رفتن به مطلب

خرید سیستم تا 15 میلیون تومن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت اساتید

من می خواستم یه سیستم آینده نگاری بسیار بالا / سرعت پردازش و انتقال بالا / تبدیل فیلم 4k / انجام محاسبات مهندسی / رندرینگ / دیدن فیلم با کیفیت 4k داشته باشم / اگرم شد یه گیمی بزنم  به ترتیب دقت کنید لطفا
آیا سیستم زیر بهتر میتونه بشه تا حد 15 میلیون؟ بنده به فضای زیاد نیاز ندارم فقط سرعت مهمتره تا حجم در باره قطعات نظر بدین 
میزان مصرف روزانه میانگین 18 ساعت در نظر گرفته شود
CPU CPU Intel Core i7-6800K 3.4GHz LGA 2011-V3 Broadwell-E CPU
M.B ASUS X99-DELUXE II LGA 2011-V3 Motherboard
SSD1 حافظه SSD اینترنال Samsung 950 Pro M.2 2280 Solid State Drive 512GB
SSD2 حافظه SSD اینترنال Samsung 850-Evo-SATAIII-1TB
CASE Cooler Master Cosmos SE
PSU پاور Corsair RM850i 80 Plus Gold Fully Modular Power Supply
RAM Corsair Dominator Platinum 32GB 8GBx4 2666Mhz CL15 DDR4
VGA ASUS ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING Graphics Card
COLLER Corsair H100i v2 Extreme Performance Liquid
Monitor ASUS MG28UQ

هر قسمت از این انتخابات بالا مشکلی هستش یا نا هماهنگی هستش که باعث کاهش استقاده از حداکثر توان قطعات انتخابی میشه به من بگین و قطعه پیشنهادی خودتونو به من با ذکر دلیل بگین
یه موس و کی بورد با دوام م یخوام نه گیمینگ فقط با دوام باشه و کارا
هر کدوم از قطعات مشکل گارانتی یا کارایی دارن  یا در بازار نیستش یا ضعفی در تکنولوژیشون هستش و جایگزین بهتری میشناسید ممنون میشم پشینهاد بفرمایید
با تشکر فراووون
ویرایش شده توسط navid_fo
لینک به دیدگاه

• ارسال 73
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام
به نظرم گرافیکتون رو 1080 و پردازنده رو هم 6850k انتخاب کنید
در ضمن ، در بحث کولینگ، اگر واقعا 18 ساعت پی سی روشنه ، به نظرم خنک کننده آبی سیکل باز انتخاب کنید ، 
از طرفی دیگه ، اگر قطعات رو از گیگابایت بردارین به نظرم بهتره ، چون گارانتی آواژنگ واقعا گارانتی عالی هست . ولی گارانتی ایسوز لایف سرویسه ، نمیگم لایف بده ، چون تجربه نداشتم ، ولی آواژنگ بهترین گارانتی ایرانه

لینک به دیدگاه

این کیس برای شما = پول دور ریختن

کیس Cosmos SE کیس عالی و تمام عیاری هست ولی همین قطعات رو میتونید توی کیس mastercase pro 5  قرار بدید و فضای کافی داشته باشید. برای رم هم اگر براتون مقدور هست فرکانس  3000 به بالا بخرید ( برای این سیستم 2666 خزه:P ) اگر هم پولتون رسید و نیاز داشتید gtx 1080  بگیرید که خیالتون  راحت تر باشه . برای پاور هم میتونید از پاور های 750 وات بردارید که ارزون تر باشه و فرقی تو پرفورمنس سیستم نداره ( +green 750 oc) در نهایت ssd یک ترا اصلا خریدش به صرفه نیست و میتونید با نصف این هزینه هارد black  چند ترابایتی بردارید که سرعت بالایی هم داره و این هزینه رو جای دیگه صرف کنید مثلا cpu  قویتر بردارید که تاثیرش در کارهاتون بیشتره تا ssd یک ترا

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

با سلام
به نظرم گرافیکتون رو 1080 و پردازنده رو هم 6850k انتخاب کنید
در ضمن ، در بحث کولینگ، اگر واقعا 18 ساعت پی سی روشنه ، به نظرم خنک کننده آبی سیکل باز انتخاب کنید ، 
از طرفی دیگه ، اگر قطعات رو از گیگابایت بردارین به نظرم بهتره ، چون گارانتی آواژنگ واقعا گارانتی عالی هست . ولی گارانتی ایسوز لایف سرویسه ، نمیگم لایف بده ، چون تجربه نداشتم ، ولی آواژنگ بهترین گارانتی ایرانه

با سلام مرسی از نظرتون

بنده 1 تومن بدم بابت چند فریم بالاتر؟ به نظرتون می ارزه؟ گفتم میخوام 15 تومن پول بدم ولی نمی خوام اسراف کنم

آیا 700 تومن می ارزه بابت اختلاف پردازش cpu انتخابی شما ومن؟!!

من می خوام قیمت روی 14 یا 15 تومن فیکس بشه نزنه بالا

بابت خنک کننده سیکل باز اطلاعاتی ندارم میشه منو راهنمایی کنین؟ اسم قطعه و قیمت

من با ایسوز کار کردم و قبل ترا با گیگا از ایسوز راضی تر بودم

ویرایش شده توسط navid_fo
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، MamadMedusa گفته است :

این کیس برای شما = پول دور ریختن

کیس Cosmos SE کیس عالی و تمام عیاری هست ولی همین قطعات رو میتونید توی کیس mastercase pro 5  قرار بدید و فضای کافی داشته باشید. برای رم هم اگر براتون مقدور هست فرکانس  3000 به بالا بخرید ( برای این سیستم 2666 خزه:P ) اگر هم پولتون رسید و نیاز داشتید gtx 1080  بگیرید که خیالتون  راحت تر باشه . برای پاور هم میتونید از پاور های 750 وات بردارید که ارزون تر باشه و فرقی تو پرفورمنس سیستم نداره ( +green 750 oc) در نهایت ssd یک ترا اصلا خریدش به صرفه نیست و میتونید با نصف این هزینه هارد black  چند ترابایتی بردارید که سرعت بالایی هم داره و این هزینه رو جای دیگه صرف کنید مثلا cpu  قویتر بردارید که تاثیرش در کارهاتون بیشتره تا ssd یک ترا

با سلام مرسی از نظرتون

اختلاف کیس انتخابی من و شما 150 تومن بیشتره؟  چه مزیت هایی داره کیس شما فن بیشتر داره جا بیشتر داره؟ فک کنم فن کازموز بیشتر وجای بیشتری داره حالا دقیقا نمیدونم

من چند جا مقاله خوندم که رم 2666 مگا هرتز به بالا ، نسبت افزایش حافظه به هزینه که می کنید مقرون به صرفه نیستش

بالاتر هم گفتم نی ارزه به نظرم 1 تومن گرون تر بخرم 1080 رو نسبت به 1070 

نمی خوام پای hdd باز بشه به این سیستم فقط ssd اولین پست هم گفتم سرعت سرعت سرعت

لینک به دیدگاه

گرافیک 1070 تو این لیست خیلی تو ذوق می زنه

شما اگه بخوای با مانیتور 4 کی بازی کنی با 1080 میانگین 50 فریم و با 1070 حداکثر 30 فریم می گیری

یعنی واسه 4 کی حتی یک 1080 هم کمه و حالت ایده آلش باید 2 تا داشته باشی و اس ال آی

خنک کننده مایع هم فراموش نکن که تاثیرش زمین تا آسمونه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

گرافیک 1070 تو این لیست خیلی تو ذوق می زنه

شما اگه بخوای با مانیتور 4 کی بازی کنی با 1080 میانگین 50 فریم و با 1070 حداکثر 30 فریم می گیری

یعنی واسه 4 کی حتی یک 1080 هم کمه و حالت ایده آلش باید 2 تا داشته باشی و اس ال آی

خنک کننده مایع هم فراموش نکن که تاثیرش زمین تا آسمونه

با سلام مرسی از نظرتون

برای گیم نمی خوامش گفتم که اولین پست آخرین اولویتمه در ضمن یه سوالی پیش میادش میشه بعدا  یه کارت گرافیک از nvidia به 1070 sli کردش یا فقط باید 1070باشه؟

COLLER Corsair H100i v2 Extreme Performance Liquid  این مگه خنک کننده مایع نیستش؟! برای cpu میگین یا گرافیک جداگانه منظورتونه؟!

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، navid_fo گفته است :

با سلام مرسی از نظرتون

بنده 1 تومن بدم بابت چند فریم بالاتر؟ به نظرتون می ارزه؟ گفتم میخوام 15 تومن پول بدم ولی نمی خوام اصراف کنم

آیا 700 تومن می ارزه بابت اختلاف پردازش cpu انتخابی شما ومن؟!!

من می خوام قیمت روی 14 یا 15 تومن فیکس بشه نزنه بالا

بابت خنک کننده سیکل باز اطلاعاتی ندارم میشه منو راهنمایی کنین؟ اسم قطعه و قیمت

من با ایسوز کار کردم و قبل ترا با گیگا از ایسوز راضی تر بودم

واتر کولر ها یا open cycle هستن یا close cycle
اینا یه چی تو مایه های لپتاپ و کامپیوتر خودمونه ،
کلوزها ، یک جعبه هستن ، از رادیاتور لوله اومده به بلاک و برگشته ، روشم سه تا فن نصب میشه ، همین و بس
ولی اپن ها ، فرقشون اینه که باید بری خودت رادیاتور ، پمپ ، مخزن ، لوله ، بست ها  پیچ ها واشر ها ،  بلاک ها و .....رو خودتون تهیه کنید . 
؟در بعضی مواقع قیمت یک اپن می تونه به 1 میلیون و 500 هم برسه . اگر خواستین اپن بخرین ، سایت آریا کامپیوتر عالیه ، ولی حد اقل 2 هفته وایسین چون آواژنگ داره مدل های جدیدش رو با قیمت پایین میاره.

1.شک نکنین که می ارزه
2.این 700 تومن رو بزارین برای آخر که اگر پول اضافه اومد این کار رو بکنین
3. من با ایسوز و ........ فرق نمیزارم بلک با گارانتی هاشون فرق میزارمو

لینک به دیدگاه

واسه اس ال آی باید هردو کارت عینا یکی باشه

گرافیک معمولا مشکلی نداره و بیشتر پردازنده داغ می شه که همین خنک کننده کورسیر عالیه

منظورم این بود که یه وقت حذفش نکنی چون واقعا مهمه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، navid_fo گفته است :

با سلام مرسی از نظرتون

برای گیم نمی خوامش گفتم که اولین پست آخرین اولویتمه در ضمن یه سوالی پیش میادش میشه بعدا  یه کارت گرافیک از nvidia به 1070 sli کردش یا فقط باید 1070باشه؟

COLLER Corsair H100i v2 Extreme Performance Liquid  این مگه خنک کننده مایع نیستش؟! برای cpu میگین یا گرافیک جداگانه منظورتونه؟!

نه ، حتما باید 1070 باشه ، اس ال آی خیلی شرط و شروط داره ، یعنی حتی نمیشه 960 2 گیگ رو با 960 4 گیگ اس ال آی کرد . ولی کراسفایر قضیه ش جداست. شما می تونی RX 480 رو با RX 260x هم کراس کنی و مشکلی پیش نمیاد. ولی اگر می خواین برای کار گراف بخرین ، به نظرم کارت های کوادرو رو بخرین که هم لیون و هم آریا کامپیوتر موجود  دارن . البته اونا دیگه برای بازی مناسب نیستن.

لینک به دیدگاه

به نظرم همون طور که گفتن رم هاتون رو هم باس بالا و سی ال پایین بگیرین و به نظرم به جای 4 تا 8 ، 2 تا 16 بگیرین که اگر در آینه خواستین اضافه کنین مشکل نداشته باشین .
کیس هم ارزون بر دارین ، X3+ viper هم کار راه اندازه
پاورتون هم یکم پایین تر مثلا 700-800 بگیرین چون واقعا لازم ندارین .
راستش نظرم روی این هم بود که مینتون رو به Asus x99 WS تغییر بدین که بعدا اگر خواستین اس ال آی 4 طرفه کنین مشکل نداشته باشین.
اگر هم تونستین یک اس اس دی پی سی آی هم تهیه فرمایید که واقعا عالیه ، حتی به جای اون ساتا3 یک پی سی آی تهیه کنین بهتره .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

به نظرم همون طور که گفتن رم هاتون رو هم باس بالا و سی ال پایین بگیرین و به نظرم به جای 4 تا 8 ، 2 تا 16 بگیرین که اگر در آینه خواستین اضافه کنین مشکل نداشته باشین .
کیس هم ارزون بر دارین ، X3+ viper هم کار راه اندازه
پاورتون هم یکم پایین تر مثلا 700-800 بگیرین چون واقعا لازم ندارین .
راستش نظرم روی این هم بود که مینتون رو به Asus x99 WS تغییر بدین که بعدا اگر خواستین اس ال آی 4 طرفه کنین مشکل نداشته باشین.
اگر هم تونستین یک اس اس دی پی سی آی هم تهیه فرمایید که واقعا عالیه ، حتی به جای اون ساتا3 یک پی سی آی تهیه کنین بهتره .

من چندین جا دیدم و شنیدم میگن مثلا میخوای 32 گیگ رم بگیری در باس و تاخیر برابر تعداد اسلات بالاتر ارجهیت داره ( حرف شما هم درسته هر چی سی ال پایین تر و باس بالاتر بهتره، درباره تعداد رم منظورم بودش)

در رابطه با باس در چند پست بالاتر گفتم ارزش و صرفه مالی نخواهد داشت یا همون مثل معروف به اندازه که پول میدی دیگه از 2666 مگاهرتز به بعد آش نمیدن کمتر میدن :)

پاور 850 گرفتم چون یه مقدار اورکلاکر هستم شایدم قطعاتی اضافه بشه ( فاکتور اولم آینده نگیری بالا بودش) در مورد برندش نظری ندارین بدی خوبی چیزی نشنیدین؟

در مورد مادربرد هم مادربرد بسیار عالی هستش مدل شما ولی من 22 نانومتری نمی خوام 14 می خوام ،4 طرفه برای من چندان کاربرد نداره زیاد گیمیر نیستم ( به نظر من پی سی برای گیم نیستش گیم خودش کنسول داره) در ضمن دلوکس دو به نظرم بسیار مادربرد کاملی هستش بلوتوث و کارت وایلس علاوه بر ویژگی های عالی مادربرد انتخابی شما دارد

خوب در مورد آخرین جملتون چی پیشنهاد میدین ممنون میشم منو راهنمایی کنین 

مرسی

لینک به دیدگاه

با سلام

به نظر من هم هارد pcie کارایی بیشتری داره نسبت به m.2

پیشنهاد من اینتل 750 و یا zotac sonix که نسخه جدیدش هنوز نیومده ولی سرعتش خیلی بهتر از اینتل هست

واسه پاور و رم همون کرسیر به نظرم بهتر باشه

گرافیک هم نظر من گیگابایت :دی

لینک به دیدگاه

سلام 

مانیتور انتخابی شما یعنی MG 28 U Q 

برای کارتهای AMD استفاده میشه چون دارای

FREE SYNC هستش چون کارت NVIDIA میخرین باید از این مانیتور یعنی مدل PG 27 AQ 

که دارای GSYNC هست استفاده کنین ویا اگه فقط 4K باشه و این تراشه رو نداشته باشه باید از این مدل یعنی PB 287 Q استفاده کنی در ضمن برای 4K  کارت  1070 پهنای لازم رو نداره برای اجرا در این رزولوشن   کارت 1080  برای شما با این مبلغ کار درست تری هستش.

لینک به دیدگاه

با سلام مرسی از نظرتون

چرا همتون علاقه به pcie دارین؟

توی سایت زیر که معتبر هستش  8137 برای pro 950 و  1316 نفر inel750 رو بنچ کردن و نتایج به شدت به پرو می چربه نمیشه همشون اشتباه کرده باشن در ضمن فروش سامی هم تقریبا 3.5 برابر بودش !

http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Samsung-950-NVMe-PCIe-M2-512GB-vs-Intel-750-Series-NVMe-PCIe-400GB/m38554vsm26870

شما یک ترا اینتل هم مقایسه کنین به طور نسبی یکمی ضعیف تره 512 سامسونگ هستش ولی در واقعیت باید معمولا هر چی ظرفیت بالاتر میره برای ssd ها سرعت ها بالاتر میره و این کاری که من کردم در لینک زیر درست نیستش چون هم ظرفیت ها رو شما باید مقایسه کنین و این کارم ظلم در حده سامی هستش ولی با این حال بازم بهتره یکمی 950 !!

http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Samsung-950-NVMe-PCIe-M2-512GB-vs-Intel-750-Series-NVMe-PCIe-12TB/m38554vsm25111

گرفیک چرا گیگا ؟ چه مزیتی نسبت به ایسوز داره در کارایی بعدش پشتیبانی؟

ویرایش شده توسط navid_fo
لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، MEHDI 7 گفته است :

سلام 

مانیتور انتخابی شما یعنی MG 28 U Q 

برای کارتهای AMD استفاده میشه چون دارای

FREE SYNC هستش چون کارت NVIDIA میخرین باید از این مانیتور یعنی مدل PG 27 AQ 

که دارای GSYNC هست استفاده کنین ویا اگه فقط 4K باشه و این تراشه رو نداشته باشه باید از این مدل یعنی PB 287 Q استفاده کنی در ضمن برای 4K  کارت  1070 پهنای لازم رو نداره برای اجرا در این رزولوشن   کارت 1080  برای شما با این مبلغ کار درست تری هستش.

سلام مرسی از نظرتون

یعنی نمیشه 28uq رو با کارت nvidia گرفتش؟!! مشکلش کجاست؟ چی جوری نشون میده یعنی؟! نزدیک 1.4 میلیون اختلاف میارزه؟ 

شما قیمت کلی هم مد نظر بگیرین به صورت تکی نگاه کنین کاری نداره انتخاب کردن به قول معروف با پول قلیل غذای جمیل درست کردن هنر می خواد 

به نظرم پخش سرمایه و یا تسطیح منابع روی قطعات مختلف نتیجه بهتری میده تا تمرکز مالی داشته باشم (مثلا 3.4 میلیون برای گرافیک یا 3.6 میلیون برای مانیتور )

ممنون از همتون که دارین بهترینا معرفی میکنین فقط طوری بگین که با شرایط من بخونه (15 تومن)

یا یه لیست بدین 15 تومن شه یا لیست منو طوری تغییر بدین بشه 15 تومن ( حرف بدی میزنم بگین)

ویرایش شده توسط navid_fo
لینک به دیدگاه

اگر میخاین اینده نگری کنین و بعدا sli انجام بدین بهتره که پاور رو با وات بالاتری انتخاب کنید . 

اگر خیلی گیم انجام نمیدین و رندرینگتون بر پایه ی CPU هست به نظرم همون 1070 کفایت میکنه . 

با 1070 ممکنه بازی هارو روی 4K نهایت ۳۰ فریم بگیرید . 

ویرایش شده توسط Sajadko
لینک به دیدگاه

سلام مرسی از نظرتون و تلاشتون

چرا انقد پاور؟!!!

هارد hdd نیمخوام اصلا پاش باز بشه به سیستمم 

odd نمی خوام اصلا ( بلوری رایتر یا هر رامی )

مانیتور 4k می خوام

اون sp900 چی هستش  adata? سکنس رید و رایتش چه قد پایینه؟! بعدش چرا سه تا هارد کردی ( دو تا اس اس دی یه hdd)

گرفیک و سی پی یو رو هم بالاتر گفتم چرا نه

مادر برد 22 نانومتری هستش و 64 گیگ رم ساپورت میکنه فقط 

کیس شما چه برتری نسبت به کیس من داره؟ میشه لیست کنین به من بگین ببینم می ارزه 200 و خوردی  تومن اختلاف

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Sajadko گفته است :

اگر میخاین اینده نگری کنین و بعدا sli انجام بدین بهتره که پاور رو با وات بالاتری انتخاب کنید . 

اگر خیلی گیم انجام نمیدین و رندرینگتون بر پایه ی CPU هست به نظرم همون 1070 کفایت میکنه . 

با 1070 ممکنه بازی هارو روی 4K نهایت ۳۰ فریم بگیرید . 

سلام مرسی از نظرتون

من چرا هرچی این سبز میزنم لایک نمیده به شما ها 

نمیدونم چی جوری تشکر کنم?

آره زیاد گیم بازی نمی کنم آخرین اولویته 

یعنی 850 کورسیر کمه من شنیدم پاور بسیار خوبیه و پاور خروجیش واقعی هستش برعکس بعضی از بقیه پاور ها که مقدار واقعیش 10 تا ... درصد کمتر هستن

ویرایش شده توسط navid_fo
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، navid_fo گفته است :

سلام مرسی از نظرتون

من چرا هرچی این سبز میزنم لایک نمیده به شما ها 

نمیدونم چی جوری تشکر کنم?

آره زیاد گیم بازی نمی کنم آخرین اولویته 

یعنی 850 کورسیر کمه من شنیدم پاور بسیار خوبیه و پاور خروجیش واقعی هستش برعکس بعضی از بقیه پاور ها که مقدار واقعیش 10 تا ... درصد کمتر هستن

توی اینترنت سرچ کنید PSU Calculator و قطعاتتون رو توی سیستمش وارد کنید بهتون میگه که چند وات نیاز هست برای سیستم در حالت sli 

ویرایش شده توسط Sajadko
لینک به دیدگاه

درود،

از نظر من ترکیب عالی هستش، Asus و Corsair...

3 تا پیشنهاد:

1. وقتی محدودیت بودجه نداری چرا کیس رو هم Corsair نمیذاری؟

2. حیفه برای همچین سیستمی پاور RM استفاده کنی، HX1000i یا اگه زیاده HX850i بذار

3. مجددا حیفه وقتی بهترین برند و مدل رم دنیا (از نظر من) رو انتخاب کردی باس 3000 CL15 نبندی

نهایتا تو پروفایلم به سیستمم یه نگاهی بنداز، شاید چیزی کمکت کرد، ضمنا یادت باشه مانیتور من و مدل انتخابی شما یکی هستن فقط مال شما مدل بروز شدش هست با پورت های نسخه جدیدتر، پنل هر دو مدل TN هست و صاف میشینی جلوش لذت میبری! اگه میخوای چند نفر تماشاچی دیگه هم داشته باشی حواست به TN باشه، متاسفانه Asus هنوز مانیتور 4K با تاخیر 1ms غیر TN نداره یا من ندیدم...

---

پانویس 1 : اگر برای رندرینگ از After Effects یا مشابه این استفاده میکنین، من 64 GB رم گذاشتم و After Effects موقع رندر تا 95% رم رو اشغال میکنه!

پانویس 2: بعضی نرم افزار ها مثل Edius متاسفانه رندرینگشون CPU Extensive هست و کاری به GPU ندارن، دقت کن چه برنامه هایی کار میکنی؟

پانویس 3 : برای رندرینگ بین 1070 و 1080 فرق خاصی محسوس نیست (تجربه شخصی خودم در مقایسه 980 با 1080)، به Quadro فکر کنید!

ویرایش شده توسط omidsolo
لینک به دیدگاه

این سیستم را بگیر بعد پول دستت اومد یدونه سی پی یو دیگه بزن تنگش برو حالش را ببر حالش را ببر تا 1024 گیگ رم هم ساپورت میکنه جون میده واسه رندرینگ.

Capture.PNG

1.PNG

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای 4k با این وضعیت بازی ها 1080 هم خیلی مطمئن نیست. حیفه با این بودجه 1070 بخرید. این نظر بنده است :

Untitled.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...