رفتن به مطلب

این درد و دل را با کسانی داریم که این رفتار غیر سازنده را تولید و به خورد بازار می دهند .

Recommended Posts

اخبار ساعت 2 هم گفتش که هم دلار هم یورو پس از برنده شدن ترامپ رفته بالا !!!!!!!!!!  فکر کنم تا چند روز دیگه دلار تا 4000 هزار تومن هم بره 

لینک به دیدگاه

• ارسال 67
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 45 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

پیش بینی این اتفاق اصلا کار سختی نبود

حدود دو سال پیش که افت جهانی قیمت نفت شروع شد، تقریبا تو تمام کشورها قیمت بنزین تا یک سوم کاهش پیدا کرد

اما همون دوران قیمت بنزین تو ایران از 700 به 1000 رسید !

ولله که بدترین دشمنمون خودمونیم و بس. ضربه ای که خود ما به خودمون می زنیم .........

البته خود مردم هم مقصرن که هیچ وقت یاد نمی گیرن که گرون فروش رو باید تحریم کرد !

hnfjngv.PNG

من هروقت از وضعیت دقیق اون شخصی که که کمپین نخریدن خودرو  رو زد خبردار شدم خودم میام یه کمپین میزنم واسه نخریدن کالای گرون  !

درسته که میگن هرکسی باید از خودش شروع کنه ولی جامعه ما هرچی بود حرام و حلال سرش میشد حالا چه اتفاقی توی این چند دهه چه  افتاده که سیبیل که سهله با سند و چک و سفته هم به هم اعتماد نمیکنیم اون رو خبر ندارم...

انسان های مفتخور و فرصت طلب در تمام اعصار و دوران بودن ولی موضوع اینجاست که الان راه واسشون همواره ! هیچکس نیست بگه چرا احتکار میکنی چه برسه به اینکه بگه چرا جنس رو گرون کردی  !

لینک به دیدگاه

یاد این شعر افتادم

صبرکن،آرام جانم صبرکن!
صبرکن،آرام جانم صبرکن!
بعدازاین تهران گلستان می شود در دکان ها نان فراوان می شود
گوشت های شیشک ارزان می شود مشکلات از صبرارزان می شود
صبرکن آرام جانم،صبرکن!

لینک به دیدگاه

فکرمیکنم امثال این وارد کننده های نون به نرخ روز خور یجا همینجوری ضرر میکنن...بجای اینکار میتونستن با تلاش و پیگیری بیشتر لابی کنن و تضمین واردات با قیمت مناسب رو پیشاپیش با واسطه های اونور انجام بدن و برای کارشون ارزش قائل باشن و کلاس کاری داشته باشن نه تو دام یه قضیه ی تکراری ناهنجار بیوفتن.

در مورد لیون هم باید گفت محبوبیت و برند شدن و ماندگاری و در مجموع انتخاب مشتری مداری بجای سود بیشتر منطقی  و دوراندیشانه ترین کار ممکنه که بابت این اقدام دو سر برد سپاس اقا سعید.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، vahedpourheydar گفته است :

آقای حسینی عزیز این که لیون همیشه طرف مشتری بوده وقیمت هاش مناسب تر از بقیه جاها، درش شکی نیست و چیزی کاملا آشکار هست ، ولی بازار چیزی به نام مشتری نمیشناسه و همیشه به نگاه پول بهش نگاه نمی کنه، البته ممکنه مختص به ایران نباشه ولی ایرانیا پیشتاز این رقابت ناجوانمردانه هستن ، انشالله این پول های حروم که به خورد خانواده هاشون میدن یه روزی یه جایی خودش رو نشون میده.

باهات یذره مخالفم     دسته تو همه دنیا این اخلاق وجود داره ولی تو ایران اینکار کثیف  شده زرنگی  شده فرهنگ

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Hosein Amiri گفته است :

من هروقت از وضعیت دقیق اون شخصی که که کمپین نخریدن خودرو  رو زد خبردار شدم خودم میام یه کمپین میزنم واسه نخریدن کالای گرون  !

درسته که میگن هرکسی باید از خودش شروع کنه ولی جامعه ما هرچی بود حرام و حلال سرش میشد حالا چه اتفاقی توی این چند دهه چه  افتاده که سیبیل که سهله با سند و چک و سفته هم به هم اعتماد نمیکنیم اون رو خبر ندارم...

انسان های مفتخور و فرصت طلب در تمام اعصار و دوران بودن ولی موضوع اینجاست که الان راه واسشون همواره ! هیچکس نیست بگه چرا احتکار میکنی چه برسه به اینکه بگه چرا جنس رو گرون کردی  !

اتفاقا به نظر من کمپین تحریم خودرو یکی از قابل افتخار ترین کمپین های تاریخ معاصره

درسته که در آخر حدود یک صدم جمعیت تلاش همه رو به باد داد،

اما در طرف مقابل نباید فراموش کرد که برای نخستین بار میلیون ها نفر بر سر یک موضوع به تفاهم رسیدن و حاضر به پرداخت هزینه (هرچند کم و کوتاه مدت) شدن

کاهش فروش به یک سوم و انباشت صدها هزار خودرو تو پارکینگ دستاوردی کمی در آغاز راه نیست، هیچ ملتی و هیچ کمپینی هم در قدم اول به موفقیت نرسیده

همچنین آبی که در لونه مورچه ها ریخته شد و دلال هایی که به تکاپو افتاده بودن، کمپینی که رسانه های خاص رو هم مجبور به پوشش و ناتوان در سانسور کرد

کمپینی که باعث عذرخواهی مدیرعامل سایپا شد و مردم رو به حقوق خودشون آگاه کرد

در آخر هم یقین دارم که اهالی کمپین تا روز آخر به عهدشون خیانت نکردن، افرادی که خام خرید 40 میلیونی پراید شدن اصلا از ابتدا هم عضو کمپین نبودن !

لینک به دیدگاه

من با تمام وجود خوشحال شدم که آقای ترامب برنده شد ولی راجب به موضوعی که آقای حسینی اعلام کردند واقعا ناراحت شدم که در چه ... زندگی میکنیم .

جناب حسینی عزیزم شما برای ما اثبات و کشف شدید و به مردی و خوش فروشی شما ایمان داریم و دارم با تمام وجود .

خودتون رو ناراحت نکنید کسی شما رو مقصر نمیدونه مقصر کله گنده های مفت خور و فرصت طلب هستند عمو حسینی .

ویرایش شده توسط امیر حسین 2000
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، امیر حسین 2000 گفته است :

من با تمام وجود خوشحال شدم که آقای ترامب برنده شد ولی راجب به موضوعی که آقای حسینی اعلام کردند واقعا ناراحت شدم که در چه ... زندگی میکنیم .

جناب حسینی عزیزم شما برای ما اثبات و کشف شدید و به مردی و خوش فروشی شما ایمان داریم و دارم با تمام وجود .

خودتون رو ناراحت نکنید کسی شما رو مقصر نمیدونه مقصر کله گنده های مفت خور و فرصت طلب هستند عمو حسینی .

درود امیر حسین عزیز

ممنونم از محبتت

ولی من و شما و همه ماها مسئولیم در مقابل هر اتفاقی که میفته .

به فرض اینکه ما کالاهای زیادی در انبار داشته باشیم اصلا خوشحال کننده نیست که گرون بشه , چرا ؟ چون یک : خیلیها قدرت خریدشون رو از دست میدن و خیلیها دیگه نمیتونن صاحب کالا بشن و دوم اینکه  از طرفی هر پولی که اینجا در بیاد حتما باید بره جای دیگه وبرای  کالای دیگه ایی که گرون شده خرج بشه .

چه کسی بابت پایین اومدن قدرت خرید دیگران میتونه خوشحال باشه  ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من براش متاسفم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

اتفاقا به نظر من کمپین تحریم خودرو یکی از قابل افتخار ترین کمپین های تاریخ معاصره

درسته که در آخر حدود یک صدم جمعیت تلاش همه رو به باد داد،

اما در طرف مقابل نباید فراموش کرد که برای نخستین بار میلیون ها نفر بر سر یک موضوع به تفاهم رسیدن و حاضر به پرداخت هزینه (هرچند کم و کوتاه مدت) شدن

کاهش فروش به یک سوم و انباشت صدها هزار خودرو تو پارکینگ دستاوردی کمی در آغاز راه نیست، هیچ ملتی و هیچ کمپینی هم در قدم اول به موفقیت نرسیده

همچنین آبی که در لونه مورچه ها ریخته شد و دلال هایی که به تکاپو افتاده بودن، کمپینی که رسانه های خاص رو هم مجبور به پوشش و ناتوان در سانسور کرد

کمپینی که باعث عذرخواهی مدیرعامل سایپا شد و مردم رو به حقوق خودشون آگاه کرد

در آخر هم یقین دارم که اهالی کمپین تا روز آخر به عهدشون خیانت نکردن، افرادی که خام خرید 40 میلیونی پراید شدن اصلا از ابتدا هم عضو کمپین نبودن !

من مخالفتی با اون کمپین نکردم

منظورم این بود که به لیدر اون کمپین هزار و یک تهمت زدن و دستگیر هم شد بعد هم دیگه اب ها از اسیاب افتاد .

لینک به دیدگاه

آب از سرچشمه گل آلود هست ?

ویرایش شده توسط Hamed2G
لینک به دیدگاه

مگه نگفتن دلار اومده پایین؟ برا همه کشیده پایین برا ما بالا؟ واقعا اینجا همه چی بر عکسه

لینک به دیدگاه

سلام جناب حسینی عزیز.مطلبی که من نوشتم حال و روز و واقعیتهای امروز مملکتمون بود که شما متاسفانه حذف کردید عزیز جان. 

لینک به دیدگاه

این بحث به کنار، سطح فرهنگ والای قشری از این وطن را می تونید در کامنت هایی که در صفحات اینستاگرام آقای ترامپ و دخترشون گذاشتند ملاحظه بفرمایید.

حداقل کاش مسئولین صفحات این دو را از دسترس خارج می کردند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متاسفانه مشکل اینه که در فرهنگ ما مردم ایران "نفع فردی" بر "نفع جمعی" ارجحیت داره

من در زمینه کاری خودم میگم دیروز می خواستم مقداری مواد اولیه بخرم شرکت گفت انبار خالیه!!! حالا در صورتی که من هفته قبلش خرید کرده بودم انقدر موجودی داشتن که التماس میکردن بیشتر بخر!

اینم بگم این مواد اولیه کاملا تولید داخل ایران هست از 0 تا 100 داخل ایران تولید میشه!  در آخر پیشنهاد داد گفت می تونم برات گیر بیارم !!!!  ولی چون از شرکت خودمون نیست قیمت 10% بالاتر هست

خوب این دلیلش چیه؟

تمام بازارهای جهانی دیروز سقوط کردن و شاهد کاهش های چند درصدی بودن توی همین ایران هم که اقتصاد بسته ایی داره بورس سقوط کردن ولی ارز رفت بالا!

2/3 نفر از اطرافیان دیروز رفته بودن برای خرید دلار! با این تفکر که قرار گرونتر بشه! دلیل اصلی بالاتر رفتن قیمت ارز رفتار هم قشر از مردم هست

می دونم خیلی از دوستان دولت و سیاست هارو رو علت اصلی مشکلات می دونن ولی واقعا بخش اصلی مشکل تقصیر خود ماست فرهنگی که فکر می کنیم داریم و خیلی هم بهش افتخار می کنیم

بگذریم حرف زیاده...

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، m!dn!ght گفته است :

متاسفانه مشکل اینه که در فرهنگ ما مردم ایران "نفع فردی" بر "نفع جمعی" ارجحیت داره

من در زمینه کاری خودم میگم دیروز می خواستم مقداری مواد اولیه بخرم شرکت گفت انبار خالیه!!! حالا در صورتی که من هفته قبلش خرید کرده بودم انقدر موجودی داشتن که التماس میکردن بیشتر بخر!

اینم بگم این مواد اولیه کاملا تولید داخل ایران هست از 0 تا 100 داخل ایران تولید میشه!  در آخر پیشنهاد داد گفت می تونم برات گیر بیارم !!!!  ولی چون از شرکت خودمون نیست قیمت 10% بالاتر هست

خوب این دلیلش چیه؟

تمام بازارهای جهانی دیروز سقوط کردن و شاهد کاهش های چند درصدی بودن توی همین ایران هم که اقتصاد بسته ایی داره بورس سقوط کردن ولی ارز رفت بالا!

2/3 نفر از اطرافیان دیروز رفته بودن برای خرید دلار! با این تفکر که قرار گرونتر بشه! دلیل اصلی بالاتر رفتن قیمت ارز رفتار هم قشر از مردم هست

می دونم خیلی از دوستان دولت و سیاست هارو رو علت اصلی مشکلات می دونن ولی واقعا بخش اصلی مشکل تقصیر خود ماست فرهنگی که فکر می کنیم داریم و خیلی هم بهش افتخار می کنیم

بگذریم حرف زیاده...

درود حرفات کاملا درسته

یاد این جمله افتادم:

از ماست که بر ماست

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، lali city گفته است :

سلام جناب حسینی عزیز.مطلبی که من نوشتم حال و روز و واقعیتهای امروز مملکتمون بود که شما متاسفانه حذف کردید عزیز جان. ?

منو ببخش خیلی از واقعیتها رو نمیشه عمومی اعلام کرد

و ما هم قوانینی داریم و ملزم به اجراش هستیم

لینک به دیدگاه

مدیریت نظارت بر قیمتا دقیقا چکار میکنه؟ مشخصه دست ایشون هم با بقیه تو یک کاسه هست

لینک به دیدگاه

سلام

جناب مدیر سایت واقعا نمیدونم چی بگم این رفتارا کم نیست حتی توی محله ما

طرفی که کار بلد نیست زد اسلات رم بورد یه سیستم رو خراب کرده تازه ادعاش........ بهر حال فعلا مشتریشو عملا شوت کرده طرف من!!!! بیخیالش اصلا

دیروز تو تلگرام از یکی از دوستان فروش لیون سوالی در مورد قیمت یه بود h61 ارزون کردم به هر دری زد یا نداشتن یا موجوی تموم شده (که مشخصه چرا کسی موجود نداشته)

من نمیدونم مادربرد ارزون قیمت  انقدر حساسه که بازاریا به بهانه"" انتخابات یه کشور دور افتاده نسبت به ما"" جو نفروختن یا گرون فروختن راه انداختن؟ مگه خبری شده اصلا؟

ارز هم که قربونش برم هنوز3600 مونده فرق خاصی نکرده! دلیل غیر موجهشون دقیقا چیه الان؟ مردونگی و اعتبار بازاری کجا رفت؟

لوازم فروش پرینتر تیغه 5 تومنی رو رفته از همکار گرفته برام آورده دو قدم راه 13 تومن سود میخواد روش یعنی 18 تومن فی زد! این فازش چیه واقعا! تا دید نمیخوام دارم میرم گفت 12 هم راه داره بدم! این دیگه تو نامردی خیلی ناشی بود!!!! برای بعضی بازاری ها باید افسوس نخورد چون فایده ای نداره بلکه طلب آدم شدنشون رو از خدا باید خواست

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mahziyar Jafari گفته است :

در 20 دقیقه قبل، Trevor گفته است :

سلام ?

جناب مدیر سایت واقعا نمیدونم چی بگم این رفتارا کم نیست حتی توی محله ما

طرفی که کار بلد نیست زد اسلات رم بورد یه سیستم رو خراب کرده تازه ادعاش........ بهر حال فعلا مشتریشو عملا شوت کرده طرف من!!!! بیخیالش اصلا

دیروز تو تلگرام از یکی از دوستان فروش لیون سوالی در مورد قیمت یه بود h61 ارزون کردم به هر دری زد یا نداشتن یا موجوی تموم شده (که مشخصه چرا کسی موجود نداشته)

من نمیدونم مادربرد ارزون قیمت  انقدر حساسه که بازاریا به بهانه"" انتخابات یه کشور دور افتاده نسبت به ما"" جو نفروختن یا گرون فروختن راه انداختن؟ مگه خبری شده اصلا؟

ارز هم که قربونش برم هنوز3600 مونده فرق خاصی نکرده! دلیل غیر موجهشون دقیقا چیه الان؟ مردونگی و اعتبار بازاری کجا رفت؟

لوازم فروش پرینتر تیغه 5 تومنی رو رفته از همکار گرفته برام آورده دو قدم راه 13 تومن سود میخواد روش یعنی 18 تومن فی زد! این فازش چیه واقعا! تا دید نمیخوام دارم میرم گفت 12 هم راه داره بدم! این دیگه تو نامردی خیلی ناشی بود!!!! برای بعضی بازاری ها باید افسوس نخورد چون فایده ای نداره بلکه طلب آدم شدنشون رو از خدا باید خواست

راستش ما رفتیم تو بازار یه مانیتور بخریم مدل 22mp58 lg

یه مدل xvition داشت روش زده بود 480 بعد نگاه به یه دفتر کرد گفت 530

گفتم این جا که زده 480 گفت حالا طوریه 530 بخری؟ فقط سکوت کردم جلو خودمو گرفتم.

بعد دست گذاشتم رو اون lg گفتم چند گفت 580. قیمت قبلش 540 بود

گفتم تو لیون 515 بود قیمت رفت بالا شد 545.

بعد کلی بحث گفت باشه همون 540 میدم. حالا شنبه قراره برن اصفهان مانیتور بخرم تو شهرکرد هیچی به درد بخور گیر نمیاد بیاد هم گرون.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام خدمت جناب حسینی عزیز و متشکرم بابت تایپیکهایی که واقعا حرف دل ماهاست و مشکلات جامعمون ، متشکرم از این همه جسارتی که به خرج میدین که مطمئنم کار هر کسی نیست ، متشکرم از وجدان بیدارتون و متشکرم از سخاوتمندی و منش و درک بالا و آگاهیتون که مارو هم توش سهیم میکنید .

بله متاسفانه برخی عزیزان !!  که مطمئنن همه میدونن کیا هستند

از هر فرصتی  برای بالا بردن قیمت اجناس و کالاها یا کم فروشی با دلایل عجیب ( مثل همین قضیه رئیس جمهور جدید ) 

استفاده میکنن تا سود بیشتری به جیب بزنن و اصلا با موقعیت و شرایط نچندان خوب و حتی بد مردم کاری ندارن

و در واقع میشه گفت اصلا وجدان و انسانیتی وجود نداره و فقط عاشق پول هستند و همین و بس !

امیدوارم این عزیزان وجدان و انسانیت خفتشون رو بیدار کنن و کمی فقط کمی به فکر مردم و مشکلاتشون باشند 

مهمترین کار اینه که از خودمون شروع کنیم و بیدار بشیم و تلاش کنیم برای آگاهی و آگاه کردن بیشتر  

چون متاسفانه تو این مملکت کسی به فکر رفاه و آسایش مردم و جامعه و پیشرفتش نیست 

سعی کنیم به برخی شایعات بی اساس و کذب که با هدف خاصی ایجاد میشن اصلا توجه نکنیم و در ذهنمون همیشه 

اینو یادمون باشه که سزای گرانفروشی و یا حتی کم فروشی نخریدنه ، تکرار میکنم نخریدن ، این خودش سنگین ترین مجازاته 

بیاییم با خودمون و اطرافیانمون خوب باشیم چون از هر چیز با ارزشی ارزشمندتر و گرانبهاتره .

ویرایش شده توسط ATA MAHMOODI
لینک به دیدگاه

اگه هرکس به این مساله آگاه باشه که نتیجه و سرنوشت، صد در صد دست خودشه نه دست یک فروشنده یا واردکننده یا حتی سیاست گذار یا حکومت، نه تنها انتخاب شدن یک رییس جمهور تو یه کشور دیگه تاثیری تو روند کاریش نمی گذاره بلکه اونو موقعییتی میبینه برا بهبود وضع خودش و جامعه اش.

من از اینکه میبینم آقای حسینی انقدر مسئولانه برخورد میکنه بسیار خوشحال میشم و ازشون قدردانم و مطمئن هستم نفعش به غیر از مصرف کننده برای خودشون هم خواهد بود.

همیشه لازم نیست برای حمایت از حقوق مصرف کننده کمپینی چیزی راه بیافته، همین که مصرف کننده در هر لحظه آگاه باشه چه زمانی و از چه کسی خرید کنه خودش قدم بزرگی محسوب میشه و میتونه خیلی از مشکلاتو حل کنه.

لینک به دیدگاه

حرف خوبی نیست ولی واقعیته که پدر مملکت رو بی صاحبی در آورده.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

انتهای همه ما به این جا ختم میشود :

6 اتفاقی که بعد از مرگ به سر بدن ناچیزمان خواهد آمد :

اتفاق اول: آخرین ذخایر اکسیژن موجود در بدن تمام شده و فعالیت مغز همزمان با غیرفعال شدن اعصاب مغزی «افزایش چشمگیری» پیدا می‌کند، سپس ترشح هورمون‌هایی که عملکرد بدن را تنظیم می‌کنند، توسط مغز متوقف می‌شود. آخرین منابع انرژی بدن نیز استفاده شده و اسفنکتر (عضله‌ تنگ‌کننده‌) آزاد می‌شود. پس از آن، بدن ادرار و مدفوع داخلی را تخلیه می‌کند.

اتفاق دوم: در ۱۵ تا ۲۵ دقیقه پس از مرگ، توقف گردش خون موجب رنگ‌پریدگی پوست می‌شود. ضربان قلب نیز متوقف شده و به همین دلیل، خون در بدن پمپاژ نمی‌شود. در نتیجه، خون موجود در بدن در قسمت‌های پایینی تجمع می‌کند. در طول ۱۲ ساعت پس از آن، پوست به بالاترین میزان رنگ‌زدایی یعنی رنگ بنفش مایل به قرمز می‌رسد.

اتفاق سوم: کلسیم به سلول‌های عضلانی رخنه کرده و با پروتئین‌ها واکنش نشان می‌دهد که موجب انقباض ماهیچه‌ای می‌شود. این کوفتگی‌ عضلانی که به آن «جمود نعشی» یا «ریگور مورتیس» گفته می‌شود، در بین ۳ تا ۶ ساعت پس از مرگ آغاز شده و تا ۲۴ یا ۴۸ ساعت پس از آن ادامه پیدا می‌کند.

اتفاق چهارم: سلول‌های مرده و دی‌اکسیدکربن موجب افزایش سطح PH بافت پوستی می‌شود. این مساله موجب تضعیف غشای سلولی و باز شدن آن می‌شود. متعاقبا پروتئین‌ها و آنزیم‌های آزاد شده باعث تخریب بافت‌های مجاور خواهند شد. این درواقع همان فرآیند تجزیه است.

اتفاق پنجم: میکروارگانیسم‌ها شروع به تجزیه بدن می‌کنند. باکتری‌های موجود در معده و روده، اندام‌های داخلی را می‌خورند. این فرآیند «گندیدگی» نام دارد که «بوی تعفن» نیز به همان مربوط است. تجزیه آمینواسیدهای موجود در بدن نیز موجب پدید آمدن اسیدهای بدبوی دیگر می‌شود. برخی از حشرات که تمایل به تخمگذاری در بافت‌های فاسد شده را دارند، جذب این اندام‌ها می‌شوند. کرم حشره ظرف ۲۴ ساعت از تخم‌ها خارج شده و بتدریج ۶۰ درصد از بافت‌های بدن را در طول چند هفته مصرف می‌کنند.

اتفاق ششم: سرانجام کرم حشره در گوشت فاسد شده بدن سوراخ ایجاد کرده که باعث تخلیه مایعات و گازهای ناشی از تجزیه می‌شود. در طول یک ماه و نیم پس از آن، سوسک‌ها و قارچ‌ها بقایای بدن را می‌خورند. این فرآیند «پوسیدگی خشک» نامیده می‌شود که می‌تواند تا یک سال به طول انجامد. درنهایت تمام بدن بتدریج تجزیه شده و چیزی از آن باقی نمی‌ماند.

پس بیاید از انسانیت درونمان  و آزادیمان استفاده کنیم و بر نامردان غلبه کنیم .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، امیر حسین 2000 گفته است :

انتهای همه ما به این جا ختم میشود :

6 اتفاقی که بعد از مرگ به سر بدن ناچیزمان خواهد آمد :

اتفاق اول: آخرین ذخایر اکسیژن موجود در بدن تمام شده و فعالیت مغز همزمان با غیرفعال شدن اعصاب مغزی «افزایش چشمگیری» پیدا می‌کند، سپس ترشح هورمون‌هایی که عملکرد بدن را تنظیم می‌کنند، توسط مغز متوقف می‌شود. آخرین منابع انرژی بدن نیز استفاده شده و اسفنکتر (عضله‌ تنگ‌کننده‌) آزاد می‌شود. پس از آن، بدن ادرار و مدفوع داخلی را تخلیه می‌کند.

اتفاق دوم: در ۱۵ تا ۲۵ دقیقه پس از مرگ، توقف گردش خون موجب رنگ‌پریدگی پوست می‌شود. ضربان قلب نیز متوقف شده و به همین دلیل، خون در بدن پمپاژ نمی‌شود. در نتیجه، خون موجود در بدن در قسمت‌های پایینی تجمع می‌کند. در طول ۱۲ ساعت پس از آن، پوست به بالاترین میزان رنگ‌زدایی یعنی رنگ بنفش مایل به قرمز می‌رسد.

اتفاق سوم: کلسیم به سلول‌های عضلانی رخنه کرده و با پروتئین‌ها واکنش نشان می‌دهد که موجب انقباض ماهیچه‌ای می‌شود. این کوفتگی‌ عضلانی که به آن «جمود نعشی» یا «ریگور مورتیس» گفته می‌شود، در بین ۳ تا ۶ ساعت پس از مرگ آغاز شده و تا ۲۴ یا ۴۸ ساعت پس از آن ادامه پیدا می‌کند.

اتفاق چهارم: سلول‌های مرده و دی‌اکسیدکربن موجب افزایش سطح PH بافت پوستی می‌شود. این مساله موجب تضعیف غشای سلولی و باز شدن آن می‌شود. متعاقبا پروتئین‌ها و آنزیم‌های آزاد شده باعث تخریب بافت‌های مجاور خواهند شد. این درواقع همان فرآیند تجزیه است.

اتفاق پنجم: میکروارگانیسم‌ها شروع به تجزیه بدن می‌کنند. باکتری‌های موجود در معده و روده، اندام‌های داخلی را می‌خورند. این فرآیند «گندیدگی» نام دارد که «بوی تعفن» نیز به همان مربوط است. تجزیه آمینواسیدهای موجود در بدن نیز موجب پدید آمدن اسیدهای بدبوی دیگر می‌شود. برخی از حشرات که تمایل به تخمگذاری در بافت‌های فاسد شده را دارند، جذب این اندام‌ها می‌شوند. کرم حشره ظرف ۲۴ ساعت از تخم‌ها خارج شده و بتدریج ۶۰ درصد از بافت‌های بدن را در طول چند هفته مصرف می‌کنند.

اتفاق ششم: سرانجام کرم حشره در گوشت فاسد شده بدن سوراخ ایجاد کرده که باعث تخلیه مایعات و گازهای ناشی از تجزیه می‌شود. در طول یک ماه و نیم پس از آن، سوسک‌ها و قارچ‌ها بقایای بدن را می‌خورند. این فرآیند «پوسیدگی خشک» نامیده می‌شود که می‌تواند تا یک سال به طول انجامد. درنهایت تمام بدن بتدریج تجزیه شده و چیزی از آن باقی نمی‌ماند.

پس بیاید از انسانیت درونمان  و آزادیمان استفاده کنیم و بر نامردان غلبه کنیم .

من دیگه شام از گلوم پایین نمیره

یه چیز بدتر از این پهنای جهان هستی حدود 92 میلیارد سال نوری تخمین زده شده. کل منظومه شمسی فقط چند ساعت نوری پهنا دارن! ما حکم یه پشه رو داریم الان

اینهمه غرور و کلک برای چیه؟؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...