رفتن به مطلب

ورک استیشن تا ۵.۵ میلیون

Recommended Posts

سلام  دوستان خسته نباشید

بنده بیشتر بلدم از یه سیستم استفاده کنم تا اینکه اسمبل کنمش بنده معمار هستم و حداکثر انتظارم از سیستم مدلینگ و رندر تک فریم هست. نرم افزار های مورد استفاده به ترتیب اولیت برام :

1- Revit

2- v-ray

3- Lumion

4- Maya

شما که استادید میدونم فقط یه توضیح کوچولو بدم که تمام نرم افزار های بالا به cpu متکی هستند به جز lumion که اونم توی بنچ مارکش gtx1060 نمره ی خیلی قابل قبولی اورده و کاملا  قدرت خوبی ارائه میده.
روی رندرر های جی پی یو بیس دیگه خیلی مانور نمیدم پس SLI لازم ندارم پولش هم ندارم

راجب سی پی یو هم به شدت به سری زئون اصرار دارم٬ Xeon E5-2620 v4 Broadwell-EP رو توی همیین سایت چک کردم قیمتش خیلی به جیبم میخوره!
حالا شما دوستان عزیز اسمبل پیشنهادی تون برای Xeon E5-2620 v4 Broadwell-EP و gtx 1060 چیه؟
باید به چه چیز هایی دقت داشته باشم؟ چه مادربردی با هردو قطعه سازگاره و قیمت معقولی برابر عملکردش داره؟ چه مارکی از رم توصیه میشه؟ چه مارک و چه توانی برای پاور پیشنهاد میدید؟ آیا خنک کننده ی مایع لازمه یا خرج اضافه ست؟

لازم به ذکره که «««هیچ»»» انتظاری از سیستم برای اجرای بازی ندارم.

راستی حدود قیمت روی ۵ تا ۶ تومن بچرخه!
بسیار ممنونم
.

ویرایش شده توسط mohammad amin sedigh
لینک به دیدگاه

درود 

چون قیمتها رو حفظ نیستم کلی می گم، امیدوارم سودمند باشه.

گزینه ی 1. هر مادربوردی با چیپ c612. مزیت این بردها کیفیت ساخت و پایداری فوق العاده و گنجایش رم زیاد ( بسته به مورد تا حدود یک ترابایت) و پشتیبانی از دو پردازنده است و نیز سازگاری با رم ecc. معمولا با این ترکیب برای افزایش پایداری و کاهش دما و مصرف انرژی از کارتهای گرافیکی ws مثل کوادرو یا فایرپرو استفاده می شه و البته با کارتهای دسکتاپ( gtx و radeon) هم سازگاری داره. ایرادش هم گران بودن مادربورد و نیز رم ecc هست.

گزینه ی 2. هر مادربوردی با چیپ x99. قیمت تمام شده پایین تر در می آد. بردهای ازراک با این چیپ الان با قیمت بسیار مناسب موجود اند که در فروشگاه لیون می تونی ببینی. اگر این ترکیب رو بخوای به کار ببری پیشنهاد من این ه که برای افزایش کارایی به قیمت از کارت گرافیکی دسکتاپ یک نسل قدیمی تر استفاده کنی، چون برای برنامه های گرافیکی و مهندسی بر خلاف بازیها بروزرسانی های مناسب در برنامه ها و درایور این کارتها دیرتر عرضه می شه و چون کارتهای جدید معمولا گران هستند در خریدشون بهای چیزی رو پرداخت می کنی که در بدو خرید چندان به کارت نمی آد.

در هر دو حال برای زئون به ویژه نسلهای جدیدتر کولر مایع نیاز نیست. یک هیت سینک10 تا 12 سانتی بدون فن هم در صورت تهویه مناسب کیس از پسش بر می آد.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود 

گزینه ی 1. هر مادربوردی با چیپ c612. مزیت این بردها کیفیت ساخت و پایداری فوق العاده و گنجایش رم زیاد ( بسته به مورد تا حدود یک ترابایت) و پشتیبانی از دو پردازنده است و نیز سازگاری با رم ecc. معمولا با این ترکیب برای افزایش پایداری و کاهش دما و مصرف انرژی از کارتهای گرافیکی ws مثل کوادرو یا فایرپرو استفاده می شه و البته با کارتهای دسکتاپ( gtx و radeon) هم سازگاری داره. ایرادش هم گران بودن مادربورد و نیز رم ecc هست.

گزینه ی 2. هر مادربوردی با چیپ x99. قیمت تمام شده پایین تر در می آد. بردهای ازراک با این چیپ الان با قیمت بسیار مناسب موجود اند که در فروشگاه لیون می تونی ببینی. اگر این ترکیب رو بخوای به کار ببری پیشنهاد من این ه که برای افزایش کارایی به قیمت از کارت گرافیکی دسکتاپ یک نسل قدیمی تر استفاده کنی، چون برای برنامه های گرافیکی و مهندسی بر خلاف بازیها بروزرسانی های مناسب در برنامه ها و درایور این کارتها دیرتر عرضه می شه و چون کارتهای جدید معمولا گران هستند در خریدشون بهای چیزی رو پرداخت می کنی که در بدو خرید چندان به کارت نمی آد.

در هر دو حال برای زئون به ویژه نسلهای جدیدتر کولر مایع نیاز نیست. یک هیت سینک10 تا 12 سانتی بدون فن هم در صورت تهویه مناسب کیس از پسش بر می آد.

با سلام ، 
همین طور که جناب بهمنیان عرض کردن ،لیون مین های ازراک X99 ارزانی رو موجود کرده ، فقط بدونین اگر می خواهید که از پردازنده های زئون در این مین ها استفاده کنید ، می توانید در کنارشان از رم های ECC نیز استفاده نمایید ، در رابطه با خنک کننده ، به دلیل این که این نوع پردازنده ها ، دما نستا کمی دارند ، کلا خنک کننده های آبی را فراموش کنید ، ولی برای مدل و اندازه خنک کننده ، میزان استفاده را در روز را مشخص کنید . 
با تشکر

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود 

اول اینکه خیلی ممنون که وقت گذاشتی جواب دادی.
یه سرچی کردم قیمت مادر برد با چیپ c612 خیلی به جیبم نمی خوره!! همیچنین سر کوادرو ای ویدیا.
سری x99 خیلی خوب بود از قیمت هاش راضی بودم :) ولی یه سوال! ایسوس یه مدل ws داشت که از بقیه گرون تر بود آیا برای سی پی یو زئون لزوما باید سری ورک استیشن رو بگیرم یا مدل های دیگه هم جوابد میدن؟
یه سوال دیگه راجب مادر برد٬ ازراک که شما فرمودید دومدل موجود توی سایت داشت که یکی سوکت AM3+ داشت دیگری LGA 2011-v3 اینا چه برتری بهم دارن؟ میشه یکم راجبش بهم توضیح بدید؟o.O
راجب انتخاب کارت گرافیک٬ من مشخصا برای استفاده از نرم افزار lumion لازمش دارم همین و بس٬ توی سایتش نوع کار بری م رو که چک میکردم گفته بود لااقل حافظه ی گرافیک ۶ و بنچ مارک بالای ۸۰۰۰ توی این لیست رو داشته باشه٬ من فقط با بررسی پارامتر قیمت به ۱۰۶۰ رسیدم شما از اون لیست پیشنهاد بهتری با این شرایط دارید آیا؟
راجب کولر هم خیلیی ممنونم من فکر میکرد یه هزینه هنگفت باید کولر باید بکنم که شما خیلی خبر خوبی دادی.
با تشکر.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Daniel110 گفته است :

با سلام ، 
همین طور که جناب بهمنیان عرض کردن ،لیون مین های ازراک X99 ارزانی رو موجود کرده ، فقط بدونین اگر می خواهید که از پردازنده های زئون در این مین ها استفاده کنید ، می توانید در کنارشان از رم های ECC نیز استفاده نمایید ، در رابطه با خنک کننده ، به دلیل این که این نوع پردازنده ها ، دما نستا کمی دارند ، کلا خنک کننده های آبی را فراموش کنید ، ولی برای مدل و اندازه خنک کننده ، میزان استفاده را در روز را مشخص کنید . 
با تشکر

دوست عزیز ممنون از پاسخ تون٬ اما یه چندتایی سوال داشتم.
ببینید من برای این که بتونم استارت اولیه رو بزنم باید سیستم رو با ۵-۶ تومن ببندم بعد ایشالله به مرور خودش پول ارتقا خودش رو درمیاره به همین دلیل من فعلا از آپشن هایی مثل اس اس دی و رم با ظرفیت بالا صرف نظر کردم. این را از این جهت می گم که هم شما هم دوست عزیزمون اقای بهمنیان به رم های ecc اشاره کردید. آیا باعث نمیشن از بودجه تعیین شده بالاتر بزنه؟ آیا ارزشش رو داره که از امکانات کلیدی دیگه بزنم تا پول ecc جور شه؟ یا بهتره که با یک رم معمولی فعلا سیستم رو ران کنم بعدا ارتقا بدم؟
راجب بحث خنک کننده ها! ببینید من نمیتونم هیچ روال کاری خاصی رو برای سیستم در نظر بگیرم. میزان روشن بودن سیستم کاملا برمی گرده به تعداد پروژه ها! ممکنه سیستم دو سه روز متوالی تنها ۳-۴ ساعت کار در حد مدل سازی داشته باشه٬ اما مسلما بعد از مدلینگ زیر یه پردازش سنگین ۳۰ -۴۰ ساعتی خواهد رفت واسه رندر پروژه٬ لپ کلام ممکنه بعضی وقتا خیلی کم استفاده شه بعضی وقتا به شدت تحت فشار باشه! نظرتون راجب سیستم کولینگ چیه در این صورت؟
با تشکر

لینک به دیدگاه

دوستان داشتم بررسی میکردم گرافیک gtx 960  هم نسبتا قابل قبول بود. نظرتون راجب اون چیه؟ عملکردش خیلییییی با ۱۰۶۰ تفاوت خواهد داشت؟ توی سایت هم موجود نیست حدود قیمتش رو میدونید آیا؟

لینک به دیدگاه

960vs1060 ؟
از زمین تا آسمون باهم فرق دارن!
1060 از 1 و 200 شروع میشه ولی 960 از 600 ! 

لینک به دیدگاه

کی گفته v- ray و maya سی پی یو محور هستن شما می تواد برای نرم افزار ها تعریف کنی که برای رندر از هسته کودا مخصوص کارت های انویدیا یا از طریق اوپن سی ال مخصوص کارت های ای ام دی برای رندر استفاده کنه . نرم افزار lumion هم که فقط و فقط به کارت گرافیگ قوی نیاز داره. پس بهتر بودجه بیشتر به کارت گرافیک اختصاص بدی .

IMG_20161110_172238.png

IMG_20161110_172908.png

ویرایش شده توسط miladnuranii
لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز چون فیلد کاری خود من هم معماری هستش تجربیاتم رو میگم امیدوارم بدردت بخوره.

در مورد استفاده از رمهای ECC یا گرافیک کوادرو بیشتر به استیبل بودن سیستم کمک میکنند تا افزایش قدرت رندرینگ مخصوصا تک فریم (تو انیمیشن قضیه فرق میکنه ممکنه یه ارور ساده تو رمهای Un-buffered نتیجه یکی دو هفته رندرینگت رو هدر بده) یعنی اگر هزینه به کارایی رو در نظر بگیری بهتره هزینه بیشتری رو صرف افزایش تعداد هسته های CPU کنی، Xeon E5-2620 v4 گزینه خوبیه ولی بنظر من به Xeon E5-2630 v4 هم فکر کن.

البته در صورتی که مدلینگ خیلی حرفه انجام میدی مثلا می خوای تک تک طبقات یک برج رو با تمام جزئیات Interior تو یه فایل بیاری یا یه مدلینگی که تعداد پلیگونهات وحشتناگ زیاد میشه حجم بالای حافظه رمهای ECC میتونه کمکت کنه.

در مورد مادربرد اگه بازده مالیت قدری هست که بتونی صرف یک، یک و نیم سال سی پیو دوم رو اضافه کنی، همونطور که سعید بهمنیان عزیز گفتن استفاده از مادربرد با چیپ c612 گزینه مناسبیه.

با توجه به اولویتهای نرم افزاریت اصلا هزینه صرف گرافیک نکن، یه 960 هم راحت کارت رو را میندازه.

مورد آخر هم در مورد مانیتور هست، پیشنهاد میکنم مانیتور Ultra-Wide 21:9 تهیه کنی چون تو Revit یا 3d Studio راحت فضای کاریو دو قسمت میکنی مثلا پلان و پرسپکتیو و سرعت کارت را چند برابر زیاد میکنه. نکته بعد ساپورت sRGB مانیتورت هست که بهش دقت کن و اینکه مانیتوری بگیر که Curve نباشه چون باعث میشه ابعاد و تناسبات رو اشتباه درک کنی.

EX22-03.jpg

ویرایش شده توسط Sahand Norouzi
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Daniel110 گفته است :

960vs1060 ؟
از زمین تا آسمون باهم فرق دارن!
1060 از 1 و 200 شروع میشه ولی 960 از 600 ! 

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، miladnuranii گفته است :

کی گفته v- ray و maya سی پی یو محور هستن شما می تواد برای نرم افزار ها تعریف کنی که برای رندر از هسته کودا مخصوص کارت های انویدیا یا از طریق اوپن سی ال مخصوص کارت های ای ام دی برای رندر استفاده کنه . نرم افزار lumion هم که فقط و فقط به کارت گرافیگ قوی نیاز داره. پس بهتر بودجه بیشتر به کارت گرافیک اختصاص بدی .

IMG_20161110_172238.png

IMG_20161110_172908.png

خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید و اسمبل های پیشنهادی.
اما من گفتم به هیچ وجه برنامه ای واسه استفاده از vray RT و یا Iray یا کلا جی پی یو رندرر های دیگه ندارم. لومیون هم با gtx 950m هم کار کردم باهاش مصیبت بود البته!!! ولی منظورم اینه که میشه. راستش خود سایت لومیون ۹۶۰ رو برای مدل های پیچیده پیشنهاد  داده من ۱۰۶۰ رو برای مدل های سنگین تر در نظر داشتم اما حس میکنم به تفاوت قیمتش نمی ارزه دوستمون هم اشاره کرد که ۱۰۶۰ قیمتش دوبرابره!
حقیقتش بابت انتخاب core i اصلا موافق نیستم چون مدلینگ و سیمولیشن مایا براساس سی پی یو خواهد بود در ضمن رویت هم هست که سی پی یو لازم داره! می دونم که سی پی یو به شدت احتیاجه پس همون سری زئون بهتره واسم.
دو تا سوال داشتم راستی توان پاور و استاندارد هاش رو بر چه اساسی انتخاب کردین؟ کلا چجوریه؟؟؟
کیس رو بر چه معیاری انتخاب کردید؟ من میخواستم  DeepCool KENDOMEN Ti Cas استفاده کنم. خوب نیست؟ راستش معیار انتخاب من قیمتش و تعداد فن هاش بود آیا درسته این روش؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Sahand Norouzi گفته است :

سلام

دوست عزیز چون فیلد کاری خود من هم معماری هستش تجربیاتم رو میگم امیدوارم بدردت بخوره.

در مورد استفاده از رمهای ECC یا گرافیک کوادرو بیشتر به استیبل بودن سیستم کمک میکنند تا افزایش قدرت رندرینگ مخصوصا تک فریم (تو انیمیشن قضیه فرق میکنه ممکنه یه ارور ساده تو رمهای Un-buffered نتیجه یکی دو هفته رندرینگت رو هدر بده) یعنی اگر هزینه به کارایی رو در نظر بگیری بهتره هزینه بیشتری رو صرف افزایش تعداد هسته های CPU کنی، Xeon E5-2620 v4 گزینه خوبیه ولی بنظر من به Xeon E5-2630 v4 هم فکر کن.

البته در صورتی که مدلینگ خیلی حرفه انجام میدی مثلا می خوای تک تک طبقات یک برج رو با تمام جزئیات Interior تو یه فایل بیاری یا یه مدلینگی که تعداد پلیگونهات وحشتناگ زیاد میشه حجم بالای حافظه رمهای ECC میتونه کمکت کنه.

در مورد مادربرد اگه بازده مالیت قدری هست که بتونی صرف یک، یک و نیم سال سی پیو دوم رو اضافه کنی، همونطور که سعید بهمنیان عزیز گفتن استفاده از مادربرد با چیپ c612 گزینه مناسبیه.

با توجه به اولویتهای نرم افزاریت اصلا هزینه صرف گرافیک نکن، یه 960 هم راحت کارت رو را میندازه.

مورد آخر هم در مورد مانیتور هست، پیشنهاد میکنم مانیتور Ultra-Wide 21:9 تهیه کنی چون تو Revit یا 3d Studio راحت فضای کاریو دو قسمت میکنی مثلا پلان و پرسپکتیو و سرعت کارت را چند برابر زیاد میکنه. نکته بعد ساپورت sRGB مانیتورت هست که بهش دقت کن و اینکه مانیتوری بگیر که Curve نباشه چون باعث میشه ابعاد و تناسبات رو اشتباه درک کنی.

EX22-03.jpg

اول این که خیلی ممنون که این همه موضوع بهم یاد دادید٬ و وقتش گذاشتید. دوم اینکه چه خوب که معمارید نیاز هام رو میشناسید!
کلا متوجه شدم که ecc رو بیخیال شم فعلا! خیلی هم شسته رفته! دیگه ته ته ش ۶۴ گیگ می خوام که non-ecc هم جواب میده.
خیلی دوست دارم  مین برد قوی تر استفاده کنم تا جای ارتقا واقعی داشته باشم (c612 منظورمه) اما بودجه ش رو ندارم! منتفیه!!
Xeon E5-2630 v4 قیمت دقیقش رو توی نت نتونستم پیدا کنم هم ۱.۶۰۰.۰۰۰ بود هم ۲.۲.۰۰.۰۰۰ که فک کنم دومی درست تر باشه که اینطور باشه اینم کنسله ولی اگه یک وشیشصد باشه ارزش داره ۱۰۶۰ رو بیخیالش میشم رو ی این بودجه میذارم.
مانیتور رو گذاشتم بعد اینکه کیس جمع شد برم سراغش فلن پلنی ندارم واسش ولی بابت پیشنهاد ultra wide بسیار سپاس گذارم.
ممنون

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mohammad amin sedigh گفته است :

خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید و اسمبل های پیشنهادی.
اما من گفتم به هیچ وجه برنامه ای واسه استفاده از vray RT و یا Iray یا کلا جی پی یو رندرر های دیگه ندارم. لومیون هم با gtx 950m هم کار کردم باهاش مصیبت بود البته!!! ولی منظورم اینه که میشه. راستش خود سایت لومیون ۹۶۰ رو برای مدل های پیچیده پیشنهاد  داده من ۱۰۶۰ رو برای مدل های سنگین تر در نظر داشتم اما حس میکنم به تفاوت قیمتش نمی ارزه دوستمون هم اشاره کرد که ۱۰۶۰ قیمتش دوبرابره!
حقیقتش بابت انتخاب core i اصلا موافق نیستم چون مدلینگ و سیمولیشن مایا براساس سی پی یو خواهد بود در ضمن رویت هم هست که سی پی یو لازم داره! می دونم که سی پی یو به شدت احتیاجه پس همون سری زئون بهتره واسم.
دو تا سوال داشتم راستی توان پاور و استاندارد هاش رو بر چه اساسی انتخاب کردین؟ کلا چجوریه؟؟؟
کیس رو بر چه معیاری انتخاب کردید؟ من میخواستم  DeepCool KENDOMEN Ti Cas استفاده کنم. خوب نیست؟ راستش معیار انتخاب من قیمتش و تعداد فن هاش بود آیا درسته این روش؟؟؟

کیس بر اساس مادربرد انتخاب کردم کیس viper فضای بزرگی داره و همچنین سیستم جریان هوا و خنک کردن سیستم های رده بالا بسیار مهم هستش.

چون لیون کامپیوتر سی پی یو مد نظر شما را نداشت من این سی پی یو را که قیمتش نزدیک به سی پی یو مد نظر شمار را داشت انتخاب کردم تا ببیم قیمت نهایی سیستم چقدر در میاد همین شما همون سی پی یو زئون را خریداری کن.

برای سیستم های سری x79 و x99 با یک کارت گرافیگ بالا نیاز به پاور حداقل 750 وات را دارید .

من با نرم افزار lumion کار میکنم بنظر من بجای خرید کارت 960 که 1024 واحد پردازشی یا همون کودا را دارد برید سراق r9 380 با 1700 واحد پردازشی یا استریم یا rx 470 با 2000 واحد پردازشی یا استریم گزینه مناسبتری هستن برای رندر در نرم افزار lumion

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، miladnuranii گفته است :

کیس بر اساس مادربرد انتخاب کردم کیس viper فضای بزرگی داره و همچنین سیستم جریان هوا و خنک کردن سیستم های رده بالا بسیار مهم هستش.

چون لیون کامپیوتر سی پی یو مد نظر شما را نداشت من این سی پی یو را که قیمتش نزدیک به سی پی یو مد نظر شمار را داشت انتخاب کردم تا ببیم قیمت نهایی سیستم چقدر در میاد همین شما همون سی پی یو زئون را خریداری کن.

برای سیستم های سری x79 و x99 با یک کارت گرافیگ بالا نیاز به پاور حداقل 750 وات را دارید .

من با نرم افزار lumion کار میکنم بنظر من بجای خرید کارت 960 که 1024 واحد پردازشی یا همون کودا را دارد برید سراق r9 380 با 1700 واحد پردازشی یا استریم یا rx 470 با 2000 واحد پردازشی یا استریم گزینه مناسبتری هستن برای رندر در نرم افزار lumion

اون کیس که من گفتم فن به وفور داشت!!! خوب نیست؟ ببخشیدا من خیلی وارد نیستم!
صحبت راجب رادئون هم جالبه برم تخمین قیمت کنم

لینک به دیدگاه

باید دقت داشته باشی کیسی که انتخاب می کنید قابلیت نصب مادربرد های سری X99 را داشته باشه کیسی که شما انتخاب کردید فکر نکم مادربرد های سری X را پشتیبانی کنه.

من خودم کارت r9 380 دارم بسیار ازش راضی هستم و در نرم افزار lumion خوب عمل میکنه ولی شما بهتر rx 470 را بگری چون هم قیمت مناسب داره هم جدیدتره و همچنین واحد استیریم بیشتر نسبت به r9 380

به این سایت سر بزن سی پی یو 2620 را داره با قیمت مناسب

http://meghdadit.com/product/42535/intel-xeon-e5-2620-v3-2.4ghz-lga-2011-3-haswell-cpu/سی-پی-یو-اینتل-مدل-زئون-ای-5-2620-سری-هاسول-اکستریم/

10.PNG

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، miladnuranii گفته است :

باید دقت داشته باشی کیسی که انتخاب می کنید قابلیت نصب مادربرد های سری X99 را داشته باشه کیسی که شما انتخاب کردید فکر نکم مادربرد های سری X را پشتیبانی کنه.

من خودم کارت r9 380 دارم بسیار ازش راضی هستم و در نرم افزار lumion خوب عمل میکنه ولی شما بهتر rx 470 را بگری چون هم قیمت مناسب داره هم جدیدتره و همچنین واحد استیریم بیشتر نسبت به r9 380

به این سایت سر بزن سی پی یو 2620 را داره با قیمت مناسب

http://meghdadit.com/product/42535/intel-xeon-e5-2620-v3-2.4ghz-lga-2011-3-haswell-cpu/سی-پی-یو-اینتل-مدل-زئون-ای-5-2620-سری-هاسول-اکستریم/

10.PNG

اقا دست شما بسیار درد نکنه!
پس از ۱۰۶۰ میرم روی r9 380 ٬ از اختلاف قیمتش هم برای همون کیس گرین انتخابی شما استفاده میکنم
پاور توی این اسمبل نسبت به قبل از کورسیر به گرین تغییر کرد کیفیتشون اوکیه جفتش؟

متشکر

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، mohammad amin sedigh گفته است :

اقا دست شما بسیار درد نکنه!
پس از ۱۰۶۰ میرم روی r9 380 ٬ از اختلاف قیمتش هم برای همون کیس گرین انتخابی شما استفاده میکنم
متشکر

خواهش میکنم کاری نکردم

گرافیکr9 380 یکی هست تو همین تالارانجمن لیون میفروشه 650

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز و گل.
یه پیشنویس از قطعات آماده کردم. تا جایی که خودم بلد بودم دقت کردم که چیزی محدود کننده قطعات دیگه نشه٬ یا اینکه امکاناتی از یک قطعه به خاطر عدم پشتیبانی بقیه قطعات٬ حیف نشه! در کل شما هم یک نگاهی بندازید که آیا قطعات با هم مچ هستند یا نه؟ آیا قطعه بهتری با همون رنج قیمت می تونید پیشنهاد بدید؟
در نهایت توی نت سرچ کردم به این نتیجه رسیدم پاور حدود ۷۰۰ وات لازم دارم٬ نظر شما راجب پاور چی هست؟

ASRock x99 Extreme6

ASUS ROG STRIX RX 470 OC DCII 4GB GDDR5

Xeon E5-2620 v4 Broadwell-EP

WD 1 TB Blue

Corsair Vengeance LPX 8GB 2666MHz CL16 DDR4) x2)

295 GREEN X3+ VIPER Case

لینک به دیدگاه

بعضی بردها برای اینکه با سیپیوهای جدید کار کنن احتیاج به آپدیت بایوس دارن، این مورد رو چک کنید که ورژن بایوس برد و سیپیو با هم همخونی داشته باشن که خدایی نکرده به سیپیو آسیبی نزنید.

به لیستتون SSD اضافه کنید حتی شده یه 128GB که ویندوز و نرم افزارای اصلیو رو اون بریزین.

در مورد رم سوکت 2011 v3 به صورت Quad Channel کار میکنه یعنی بهتره کیت رم 4 تایی انتخاب کنید مثلا برای 16GB حافظه 4 تا رم 4GB استفاده کنید.

برای محاسبه توان پاور برین سایت https://pcpartpicker.com قطعاتتونو لیست کنید میزان مصرف کلیو بالای صفحه بهتون نشون میده یه ضریب اطمینان هم خودتون بهش اضافه کنید.

به لیستتون کولر سیپیو هم اضافه کنید.

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، mohammad amin sedigh گفته است :

سری x99 خیلی خوب بود از قیمت هاش راضی بودم :) ولی یه سوال! ایسوس یه مدل ws داشت که از بقیه گرون تر بود آیا برای سی پی یو زئون لزوما باید سری ورک استیشن رو بگیرم یا مدل های دیگه هم جوابد میدن؟
یه سوال دیگه راجب مادر برد٬ ازراک که شما فرمودید دومدل موجود توی سایت داشت که یکی سوکت AM3+ داشت دیگری LGA 2011-v3 اینا چه برتری بهم دارن؟ میشه یکم راجبش بهم توضیح بدید؟o.O
راجب انتخاب کارت گرافیک٬ من مشخصا برای استفاده از نرم افزار lumion لازمش دارم همین و بس٬ توی سایتش نوع کار بری م رو که چک میکردم گفته بود لااقل حافظه ی گرافیک ۶ و بنچ مارک بالای ۸۰۰۰ توی این لیست رو داشته باشه٬ من فقط با بررسی پارامتر قیمت به ۱۰۶۰ رسیدم شما از اون لیست پیشنهاد بهتری با این شرایط دارید آیا؟

خواهش می کنم

گفتنی ها رو دوستان گفتند. 

برای زئون لزومی نداره که مادربورد ورکستیشن باشه.

سوکت am3+ برای پردازنده های amd هست.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Sahand Norouzi گفته است :

بعضی بردها برای اینکه با سیپیوهای جدید کار کنن احتیاج به آپدیت بایوس دارن، این مورد رو چک کنید که ورژن بایوس برد و سیپیو با هم همخونی داشته باشن که خدایی نکرده به سیپیو آسیبی نزنید.

به لیستتون SSD اضافه کنید حتی شده یه 128GB که ویندوز و نرم افزارای اصلیو رو اون بریزین.

در مورد رم سوکت 2011 v3 به صورت Quad Channel کار میکنه یعنی بهتره کیت رم 4 تایی انتخاب کنید مثلا برای 16GB حافظه 4 تا رم 4GB استفاده کنید.

برای محاسبه توان پاور برین سایت https://pcpartpicker.com قطعاتتونو لیست کنید میزان مصرف کلیو بالای صفحه بهتون نشون میده یه ضریب اطمینان هم خودتون بهش اضافه کنید.

چشم بایوس رو چک میکنم.

میدونم اس اس دی چه تفاوت سرعتی داره اما فلا پولش رو ندارم که اس اس دی سرعت بالا بذارم باید معمولی میذاشتم.واسه  همین گذاشتم در آینده ایشااله اس اس دی خوبی بذارم.

همین شرایط واسه رم هم صادق هست برنامه واسه ارتقا ش داشتم برا همین فقط دوتا اسلات استفاده کردم. حالا یه سوالی واسه من پیش اومده، الان این روش دوتا اسلاتی کلا کار نمی کنه یا "بهتره" چهار اسلاتی باشه؟؟

راجب کولر مورد نیاز سی پی یوم چیزی نمیدونم ممکنه راهنمایی کنید من رو؟ روی کارکرد ۱۵ ساعت در روز با همین زئون ۲۶۲۰ وی ۴ چی لازم دارم؟

با تشکر از شما و همه ی دوستان که واسه بنده وقت میذارید.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

خواهش می کنم

گفتنی ها رو دوستان گفتند. 

برای زئون لزومی نداره که مادربورد ورکستیشن باشه.

سوکت am3+ برای پردازنده های amd هست.

اولا اینکه شما عزیزید لطف دارین.

پس همون lga 2011 رو میبندم دیگه؟؟ 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mohammad amin sedigh گفته است :

اولا اینکه شما عزیزید لطف دارین.

پس همون lga 2011 رو میبندم دیگه؟؟ 

lga 2011 v3 با پردازنده ی زئون سازگار

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Sahand Norouzi گفته است :

cpu انتخابی من توی  این لیست هست. اوکیه الان؟

در 10 ساعت قبل، Sahand Norouzi گفته است :

با توجه به حرف های دوستان متوجه شدم که کولر سی پی یو واسه سری زئون آنچنان نیاز مبرمی نیست!
بین این سه تا به نظر دوستان کدوم رو انتخاب کنم؟

ThermalRight True Spirit 120M BW Rev.A CPU Cooler

Cooler Master Vortex Plus CPU Cooler

DeepCool IceBlade 200M CPU Cooler

یا کلا این ها ضعیف اند و چیز بهتری مورد نیاز هست؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mohammad amin sedigh گفته است :

cpu انتخابی من توی  این لیست هست. اوکیه الان؟

با توجه به حرف های دوستان متوجه شدم که کولر سی پی یو واسه سری زئون آنچنان نیاز مبرمی نیست!
بین این سه تا به نظر دوستان کدوم رو انتخاب کنم؟

ThermalRight True Spirit 120M BW Rev.A CPU Cooler

Cooler Master Vortex Plus CPU Cooler

DeepCool IceBlade 200M CPU Cooler

یا کلا این ها ضعیف اند و چیز بهتری مورد نیاز هست؟

Tru spirit بهتره.

پاور 650 uk گرین کیفیت خوب و قیمت مناسبی داره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...