رفتن به مطلب

راهنمایی در انتخاب رم

Recommended Posts

سلام
خواستم بدونم از لحاظ سرعت و کارایی رم 16 گیگ 3000 بالا تره یا مثلا رم 32 گیگ 2400 ؟
اصلا این فرکانس برای چی هست و رو چی تاثیر میزاره؟
کدوم علت باعث بیشتر شدن سرعت سیستم میشه و باید تو خرید رم ملاک قرار بدم ؟ فرکانسش یا حافظش ؟

لینک به دیدگاه

هرچند سوالتون بستگی به کاربرد داره جوابش. منتهی افزایش حجم رم از 16 به 32 بیشتر موقعی بکارتون میاد که رم 16 به هردلیلی براتون کافی نباشه و گلوگاه ایجاد بشه براتون. مثلا اگه ساختارتون که تو شبیه سازی نرم افزارهای الکترومغناطیسی شبیه سازیش میکنید خیلی بزرگ باشه اونوقت ممکنه 16 گیگ رم کم باشه و نرم افزار ارور مموری بده و عملن با 16 نتونید کار کنید و نیاز به ارتقا باشه. ولی رم 16 با رم 32 مشابه تفاوت سرعتی ندارند.

فرکانس کار رم و در کنار اون تاخیر رم تعیین کننده سرعت رم هست. اینجوری بگم خدمتتون که تغییر حجم از 16 به 32 افزایش سرعتی برای شما (ممکنه در کاربرد خاص حرفم غلط باشه) رو در پی نخواهد داشت ولی محدودیت شما رو رفع میکنه در حجم رم. ولی فرکانس بالاتر رم و در کنار اون تاخیر یا تایمینگ پایین اون دقیقا سرعت رم رو تعیین میکنه و هرچه فرکانس بالاتر و تایمینگ چفت تر باشه سرعت رم هم بالاتر و قیمت هم گرانتر میشه

لینک به دیدگاه

من کاربردم گیم هست

میدونم حجم 16 واسم کافیه اما سیستم رو میخوام واسه 5 ، 6 سال  بیمه کنم

به نظرتون 32 بگیرم بهتر نیست ؟

لینک به دیدگاه

میخواید برا گیم؟ بنظر شخص بنده اصلا نرید رو 32 فعلن لازم نیس مخصوصا با این قیمتای تخیلی رم امروزی. از اونجا که حدس میزنم x99 نیستید و از بوردهای حرفه ای 8 اسلاته استفاده نمیکنید (احتمالا حداکثر بورد شما 4 اسلات داره) میتونید نقدا از دو کاناله 2 در 8 استفاده کنید. اگه یه روزی دیدید لازمه، به تعداد لازم ماژول 8 اضافه کنید به مادربورد. رم قطعه ای نیست که بخواید از اینکه یه روز کم بیاد بترسید. خیلی راحت اضافه میکنید حجم رو هرموقع اراده کنید. فقط موقع خرید دقت کنید یجوری حجم ماژولا رو انتخاب کنید که اسلات خالی برا ارتقا بمونه رو مادربوردتون

لینک به دیدگاه

مادر برد 170 pro gaming  میخوام بگیرم

یعنی دو در 16 مثلا 2800 استفاده نکنم ؟

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، aghasinaa گفته است :

مادر برد 170 pro gaming  میخوام بگیرم

یعنی دو در 16 مثلا 2800 استفاده نکنم ؟

من میگم احتمالا لازمتون نمیشه 32 گیگ. اگه فک میکنید لازمتون میشه 2*16 بگیرید و از 32 گیگ رم استفاده کنید. وگرنه 2*8 هم شما رو خیلی خوب راه خواهد انداخت. هر موقع لازم داشتید یه 2*8 دیگه میتونید بگیرید و بشید 32 گیگ. ظرفیت ماکزیمم هم 64 هست  که دیگه عمرا بکارتون بیاد.

لینک به دیدگاه

سلام.
من لپتاپ sony vaio svf 1521 byg دارم.
روزی که خریدم گفتم هاردش رو برام 1 ترا بندازن چون هارد خودش 320 بود و رمش هم 2 بود که گفتم 4 بشه.حالا بعد دو سال برنامه cpu z رو نصب کردم دیدم که تو برنامه نو رم ها با هم متفاوته.
یکی تک کاناله یکی دو کانال
یکی سامسونگه یکی هیوندا
فرکانس ها هم متفاوته یکی 800 یکی 666
یکی ماکزیمم بندویت12800 داره یکی 10700
حالا سوالم اینه که آیا این تفاوتها میتونه باعث افت عملکرد بشه ؟
از کجا بفهمم که کدوم رمش بیشتر با cpu و مادربرد دستگاه من سازگار تره ؟
و آیا اگه دوتا ۴ بندازم رو دستگاه سرعتش فرق میکنه ؟
چند تا عکس میذارم از کل اطلاعات :
5ae514aa0ba989426d5e560ec74c7375.jpg

70d17fedf3a593b2735925b791f457e4.jpg

630dd87ac28a4eb2d210bcf27434540f.jpg

e312cc8b2c3a8774c490e5e9f26f78e6.jpg

1acfa0794ce449fd1d8f3a6268b5bb2f.jpg

3c66f238c044e32139b92c5dab2fa649.jpg

فرستاده شده از HTC One_M8ِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام عزیز. رم های شما از لحاظ مشخصات با هم متفاوتن ولی مشکلی نیس. یکی ماکزیمم 666 هست و دیگری 800 یعنی یه رمتون 1333 هست و یکی 1600. رم 1600 میتونه رو 1333 ست بشه با تاخیر 9 که برای شما هم این اتفاق افتاده و رم 1600 اتون مجبور میشه تو 1333 کار کنه تا تطبیق بین دو رم اتفاق بیفته. این کار رو خورد مادربوردتون داره مدیریت میکنه.

نگران نباشید مشکلی نیس. افزایش رم از 4 به 8 هم اتفاق خارق العاده ای رو منجر نمیشه مگه اینکه 4 گیگ رم براتون کم باشه با توجه به کاربردتون که اون رو خودتون میدونید.

لینک به دیدگاه

ممنون از جوابت.
پس در واقع رم من 1333 هست و رم اضافه شده 1600 و اگه هر دو رم رو هم عوض کنم و مدل بالاتر بندازم مادر برد من فقط همین اندازه 1333 رو ساپورت میکنه و هیچ تاثیری در سرعت و ... نداره ؟

لینک به دیدگاه

با توجه به مدل CPU شما اگه رم سامسونگ 1333 را با یک 1600 عوض کنید کل سیستم با باس 1600 کار خواهد کرد.

http://ark.intel.com/products/65697/Intel-Core-i3-3217U-Processor-3M-Cache-1_80-GHz

لینک به دیدگاه

با توجه به اینکه رم اضافه شده به سیستم تک کانال و 1600 و رم اصلی دو کانال 1333 هست فکر میکنید اگه رم اصلی رو هم تک کانال 1600 بندازم تاثیری خواهد داشت ؟
یا هر دو رم رو عوض کنم دو تا رم دو کانال 1600 بندازم ؟

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ghajar77 گفته است :

با توجه به اینکه رم اضافه شده به سیستم تک کانال و 1600 و رم اصلی دو کانال 1333 هست فکر میکنید اگه رم اصلی رو هم تک کانال 1600 بندازم تاثیری خواهد داشت ؟
یا هر دو رم رو عوض کنم دو تا رم دو کانال 1600 بندازم ؟

دوست گرامی به اندازه یه ارزن تفاوت رو احساس خواهید کرد. اونم تو این بازار آشفته رم همچین تعویضی اصلا بصرفه نیس. در ضمن الان رم هاتون دارن دوال کار میکنن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...