رفتن به مطلب

ورک استیشن تا ۵.۵ میلیون

Recommended Posts

در 40 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

پاور 650 uk گرین کیفیت خوب و قیمت مناسبی داره.

نظرتون راجب DeepCool DQ550ST 80Plus Gold PSU چیه؟ توی سایت https://pcpartpicker.com سیستمم رو بستم بهم ۳۹۰ وات پیشنهاد داد.
این دیپ کوله ۵۵۰ هست گواهی نامه گلد هم داره. چطوره به نظرتون؟

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، mohammad amin sedigh گفته است :

نظرتون راجب DeepCool DQ550ST 80Plus Gold PSU چیه؟ توی سایت https://pcpartpicker.com سیستمم رو بستم بهم ۳۹۰ وات پیشنهاد داد.
این دیپ کوله ۵۵۰ هست گواهی نامه گلد هم داره. چطوره به نظرتون؟

عصر خوش

550 وات کافی ه.

از کیفیت دیپکول آگاه نیستم. اگر گارانتی معتبر و خوشنامی داره می تونه کاندید مناسبی باشه.  Supernova g2 Evga و گرین سری uk در توان 550 وات گزینه های مناسبی هستند.

لینک به دیدگاه

Intel Xeon 2683 v3

14 Core

28 Thread

35MB Cache

تعداد محدود، با قیمت فوق العاده در این تاپیک

هر سوالی هست بفرمایید، من در خدمتتون هستم

لینک به دیدگاه

دوستان خوب. فکر میکنم بالاخره با کمک های شما عزیزان به یه نتیجه قابل تامل رسیدم.
اینجا می نویسم شما هم نظرتون رو دریغ نکنید٬ ممنونم.

• ASRock x99 Extreme6       قیمت: ۶۷۰ هزار تومن

• Xeon E5-2620 v4 Broadwell-E            قیمت: ۱ میلیون و ۴۵۰ هزار تومن

• ASUS ROG STRIX RX 470 OC DCII 4GB GDDR5        قیمت: ۹۴۰ هزار تومن

• Corsair Vengeance LPX 8GB 2666MHz CL16 DDR4       دو  عدد       قیمت: ۴۶۲ هزار تومن

• WD 1 TB Blue      قیمت: ۲۰۰ هزار تومن

• ThermalRight True Spirit 120M BW Rev.A CPU Cooler     قیمت: ۱۱۸ هزار تومن

• EVGA SuperNOVA 550 G2 80Plus Gold Power Supply    قیمت: ۳۹۰ هزار تومن

• GREEN X3+ VIPER Case   قیمت: ۳۰۰

• قیمت کل ۴ میلیون و ۵۳۰ هزار تومن

فقط هنوز هماهنگی بایوس مادر برد و سی پی یو رو به نتجیه قطعی نرسیدم٬ ایشالله که اوکی باشه.
باتشکر از دوستان.

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، mohammad amin sedigh گفته است :

چشم بایوس رو چک میکنم.

میدونم اس اس دی چه تفاوت سرعتی داره اما فلا پولش رو ندارم که اس اس دی سرعت بالا بذارم باید معمولی میذاشتم.واسه  همین گذاشتم در آینده ایشااله اس اس دی خوبی بذارم.

همین شرایط واسه رم هم صادق هست برنامه واسه ارتقا ش داشتم برا همین فقط دوتا اسلات استفاده کردم. حالا یه سوالی واسه من پیش اومده، الان این روش دوتا اسلاتی کلا کار نمی کنه یا "بهتره" چهار اسلاتی باشه؟؟

راجب کولر مورد نیاز سی پی یوم چیزی نمیدونم ممکنه راهنمایی کنید من رو؟ روی کارکرد ۱۵ ساعت در روز با همین زئون ۲۶۲۰ وی ۴ چی لازم دارم؟

با تشکر از شما و همه ی دوستان که واسه بنده وقت میذارید.

حیفه چنین سیستمی دارین جمع میکنید اس اس دی نبندید،  در مورد اس اس دی سرعت بالا در صورتی که محدودیت بودجه یا محدودیت جا داشته باشین پیشنهاد نمیشه. اکثر SSD های SATA 3 به علت محدودیت این پورت سرعتشون نزدیک به هم هست ولی قابلیت RAID شدن رو دارن. یعنی الان شما یک  SSD 256GB بگیرین در آینده با اضافه کردن یک اس اس دی 256  دیگه به صورت RAID 0 هم حجمتون رو ارتقا میدین و هم سرعت رو تقریبا 2 برابر میکنید یعنی با هزینه 2 3 برابر کمتر سرعتی نزدیک به SSD های PCIe خواهید داشت.

رم با تک اسلات هم کار میکنه ولی اگر Quad Channel ببندید سرعت بارگذاری رمتون خیلی بیشتر میشه. اگر برنامه ارتقا دارید حرفتون کاملا درسته ولی یک درصدی احتمال بدید که در آینده ممکنه یک جفت رم دیگه مشابه نمونه ای که خریدید پیدا نکنید.

ویرایش شده توسط Sahand Norouzi
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Sahand Norouzi گفته است :

حیفه چنین سیستمی دارین جمع میکنید اس اس دی نبندید،  در مورد اس اس دی سرعت بالا در صورتی که محدودیت بودجه یا محدودیت جا داشته باشین پیشنهاد نمیشه. اکثر SSD های SATA 3 به علت محدودیت این پورت سرعتشون نزدیک به هم هست ولی قابلیت RAID شدن رو دارن. یعنی الان شما یک  SSD 256GB بگیرین در آینده با اضافه کردن یک اس اس دی 256  دیگه به صورت RAID 0 هم حجمتون رو ارتقا میدین و هم سرعت رو تقریبا 2 برابر میکنید یعنی با هزینه 2 3 برابر کمتر سرعتی نزدیک به SSD های PCIe خواهید داشت.

Silicon Power Velox V60 120GB SATA3  کیفیتش اوکیه؟

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، mohammad amin sedigh گفته است :

Silicon Power Velox V60 120GB SATA3  کیفیتش اوکیه؟

خوب نیست. 

من adata سری sx یا اگر ارزانتر می خوای su رو پیشنهاد می کنم.

اولی از تراشه های mlc و دومی از tlc استفاده می کنه که ضعیف تره.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، mohammad amin sedigh گفته است :

دوستان خوب. فکر میکنم بالاخره با کمک های شما عزیزان به یه نتیجه قابل تامل رسیدم.
اینجا می نویسم شما هم نظرتون رو دریغ نکنید٬ ممنونم.

• Corsair Vengeance LPX 8GB 2666MHz CL16 DDR4       دو  عدد       قیمت: ۴۶۲ هزار تومن

• WD 1 TB Blue      قیمت: ۲۰۰ هزار تومن

• قیمت کل ۴ میلیون و ۵۳۰ هزار تومن

فقط هنوز هماهنگی بایوس مادر برد و سی پی یو رو به نتجیه قطعی نرسیدم٬ ایشالله که اوکی باشه.
باتشکر از دوستان.

پاور انتخابی شما برای این سیستم ضعیف هستش بهتر پاور قویتر بردارید . سیستم من با سی پی یو 4770k و گراف r9 380، مصرف کل سیستم 550 w  هستش پاور من الان  600w hp greenبهتر به فکر پاور 700w باشید.

پیشنهاد من

http://lioncomputer.ir/product/3912/پاور+کورسیر+750+وات+CS750M/

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

خوب نیست. 

من adata سری sx یا اگر ارزانتر می خوای su رو پیشنهاد می کنم.

اولی از تراشه های mlc و دومی از tlc استفاده می کنه که ضعیف تره.

ADATA Ultimate SU800 SATA3 SSD - 128GB
رو جای گزین می کنم خیلی ممنونم.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، miladnuranii گفته است :

پاور انتخابی شما برای این سیستم ضعیف هستش بهتر پاور قویتر بردارید . سیستم من با سی پی یو 4770k و گراف r9 380، مصرف کل سیستم 550 w  هستش پاور من الان  600w hp greenبهتر به فکر پاور 700w باشید.

پیشنهاد من

http://lioncomputer.ir/product/3912/پاور+کورسیر+750+وات+CS750M/

رفرنس تصمیم گیری من وبسایت pcpartpicker بود که دوستان توی همین فرم من رو بهش ارجاع دادند.
بنده سیستمی که در نهایت تمام آپگرید ها میخوام بهش برسم رو به وبسایت دادم و برام «380» وات تخمین زد من هم کمی دسته بالا گرفتم ۵۵۰ شد. البته میشد خیلی پاورهای ارزون دیگه هم انتخاب کرد ولی به خاطر استیبلیتی که داشته این رو ورداشتم. اگر پاور شما رو انتخاب کنم باید کیفیت پاور رو به توان خروجیش ببخشم٬ به نظر شما این کار درسته؟ آیا روش تخمین وات مورد نیاز من اشتباه بوده؟ 

Screen Shot 2016-11-12 at 1.48.26 PM.png

ویرایش شده توسط mohammad amin sedigh
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mohammad amin sedigh گفته است :

رفرنس تصمیم گیری من وبسایت pcpartpicker بود که دوستان توی همین فرم من رو بهش ارجاع دادند.
بنده سیستمی که در نهایت تمام آپگرید ها میخوام بهش برسم رو به وبسایت دادم و برام «380» وات تخمین زد من هم کمی دسته بالا گرفتم ۵۵۰ شد. البته میشد خیلی پاورهای ارزون دیگه هم انتخاب کرد ولی به خاطر استیبلیتی که داشته این رو ورداشتم. اگر پاور شما رو انتخاب کنم باید کیفیت پاور رو به توان خروجیش ببخشم٬ به نظر شما این کار درسته؟ آیا روش تخمین وات مورد نیاز من اشتباه بوده؟ 

بیشتر محاسبه گرهای توان رایانه از outervision استفاده می کنند. برخی سازندگان منبع تغذیه به دلیل مشخصات پاورشون پیشنهاد می کنند که از محاسبگر اختصاصی خودشون استفاده بشه. من مصرف قطعه هات رو جمع زدم و توی لود به 400 وات نمی رسید. 550 وات کافی ه و اون evga که برگزیده ای عالی ه و قیمت هم بد نیست. لینک محاسبه گر outervision و evga رو می گذارم.

http://outervision.com/power-supply-calculator

http://www.evga.com/power-meter/

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

بیشتر محاسبه گرهای توان رایانه از outervision استفاده می کنند. برخی سازندگان منبع تغذیه به دلیل مشخصات پاورشون پیشنهاد می کنند که از محاسبگر اختصاصی خودشون استفاده بشه. من مصرف قطعه هات رو جمع زدم و توی لود به 400 وات نمی رسید. 550 وات کافی ه و اون evga که برگزیده ای عالی ه و قیمت هم بد نیست. لینک محاسبه گر outervision و evga رو می گذارم.

http://outervision.com/power-supply-calculator

http://www.evga.com/power-meter/

یعنی سیستم های زئون از سیستم ۱۱۵۰ کم مصرفتر هستش مگه میشه مگه داریم من وقتی سیستم جمع کردم پاور ۵۳۰w زدم توی لود بالا سیستم فریز میشد پاورم را عوض کردم ۶۰۰ w انداختم درست شد پاور قبلیم را تست هم کردم سالم بود. ولی فکر نکنم ۵۵۰ جواب بده سی پی یو زئون خودش ۱۴۰w تو فول لود مصرف میکنه.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، miladnuranii گفته است :

یعنی سیستم های زئون از سیستم ۱۱۵۰ کم مصرفتر هستش مگه میشه مگه داریم من وقتی سیستم جمع کردم پاور ۵۳۰w زدم توی لود بالا سیستم فریز میشد پاورم را عوض کردم ۶۰۰ w انداختم درست شد پاور قبلیم را تست هم کردم سالم بود. ولی فکر نکنم ۵۵۰ جواب بده سی پی یو زئون خودش ۱۴۰w تو فول لود مصرف میکنه.

قطعه‌های پرمصرف پردازنده و گرافیک هستند. جمع مصرف قطعه‌ها بدون هادردیسک مکانیکی و درایو نوری کمتر ار ۴۰۰ می‌شه.

کم آوردن پاور ۵۳۰ وات لزوما به کمبود توان کلی پاور مربوط نیست. ممکنه از نوسان در یکی از شاخه‌ها مخصوصا ۱۲ ولت ناشی شده باشه. پاور ۵۵۰ وات g2 بر اساس بررسی‌ها نوسان خروجی بسیار کمی‌داره و خروجی‌ش هم تک ریل هست. پس جای نگرانی نیست.

لینک به دیدگاه

عزیزان احساس میکنم تاپیک به نتیجه رسید و کیس جمع شد به لطف شما
داداش گلم آقای بهمنیان بسیار بنده رو کمک کردید ای کاش می تونستم جبران کنم!   دوستان من    miladnuranii  ـــ   Sahand Norouzi  ــــ    Daniel110    دم همتون گرم٬ تک تک تون وقت گذاشتید زحمت کشیدید واقعا سپاس گذارم خیلی لطف کردین.
دیگه به عنوان پست آخر٬ پاک نویس قطعات و قیمت هاشون رو ذکر میکنم شاید روزی به درد کس دیگه ای هم بخوره.

• ADATA Ultimate SU800 SATA3 SSD - 128GB      قیمت: ۲۱۵ هزار تومن

• قیمت کل ۴ میلیون و ۵۴۸ هزار تومن

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...