رفتن به مطلب

مشکل با کارت amd در بازی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من یک کارت R9 380 4gb خریدم

ولی مشکلی که باهاش دارم ( نه فقط این کارت با همه کارت های amd ) اینه که تو بازی ها gpu clock دائم بالا پایین میره

و حتی استفاده از کارت گرافیک هم با برنامه msi afterburner نگاه میکردم دائم میشه 0 درصد یهو میشه 80 درصد بعد دوباره صفر میشه

و باعث میشه بازی روی یک فریم ثابت اجرا نشه حتی با وجود روشن کردن vsync توی بازی

میخواستم بدونم راهی هست که درست بشه این مشکل ؟ مثلا بهش بگی 60 فریم باید بده تا دیگه الکی کلاک رو بالا پایین نبره و بالا بمونه

لینک به دیدگاه

پردازنده ای که دارید چندان مناسب نیست دوست عزیز

مخصوصا که کارت های amd با اینکه توان خام بالایی در پردازش دارن اما نسبت به همرده انویدیایی پردازنده بیشتری طلب میکنن

برای این کارت 4460  یا بالاتر مناسب هست (بماند که 960 هم با 4460 بهتر جواب میده تا 4130)

راستی با DDU هم درایور رو کاملا پاک کنید و آخرین نسخه radeon software رو نصب کنید احتمال زیاد بهبود فریم حاصل بشه

ویرایش شده توسط Trevor
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Trevor گفته است :

پردازنده ای که دارید چندان مناسب نیست دوست عزیز

مخصوصا که کارت های amd با اینکه توان خام بالایی در پردازش دارن اما نسبت به همرده انویدیایی پردازنده بیشتری طلب میکنن

برای این کارت 4460  یا بالاتر مناسب هست (بماند که 960 هم با 4460 بهتر جواب میده تا 4130)

راستی با DDU هم درایور رو کاملا پاک کنید و آخرین نسخه radeon software رو نصب کنید احتمال زیاد بهبود فریم حاصل بشه

عزیز امضام رو نگاه نکنید شما الان 4770 روی سیستم هست استفاده از cpu تو بازی battlefield 1 هم حدود 50 درصد هست

بعد خوب کارت اصلا انگار سعی نمیکنه از کل قدرتش استفاده کنه

اتفاقا امروز با DDU درایور رو پاک کردم و نسخه جدید رو نصب کردم برای بازی battlefield 1

ولی مشکل پابرجاست

حتی R9 390X هم گذاشتم رو سیستم همینطور بود

تنظیمی نداره مثلا که بگی به 60 فریم برسون بعد اگر فریم رفت بالاتر کلاک رو بیار پایین

نه اینکه همیشه کلاک پایین باشه

الان نهایت کلاک gpu کارت 985 هست ولی همش روی 700 عه که باعث میشه 40 فریم بده

بعضی اوقات میشه 985 که دقیقا فریم میشه 60

ویرایش شده توسط ted mosby
لینک به دیدگاه

بدون vsync امتحان کردید؟ چون vsync اغلب بازی ها مشکل داره.

همون طور که بالا گفتن cpu قوی نیاز داره کارت های amd. پس از این امر مطمئن بشید.

مشکل دمایی نداشته باشه کارتتون. چون کلاک رو خود کارت میاره پایین اگه دما بد باشه.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Core_i6 گفته است :

بدون vsync امتحان کردید؟ چون vsync اغلب بازی ها مشکل داره.

همون طور که بالا گفتن cpu قوی نیاز داره کارت های amd. پس از این امر مطمئن بشید.

مشکل دمایی نداشته باشه کارتتون. چون کلاک رو خود کارت میاره پایین اگه دما بد باشه.

cpu که اصلا فکر نکنم 4770 کم بیاره عزیز i7 هست نا سلامتی

بدون vsync کاملا درست میشه ولی فریم میره بالا الکی و دمای کارت همینطور میره بالا پشت هم

توی حالت نرمال هم دما از 60 بالاتر نمیره ( با vsync روشن )

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، ted mosby گفته است :

عزیز امضام رو نگاه نکنید شما الان 4770 روی سیستم هست استفاده از cpu تو بازی battlefield 1 هم حدود 50 درصد هست

بعد خوب کارت اصلا انگار سعی نمیکنه از کل قدرتش استفاده کنه

اتفاقا امروز با DDU درایور رو پاک کردم و نسخه جدید رو نصب کردم برای بازی battlefield 1

ولی مشکل پابرجاست

حتی R9 390X هم گذاشتم رو سیستم همینطور بود

تنظیمی نداره مثلا که بگی به 60 فریم برسون بعد اگر فریم رفت بالاتر کلاک رو بیار پایین

نه اینکه همیشه کلاک پایین باشه

الان نهایت کلاک gpu کارت 985 هست ولی همش روی 700 عه که باعث میشه 40 فریم بده

بعضی اوقات میشه 985 که دقیقا فریم میشه 60

سلام اول با DDU درایور رو پاک کنین - اخرین ورژن رو نصب کنین 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، shadow07 گفته است :

سلام اول با DDU درایور رو پاک کنین - اخرین ورژن رو نصب کنین 

اگر بخونید این کار رو همین امروز انجام دادم

لینک به دیدگاه

دوم - قسمت  power option رو نگاه کنین ببین رو  power saver نباشه

لینک به دیدگاه

Intel I3 4160 3.6ghz

زده سی پی یوتون اینه که 

لینک به دیدگاه

nvd8k1h2pp1pgukl7ut6.jpg

دوستان اینجا یک fps target داره به نظرتون اونو بزارم رو 60 میتونه کاری بکنه ؟

در هم اکنون، shadow07 گفته است :

دوم - قسمت  power option رو نگاه کنین ببین رو  power saver نباشه

همه اینا رو چک کردم والا عزیز چون vsync وقتی خاموش میشه فریم میره بالای 100

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، shadow07 گفته است :
Intel I3 4160 3.6ghz

زده سی پی یوتون اینه که 

عزیزم پست های بالا رو بخونید ممنون میشم

cpu بنده عوض شده تو سایت حالا مهم نبوده که بخوام عوض کنمش

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ted mosby گفته است :

nvd8k1h2pp1pgukl7ut6.jpg

دوستان اینجا یک fps target داره به نظرتون اونو بزارم رو 60 میتونه کاری بکنه ؟

همه اینا رو چک کردم والا عزیز چون vsync وقتی خاموش میشه فریم میره بالای 100

خوب به اینجا هم ربط داره - همرو به حالت اولیه برگردون 

لینک به دیدگاه

یبارم msi aft رو پاک کن تست کن با fraps

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، shadow07 گفته است :

خوب به اینجا هم ربط داره - همرو به حالت اولیه برگردون 

اینجا رو که اصلا دست نزدم

پرسیدم به نظرتون چیزیش رو دست بزنم ؟

لینک به دیدگاه

درود

با عرض شرمندگی دوست عزیز من هربار اومد پاسخ بدم ، با up شدن تاپیک  مشکل شما برایم گنگ تر شد!

من متوجه نشدم مشکل شما با ثابت کردن فریم بر روی 60 هست ؟ یا میزان فرکانس ؟کمبود فرکانس؟ یا دما؟

در ضمن می شه یک عکس از این قسمت های دایور بگذارید:

Screenshot (34).pngScreenshot (35).png

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

درود

با عرض شرمندگی دوست عزیز من هربار اومد پاسخ بدم ، با up شدن تاپیک  مشکل شما برایم گنگ تر شد!

من متوجه نشدم مشکل شما با ثابت کردن فریم بر روی 60 هست ؟ یا میزان فرکانس ؟کمبود فرکانس؟ یا دما؟

در ضمن می شه یک عکس از این قسمت های دایور بگذارید:

Screenshot (34).pngScreenshot (35).png

ببینید مشکل اینجاست که من الان میخوام بازی battlefield 1 رو بازی کنم تنظیمات بازی رو بهینه میکنم به نسبت کارت گرافیک و vsync رو روشن میکنم

داخل بازی از کارت گرافیک توی 1 دقیقه شاید 40 بار استفاده از کارت بیاد روی 100 درصد و بعد بشه 0 درصد

کلاک کارت هم به جای اینکه دائم روی 985 باشه دائم بازی میکنه و کم و زیاد میشه

اینا باعث میشه فریم به جای اینکه روی 60 قفل بشه اطراف 40 میچرخه ( یهو 60 میشه بعد دوباره 40 میشه )

ولی وقتی vsync خاموش میشه کلاک کارت میشه 985 و درصد استفاده هم 100 درصد میشه و فریم هم میره بالای 60

اینم عکس دقیق از درایور

اینم بگم راستی که مشکل از کارت هم نیست با r9 390X هم تست شده همین مورد بوده

یکی از دوستام گفت fps target بزار توی خود درایور میخوام اونو تست کنم

kty7owlbc8hf29eezls2.jpg

wn8ae6ycbfawsm945g2b.jpg

ویرایش شده توسط ted mosby
لینک به دیدگاه

فقط battlefield 1 اینجوری میشه؟

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، ted mosby گفته است :

ببینید مشکل اینجاست که من الان میخوام بازی battlefield 1 رو بازی کنم تنظیمات بازی رو بهینه میکنم به نسبت کارت گرافیک و vsync رو روشن میکنم

داخل بازی از کارت گرافیک توی 1 دقیقه شاید 40 بار استفاده از کارت بیاد روی 100 درصد و بعد بشه 0 درصد

کلاک کارت هم به جای اینکه دائم روی 985 باشه دائم بازی میکنه و کم و زیاد میشه

اینا باعث میشه فریم به جای اینکه روی 60 قفل بشه اطراف 40 میچرخه ( یهو 60 میشه بعد دوباره 40 میشه )

ولی وقتی vsync خاموش میشه کلاک کارت میشه 985 و درصد استفاده هم 100 درصد میشه و فریم هم میره بالای 60

اینم عکس دقیق از درایور

اینم بگم راستی که مشکل از کارت هم نیست با r9 390X هم تست شده همین مورد بوده

یکی از دوستام گفت fps target بزار توی خود درایور میخوام اونو تست کنم

kty7owlbc8hf29eezls2.jpg

wn8ae6ycbfawsm945g2b.jpg

سالم مجدد

ببخشید بابت وقفه ایی که ایجاد شد داشتم یک تست تهیه می کردم.

1.

ببینید در بازی هایی که شما در آن فریم های بالا تر از 60 دریافت می کنید ، زمانی که شما  vsync رو اعمال نکردید و کلاک  gpu هم معمولا در حداکثر خودش کار میکند، شما در صحنه پرجزئیات و کم جزئیات شاید متوجه افت فریمی نشوید. در حالی که فریم دائما در حال تغییر هست.مقلا در صحنه کم جزئیات 100 فریم و در صحنه پر جزئیات 60 یا 65 فریم.

میزان  کلاک ها در بازی gta v و  بدون محدودیت فریم:بدون محدودیت فریم.txt

2.

زمانی که شما vsync رو در بازی برای فریم ثابت ، "60" اعمال می کنید شما در واقع حد اکثر فریم را ، 60 انتخاب کرده اید. و برخی از بازی ها  با توجه به بهینه سازی هایی که دارد به غیر از قفل کردن حد اکثر فریم معمولا با توجخ به میزان فریم طلب شده  محدودیت هایی بسیار جزئی برای استفاده از منابع ایجاد می شود.

به همین خاطر در جزیات کم شما مثلا 60 فریم می گیرید و به لحظه ای با زیاد شدن جزئیات  شاید افت فریمی 5 تا 10 داشته باشید.

به عنوان مثال اگر dark souls 3 را اجرا کنید در مناطق مختلف بازی فریم های ثابتی خواهید گرفت. چون با درگرگونی ناگهانی جزئیات رو به رو نخواهید شد

میزان کلاک ها در بازی gta v با vsync فعال و محدودیت فریم "60" : قفل 60 فریمی.txt

3.

میزان کلاک در بازی gta v با اعمال vsync half یا همون مدودیت 30 فریمی:قفل 30 فریمی.txt

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

سالم مجدد

ببخشید بابت وقفه ایی که ایجاد شد داشتم یک تست تهیه می کردم.

1.

ببینید در بازی هایی که شما در آن فریم های بالا تر از 60 دریافت می کنید ، زمانی که شما  vsync رو اعمال نکردید و کلاک  gpu هم معمولا در حداکثر خودش کار میکند، شما در صحنه پرجزئیات و کم جزئیات شاید متوجه افت فریمی نشوید. در حالی که فریم دائما در حال تغییر هست.مقلا در صحنه کم جزئیات 100 فریم و در صحنه پر جزئیات 60 یا 65 فریم.

میزان  کلاک ها در بازی gta v و  بدون محدودیت فریم:بدون محدودیت فریم.txt

2.

زمانی که شما vsync رو در بازی برای فریم ثابت ، "60" اعمال می کنید شما در واقع حد اکثر فریم را ، 60 انتخاب کرده اید. و برخی از بازی ها  با توجه به بهینه سازی هایی که دارد به غیر از قفل کردن حد اکثر فریم معمولا با توجخ به میزان فریم طلب شده  محدودیت هایی بسیار جزئی برای استفاده از منابع ایجاد می شود.

به همین خاطر در جزیات کم شما مثلا 60 فریم می گیرید و به لحظه ای با زیاد شدن جزئیات  شاید افت فریمی 5 تا 10 داشته باشید.

به عنوان مثال اگر dark souls 3 را اجرا کنید در مناطق مختلف بازی فریم های ثابتی خواهید گرفت. چون با درگرگونی ناگهانی جزئیات رو به رو نخواهید شد

میزان کلاک ها در بازی gta v با vsync فعال و محدودیت فریم "60" : قفل 60 فریمی.txt

3.

میزان کلاک در بازی gta v با اعمال vsync half یا همون مدودیت 30 فریمی:قفل 30 فریمی.txt

خیلی خیلی ممنونم عزیز از توضیح

ولی مشکل با fps target تو خود کنترل پنل درایور درست شد الان fps target روی 60 هست

و کارت کامل زیر بار میره تا 60 فریم رو توی هر حالتی روون اجرا بکنه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ted mosby گفته است :

خیلی خیلی ممنونم عزیز از توضیح

ولی مشکل با fps target تو خود کنترل پنل درایور درست شد الان fps target روی 60 هست

و کارت کامل زیر بار میره تا 60 فریم رو توی هر حالتی روون اجرا بکنه

خدا رو شکر

در ضمن اگر اندازه گیری میزان کلاک تون دقیق باشه ، احتمالا  این تغییرات و افزایش و کاهش های کلاک مربوط به بازی ودرایور هست که طی آپدیت هایی حل میشه.

لینک به دیدگاه

چون گفتید با خاموش کردن vsync مشکل استفاده از توان گرافیک حل شد، بزارید توضیحاتی بدم.

مشکل اینه که vsync تو اغلب بازی ها بد اعمال میشه و triple buffering رو به خوبی اجرا نمی کنه.
یعنی وقتی بازی نمی تونه 60 فریم بده، به جای کاهش ۳-۴ فریم، 15-30 فریم کاهش میده. فریم میاد رو ۴۵ یا ۳۰.

در بازی که vsync اش خرابه، اول vsync رو در تنظیماتش غیرفعال و بعد راه های زیر رو امتحان کنید:

۱. در درایور در پروفایل بازی vsync و triple buffering رو فعال کنید.
۲. یا در تنظیمات بازی borderless window رو انتخاب کنید تا از vsync خود ویندوز استفاده بشه.
۳. یا تنظیمات بازی رو سبک تر کنید تا فریم همیشه بالای 60 بمونه.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان منم یه مشکل دارم با کارتم 7790 هستش وقتی درایورش نصب میکنم  سیستم بعد از یه مدت 2 یا 3 ساعت گاهی بعد 10 مین هنگ یا ریستارت میشه

ویندوزم هم 8.1 32 بیت بود که قبل این گرافیک 8800 gt داشتم روش واصلا 1 بار هم این اتفاق نیافتاده بود درایور ورژن 13.12 و 16.10.2 و 16.10.1 رو زدم هنگ میکرد با DDu هم پاک میکردم درایوهارو

حالا ویندوز 10 64 بیت نصب کردم که اول همون 16.10.1 رو روش زدم بازم به همین ترتیب هنگ وریست و جالبیش اینکه بدون درایور این اتفاق نمیوفتاد

الان ورژن 16.9.2 رو زدم فعلا هنگ نکرده

این هنگ و ریستارت دلیلش چی میتونه باشه یه چیزیم یادم رفت بگم این اتفاقا تو حالت کار عادی با ویندوز بوجود میاد

مموری کلاک کارت هم هی از 150 میپره رو 1600 و برمیگرده رو 150

7790.gif

لینک به دیدگاه

تو بتفیلد ۱ کارت های انویدیا هم مشکل دارن با کاهش فریم در vsync. مشکل در لینک زیر گفته شده و راه حلش همون چیزیه که گفتم.

https://www.reddit.com/r/battlefield_one/comments/58zlbb/how_to_fix_in_bf1_battlefield_1_fps_drops_when/

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...