رفتن به مطلب

نحوه اتصال فن های کیس Green X3 به مین بورد Asus P8Z77-V

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

همونطور که میدونید فن های کیس گرین X3 یه سوکت 3 پین برای کنترل دور فن دارن. من میخوام این سوکت هارو به مینبورد ASUS P8Z77-V بعنوان Chasis Fan وصل کنم تا خود مینبورد سرعتش رو کنترل کنه ولی سوکت های فن مربوط به کیس روی مین بورد 4 پین هستن. چطور میتونم فن هارو وصل کنم؟ با تشکر

(یه موضوعی هم در مورد کیسم وجود داره اینه که از اولی که من کیس رو خریدم متاسفانه مدار کنترلر فن روی کیس به هیچ وجه کار نمیکرد و تغییری در سرعت فن ها ایجاد نمیشد چه 2 فن 12 سانت چه 1 فن 20 سانت و الآن هم سوکت برقش متصل هست و یکی از سوکت های 3 پینش هم به فن درب کیس وصله ولی کنترلر هیچ تغییری تو سرعت ایجاد نمیکنه! منم نتونستم کیس با اون وزنو ببرم گارانتی و در حال حاضر فن ها بدون هیچ کنترلری کار میکنن)

عکس به ضمیمه پیوست شد.

p8z77-v.jpg

لینک به دیدگاه

فقط تو یه جهت جا می خورن و کار میکنن و‌دورشون هم تنظیم میشه

لینک به دیدگاه

یعنی پین 5 ولت آزاد بمونه؟  با این این حساب پین سمت راست سوکت فن کیس گرین باید Ground باشه ولی نمیدونم همین باشه یا نه.

اتصال به این شکل آسیبی نمیزنه به فن یا مینبورد و کنترل فن ها درست انجام میشه؟

یه سوال دیگه اینکه فرقی نداره کدوم فن به کدوم یکی از 3 کانکتور فن روی مینبرد وصل بشه؟

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

فن هارو به همون صورت وصل کردم. الآن سرعت فن ها در قسمت بایوس و همینطور در برنامه Fan Expert خود مینبورد قابل مشاهده هست و مثل قبل دارن با بالاترین سرعت ممکن میچرخن. ولی Fan Expert  پیام میده سرعت فن های کیس قابل کنترل نیست و صفحه مربوط به کنترلشون غیر فعاله. مثل قبل فقط فن CPU قابل کنترله.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...