها جعبه کارتنی دارن نهایتا یه برچسب گرد و بی نام و نشونی رو به عنوان پلمپ روش میزنن.بسته های پلاستیکی که هیچ یا حداقل بنده اینطور دیدم.

در مورد سازگاری هم متاسفانه روی z170تا جایی که من دیدم هر برد و هر مموری یه ساز جداگانه میزنه برای خودش.

مخصوصا این برد پرو گیمینگ که بنده ورژن معمولیش رو داشتم.

جسارت اگر نباشه هرچند میدونم خودتون اطلاع دارید ولی برای اطمینان هر ماژول رو تکی روی 4تا اسلات تست کنید.دفترچه برد در مورد جاگذاری 2اسلات برای 2کاناله رو هم بررسی کنید.

بنده مشکل مشابهی رو با برد پرو گیمینگ عادی و رم های 3200 پاتریوت داشتم.مورد بنده با پروفایل Xmpرم ها بود که بعضی وقتا سیستم حتی پست هم نمیکرد.

بعدا با آپدیت بایوس پست میکرد و ارور میداد همون زمان بوت.پروفایل xmp اون رم برای پلتفرم X99بود گویا و توی لیست مموری ساپرت شده برد هم نبود.

خود گارانتی آواژنگ هم تا جایی که من برخورد داشتم اگر قطعه ای مثل رم مشکل دار باشه حتما عوض میکنن.بسته به شرایط ممکنه درجا یا با یه چند روز تست این کار رو بکنن.

ویرایش شده توسط Tratman
لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

دوست عزيز تمامي رم هاي جي اسكيل كه گارانتي دار هستند كه معمولا اواژنگ هست، جهت نصب برچسب گارانتي از جعبه خارج ميشن (طبعا پلمپشون باز ميشه) و دوباره بسته بندي ميشن كه خيلي عاديه و همه هم ديگه اطلاع دارند از اين قضيه،اگه اطلاعاتتون كامل نيست اين بنده خدا رو گمراه نكنيد فردا بره بيوفته به جون فروشنده بي گناه..

ضمنا فروشنده تا ٢٤ ساعت وظيفه داره جنس خراب رو پس بگيره بعد از اون خريدار موظفه مستقيم بره گارانتي.

همه ی اینها رو منم میدونم اگه با دقت تر بخونی نوشتم که احتمال داره که شرکت گارانتی کننده باز میکنه کجا من گمراهشون کردم؟ گفتم که مطمئن نیستم احتمال هم چین چیزی هست.

بعدش اون کلمه ای اول که نوشته چند روز پیش رو من درست دقت نکردم بهش فکر کردم همون یکی دو روز اول تست کرده مشکل داشته وگر نه بچه 10 ساله هم این قضیه رو میدونه :) .

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Milad_Bm گفته است :

همه ی اینها رو منم میدونم اگه با دقت تر بخونی نوشتم که احتمال داره که شرکت گارانتی کننده باز میکنه کجا من گمراهشون کردم؟ گفتم که مطمئن نیستم احتمال هم چین چیزی هست.

بعدش اون کلمه ای اول که نوشته چند روز پیش رو من درست دقت نکردم بهش فکر کردم همون یکی دو روز اول تست کرده مشکل داشته وگر نه بچه 10 ساله هم این قضیه رو میدونه :) .

درسته چند رو پیش خریدم ولی نصب اول مشکل داشت. فک نکنم آبی از فروشنده گرم بشه.

در 6 ساعت قبل، Tratman گفته است :

سلام دوست عزیز

علی آقا بالاتر درست می فرمایند در مواردی که رم ها جعبه کارتنی دارن نهایتا یه برچسب گرد و بی نام و نشونی رو به عنوان پلمپ روش میزنن.بسته های پلاستیکی که هیچ یا حداقل بنده اینطور دیدم.

در مورد سازگاری هم متاسفانه روی z170تا جایی که من دیدم هر برد و هر مموری یه ساز جداگانه میزنه برای خودش.

مخصوصا این برد پرو گیمینگ که بنده ورژن معمولیش رو داشتم.

جسارت اگر نباشه هرچند میدونم خودتون اطلاع دارید ولی برای اطمینان هر ماژول رو تکی روی 4تا اسلات تست کنید.دفترچه برد در مورد جاگذاری 2اسلات برای 2کاناله رو هم بررسی کنید.

بنده مشکل مشابهی رو با برد پرو گیمینگ عادی و رم های 3200 پاتریوت داشتم.مورد بنده با پروفایل Xmpرم ها بود که بعضی وقتا سیستم حتی پست هم نمیکرد.

بعدا با آپدیت بایوس پست میکرد و ارور میداد همون زمان بوت.پروفایل xmp اون رم برای پلتفرم X99بود گویا و توی لیست مموری ساپرت شده برد هم نبود.

خود گارانتی آواژنگ هم تا جایی که من برخورد داشتم اگر قطعه ای مثل رم مشکل دار باشه حتما عوض میکنن.بسته به شرایط ممکنه درجا یا با یه چند روز تست این کار رو بکنن.

اتفاقا بین پاتریوت و این رم سر در گم بودم میخواستم اونو بگیرم. ظاهرا اونم این داستانه.

تصورم این بود که بردهای زد170 بهترین سازگاری رو با رم ها دارن.

خلاصه انتظارم از ایسوس و جی اسکیل بیشتر از اینا بود.

در 6 ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

ضمنا تاپيك هم جاي اشتباهي زديد دقت كنيد.

به درست میفرمایید. بخاطر این اینجا زدم که کسایی که خرید کردن و توی کار هستن راهنمایی کنن . عموما بازاری

در 6 ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

در مورد خط روي سوكت ها هم تمامي رم هاي جي اسميل در كمپاني يك دور قبل بسته بندي تست ميشن كه به همين خاطر اين خط ها بوجود مياد..

در مورد مشكلتون هم يك چيز خيلي عادي هست شما بايد موقعي كه رم ها رو جا زديد يك بار دكمه Mem Reset روي مادربرد رو فشار ميداديد كه مادربرد رم ها رو در بايوس ست كنه مشخصاتشون رو ، وگرنه بعضا پيش مياد كه اولين بار كه روشن ميكنيد سيستم رو خطا بده و نشناسه رم ها رو..

والا این دکمه رو ندیدم برد قبلیم اینو داشت ولی این نداره. دوباره نگاه میکنم شاید دیدم.

چند ساعته بدون مشکل داره کار میکنه. فقط چیزی که هست TPU ایسوس فعال میشه بوت فیل میشه. و باید ریست کرد.شاید بخاطر اینکه پردازنده 6100 هست و سری کا نیست آورکلاک اتوماتیک نتونه بشه. با نرم افزار ایسوس

از راهنمایی دوستان واقعا ممنونم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...