رفتن به مطلب

کمک برای انتخاب قطعات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام

دوستان لطفا به تمامی سوالات زیر پاسخ کامل داده شود.

1.

بین قطعات زیر کدوم را پیشنهاد می کنید و کدوم قویتره؟

AM3 - Phenom II X4 840 - 3.2GHz

AM3 - Phenom II X4 945 - 3.0GHz

AM3 - Athlon II X4 640 - 3.0GHz

2. چرا با وجود اینکه مدل 840 3.2 ghz هست ولی از 945 ارزونتر؟ (البته چند مدل 2 هسته ای هست که با 4 هسته ای ها قیمت نزدیکی داره چرا اینطوریه؟)

3. مادربورد های زیر کدوم بهتره؟ مدار تغذیشون به چه صورت؟ (1+4 یا 5+2 یا 2+8)

asrock 870icafe

asrock 770 icafe

asrock 770Extere 3

4. این قابلیت هایی که برای مادربورد های فوق هست چجویاست؟ turbo ucc - AMD's Cool 'n' Quiet Technology

پیشاپیش تشکر

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز......

در جواب سوالاتتون :

1. مدل phenom II X4 945 از همه قویتر هست . اون مدل 840 عملا یک فنوم 2 بدون 6 مگ کش L3 هست . حذف کش L3 تاثیر زیادی رو قیمت داره و نبودنش باعث کاهش قیمت محسوسی میشه. شما میتونی بگی اسم گذاری AMD غلط انداز است چون بدون کش L3 عملا پردازنده میشه همون athlon II ولی AMD رو چه حسابی بهش فنوم 2 میگه من نمیدونم. در کل 945 به نسبت از همشون قویتره چون 6 مگ کش L3 داره که مخصوصا تو بازیها تاثیر داره. ولی اگر استفادتون فقط برای برنامه هست و بزای نمیکنید میتونید همون 840 رو بگیرید و پولتون رو ذخیره کنید چون تاثیر کش L3 تو برنامه ها بسیار نامحسوسه !

2. بخش اول سوالتون رو در قسمت یک جواب دادم. در قسمت دوم اگر منظورتون از نزدیک بودن قیمت نزدیک بودن قیمت athlon II و Phenom II به دلیل همون نبودن کش L3 در athlon II هست و چون قیمتش خیلی میاد پایین عملا به 2 هسته ایهای فنوم 2 که 6 مگ کش رو دارند نزدیک میشند. برای همین بسته به استفادتون ممکن گرفتن athlon II به صرفه تر باشه.

3. در کل با توجه به تمام امکانان asrock 870icafe برتر هست و خریدش به صرفه تر هست. مدار تغذیه همشون هم 4+1 هست که برای پردازنده ها مورد نظر شما کافی هست.

4.

Turbo UCC : این یک قابلیت چند گانه هست که با اعمالش قبل از بوت ویندوز به کار میافته. به این صورت که اگر پردازنده شما هسته قفل شده داشته باشه unlock خواهد شد و همزمان یک مقدار هم اورکلاک خواهد شدو وتمام قابلیتهای حفظ انرژی برق هم همزمان کار خواهد کرد که مصرف برق بالا نره. تمام مادبرد سازها به اسمهای مختلف این قابلیتها رو رو بردهاشون دارن .

AMD's Cool 'n' Quiet Technology : این یکی از قابلیتهای حفظ انرژِی طراحی شده توسط خود AMD هست به این صورت که در هنگام بیکار بودن پردازنده فرکانس پردازنده کم میشه و ولتاژَ پایین میاد تا برق کمتری مصرف کنه. هر زمان که پردازنده تحت فشار قرار بگیره فرکانس و ولتاژ سریع به حال عادی بر میگرده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بابت پاسخ کامل و جامع ممنون

1.اینکه فرمودید "کش L3 تو برنامه ها بسیار نامحسوسه !" برنامه های سنگینی مثل فتوشاپ را هم شامل میشه؟ یعنی L3 در فتوشاپ تاثیر زیادی نداره؟

2.در مورد مادربورد من خودم نظرم روی asrock 770Extere 3 بود چون usb3 داره و فکر کنم تنها تفاوتش با 870 همینه. هر چند نمی دونم اصلا کاربردی برام داره یا نه . نظر شما چیه؟

3.این سی پی یو هایی که من گفتم قابلیت Turbo UCC را دارند؟

4.من اگه این سیستم را بخرم می تونم ویندوز xp 32 & 64 را هم نصب کنم؟

5.و در اخر مادربورد زیر 100 تومن و ucp دوروبر 150 چی پیشنهاد میکنید که از این ها بهتر و بادوام تر باشه؟

ویرایش شده توسط روبیک
لینک به دیدگاه

1.بله دوست کش L3 تاثیرش خیلی کمه تو فتوشاپ .

2. دوست عزیز اون برد فقط یک دونه پورت USB3 داره اگر اشتباه نکنم و دوتا هم پورت ساتا 6 گیگ داره . درسته 870icafe پورت USB3 نداره ولی 6 تا پورت ساتا 6 گیگی داره و علاوه بر ان مدار تغذیهش heatsink جدا داره ک خیلی بهتر خنک میشه. یک دونه پورت USB3 به کاری کسی نمیاد ولی او همه پورت ساتا 6 به دردتون خواهد خورد.

3. خیر این پردازند های شما همه 4 هسته فیزیکی کامل دارند و هیچ هسته قفل شده ای ندارند.

4.بله شما راحت میتونی ویندوز XP هم روش نسب کنید . 32 و 64 فرقی نمیکنه .

5. برای مادربرد زیر 100 همون 870icafe و پردازنده زیر 150 تومان 945 بهترین انتخاب هستند.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد مادربورد که مشکل حل شد

اما در مورد سی پی یو چه پیشنهادی دارید من اتفاقا بودجه ام کمه

البته من گهگاهی اگه بشه بازی فیفا 2011 را می خوام بازی کنم.

این مشکل هم حل بشه انشالله تمومه

لینک به دیدگاه

شما یک athlon II X4 630 یا 635 بگیری برای باز کردن نمام و کمال کافیه عزیز .... 95% بازدهی همون 945 رو داره . برای فیفا تا 10 سال دیگر هم کافیه ^^

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...