رفتن به مطلب

مانیتور چی بخرم

Recommended Posts

در حال حاظر یه dell 1909 از این استوک وارداتیا دارم زیاد کیفیت نداره بهم حال نمیده. میخوام تا اخر ماه یه 21.5 یا 22 فول hd بخرم. اطلاع زیادم ندارم از مانیتور. این AOC 22 اینچه که لیون داره چطوره کیفیتش؟ اخه قیمت مفته همینو تو دیجی کالا زده 485 فک کنم. بعد ips چیه و دقیقا چکار میکنه. کارم گیمه و کیفیت و وضوح واسم مهمه. کارکرده در حد 350 میخوام.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

یه توضیحی در مورد پنلهای TN و IPS میدم براتون برای درک بهتر :

پنل های TN یا TWISTED NEMATIC

پنل های LCD از نوع TN که امروزه در اکثر مانیتورهای بازار استفاده می شه در واقع جزو ارزانترین پنلها هستند که زاویه دیدشون (مخصوصا زاویه دید عمودی)

خیلی کمه و زمانی که زاویه دید نسبت به مانیتور زیاد شود رنگ ها بهم ریخته میشه و تصویر به خوبی نمایش داده نمیشه.

در پنل های TN برای نمایش هر کدام از سه رنگ RGB از 6 بیت یعنی در مجموع برای هر سه رنگ 18 بیت استفاده می شود

با 18 بیت امکان نمایش 16.7 میلیون رنگ که نیاز به 24 بیت دارد وجود ندارد.

پنل های IPS یا IN-PLANE SWITCHING 

پنل IPS هم اولین بار توسط هیتاچی در سال 1996 معرفی شد. این پنل ها زاویه دیدشون بسیار خوبه و برعکس پنل های TN کاربر

در زاوایای مختلف تصویر یکسانی را مشاهده می کنه. در پنل های IPS برخلاف پنل های TN مولکول های کریستال بصورت موازی در پنل حرکت می کنن

اما در پنل های TN مولکول های کریستال بصورت عمودی حرکت می کنند این نوع حرکت در پنل های IPS باعث پراکندگی کمتر نور

شده و در نتیجه باعث زاویه دید وسیع و نمایش رنگ ها طبیعی تر می شود.

پنل های IPS زمان پاسخگویی بیشتر نسبت به پنلهای TN دارند ولی کیفیت تصویر بالایی دارند 

در پنل های IPS برای هر کدام از سه رنگ اصلی RGB هشت بیت اختصاص داده می شه در نتیجه برای مجموع سه رنگ 24 بیت اختصاص داده می شه

و به راحتی قادر به نمایش 16.7 میلیون رنگ هستند.

در مورد پیشنهاد مانیتور هم به نظرم سرج کنید برای گرفتن یک مانیتور کارکرده ولی با کیفیت که البته کمی هم باید بودجه رو افزایش بدین

برای انتخاب بهتر و مقرون به صرفه تر / مانیتورهای AOC هم مانیتورهای خوبی هستند ولی خب بین برندهای دیگه جزو اولویتهای سوم یا چهارم حساب میشه

در بازیها بیشتر از مانیتورهایی استفاده میشه که از زمان پاسخدهی پیکسل پایینی برخورداره که البته پنلهای PLS این مشکل رو تا حدی حل کرده 

که در کنار کیفیت عالی زمان پاسخدهی پایینی رو ارائه میده / از یو - تویو - پ هم مینید برای در ک بهتر تفاوتها کمک بگیرین

با کمی صبوری و افزایش بودجه میتونید مانیتور خوبی تهیه کنید تا از بازیها لذت بیشتری ببرید و از خریدتون هم راضی باشین 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ATA MAHMOODI گفته است :

سلام 

یه توضیحی در مورد پنلهای TN و IPS میدم براتون برای درک بهتر :

پنل های TN یا TWISTED NEMATIC

پنل های LCD از نوع TN که امروزه در اکثر مانیتورهای بازار استفاده می شه در واقع جزو ارزانترین پنلها هستند که زاویه دیدشون (مخصوصا زاویه دید عمودی)

خیلی کمه و زمانی که زاویه دید نسبت به مانیتور زیاد شود رنگ ها بهم ریخته میشه و تصویر به خوبی نمایش داده نمیشه.

در پنل های TN برای نمایش هر کدام از سه رنگ RGB از 6 بیت یعنی در مجموع برای هر سه رنگ 18 بیت استفاده می شود

با 18 بیت امکان نمایش 16.7 میلیون رنگ که نیاز به 24 بیت دارد وجود ندارد.

پنل های IPS یا IN-PLANE SWITCHING 

پنل IPS هم اولین بار توسط هیتاچی در سال 1996 معرفی شد. این پنل ها زاویه دیدشون بسیار خوبه و برعکس پنل های TN کاربر

در زاوایای مختلف تصویر یکسانی را مشاهده می کنه. در پنل های IPS برخلاف پنل های TN مولکول های کریستال بصورت موازی در پنل حرکت می کنن

اما در پنل های TN مولکول های کریستال بصورت عمودی حرکت می کنند این نوع حرکت در پنل های IPS باعث پراکندگی کمتر نور

شده و در نتیجه باعث زاویه دید وسیع و نمایش رنگ ها طبیعی تر می شود.

پنل های IPS زمان پاسخگویی بیشتر نسبت به پنلهای TN دارند ولی کیفیت تصویر بالایی دارند 

در پنل های IPS برای هر کدام از سه رنگ اصلی RGB هشت بیت اختصاص داده می شه در نتیجه برای مجموع سه رنگ 24 بیت اختصاص داده می شه

و به راحتی قادر به نمایش 16.7 میلیون رنگ هستند.

در مورد پیشنهاد مانیتور هم به نظرم سرج کنید برای گرفتن یک مانیتور کارکرده ولی با کیفیت که البته کمی هم باید بودجه رو افزایش بدین

برای انتخاب بهتر و مقرون به صرفه تر / مانیتورهای AOC هم مانیتورهای خوبی هستند ولی خب بین برندهای دیگه جزو اولویتهای سوم یا چهارم حساب میشه

در بازیها بیشتر از مانیتورهایی استفاده میشه که از زمان پاسخدهی پیکسل پایینی برخورداره که البته پنلهای PLS این مشکل رو تا حدی حل کرده 

که در کنار کیفیت عالی زمان پاسخدهی پایینی رو ارائه میده / از یو - تویو - پ هم مینید برای در ک بهتر تفاوتها کمک بگیرین

با کمی صبوری و افزایش بودجه میتونید مانیتور خوبی تهیه کنید تا از بازیها لذت بیشتری ببرید و از خریدتون هم راضی باشین 

سلام عطا جان

سوالم ربطی به سوال اقا میلاد نداره ولی این مانیتور هم فکر کنم TN هست درسته؟

http://lioncomputer.ir/product/4428/مانیتور+ایسوس+27+اینچ+PG278Q+WQHD+G-Sync+3D/

ولی خیلی کیفیت بالای رو به نمایش گذاشته

نطرت چیه چجوریاست؟

یاعلی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 26 دقیقه قبل، Alinajafi_q گفته است :

سلام عطا جان

سوالم ربطی به سوال اقا میلاد نداره ولی این مانیتور هم فکر کنم TN هست درسته؟

http://lioncomputer.ir/product/4428/مانیتور+ایسوس+27+اینچ+PG278Q+WQHD+G-Sync+3D/

ولی خیلی کیفیت بالای رو به نمایش گذاشته

نطرت چیه چجوریاست؟

یاعلی

سلام بر علی جان عزیز 

بله این مانیتور پنلش TN هست و میشه گفت مانیتور تقویت شده هست  : )

کیفیتش خوبه ولی خب من به شخصه برای این جور مانیتورها پولی پرداخت نمیکنم علی جان چون از نظر من این مانیتورها مصنوعی هستند 

هم از لحاظ کیفیت و هم موارد دیگه / یعنی اون چیزی نیست که پنلش میگه و تقویتش کردن / البته امیدوارم منظورمو رسونده باشم 

در آینده نه چندان دور پنلهای پیشرفته تری جایگزین این پنلها میشن که نیازی به انگولک کردن پنل هم نخواهد بود برای گرفتن پرفورمنس بیشتر 

مثل فرکانس و تایم پاسخدهی و کیفیت و این چیزا / این مدل مانیتور هم پیشنهاد میکنم بررسیها و نتیجه گیریهایی که تو فرومهای خارجی زده شده رو مطالعه کنید 

چرا میگم خارجی چون نسبت فروش این جور مانیتورها خیلی بیشتر از داخل هست و میشه به عنوان یه مستند ازش استفاده کرد / ار باز سوالی بود در پیغام خصوصی خدمتتون هستم

لینک به دیدگاه

راستش از این وارداتیا کیفیت پایین تو شهرکرد زیاده. اخر ماه با پدرم میرم اصفهان خ طالقانی بازار بزرگ کامپیوتر گردم یه دس دو خوب پیدا کنم. 

لینک به دیدگاه

عطا یکی از فروشنده های شهرمون گفتن که lg و سامسونگ و benq توی بازار اصلی نیستن خصوصا گارانتی مادیران یا صاایران. فقط ایسوس اصلی هستن که 700 800 به بالان. ادم میمونه چکار کنه. نظرت چیه؟

لینک به دیدگاه

سلام ال جی کیفیتش عالیه 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مانیتورای TN مناسب برای گیمینگ هستن بخاطر زمان پاسخ گویی سریعشون که معمولا ۱ میلی ثانیه هستن
اگه قصد خرید مانیتور گیمینگ داری حتما مدت زمان پاسخگویی رو ملاک قرار بدین
البته با این قیمتی که شما گفتی فک نکنم ۱ میلی ثانیه بتونی ولی سعی کن بالای ۳ میلی ثانیه (بازم میگم اگه برا گیمینگه) نخری

Sent from My Galaxy

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Hassan3313 گفته است :

دوست عزیز مانیتورای TN مناسب برای گیمینگ هستن بخاطر زمان پاسخ گویی سریعشون که معمولا ۱ میلی ثانیه هستن
اگه قصد خرید مانیتور گیمینگ داری حتما مدت زمان پاسخگویی رو ملاک قرار بدین
البته با این قیمتی که شما گفتی فک نکنم ۱ میلی ثانیه بتونی ولی سعی کن بالای ۳ میلی ثانیه (بازم میگم اگه برا گیمینگه) نخری

Sent from My Galaxy

مگه ips از tn بهتر نیست؟ 

لینک به دیدگاه

برای گیمینگ عرض کردم
بله مانیتورای ips دارای زاویه دید بهتر و رنگ های واقعی تر و زنده تر نسبت به TN هستن ولی از لحاظ مدت زمان پاسخ گوییی (که یه فاکتور مهم برای گیم هستش) نمیتونن به پای TN برسن

Sent from My Galaxy

لینک به دیدگاه

سلام عطا میگم من بین این دو مدل گیر کردم.

samsung s24d395hp plus pls led

benq vz2350hm ah ips led

اولی به نظر اصلی میاد چون سامسرویس هست بعضیا میگن سامسنگا اصلی کم گیر میاد.

مدل دوم رو میگن benq تو بازار فیک هستن ولی خوب چون اواژنگه بعید میدونم فیک باشه.

از طرفی اولی هم 24 هست و هم pls و دومی تکنولوژی flicker free داره و باعث میشه که ساعت های طولانی نگاه کردن چشمام رو ازیت نکنه که خیلی واسم مهمه چون واقعا چشمام بیشتر اوقات درد میگیره.

لطفا اگه کسی میدونه جواب منو بده چون زیاد از مانیتور سر در نمیارم

لینک به دیدگاه

دوستان من واقعا گیج شدم. میخوام benq بخرم که تکنولوژی flicker free  داره.

نمیدونم کدوم مدل رو بخرم. مثلا یکی پنل VA داره که نمیدونم از ips بهتره یا بد تر یا مثلا چقدر فرقشه یا مثلا خیلی حساسیت به خرج بدم یا نه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

24D595 بگیر

با خیال راحت استفاده کن

یه سری هم به یوتوب بزن چن تا فیلم بررسی ببین بد نیست

کلاً تو ایران چون اکثرا مانیتور با پنل IPS خریدن موندن توش و فقط میگن IPS فلان و , ...

https://www.youtube.com/watch?v=IJSh6WdVbUk

https://www.youtube.com/watch?v=De9pwUwZ5q8

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

24D595 بگیر

با خیال راحت استفاده کن

یه سری هم به یوتوب بزن چن تا فیلم بررسی ببین بد نیست

کلاً تو ایران چون اکثرا مانیتور با پنل IPS خریدن موندن توش و فقط میگن IPS فلان و , ...

https://www.youtube.com/watch?v=IJSh6WdVbUk

https://www.youtube.com/watch?v=De9pwUwZ5q8

این که میگی سامسونگه؟ سامسونگ این مورد رو میگن یکم ضریفه و ممکنه خراب بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، Milad_Bm گفته است :

این که میگی سامسونگه؟ سامسونگ این مورد رو میگن یکم ضریفه و ممکنه خراب بشه

بله دوست گرامی سامسونگه

قرار نیست براتون ظرف بشوره یا تو مسابقات کشتی قهرمان بشه که دوست گرامی

قرارهست با توجه به قیمتش  تصویری با کیفیت تر از رقبا به نمایش بزاره که اینگونه هست

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

بله دوست گرامی سامسونگه

قرار نیست براتون ظرف بشوره یا تو مسابقات کشتی قهرمان بشه که دوست گرامی

قرارهست با توجه به قیمتش  تصویری با کیفیت تر از رقبا به نمایش بزاره که اینگونه هست

استاد نظرت راجب lg 22mp58vq ips led چیه؟ راستش به همینم راضی هستم نمیخوام خیلی هزینه کنم. پنل va رو هم با ips مقایسه کردم زیاد جالب نبود. 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوستان صبح مدل lg 22mp58vq خریدم.

فقط واسم عحیبه که چرا با این که ips هست ار بغل یکم سیاهه

بعد اندازشو  زده 39 در 51 ولی با خط کش اندازه گرفتم 31 در 51 بود.

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Milad_Bm گفته است :

دوستان صبح مدل lg 22mp58vq خریدم.

فقط واسم عحیبه که چرا با این که ips هست ار بغل یکم سیاهه

بعد اندازشو  زده 39 در 51 ولی با خط کش اندازه گرفتم 31 در 51 بود.

درود

چطور از بغل سیاه‌ه؟ توضیح بده و عکس بگذار.

اندازه‌ی ۳۹*۵۱ مشخصا اشتباه‌ه برای نمایشگر ۱۶:۹. احتمالا خطای نگارش بوده.

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

چطور از بغل سیاه‌ه؟ توضیح بده و عکس بگذار.

اندازه‌ی ۳۹*۵۱ مشخصا اشتباه‌ه برای نمایشگر ۱۶:۹. احتمالا خطای نگارش بوده.

تو همه سایتا 40 زده. ولی 30 تا هست شاید با احتساب پایه از پایه تا اخر حساب کرده.

از بقل خیلی واضح نیست از روبرو بهتره

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Milad_Bm گفته است :

تو همه سایتا 40 زده. ولی 30 تا هست شاید با احتساب پایه از پایه تا اخر حساب کرده.

از بقل خیلی واضح نیست از روبرو بهتره

خوب چرا از سری hq نخریدی؟

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

خوب چرا از سری hq نخریدی؟

مگه 22 اینچ hq داره؟ بعدا تو شهرمون فقط همین مدل موجود بود. ایسوزم بود ولی گرون بودن.

الان که دقیق نگاه میکنم سیاه نمیشه ولی از وضوح تصویر کم میشه یکم. به نظرت طبیعیه؟ تنظیماتشو انگولک کردم کیفیتش فوقولادس

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، Milad_Bm گفته است :

مگه 22 اینچ hq داره؟ بعدا تو شهرمون فقط همین مدل موجود بود. ایسوزم بود ولی گرون بودن.

الان که دقیق نگاه میکنم سیاه نمیشه ولی از وضوح تصویر کم میشه یکم. به نظرت طبیعیه؟ تنظیماتشو انگولک کردم کیفیتش فوقولادس

22 اینچ هم hq داره. زاویه دیدش بهتره.

موردی که می گی مربوط به زاویه دیدش هست و برای این سری طبیعی ه.

لینک به دیدگاه

به نظر من Asus بگیر. 

من Asus VX239 دارم خودم  . خیلی عالیه پنل ips هست . 

یکی از اعضای فروم هم یکی گذاشته برای فروش میتونی اونو بخری .

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Sajadko گفته است :

به نظر من Asus بگیر. 

من Asus VX239 دارم خودم  . خیلی عالیه پنل ips هست . 

یکی از اعضای فروم هم یکی گذاشته برای فروش میتونی اونو بخری .

خریدم دیگه همین واسم کافیه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...