رفتن به مطلب

کرش کردن هارد و هنگ شدن سیستم ! لطفا همکاری کنید

sisaco
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام. 

ویندوز 10 رو نصب کردم. دیدم این مشکل رو دارم. یک سری سرویس ها مثل Superfetch یا ویندوز سرچ و آپدیت و حتی دیفندر ویندوز رو غیر فعال کردم. بعد از اینکه مقداری از کار کردن با سیستم میگذره مصرف هارد یهو میره روی 33 درصد و سیستم قفل میکنه. هیچ کاریشم نمیشه کرد تا کلا خاموش بشه !

این ویندوز رو روی SSD نصب میکردم من . گفتم شاید اس اس دی مشکل داره. دراوردم کابلشو و روی هارد معمولی نصب کردم. بازم همین مشکل رو دارم ! 

ویندوز 7 رو نصب کردم. دیدم باز مشکل کند بودن بر قراره. کندی که انگار سیستم پنتیومه. هارد هارو فرمت کردم. از نو فقط هارد اس اس دی گذاشتم نصب کردم دیدم مشکل رفع شد . ولی نه. چند ساعت کار کردم تا یهو باز دیدم سیستم هنگ کرد. چراغ ال ای دی هارد هم روشن شدو باز همون ماجرا !

مصرف پردازنده 0 و متعادل . حرارت رو چک کردم متعادل بود. کارت گرافیک رو هم جدا کردمو تست کردم اوکی بود بازم. نمیدونم واقعا مشکل دیگه از کجا میتونه باشه

لینک به دیدگاه

آقا احیانا سخت افزار رو دستکاری نکردی؟

من یه بار کارت صدا رو گذاشتم تو اسلات پی سی آی اکسپرس 16 (مخصوص کارت گرافیک)

سیستم در ظاهر بی مشکل کار می کرد اما مثلا در حین تماشای فیلم یهو کلا سیستم قفل می شد

تا اینکه باز کارت صدا رو به اسلات مخصوص خودش بر گردوندم

کلا پیشنهاد می کنم یه نگاهی به درون کیس بندازی و کابل ها رو چک کنی

اگرهم قطعه جدیدی به سیستم اضافه کردی شاید مشکل از پاور باشه

مثلا دی وی دی رایتر و هارد ثانی و کلا لوازم جانبی رو از سیستم جدا کن ببین فرقی می کنه یا نه

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

آقا احیانا سخت افزار رو دستکاری نکردی؟

من یه بار کارت صدا رو گذاشتم تو اسلات پی سی آی اکسپرس 16 (مخصوص کارت گرافیک)

سیستم در ظاهر بی مشکل کار می کرد اما مثلا در حین تماشای فیلم یهو کلا سیستم قفل می شد

تا اینکه باز کارت صدا رو به اسلات مخصوص خودش بر گردوندم

کلا پیشنهاد می کنم یه نگاهی به درون کیس بندازی و کابل ها رو چک کنی

اگرهم قطعه جدیدی به سیستم اضافه کردی شاید مشکل از پاور باشه

مثلا دی وی دی رایتر و هارد ثانی و کلا لوازم جانبی رو از سیستم جدا کن ببین فرقی می کنه یا نه

آقا سعید مشکل ازپاور نیست . کارت گرافیک رو هم سره جای خودش سوار کردم. دوتا اسلات پایینیش روشون زده SLI که هیچ ! کابل های SATA هم که مشخص هستند دیگه.

الانم ویندوز 7 نصبه. از دیروز منتظرم هنگ کنه هنگ نکرده ! البته با همین حرفم و ازونجایی که چشم صرفا برای خودم شوره سیستم هنگ میکنه الان:))

لینک به دیدگاه

پس دو حالت می مونه. یا نسخه ویندوز 10 مشکل داره، یا سیستمت ویروس داره

ویروسی که تو درایوهای دیگه می ره و با فرمت درایو ویندوز هم پاک نمی شه

آقا کلا یه کار کن. تسک منیجر رو باز کن، تب پراسس، پایینش یه تیک داره بزن. فول اسکرین کن و عکس بگیر

بعد در ران تایپ کن msconfig. اول برو تب استارتاپ و عکس بگیر

بعدش برو تب سرویس، اونجا هم یه تیک پایینش داره بزن و عکس بگیر بیار

طوری عکس بگیر که تمام گزینه های موجود در این سه قسمت دیده بشه تا سیستم رو معاینه کنیم

لینک به دیدگاه

درود

آیا قطعه و یا هارد جدیدی به سیستم اضافه کرده ایید؟

آیا در شزمانی که ویندوز رو بر روی هارد دیسک نصب کردید، SSD  به سیستم متصل بوده(ارتباط از طریق کابل ساتا برقرار بوده) ؟

آیا این اتفاق زمانی که به اینترینت متصل هستید این مشکل رخ میده؟

درگیر شدن 33 درصدی بدون بار پردازشی برای cpu عجیبه، به نظرم:

1. بایاس مادر بوردتان و فریمور ssd تان را آپدیت کنید .

3. حتما با وجود اینکه فرمت کرده ایید با آنتی ویروس سخت گیری چون بیتدفندر ssd تان را فول اسکن کنید ، اگر جواب داد تمامی هارد ها را نیز فول اسکن کنید.

لینک به دیدگاه

• 5 سال بعد...

اقا من عین گیم زدن کرش میکنه،سیستمم هم اوکی،هر کاری هم کردم درایو های کارت گرافیک رو اپدیت کردم،ویندوز تغییر دادم،بعضی وقتا هم وقتی میرم توی گیم هاردم صدا میده،میتونه علت کرش شدنم هارد باشه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...