رفتن به مطلب

مادربورد جدید ایسوس برای سوکتی منسوخ!

Recommended Posts

این 8 هسته ای بودن fx ها یه بحث بسیار جالبه که مطرح شدنش خوبه .

cpu های 8 هسته ای AMD واقعا 8 هست دارن و دروغی در کار نیست اما این که این 8 هسته چطور کار می کنن هم مهمه . در واقع میشه این طور گفت که در 8 هسته ای های AMD هر دو هسته با هم دیگه کار می کنن !!!

دوستان اینجا رو ببینید

.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سوکت amd تاحالا کارنکردم ولی از نظر قیمتی برای سرور خیلی مناسب هست مخصوصا سرور مجازی سازی ارزون و سود اور

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Milad_Bm گفته است :

والا منم قبلا amd کار میکردم و فکر میکردم اینتل به درد بازی نمیخوره ولی بعد فهمیدم که اشتباه فکر میکردم.

amd واسه غیر از گیم خیلی به صرفه و قدرتمنده به نظرم

بله شاید در این مورد حق با شماست ، چون من اهل گیم نیستم اصلاٌ

کار من برنامه نویسی ، طراحی مدار ، و کارهای روزمره ، زیاد کاری که منطبق با گرافیک باشه انجام نمیدم

بازی هم فقط بازی دوران جوانی خودم ، یعنی میکرو و سگا و گاهاٌ سونی 1 رو بازی میکنم !!! فکر کنم گرافیک 16 مگ هم براشون کافی باشه ^_^

در 1 ساعت قبل، GForce گفته است :

سی پی یوهای رده بالای سری fx که در حد یه گرافیک معمولی مصرف داشتن و دماشون بالا بود. ۸ هسته داشتن که بهینه کار نمیکردن و بعد معلوم شد که در واقع ۴ هسته بوده! با دایرکس ۱۲ تونست کارایی رو بهبود بده. ولی دیگه خیلی دیر شده بود و بیشتر طرفدارا اعتمادشون رو نسبت به AMD از دست داده بودن. حالا هم که به عرضه ی سری zen خیلی نزدیک تر شدیم. بنابرین فکر نکنم خرید این مین کار درستی باشه! 

بله این جواب منطقی تره

فقط یه سوال ؟

این سری Zen اولندش کی میاد ؟

بعد سوکتش فرق میکنه ؟ یعنی به مادربرد AM3+ نمیخوره ؟

لینک به دیدگاه

تو ایران کلا ذهنیت افراد نسبت به ای ام دی منفیه، یکی از دلایلش قطعا داغ شدنه

اما به نظر من مهم ترین دلیلش نوع برخورد فروشنده ها با خریداره. یعنی واسه فروش بیشتر یه جوری از اینتل تعریف می کنن که ناخودآگاه ذهن طرف رو نسبت به ای ام دی خراب می کنن

اگر نسبت قیمت به ازای هر هسته، هر هرتز (یا گیگاهرتز) و کلا کارایی و سرعت رو بسنجیم می بینیم که ای ام دی چیز زیادی کم نداره

اما خب واقعا این شرکت باید فکری به حال داغ شدن پردازنده هاش بکنه

اصلا جالب نیست که گرافیک 6750 لپ تاپ من به محض روشن شدنش دماش رو 80 باشه !

خود سی پی یو هم که بدون کولر آبی صدای فنش واقعا آدمو دیوونه می کنه. نکته منفی ای که اگه رفع نشه اعتبار ای ام دی هرگز ترمیم نخواهد شد

لینک به دیدگاه

منظور دوستان از رفع مشکل AMD با دایرتیکس 12 چیه ؟

آخه دایرتیکس که به کارتهای گرافیک AMD مربوط میشه و نباید به CPU ربطی داشته باشه

لینک به دیدگاه

من این لینک رو خوندم :

آخه دوستان عزیز زمانی که کارت گرافیک من دایرتیکس 12 ساپروت نمیکنه من چطوره میتونم دایرتیکس 12 بزنم ؟

خواهشاٌ راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، Milad_Bm گفته است :

بیشتر به خاطر کم طرف دار بودن و جدید نبودن.

بد بینی به خاطر

دمای بالا

قدرت پاین

4 هسته ای بودن اکثر سری های FX و کلاه گذاشتن سر من و شما که 8 هسته ایه

بازدهی پایین تو بعضی گیم ها بهتر بگم بیشتر گیمها

نویز زیاد کولر استوک پردازنده ها نسبت به استوک اینتل

قیمت بالا نسبت به کارایی

قدیمی بودن تکنولوژی های به کار رفته شده در مین ها مخصوصا سوکت am3 و am3+

مصرف برق بالا.

در 14 ساعت قبل، Milad_Bm گفته است :

قبلا مفصل صحبت شده و تاپیکش هست بگردید پیدا کنین. حتی خود amd هم اعتراف کرده. توی گوگل هم سرچ کنی میاد.

در ضمن من نگفتم همه ی بازی ها. توی gta v رو نگاه کنی 9590 اندازه i3 فریم داده. توی بعضی بازی ها هم مثل اینفینیتی خوب عمل کرده ولی نه همه بازی ها.

اقا میلاد چقدر راحت اطلاعات غلط رو انتشار میدین. ای کاش قبل از فرستادن کامنت حداقل سایتهای ایرانی رو بررسی میکردین حالا فروم ها و سایتهای خارجی پیش کش.

مطلبی که شما روش مانوور دادین خیلی وقته منسوخ شده و پروندش بسته شده.(به تاریخ ارسال در سایت سخت افزار دقت کنید)

----------------------------------------------------------------------

پردازنده های بولدوزر دارای 4 ماژول هستند که هر ماژول به صورت کلی از دو هسته جهت پردازش اعداد صحیح (Integer) و یک هسته جهت پردازش اعداد ممیز شناور (Float) تشکیل شدند، بنابراین در حالت عادی هر ماژول پردازنده های بولدوزر باید در محاسبات اعداد صحیح همانند یک پردازنده دو هسته ای و در محاسبات اعداد ممیز شناور همانند یک پردازنده تک هسته ای عمل کنند (یک پردازنده 8 هسته ای بولدوزر در محاسبات همانند یک پردازنده دو هسته ای عمل نمی کند، بلکه هر ماژول همانند یک پردازنده دو هسته ای عمل می کند). علاوه بر آن برخی از منابع هم بین 3 هسته موجود در هر ماژول به اشتراک گذاشته می شوند.

در حوزه پردازنده های مرکزی یک هسته به هسته ای گفته می شود که دارای یک واحد پردازش اعداد صحیح و یک واحد پردازش اعداد شناور باشه و اکنون هر ماژول پردازنده های بولدوزر amd دارای 2 هسته پردازش اعداد صحیح و یک هسته پردازش اعدا شناور هستند. با این طراحی آیا به صورت قانونی به پردازنده های AMD میشه گفت 8 هسته ای که از نظر بنده بله. 8 هسته در هر ماژول حاظره (اگر واحد های اعداد ممیز رو هم حساب کنیم میشه 12).

چون برخی از منابع بین 3 هسته موجود در هر ماژول اشتراک گذاری می شوند، پردازنده های بولدوزر اونجور که باید دربرخی از مواقع نمی تونن همانند یک پردازنده 8 هسته ای واقعی عمل کنه که برخی از بنچمارک ها هم نشون دادن یک پردازنده بولدوزر از یک پردازنده 6 هسته ای فنوم عقب افتاده، اما در برخی از بنچمارک های دیگر هم با اختلاف خیلی زیادی از پردازنده های فنوم فاصله گرفته.

قشر عظیمی از مصرف کنندگان به هیچ عنوان از معماری پیچیده پردازنده مرکزی آگاهی نداشته و اصلآ نمی دونند که Integer Core یا Shared Resources چی هست و اگر قرار بود هر محصولی که از جانب هر کمپانی بزرگ یا کوچکی عرضه بشه به تک تک جزئیاتش اشاره بشه باید یک طومار هم تو جعبه هر محصول قرار گرفته و به توضیح جزئیات محصولات پرداخته بشه.

منبع:sakhtafzar

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، (WarCraft) گفته است :

اقا میلاد چقدر راحت اطلاعات غلط رو انتشار میدین. ای کاش قبل از فرستادن کامنت حداقل سایتهای ایرانی رو بررسی میکردین حالا فروم ها و سایتهای خارجی پیش کش.

مطلبی که شما روش مانوور دادین خیلی وقته منسوخ شده و پروندش بسته شده.(به تاریخ ارسال هم در سایت سخت افزار دقت کنید)

پردازنده های بولدوزر دارای 4 ماژول هستند که هر ماژول به صورت کلی از دو هسته جهت پردازش اعداد صحیح (Integer) و یک هسته جهت پردازش اعداد ممیز شناور (Float) تشکیل شدند، بنابراین در حالت عادی هر ماژول پردازنده های بولدوزر باید در محاسبات اعداد صحیح همانند یک پردازنده دو هسته ای و در محاسبات اعداد ممیز شناور همانند یک پردازنده تک هسته ای عمل کنند (یک پردازنده 8 هسته ای بولدوزر در محاسبات همانند یک پردازنده دو هسته ای عمل نمی کند، بلکه هر ماژول همانند یک پردازنده دو هسته ای عمل می کند). علاوه بر آن برخی از منابع هم بین 3 هسته موجود در هر ماژول به اشتراک گذاشته می شوند.

در حوزه پردازنده های مرکزی یک هسته به هسته ای گفته می شود که دارای یک واحد پردازش اعداد صحیح و یک واحد پردازش اعداد شناور باشه و اکنون هر ماژول پردازنده های بولدوزر amd دارای 2 هسته پردازش اعداد صحیح و یک هسته پردازش اعدا شناور هستند. با این طراحی آیا به صورت قانونی به پردازنده های AMD میشه گفت 8 هسته ای که از نظر بنده بله. 8 هسته در هر ماژول حاظره (اگر واحد های اعداد ممیز رو هم حساب کنیم میشه 12).

چون برخی از منابع بین 3 هسته موجود در هر ماژول اشتراک گذاری می شوند، پردازنده های بولدوزر اونجور که باید دربرخی از مواقع نمی تونن همانند یک پردازنده 8 هسته ای واقعی عمل کنه که برخی از بنچمارک ها هم نشون دادن یک پردازنده بولدوزر از یک پردازنده 6 هسته ای فنوم عقب افتاده، اما در برخی از بنچمارک های دیگر هم با اختلاف خیلی زیادی از پردازنده های فنوم فاصله گرفته.

قشر عظیمی از مصرف کنندگان به هیچ عنوان از معماری پیچیده پردازنده مرکزی آگاهی نداشته و اصلآ نمی دونند که Integer Core یا Shared Resources چی هست و اگر قرار بود هر محصولی که از جانب هر کمپانی بزرگ یا کوچکی عرضه بشه به تک تک جزئیاتش اشاره بشه باید یک طومار هم تو جعبه هر محصول قرار گرفته و به توضیح جزئیات محصولات پرداخته بشه.

چیزی که در این معماری به آن ماژول (module) گفته شده است در واقع شامل دو هسته‌ی کاملا مستقل نیست. چون هر ماژول کلا یک واحد واکشی (fetch)، پیش‌بینی پرش (branch prediction)، توزیع (dispatch) و ... دارد که موارد تاثیرگذاری می‌توانند باشند. حتی واحد ممیز شناور هم یکی است.

تنها اتفاقی که افتاده است این است که AMD خط لوله (pipeline) این هسته را برای اعداد صحیح قویتر  کرده است که در نتیجه برای بعضی کاربردها که از اعداد صحیح زیاد استفاده کنند قدرت تقریبا دوبرابری ایجاد می‌کند و تحت شرایط خاص می‌تواند دو thread را به صورت همزمان اجرا کند و به پردازنده‌ی هشت هسته‌ای تبدیل شود. دقت کنید که این واحدهای اعشاری و صحیح (که شما به آن «هسته» اطلاق کردید) نمی‌توانند به عنوان هسته‌ی کاملا مستقل فعالیت کنند چون امکان واکشی و دیکد دستور مجزا ندارند. فقط قسمت محاسباتی (ALU) هستند.

حال مشکل وقتی بروز می‌کند که برنامه‌ای از محاسبات اعشاری استفاده کند یا مثلا آنقدر دستورات محاسباتی نداشته باشد (فرضا بخش‌های کنترلی برنامه که بیشتر if ،switch و دستورات شرطی دارند). در این حالت هر ماژول نمی‌تواند دو thread مجزا را اجرا کند و کارایی آن در حد یک هسته کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه به پردازنده چهار هسته‌ای تبدیل می‌شود.

البته در پردازنده‌های اینتل هم مشکل نسبتا مشابهی در مورد hyperthreading وجود داشت چون آنجا هم واقعا دو هسته‌ی صددرصد مستقل وجود ندارد. حتی اوایل ورود این تکنولوژی، وقتی آن را خاموش می‌کردند (در بایوس) سرعت اجرای بازی‌ها افزایش پیدا می‌کرد! ولی به تدریج اوضاع بهتر شده است. حالا نمی‌دانم بازی‌ها تغییر کرده‌اند یا اینتل طراحی را عوض کرده یا هر دو.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، (WarCraft) گفته است :

مطلبی که شما روش مانوور دادین خیلی وقته منسوخ شده و پروندش بسته شده.(به تاریخ ارسال هم در سایت سخت افزار دقت کنید)

کدام اطلاعات غلط بود؟ من با توجه به جیزی که نوشته شده بود گفتم که بحث بشه در موردش. بعد شما ببین کی اول بحثو باز کرد.

تا یه پست میزارین همه فن باز میشن.

دیگه هم به هیج عنوان تو بحث و مشاوره ها شرکت نمیکنم. شما که استادی شرکت کن

لینک به دیدگاه

ای بابا دوستان لطفا کسی ناراحت نشه

بحث اول رو که من باز کردم و پرسیدم که چرا به AMD بد بین هستین

آقا میلادخواهش میکنم کسی ناراحت نشه و گفته های همه آموزش و تجربه هست

هم اونایی که گفتن 8 هسته ای دروغه به منابعی استناد کردن و هم اونهایی که گفتن این طور نیست به منابعی دیگر استناد کردن

ای کاش همیشه ناراحتی هامون بر سر این جور مسائل تخصصی باشه

والا من که خودم فوق لیسانس نرم افزار هستم و برنامه نویسی هم (تقریباٌ) فول بلدم ، ولی با این حال شما عزیزان اونقدر علاقه نشون دادین و علم خودتونو تو اینجور مسائل بالا بردین که من با وجود اینکه چند سال درس های مربوط به پردازنده ، نحوه صف بندی ، انواع صف بندی ، انواع گرسنگی ها در صف بندی ، معماری پردازنده های موازی و .... رو خوندم ولی با این حال خیلی کم از گفته های شما عزیزان سردرمیارم .

خلاصه خواهشاٌ کسی ناراحت نشه ، بحث میکنیم یه چیزی یاد میگیریم دیگه

حالا خارج از این بحث خواهشاٌ یکی به سوال این بنده حقیر جواب بده دیگه ريال چی میشه ؟ ثواب داره والا :P

نقل قول

آخه دوستان عزیز زمانی که کارت گرافیک من دایرتیکس 12 ساپروت نمیکنه من چطوره میتونم دایرتیکس 12 بزنم تا پردازندم بهینه تر کار کنه؟

خواهشاٌ راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 ساعت قبل، sinastar گفته است :

ای بابا دوستان لطفا کسی ناراحت نشه

بحث اول رو که من باز کردم و پرسیدم که چرا به AMD بد بین هستین

آقا میلادخواهش میکنم کسی ناراحت نشه و گفته های همه آموزش و تجربه هست

هم اونایی که گفتن 8 هسته ای دروغه به منابعی استناد کردن و هم اونهایی که گفتن این طور نیست به منابعی دیگر استناد کردن

ای کاش همیشه ناراحتی هامون بر سر این جور مسائل تخصصی باشه

والا من که خودم فوق لیسانس نرم افزار هستم و برنامه نویسی هم (تقریباٌ) فول بلدم ، ولی با این حال شما عزیزان اونقدر علاقه نشون دادین و علم خودتونو تو اینجور مسائل بالا بردین که من با وجود اینکه چند سال درس های مربوط به پردازنده ، نحوه صف بندی ، انواع صف بندی ، انواع گرسنگی ها در صف بندی ، معماری پردازنده های موازی و .... رو خوندم ولی با این حال خیلی کم از گفته های شما عزیزان سردرمیارم .

خلاصه خواهشاٌ کسی ناراحت نشه ، بحث میکنیم یه چیزی یاد میگیریم دیگه

حالا خارج از این بحث خواهشاٌ یکی به سوال این بنده حقیر جواب بده دیگه ريال چی میشه ؟ ثواب داره والا :P

داداش شما همون ویندوزت رو 10 کن نرم افزارات رو بروز کن حله ^_^

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...