رفتن به مطلب

انتخاب SSD

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان . میخاستم ببینم که سرعت کدوم یک از ssd های زیر بیشتره ؟ و کدوم دوام و کارایی بهتری داره ؟

1. Samsung SSD 950 Pro 512 Gig

2. Plextor SSD m8pe 512 Gig

مررسی از همه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Sajadko گفته است :

سلام دوستان . میخاستم ببینم که سرعت کدوم یک از ssd های زیر بیشتره ؟ و کدوم دوام و کارایی بهتری داره ؟

2. Plextor SSD m8pe 512 Gig

مررسی از همه 

سامسونگ پرو  یه سر و گردن بالاتره

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، MamadMedusa گفته است :

سامسونگ پرو  یه سر و گردن بالاتره

از چه نظر ؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Sajadko گفته است :

از چه نظر ؟

سامسونگ بهترین تراشه های حافظه دنیا رو تولید میکنه . سرعت خواندن و نوشتنش از مدل پلکستور بالاتره و کیفیت بالاتری داره . در ضمن ssd های سامسونگ پرفروش ترین ssd ها در دنیا هستند و همیشه بازخورد مثبتی داشتن

لینک به دیدگاه

سامسونگ950 پرو مشکل دما داره. اگر رایانه ت زیاد روشن می مونه به نظر من سامسونگ نگیر.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

سامسونگ950 پرو مشکل دما داره. اگر رایانه ت زیاد روشن می مونه به نظر من سامسونگ نگیر.

تقریبا همیشه روشنه . 

خوب شد که گفتید .

حالا چیکار کنم ؟ 

Plextor چطوره ؟

لینک به دیدگاه

950 بالاتر از plextor ولی به نظر من ارزش خرید نداره اصلا

قیمتشون زیادی بالاست

ویرایش شده توسط Fi JeY
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Sajadko گفته است :

تقریبا همیشه روشنه . 

خوب شد که گفتید .

حالا چیکار کنم ؟ 

Plextor چطوره ؟

یکی از دوستان انجمن  گرفته بود و دقیق بررسیده بود. دماش کمی بالا می ره اما افت کارایی نداره. 950 پرو گرم که میشه افت سرعت نوشتن پیدا می کنه. برای من زیر صد مگ بر ثانیه هم آمد.

سامسونگ 950 پرو دارم و حتی براش هیت سینک هم ساختم، اما نهایتا بازش کردم و روی یک دستگاه دیگه که کمتر زیر بار بود گذاشتم. جالب اینجاست که نسخه ی قدیمی ترش که sm951 هست، این مشکل رو نداره. 

برای مشکلات ssdهای m.2 یک تاپیک هم زدم، ولی شوربختانه دوستانی که این ssd ها رو دارند مشارکت نکردند.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

سلام اقا سعید اگه یه فن کوچک روش طراحی کنی و بزاری چی؟ من بودم این کارو میکردم. عاشق این جور کارام :D

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Milad_Bm گفته است :

سلام اقا سعید اگه یه فن کوچک روش طراحی کنی و بزاری چی؟ من بودم این کارو میکردم. عاشق این جور کارام :D

درود

هر کاری به فکرم رسید برای خنک کردنش انجام دادم. از جمله ساختن هیت سینک و گذاشتن یک فن 8سانتی روبروش و  سبک کردن بارpcie با برداشتن کارت گرافیک و کارت صدا. موثر بود، اما نهایتا یک sm951 با قیمت مناسب گرفتم که این مشکلات رو نداره و ،950 پرو رو روی یک رایانه ی دیگه گذاشتم.

این هم تاپیکی که چند وقت پیش ساختم، شاید به کار دوستان بیاد:

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?/topic/60863-تجربه‌ی-ssd-های-m2-pcie/

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

یکی از دوستان انجمن  گرفته بود و دقیق بررسیده بود. دماش کمی بالا می ره اما افت کارایی نداره. 950 پرو گرم که میشه افت سرعت نوشتن پیدا می کنه. برای من زیر صد مگ بر ثانیه هم آمد.

سامسونگ 950 پرو دارم و حتی براش هیت سینک هم ساختم، اما نهایتا بازش کردم و روی یک دستگاه دیگه که کمتر زیر بار بود گذاشتم. جالب اینجاست که نسخه ی قدیمی ترش که sm951 هست، این مشکل رو نداره. 

برای مشکلات ssdهای m.2 یک تاپیک هم زدم، ولی شوربختانه دوستانی که این ssd ها رو دارند مشارکت نکردند.

اقای بهمنیان بسیار بسیار سپاسگذارم که بنده رو از این موضوع مطلع کردید . 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Sajadko گفته است :

اقای بهمنیان بسیار بسیار سپاسگذارم که بنده رو از این موضوع مطلع کردید . 

خواهش می کنم. لینک تاپیک رو توی یکی از پستهای قبلی گذاشتم. ممنون می شم اگر m.2 خریدی تجربه ت رو در اون تاپیک بنویسی.

اگر ظرفیت 256 گیگ به کارت می آد، یک sm951 رو دوست خوبمان بهزاد با قیمت مناسب برای فروش گذاشته، که من هم از این نمونه دارم و مشکلات 950 پرو رو نداره.

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

خواهش می کنم. لینک تاپیک رو توی یکی از پستهای قبلی گذاشتم. ممنون می شم اگر m.2 خریدی تجربه ت رو در اون تاپیک بنویسی.

اگر ظرفیت 256 گیگ به کارت می آد، یک sm951 رو دوست خوبمان بهزاد با قیمت مناسب برای فروش گذاشته، که من هم از این نمونه دارم و مشکلات 950 پرو رو نداره.

تاپیکی رو که لینک کرده بودید خوندم . 

این تاپیک خارجی رو بخونید : 

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2911013/samsung-950-pro-slow-read-write-speeds.html

مثل اینکه این مشکل رو تونستند با تعویض جای ssd حل کنن . 

ویرایش شده توسط Sajadko
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Sajadko گفته است :

تاپیکی رو که لینک کرده بودید خوندم . 

این تاپیک خارجی رو بخونید : 

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2911013/samsung-950-pro-slow-read-write-speeds.html

مثل اینکه این مشکل رو تونستند با تعویض جای ssd حل کنن . 

مشکلی که در این لینک آمده، متفاوته و به مادربوردی مربوطه که یک سوکت m.2 با پهنای باند کمتر داشته و با انتقال به سوکت با پهنای باند بیشتر حل شده. موردی که من باهاش روبرو بودم به گرم شدن ssd و افت شدید سرعت نوشتن به ویژه در کارکرد طولانی رایانه مربوط بود و ربطی به پهنای باند سوکت نداشت. به علاوه روی همان سوکت با تعویض ssd مشکل کمابیش حل شد.

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز،

اگه تا حالا نخریدی کمی صبر کن تا Samsung 960 Pro بیاد!

Plextor عالیه اگه مدل 1TB شو استفاده کنی، اون مدل سرعتش با سامسونگ تقریبا یکیه و کش دو برابر داره و هیت سینکی که خیلی تو این SSD ها لازمن!

مشکل حرارت سامسونگ متاسفانه درسته، باید از هیت سینک استفاده کنی...

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، omidsolo گفته است :

درود دوست عزیز،

اگه تا حالا نخریدی کمی صبر کن تا Samsung 960 Pro بیاد!

Plextor عالیه اگه مدل 1TB شو استفاده کنی، اون مدل سرعتش با سامسونگ تقریبا یکیه و کش دو برابر داره و هیت سینکی که خیلی تو این SSD ها لازمن!

مشکل حرارت سامسونگ متاسفانه درسته، باید از هیت سینک استفاده کنی...

پس صبر میکنم ببینم 960 چطوره . بسیار سپاسگذارم از راهنماییتون . 

بعد اگر بازم مشکل گرما داشت میرم سراغ plextor

لینک به دیدگاه

Samsung 950 Pro که من و آقا سعید داریم و تجربمونو گفتیم در موردش!

ضمنا یادم رفت بگم تو این مورد هیت سینک از فن بهتر عمل میکنه، یه سایت خارجی رو یه هیت سینک خاص تست هایی انجام داده بود که بین 15 تا 20 درجه حرارات Samsung 950 Pro رو کم میکرد!

از کارکرد و کیفیتش که مطمئن شدم از آمازون سفارش دادم، هر چقدر هم که گرون باشه واسه Samsung 960 Pro 1/2 TB می ارزه!

سازندش امریکایی هست و جزو اجناسی هست که هیچوقت وارد نمیشن، مجبورین از آمازون بخرین، یا اینکه خودتون با هیت سینک قطعات قدیمی یدونه بسازین.

زیرش هم چسب دو طرفه حرارتی هست:

https://www.amazon.com/dp/B00P6Z2BQU

ویرایش شده توسط omidsolo
لینک به دیدگاه

100% ارزش داره وقتی درایو به اون گرونی میخری و مهمتر از همه تمام اطلاعات ارزشمندتو بهش میسپاری!

تو همون آمازون مدل های کم کیفیت تا بی کیفیت چینی هم هستن که از 15 تا 5 دلار میان پایین و مسلما خریدشون اشتباهه!

ویرایش شده توسط omidsolo
لینک به دیدگاه

اقای بهمنیان حرفش حرفه یعنی بهتر اگه بخوام بگم ایشون دقیق ترین کاربر فروم هستن . 
درضمن یک توصیه از منم داشته باشید کلن در هیچ زمینه ای سراغ سامسونگ نرید که بشدت حیله گر و پست فطرته و برای پول  و کنار زدن شرکتای دیگه هر هوچی گری ازش بر میاد. خوشحالم که کیفیت نداشته اش هم اینا روزا بخوبی داره خودشو نشون میده 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، میثثم گفته است :

اقای بهمنیان حرفش حرفه یعنی بهتر اگه بخوام بگم ایشون دقیق ترین کاربر فروم هستن . 
درضمن یک توصیه از منم داشته باشید کلن در هیچ زمینه ای سراغ سامسونگ نرید که بشدت حیله گر و پست فطرته و برای پول  و کنار زدن شرکتای دیگه هر هوچی گری ازش بر میاد. خوشحالم که کیفیت نداشته اش هم اینا روزا بخوبی داره خودشو نشون میده 

دوست عزیز، سعید جان پسر بسیار خوب و دوست داشتنی هست و از اساتید فروم.

باهات موافقم و شخصا از تمام محصولات کره ای شامل خودرو، لوازم خانگی، کامپیوتری و غیره متنفرم و به هیچ عنوان تا حد ممکن هیچ پولی به محصولات کره ای (و مسلما چینی) نمیدم!

اینکه بعضی ها میگن یکی از بزرگترین تولید کننده های حافظست دقیقا مثل اینه که بگیم هیوندای دارای بزرگترین کارخانه تولید اتومبیل جهان در شهر السان کره جنوبی هست! منبع

خب درسته! هست که هست! معنیش اینه که هیوندای که حتی لوگوش هم کپی ایتالیک شده Honda Motors ژاپن هست از نظر کیفی در مقابل هوندا اصلا حرفی برای زدن داره؟!

از بحث خارج نشیم، با تمام تعصب بسیار شدیدی که در نخریدن اجناس کره ای داشتم برای اولین بار Samsung 950 Pro رو فقط بخاطر جنون غیر قابل کنترل سرعتم انتخاب کردم!

در این 5 ماه بجز حرارت بالا مشکلی نداشتم، بیصبرانه منتظر Samsung 960 Pro 2TB هستم تا با هیت سینک های Enzotech BMR-C1-LE Memory Ramsink خدمتش برسم!

مسلما اگه یکسال بعدش Plextor بیاد و SSD M2 با سرعت Samsung 960 Pro بزنه سامسونگ منتقل میشه به بازارچه لیون!!! با اینکه نظرم نسبت به سامسونگ متعادل تر شده ولی فقط در کوتاه مدت! در دراز مدت مسلما بازنده است.

یه مشکلی هم هست، Plextor همیشه SSD های بسیار خوب و مطمئنی داشته، متاسفانه در این مملکت هیچگاه بالاترین مدل های هر کدوم از رده هاش وارد نشدن!

مثلا در مورد همین M2 SSD ها، همونطور که گفتم:

نقل قول

و اکثر دوستان مثل خود من تعصب بسیار شدید روی برند دارن، که نظر تک تک شون هم محترمه، ولی یه سری واقعیات غیر قابل انکارن!

مثلا من با اینکه برای SanDisk ExtremePro احترام زیادی قائلم ولی واقعیت اینه که سریع ترین و بهترین SSD Sata III دنیا Corsair Neutron Series XTi هست! اختلاف سرعتش با سامسونگ کمه ولی عنوان سریع ترین در دنیا رو داره! این سری ها هیچوقت وارد ایران نشدن و نخواهند شد!

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، omidsolo گفته است :

دوست عزیز، سعید جان پسر بسیار خوب و دوست داشتنی هست و از اساتید فروم.

باهات موافقم و شخصا از تمام محصولات کره ای شامل خودرو، لوازم خانگی، کامپیوتری و غیره متنفرم و به هیچ عنوان تا حد ممکن هیچ پولی به محصولات کره ای (و مسلما چینی) نمیدم!

اینکه بعضی ها میگن یکی از بزرگترین تولید کننده های حافظست دقیقا مثل اینه که بگیم هیوندای دارای بزرگترین کارخانه تولید اتومبیل جهان در شهر السان کره جنوبی هست! منبع

خب درسته! هست که هست! معنیش اینه که هیوندای که حتی لوگوش هم کپی ایتالیک شده Honda Motors ژاپن هست از نظر کیفی در مقابل هوندا اصلا حرفی برای زدن داره؟!

از بحث خارج نشیم، با تمام تعصب بسیار شدیدی که در نخریدن اجناس کره ای داشتم برای اولین بار Samsung 950 Pro رو فقط بخاطر جنون غیر قابل کنترل سرعتم انتخاب کردم!

در این 5 ماه بجز حرارت بالا مشکلی نداشتم، بیصبرانه منتظر Samsung 960 Pro 2TB هستم تا با هیت سینک های Enzotech BMR-C1-LE Memory Ramsink خدمتش برسم!

مسلما اگه یکسال بعدش Plextor بیاد و SSD M2 با سرعت Samsung 960 Pro بزنه سامسونگ منتقل میشه به بازارچه لیون!!! با اینکه نظرم نسبت به سامسونگ متعادل تر شده ولی فقط در کوتاه مدت! در دراز مدت مسلما بازنده است.

یه مشکلی هم هست، Plextor همیشه SSD های بسیار خوب و مطمئنی داشته، متاسفانه در این مملکت هیچگاه بالاترین مدل های هر کدوم از رده هاش وارد نشدن!

مثلا در مورد همین M2 SSD ها، همونطور که گفتم:

و اکثر دوستان مثل خود من تعصب بسیار شدید روی برند دارن، که نظر تک تک شون هم محترمه، ولی یه سری واقعیات غیر قابل انکارن!

مثلا من با اینکه برای SanDisk ExtremePro احترام زیادی قائلم ولی واقعیت اینه که سریع ترین و بهترین SSD Sata III دنیا Corsair Neutron Series XTi هست! اختلاف سرعتش با سامسونگ کمه ولی عنوان سریع ترین در دنیا رو داره! این سری ها هیچوقت وارد ایران نشدن و نخواهند شد!

توی بنچمارک های plextor  رو که داشتم نگاه میکردم سرعتش کمی از سامسونگ ۹۵۰ کمتر بود ولی یک ssd بود که از همه سرعتش بیشتر بود و اختلاف زیادی  هم با سامسونگ و plextor داشت ! 

مدل : Aspec asc238m 2tb 

که بصورت pcie متصل شده بود . 

توی امازون گشتم ولی پیداش نکردم . 

عکس زیر : 

untitled-15.png

80cd1dca-a85a-4910-a722-aa830fcd852a.jpg

ee984861-9947-44ce-a233-6a7f17f4e028.jpg

ویرایش شده توسط Sajadko
لینک به دیدگاه

اره عزیز، توجه کن که این Plextor هر 4 مدلش سرعت متفاوتی دارن که طبیعتا در مدل 1TB به نهایت سرعتش میرسه:

http://www.goplextor.com/Product/Detail/M8Pe(G)#/Spec

Aspec???

نشنیدم، یه سرچ کوچیک کردم، بنظرم یک شرکت چینی باس باشه! باز هم نمیدونم!

ولی طبق بنچمارکی که خودتون گذاشتین Samsung 960 Pro کمی از اون هم سریع تر خواهد بود!

ورای سرعت، شما جرات میکنی اطلاعات ارزشمندتو بذاری تو دستای Aspec و خیالت راحت باشه؟!

فرق هارد با بقیه سخت افزار ها اینه که هر سخت افزاری اگه خراب بشه بدون هیچ مشکلی یه نو میخری میذاری جاش، ولی هارد اغلب ارزش دیتای روش بسیار بیشتر از سخت افزارشه...

* در هارد،  بد تر از خرابی Data Corruption های کوچکی هستند که در کوتاه مدت متوجه شون نشید و در دراز مدت فاجعه به بار بیارن!!!

ویرایش شده توسط omidsolo
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...