رفتن به مطلب

ضعیف بودن پاور چه تاثیری رو سیستم میزاره؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان محترم

دوست من سیستمش خیلی قدیمیه حدودا مال 10 سال پیشه.حدودا2 ماه پیش cpu  و گرافیکشو عوض کرد و هیچ دقتی رو ضعیف بودن پاورش نداشت دیشب داخل سایت گرین قسمت محاسبه گر نیروش. مشخصات سیستمشو زدیم زده بود برق مورد نیاز سیستمش 330 وات زد که باید باشه.اما سیستم دوست من پاورش 250 وات هسته.چند تا سوال داشتم.

1.خودش میگه cpu سیستمش دماش خیلی بالاست معمولا بالا 70 درجه هسته در حالت معمولای بدون لود.خودش بعداز  اینکه فهمید پاورش ضعیفه میگه بخاطر همینه. ایا کم بودن قدرت پاورش رو دما cpu ربطی داره؟؟مثلا نمیتونه نیرو کافیش رو تامین کنه cpu  روش داره فشار میاد؟؟

2.اگه پاورشو عوض نکنه و پاور قویتری نزاره چه اتفاقی برای سیستمش میوفته؟؟امکان داره بسوزه؟؟اخه الان 2 ماه داره باهاش کار میکنه حتی با سیستمش بازی هم میکنه!!!!

ویرایش شده توسط zammaz
لینک به دیدگاه

١٠ ساااااال؟؟ كلا بيخيال كه واتش مناسب هست يا نه شما بگو ١٠٠٠ وات، به نظر من پاور رو تعويض كنيد ديگه عمرش رو كرده بدبخت، از بهترين برند هم كه باشه بعد اين همه سال عمر مفيدش تموم شده ديگه... شما به يه چيز ديگه هم دقت كنيد پاور چيني داريم ٢٥٠ وات كه اون زمان همون ١٠ سال پيش بيشتر همين ها تو بازار بود و رو سيستم ها ميبستن كه به قيمت الان ٣٠ تومن اينطور ها هست اگه اكبندش رو پيدا كنيد كه اكبندشون ريپل و نويز خروجيشون اينقدر بالاس هر لحظه امكان سوختن سيستم وجود داره چه برسه مال شما كه ١٠ ساله داره كار ميكنه كه اگه اصلي هم باشه و باز تفاوتي نداره و سيستمتون به شدت در فشاره...

باز از اينها كه بگذريم زماني كه از حداكثر ظرفيت پاور استفاده كنيد (شما كه ١٠٠ وات هم بيشتر داريد استفاده ميكنيد.. اين واسه يه پاور ١٠ ساله فاجعس رسما بايد بهش مدال داد هنوز داره كار ميكنه)  ريپل خروجي پاور به شدت افزايش پيدا ميكنه كه استفاده از سيستم در اين شرايط فقط براي مدت محدود چند دقيقه ايي مناسب هست و علاوه بر رساندن برق پر نوسان و با ريپل و نويز بالا به قطعات به خود پاور هم فشار شديدي مياد كه در اخر يا سيستم ميسوزه پاور راحت ميشه يا پاور ميسوزه سيستم راحت ميشه..

ویرایش شده توسط Ali Alborz
لینک به دیدگاه

ضعیف بودن پاور آسیب جدی به سیستم می زنه .

تا زمانی که پاور مناسب خریداری نکردید دیگه سیستم رو روشن نکنید اگر هم روشن می کنید به هیچ وجه زیر لود نبرید .

عمر مفید پاور زیر این حرفهاس . مخصوصا پاورهای قدیمی که عموما عمر مفید کمتری هم داشتن .

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...
در 42 دقیقه قبل، Alimm001 گفته است :

سلام ببخشید افت فریم در بازی ربتی به پاور هم داره؟ ممنون

سلام

مشخصات سیستم و پاور ؟

لینک به دیدگاه

اول از همه هارد کامپیوترش اسیب میبینه ..به مرور دچار بدسکتور میشه و به خرخر میفته

لینک به دیدگاه

پاود de530 وcpu q9550 ومادر بورد ddr3 1600 وگرافیک r7 360 یه شیش پین هم میخوره و راستی پاورم روش زده حداقل 400وات واگه زیاد فشار بهش بیاری 530 وات ممنون

لینک به دیدگاه

• 11 ماه بعد...

سلام من سیستمم مشخصات زیر رو داره میخوام ببینم پاورم کافیه یا باید عوضش کنم!

Rx580 8gig

Asus h310 m-a

Core i3 9100f

16 gig ram

Power green gp530A-EUD

به نظرتون کافیه؟اخه دپتا هارد داشتم که هارد قدیمیه بعد سه روز به خر خر افتاد و دیگه وصل نشد البته عمر هارده ۱۰ سالی بود😅!ممنون میشم کمک کنید

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

دوستان سلام من یه کیس ddr3 دارم با مشخصات زیر:

رم 8 گیگ ddr3 (چهارتا 2)

گرافیک 2 gt730 ddr5

cpu : amd phenom ii x4 b97

هارد 500 گیگ

مادربرد اچ پی سایز micro-atx مدل 3047h

من دو تا مشکل دارم اول اینکه دمای قطعات کیسم زیادی بالا میره مثلا دمای گرافیکم تو حالت عادی 45 درجست و دوم این که وقتی رزولوشن بازی هامو از 600×800 بالاتر میبرم بازی لگ زیادی میزنه و فریمش میاد پایین درصورتی که همه تنظیمات گرافیکی رو روی low گزاشتم مثلا بازی ماست وانتد 2012 با اینکه حداکثر سیستم مورد نیازو دارم ولی بازم نمیتونم با رزولوشن یا کیفیت بالا بازی کنم و حتی تو رزولوشن 480×600 دچار کمی لگ میشم 

پاورم 240 وات هست به نظرتون پاور عوض کنم مشکل حل میشه؟ لطفا جواب بدید ممنون

لینک به دیدگاه

سلام من مشخخصات سیستمم رم 6  سیپیو اینتل کوایی 3 هستش  و گرافیک 512  جی فورسی انویدیا 1 گیگ چه پاوری خوبه بگیرم که تویه بازی یه ذره هم لگ نداشته باشه فقط قیمتش خیلی خیلی کم باشه من تویه شهرستان زندگی میکنم هر قیمتی میگید باید 3 برابر کم ترش کنید ممنون میشم از اینکه جوابمو بدید همین الان

لینک به دیدگاه

در در 11 خرداد 1399 در 14:41، amirpc2000 گفته است :

دوستان سلام من یه کیس ddr3 دارم با مشخصات زیر:

رم 8 گیگ ddr3 (چهارتا 2)

گرافیک 2 gt730 ddr5

cpu : amd phenom ii x4 b97

هارد 500 گیگ

مادربرد اچ پی سایز micro-atx مدل 3047h

من دو تا مشکل دارم اول اینکه دمای قطعات کیسم زیادی بالا میره مثلا دمای گرافیکم تو حالت عادی 45 درجست و دوم این که وقتی رزولوشن بازی هامو از 600×800 بالاتر میبرم بازی لگ زیادی میزنه و فریمش میاد پایین درصورتی که همه تنظیمات گرافیکی رو روی low گزاشتم مثلا بازی ماست وانتد 2012 با اینکه حداکثر سیستم مورد نیازو دارم ولی بازم نمیتونم با رزولوشن یا کیفیت بالا بازی کنم و حتی تو رزولوشن 480×600 دچار کمی لگ میشم 

پاورم 240 وات هست به نظرتون پاور عوض کنم مشکل حل میشه؟ لطفا جواب بدید ممنون

هارد رو با نرم افزار چک کنید عکسش رو بزارید

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، cod4 گفته است :

سلام من مشخخصات سیستمم رم 6  سیپیو اینتل کوایی 3 هستش  و گرافیک 512  جی فورسی انویدیا 1 گیگ چه پاوری خوبه بگیرم که تویه بازی یه ذره هم لگ نداشته باشه فقط قیمتش خیلی خیلی کم باشه من تویه شهرستان زندگی میکنم هر قیمتی میگید باید 3 برابر کم ترش کنید ممنون میشم از اینکه جوابمو بدید همین الان

پاور ربط انچنانی با لگ نداره

این پاور خوبه واسه شما https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/green/green-gp300a-eco-rev3-power-supply-333000.html

ارزون تر هم میشه پیدا کرد ولی مارک های متفرقه

لینک به دیدگاه

در در 23 فروردین 1399 در 18:14، Hektor گفته است :

سلام من سیستمم مشخصات زیر رو داره میخوام ببینم پاورم کافیه یا باید عوضش کنم!

Rx580 8gig

Asus h310 m-a

Core i3 9100f

16 gig ram

Power green gp530A-EUD

به نظرتون کافیه؟اخه دپتا هارد داشتم که هارد قدیمیه بعد سه روز به خر خر افتاد و دیگه وصل نشد البته عمر هارده ۱۰ سالی بود😅!ممنون میشم کمک کنید

خودم همین سیستم رو دارم کافی هستش 

تنها فرقش با سیستم من مادربرد هست

لینک به دیدگاه

در در 18 اردیبهشت 1398 در 11:54، Alimm001 گفته است :

پاود de530 وcpu q9550 ومادر بورد ddr3 1600 وگرافیک r7 360 یه شیش پین هم میخوره و راستی پاورم روش زده حداقل 400وات واگه زیاد فشار بهش بیاری 530 وات ممنون

کافی هست

سلامت هارد هم چک کنید عکسش رو بزارید

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...
در در 12 خرداد 1399 در 19:35، erfanvk گفته است :

خودم همین سیستم رو دارم کافی هستش 

تنها فرقش با سیستم من مادربرد هست

سلام من هم rx 580 4gig دارم رمم هم ۱۲...پردازندم i5 3570..... وسط بازی های سنگین مثل وارزون یا فارکرای ۵ دمای کیسم خیلی میره بالا .....و اینکه گاهی وقتا وسط بازی سنگین خاموش میکنه ....پاورم ۴۳۰ وات گرین هستش ....ایا علت بالارفتن دمای قطعاتم و خاموش شدن سیستم حین اجرای بازی های سنگین میتونه از پاور ضعیفم باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام میخواستم یه پاور برای کیسم بخرم 

سوالی که داشتم این بود که اگه بیش از حد نیاز پاور قوی باشه مثلا جای ۳۰۰w.400wبزارم آسیبی میزنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
16 ساعت قبل، mori.is.coming گفته است:

سوالی که داشتم این بود که اگه بیش از حد نیاز پاور قوی باشه مثلا جای ۳۰۰w.400wبزارم آسیبی میزنه

نه عزیزم. شما هرچقدر سیستمت مصرف میکنه حساب کن، یه چیزی بزار روش بسته به اینکه دستت برای بودجه چقدر بازه؛ هر واتی که دوست داشتی پاور تهیه کن. هیچ مشکلی پیش نمیاد، معمولا بهترم هست.

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، mori.is.coming گفته است:

درود

خیر عزیز مشکلی پیش نمیاد ، همیشه توصیه هم میشه که در هنگام خرید پاور ، مقدار توان خروجی پاور حدود 100-150 وات از مجموع مصرف سیستم بالاتر باشه. در آینده خواستید ارتقا بدید هم دستتون بازتره.

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام من مشخسات سیستمم 

سی پی یو r5 7600

گرافیک rx 6900 xt

خیلی از جاها شنیدم پاور مورد نیاز این گرافیک ۸۵۰ وات هست ولی من داخل سایت گرین زدم مشخصات کامل رو گفت ۵۵۰ وات مورد نیازشه آیا مشکلی ایجاد نمی کنه یا اگه پاور کم بیاره چه اتفاقی میوفته 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام آقا من یه گرافیک GTX550ti انداختم  پاور 400وات میخواد ماله من 230واته  یه مشکلی داش مثال دیر به دیر تو ویندوز اونم از ش کار می کشم  ریستارت میشه ازشم کار نمی کشم نه ریست نمی کنه تا شب می مونه آیا ایراد پاوره اگه میشه جواب بدید خیلی کارم لنگه 

ویرایش شده توسط pouria2006
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۳/۱/۱۳ در 01:36، savior گفته است:

سلام من مشخسات سیستمم 

سی پی یو r5 7600

گرافیک rx 6900 xt

خیلی از جاها شنیدم پاور مورد نیاز این گرافیک ۸۵۰ وات هست ولی من داخل سایت گرین زدم مشخصات کامل رو گفت ۵۵۰ وات مورد نیازشه آیا مشکلی ایجاد نمی کنه یا اگه پاور کم بیاره چه اتفاقی میوفته 

مصرف کارت شما حدود 300-350 وات هست چون اسپایک لحظه ای بدی داره واسه همین پاور 850 توصیه میشه

حتی اگه اسپایک هم نداشت حداقل پاور مورد نیاز 650 بود

کارتتون میشه اندرولت کرد و حدود 50 وات از مصرفش کم کرد و کارت خنکتر هم کار میکنه ولی پاور زیر 750 استفاده نکنید

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...