رفتن به مطلب

سیستم حرفه ای

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام . دوستان بنده سیستمی دارم که قصد تعویض مادربرد و cpu و رم و هارد رو دارم . سیستم رو هم برای گیم میخام و هم کار هایی از قبیل کد نویسی و کار با نرم افزار های سنگین و همچنین استفاده روزمره . 

سیستم فعلی : 

مادربرد : Asus P8B75-V

سی پی یو : intel i5 2500

رم : ۲ تا ۴ گیگ ۱۶۰۰

گرافیک : Asus Strix GTX 980 OC DCII

هارد : ۵۰۰ گیگ سامسونگ

پاور : Huntkey 700 w

کیس : Green X1 Basic

حالا قطعات جدیدی که میخام بخرم این ها هستند :

مادربرد : Asus Z170 - Deluxe 

سی پی یو : Intel i7 6700k

رم : Gskill Trident Z 32GB 16GBx2 3000Mhz CL15 DDR4

هارد : WD Black 2T

اس اس دی  : Plextor M8PeG PCIe NVMe M2 SSD - 128GB

میخاستم ببینم قطعات جدیدی که انتخاب کردم خوب هستن یا نه ؟ 

و سوال دیگه اینکه چه کولری برای سی پی یو بگیرم ؟ 

ممنون میشم راهنماییم کنید ❤

ویرایش شده توسط Sajadko
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Sajadko گفته است :

سلام . دوستان بنده سیستمی دارم که قصد تعویض مادربرد و cpu و رم و هارد رو دارم . سیستم رو هم برای گیم میخام و هم کار هایی از قبیل کد نویسی و کار با نرم افزار های سنگین و همچنین استفاده روزمره . 

سیستم فعلی : 

مادربرد : Asus P8B75-V

سی پی یو : intel i5 2500

رم : ۲ تا ۴ گیگ ۱۶۰۰

گرافیک : Asus Strix GTX 980 OC DCII

هارد : ۵۰۰ گیگ سامسونگ

پاور : Huntkey 700 w

کیس : Green X1 Basic

حالا قطعات جدیدی که میخام بخرم این ها هستند :

مادربرد : Asus Z170 - Deluxe 

سی پی یو : Intel i7 6700k

رم : Gskill Trident Z 32GB 16GBx2 3000Mhz CL15 DDR4

هارد : WD Black 2T

اس اس دی  : Plextor M8PeG PCIe NVMe M2 SSD - 128GB

میخاستم ببینم قطعات جدیدی که انتخاب کردم خوب هستن یا نه ؟ 

و سوال دیگه اینکه چه کولری برای سی پی یو بگیرم ؟ 

ممنون میشم راهنماییم کنید ❤

سلام .

قطعاتی که انتخاب کردید خوب هستن . فقط شما با داشتن SSD دیگه نیازی به هارد بلک ندارید . چون هارد رو برای آرشیو استفاده میکنید که هاردهای ارزونتر هم همون کار رو براتون انجام میدن . میتونید با این هزینه هارد با حجم بالاتر تهیه کنید .

برای کولر هم اگر اورکلاک سنگین نمیکنید ، پیشنهاد میکنم یک واترکولر Green GLACIER 120 GLC120-A  بگیرید که قیمت مناسبی هم داره . با توجه به کیس شما نمیشه از واتر 240 استفاده کرد.  واتر 120 ولی بدون مشکل نصب میشه .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hamed گفته است :

سلام .

قطعاتی که انتخاب کردید خوب هستن . فقط شما با داشتن SSD دیگه نیازی به هارد بلک ندارید . چون هارد رو برای آرشیو استفاده میکنید که هاردهای ارزونتر هم همون کار رو براتون انجام میدن . میتونید با این هزینه هارد با حجم بالاتر تهیه کنید .

برای کولر هم اگر اورکلاک سنگین نمیکنید ، پیشنهاد میکنم یک واترکولر Green GLACIER 120 GLC120-A  بگیرید که قیمت مناسبی هم داره . با توجه به کیس شما نمیشه از واتر 240 استفاده کرد.  واتر 120 ولی بدون مشکل نصب میشه .

نمیخام از بلک برای ارشیو استفاده کنم و کار های مهمی میخام باهاش انجام بدم . مثلا ممکنه بخام توی برنامه ای ۵۰ گیگ یکجا لود کنم . واس همین بلک انتخاب کردم .

اگر بخام یک ssd دیگه با حجم بالا بجای بلک بردارم و بلک رو با بلو عوض کنم چه مدلی رو پیشنهاد میدید ؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Sajadko گفته است :

نمیخام از بلک برای ارشیو استفاده کنم و کار های مهمی میخام باهاش انجام بدم . مثلا ممکنه بخام توی برنامه ای ۵۰ گیگ یکجا لود کنم . واس همین بلک انتخاب کردم .

اگر بخام یک ssd دیگه با حجم بالا بجای بلک بردارم و بلک رو با بلو عوض کنم چه مدلی رو پیشنهاد میدید ؟

اگر بخوای هزینه رو کنترل کنی و با همون مقدار اختلاف بین بلک و بلو ، یک SSD دیگه بگیری که حجم بیشتری داشته باشه چیزی بهتر از samsung 850 evo 250GB نمیتونی بگیری . از نظر سرعت به پای SSD انتخابی خودت نمیرسه . اگر مدل 256 گیگی اون SSD موجود بود هم باز اختلاف قیمت زیادی داشت . قیمتش حدود 700 تومان بود . نمیارزید . اگر نیاز به هارد پرسرعت داری ، همون بلک رو با این SSD بگیری بهتره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...