رفتن به مطلب

sound blaster z یا sound blaster recon3D

hamedgt
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

باتوجه به اینکه قیمت این دو کارت صدا خیلی بهم نزدیکه
کدومش ارزش خرید بالاتری رو داره ؟؟ و یه یدونم SBX یا THX چی هستن؟؟
خواهشا استادان بزرگوار راهنمایی فرمایید!

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

بخوام به زبون ساده بهت بگم هیچکدومشون نسبت به هم برتری ندارن

چیپ صوتی بکار رفته توی هر دوشون هیچ فرقی با هم ندارن

در مورد thx باید بگم یه استاندارده مثه فناوری دالبی که بیشتر توی فیلم کابرد داره و باعث میشه توی فیلم هایی که معمولا دالبی هستن یا 5.1 کیفیت صدا بیشتر بشه

در مورد sbx هم فناوری صوتی کریتیوه که یکم باعث میشه عمق صدا بیشتر باشه

و اما سخن اخر

در کل هیچکدومشون ارزش خرید ندارن

بخصوص سری های جدید کریتیو مثه سری z

شما اگه میخوای از صدا لذت ببری یا برو سراغ سری اینترنال کریتیو  سری x-fi

یا برو سری های جدیدی ایسوزو بخر که البته گرونم هستن

تجربه ی شخصیمو گفتم

به کسی برنخوره

موفق باشی

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، CREATIVE گفته است :
در 1 ساعت قبل، CREATIVE گفته است :

سلام دوست عزیز

بخوام به زبون ساده بهت بگم هیچکدومشون نسبت به هم برتری ندارن

چیپ صوتی بکار رفته توی هر دوشون هیچ فرقی با هم ندارن

در مورد thx باید بگم یه استاندارده مثه فناوری دالبی که بیشتر توی فیلم کابرد داره و باعث میشه توی فیلم هایی که معمولا دالبی هستن یا 5.1 کیفیت صدا بیشتر بشه

در مورد sbx هم فناوری صوتی کریتیوه که یکم باعث میشه عمق صدا بیشتر باشه

و اما سخن اخر

در کل هیچکدومشون ارزش خرید ندارن

بخصوص سری های جدید کریتیو مثه سری z

شما اگه میخوای از صدا لذت ببری یا برو سراغ سری اینترنال کریتیو  سری x-fi

یا برو سری های جدیدی ایسوزو بخر که البته گرونم هستن

تجربه ی شخصیمو گفتم

به کسی برنخوره

موفق باشی

ممنون دوست عزیز
والا این مدل ها هم 415 قیمتاشونه !!
ازاینا مدل بهتر داره رو 600 تومن اینا میره !

لینک به دیدگاه

سلام
دوست عزیز شما کارت صدا رو برای کار با اسپیکر میخواین یا هدفون؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، 005 گفته است :

سلام
دوست عزیز شما کارت صدا رو برای کار با اسپیکر میخواین یا هدفون؟

سلام دوست گرامی
واسه اسپیکر بیشتر !

لینک به دیدگاه

مدل دقیق اسپیکرتون لطفا ؟(2.1 هستش یا 5.1 )
راستی ظاهرا پیام خصوصی تون هم مشکل داره و نتونستم بهتون پیام بدم.

لینک به دیدگاه

الان قیمت مادربورد های گیگا Gaming 6 و Gaming 7 تقریبا برابره ولی Gaming 7 کارت صدای Recon3Di داره البته فرقشو با کارت های اختصاصی نمیدونم ولی خب کیفیتی که ارئه میده با فاصله زیاد از کارت صداهای انبرد Realtek بهتره و بنده اینقدر راضیم که دیگه فکر خرید کارت صدای جداگانه ندارم اگرم این رو هم میتونی درنظر بگیری البته .

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، 005 گفته است :

مدل دقیق اسپیکرتون لطفا ؟(2.1 هستش یا 5.1 )
راستی ظاهرا پیام خصوصی تون هم مشکل داره و نتونستم بهتون پیام بدم.

2.1
سه تا اسپیکره
s 730 edifire

z623 Logitech

creative i trigue 3400

که اسپیکرای متوسط رو بالایین حیفم میاد داره با آنبورد کار میکنن

لینک به دیدگاه

خوب پس واجبه که برای این اسپیکرا (مخصوصا s730) کارت صدای جداگونه تهیه کنین.
بعد از خرید کارت صدا تازه متوجه میشین s730 چه کیفیتی داره
خودم z5500 دارم و با کارت صدای انبورد اصلا صدای جذابی نداره
کمترین چیزی که با خرید کارت صدا بدست میارین افزایش چشمگیر حجم صدای خروجی  هستش، کیفیت صدا که جای خود داره.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، 005 گفته است :

خوب پس واجبه که برای این اسپیکرا (مخصوصا s730) کارت صدای جداگونه تهیه کنین.
بعد از خرید کارت صدا تازه متوجه میشین s730 چه کیفیتی داره خودم z5500 دارم و با کارت صدای انبورد اصلا صدای جذابی نداره
کمترین چیزی که با خرید کارت صدا بدست میارین افزایش چشمگیر حجم صدای خروجی  هستش، کیفیت صدا که جای خود داره.

بله
بلاخره باید تاثیر بذاره ولی صحبت اصلی اینکه بازارمون تو کارت صدا خیلی محدوده هر جا سر میزنی تو رنج 400 تومن همین دوتا مدل که گفتم رو دارن !

و از اساتید همین سایت هم پرس و جویی داشتم و هم یه سری به فرومای خارجی زدم اکثرا گفتم مدل x_fi titanium یه چیز دیگس !!!
که متاسفانه نیس !!!

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، hamedgt گفته است :

قیمتا که بخاطر دلار اینجوری شد وگرنه این کارت صداها باید الان نهایتا 190 باشه قیمتشون

به نظر من ارزششو داره که بخاطر پیدا کردنه مدله x-fi titanium وقت بذاری چون سری های جدید کریتیو اصلا به درد نمیخورن

حاضرم عملی تست کنم برات تا بفهمی فرقشونو

بگرد حتما پیدا میکنی

حتی اگه شده سفارش بده برات بیارن

لینک به دیدگاه

با سلام  . تشکر از استارتر عزیز 

آقا تو فروشگاه لیون آقا مهدی توی صفحه ی فروش  یکی از کارت صدا ها فرمودند که بعضی از کارت صداهای آنبورد امرزوی قوی تر از خیلی از کارت صدا ها  خارجی  ظاهر شدن ... این دلیل  خاصی داره ؟؟؟

من به کیفیت صدا خیلی اهمیت میدم . موزیسین هم نیستم . علاقه دارم بیشتر با هدست با کیفیت موزیک با فرمت FLAC  و موزیک آرام هم گوش میدم ... در اینده قصد خرید اسپیکر با کیفیت دارم.. شما برای لذت بردن از بهترین کیفیت و شنیدن  زیر و بم موسیقی راهنمایی میفرمایید بنده رو . با تشکر

ببخشید  قسمت مشاوره و الان دیدم  سوالم رو بردم اونجا ...

ویرایش شده توسط t.A.T.u
لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، t.A.T.u گفته است :

با سلام  . تشکر از استارتر عزیز 

آقا تو فروشگاه لیون آقا مهدی توی صفحه ی فروش  یکی از کارت صدا ها فرمودند که بعضی از کارت صداهای آنبورد امرزوی قوی تر از خیلی از کارت صدا ها  خارجی  ظاهر شدن ... این دلیل  خاصی داره ؟؟؟

من به کیفیت صدا خیلی اهمیت میدم . موزیسین هم نیستم . علاقه دارم بیشتر با هدست با کیفیت موزیک با فرمت FLAC  و موزیک آرام هم گوش میدم ... در اینده قصد خرید اسپیکر با کیفیت دارم.. شما برای لذت بردن از بهترین کیفیت و شنیدن  زیر و بم موسیقی راهنمایی میفرمایید بنده رو . با تشکر

ببخشید  قسمت مشاوره و الان دیدم  سوالم رو بردم اونجا ...

سلام

اتفاقا منم علاقه شدیدی به موزیک دارم ترنس و پروگرسیو گوش میدم تا حالا سه تا هم اسپیکیر سوزوندم

الان دوتا ضبط سامسونگ گزاشتم دوتا 3000 وات با کارت انبرد مادربرد z170 gaming 3

فعلا راضیم ولی اگه ببینم فرق انچنانی با کارت های صدای مجزا داره حتما کارت صدا میگیرم

اینم بگم برد قبلیم h97 gaming 3 بود ولی از کیفیت صدای آنبردش راضی نبودم

لینک به دیدگاه

در در 1395/08/24, 11:01:23، real fc گفته است :

سلام

اتفاقا منم علاقه شدیدی به موزیک دارم ترنس و پروگرسیو گوش میدم تا حالا سه تا هم اسپیکیر سوزوندم

الان دوتا ضبط سامسونگ گزاشتم دوتا 3000 وات با کارت انبرد مادربرد z170 gaming 3

فعلا راضیم ولی اگه ببینم فرق انچنانی با کارت های صدای مجزا داره حتما کارت صدا میگیرم

اینم بگم برد قبلیم h97 gaming 3 بود ولی از کیفیت صدای آنبردش راضی نبودم

من به شخصه صدای ظبط بخصوص سامسونگ رو قبول ندارم

البته بعضی ظبط های قدیمی قضیه شون فرق میکنه

شما حتما کارت صدا بخر چون 100 دردصد فرق میکنه صدای ماردبرد با کارت مجزا

بخصوص که اهل موزیک هستی

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوست عزیز
ب نظر من در درجه اول دنبال آکبند تیتانیوم 7.1 باش  و اگر پیدا نشد دنبال دست دومش بگرد !
چون خودم تیتانیوم اچ دی دارم و با 5500 بسیار ازش راضی هستم و میدونم نوش نیست و دست دومش خیلی خیلی کم هست همون 7.1 رو بگرد ایشالا پیدا میکنی....

اگر به هیچ وجه پیدا نشد بلستر زد هم کارت خوبیه و صداش قشنگه و نسبت به 3d بهتره . 3d  بیشتر واسه گیم و فیلم خوبه تا جایی که اطلاعات دارم
موفق باشی

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان

با نظر دوست عزیزمون  آقا علیرضا موافقم.

Creative sound blaster X-fi titanium 7.1   رو بگیر و حالش رو ببر و خودم همین مدل رو دارم و فوق العادست...

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

من x-fi titanium داشتم که در کنارش z هم خردیمش در کنار شانه به شانه تست کردم تنها نکته ی برتری x-fi  eq هست که تاثیر گذارترم هست اما بعد از کمی یاد گرفتن کاری با z به تنظیماتی رسیدم که x-fi با فاصله ازش قرار گرفت صدای رنج بالا با دیتیل بیشتر مید کمی بهتر با قسمت بیس به مراتب بهتر از x-fi رسیدم میزان تخریب صدای z هم با توجه به محدودیت های درست اعلام شده به مراتب کمتر رخ می ده. الان به شدت از z راضی هستم titanium هم 180 فروختم رفت. در بخش هدفون هم که x-fi فاجعه هست قطعا سری z با اختلاف ازش بهتره

من z پیشنهاد می کنم به شرطی که کار کردن با کارت صدا هم با تنظیماتش رو هم بلد باشید قطعا داشتن کمی علم صدا هم لازمه در غیر اینصورت نمی تونید درست تنظیمش کنید هر تنظیمی هم باید با توجه به اسپیکر با قابلیت هاش تنظیم بشه که کار بسیار زمان بری هم هست.

در ضمن من مین asus max 8 دارم که عملا دارای بهترین کارت صدای انبرد هست صداش در برابر کارت creative مسخره هست تفاوتش بسیار زیاد هست حتی در اسپیکرهای معمولی کلا صدا باز هستید انبرد بیخیال شید.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، slash_slash گفته است :

من x-fi titanium داشتم که در کنارش z هم خردیمش در کنار شانه به شانه تست کردم تنها نکته ی برتری x-fi  eq هست که تاثیر گذارترم هست اما بعد از کمی یاد گرفتن کاری با z به تنظیماتی رسیدم که x-fi با فاصله ازش قرار گرفت صدای رنج بالا با دیتیل بیشتر مید کمی بهتر با قسمت بیس به مراتب بهتر از x-fi رسیدم میزان تخریب صدای z هم با توجه به محدودیت های درست اعلام شده به مراتب کمتر رخ می ده. الان به شدت از z راضی هستم titanium هم 180 فروختم رفت. در بخش هدفون هم که x-fi فاجعه هست قطعا سری z با اختلاف ازش بهتره

من z پیشنهاد می کنم به شرطی که کار کردن با کارت صدا هم با تنظیماتش رو هم بلد باشید قطعا داشتن کمی علم صدا هم لازمه در غیر اینصورت نمی تونید درست تنظیمش کنید هر تنظیمی هم باید با توجه به اسپیکر با قابلیت هاش تنظیم بشه که کار بسیار زمان بری هم هست.

در ضمن من مین asus max 8 دارم که عملا دارای بهترین کارت صدای انبرد هست صداش در برابر کارت creative مسخره هست تفاوتش بسیار زیاد هست حتی در اسپیکرهای معمولی کلا صدا باز هستید انبرد بیخیال شید.

با تشکر
منم حدود یک ماهی میشه که Z رو خریداری کردم
وبرخلاف ایراداتی که سخت تنظیم شدنش گرفته بودن بسیار راحت تنظیم میشه
و چندین برابر ار حد انتظار من ظاهر شد !

لینک به دیدگاه

بحث تنظیمات سخت نیست این تنظیمات در برابر تنظیمات حرف ای و پیچیده ی سیستم های صوتی ابر ملیونی هیچی نیست اما گرفتن نتیجه ی مطلوب ازش نیازمند زمان زیادی هست یکی از علت های اصلیشم eq هست که فرضا فلان رنج می بری بالا 1 رنج دیگت ممکنه بیاد پایین تنظیمی هم برای تغییرات رنج این حالات یا تنظیمات نقطه ای نداره. ایراد دیگش هم نداشتن hdmi هست دیگه خیلی وقته که زمانش رسیده بیخیال اپتیک بی کیفیت بشیم.(البته بیشتر برای صدای چند کاناله می گم.)

ویرایش شده توسط slash_slash
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، slash_slash گفته است :

بحث تنظیمات سخت نیست این تنظیمات در برابر تنظیمات حرف ای و پیچیده ی سیستم های صوتی ابر ملیونی هیچی نیست اما گرفتن نتیجه ی مطلوب ازش نیازمند زمان زیادی هست یکی از علت های اصلیشم eq هست که فرضا فلان رنج می بری بالا 1 رنج دیگت ممکنه بیاد پایین تنظیمی هم برای تغییرات رنج این حالات یا تنظیمات نقطه ای نداره. ایراد دیگش هم نداشتن hdmi هست دیگه خیلی وقته که زمانش رسیده بیخیال اپتیک بی کیفیت بشیم.(البته بیشتر برای صدای چند کاناله می گم.)

اپتیک بی کیفیت 

فایبر آپتیک می دونی چیه؟!

یعنی کامنت برتر قرن بود !

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

اپتیک بی کیفیت ?

حالا جدا از حاشیه
والا همین اپتیکال رو خیلی از اسپیکر های خوب هم ندارن
ما داریم با همین فیش های 3.5 میگذرونیم :|

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

اپتیک بی کیفیت ?

بله عزیز به صنعت صدا خوش امدید.

اپتیک نوری توانایی حمل صدای واقعی 5.1 نداره که به اجبار باید فشردش کنه حالا یا dolby digital یا dts تازه اونم فقط عملا استاندارد 5.1 هست 7.1 می شه حالت hd اینا که ابدا اپتیکال ازش پشتیبانی نمی کنه. پس فقط 2 کانال pcm پشتیبانی می کنه. از اینا گذشته این کابل عملا در فواصل بلند قابل استفاده نیست کلی نویز می ندازه اگر کابلش کمی پیچ یا خم داشته باشه باز همین می شه اگر سر کریستالیش ضربه بخوره یا کثیف بشه باز صدا نابود یا قطع می شه. تازه اینا با حداکثر کیفیت 16 بیت با نرخ 48khz هست اما در کنارش hdmi می تونه HDMI can support up to 8 channels of PCM audio at 192kHz, 24 bits per sample داشته باشه که اپتیک جلوش کاملا بی کیفیت هست تازه مشکلاتی هم که گفتم هم نداره. من هیچ حرفه ای هم ندیدم حتی برای 2 کانال stereo برای اهنگ گوش دادن بیاد از  S/PDIF استفاده کنه.

در کل هم صدای انالوگ قطعا بسیار زیبا تر از دیجیتال هست که درش نمونه برداری انجام می شه.

اینکه ندونید عیب نیست اما اینکه با ندونستن مسخره بکنید کار درستی نیست.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، hamedgt گفته است :

حالا جدا از حاشیه
والا همین اپتیکال رو خیلی از اسپیکر های خوب هم ندارن

برای 5.1 کانال می فرمایید؟ اتفاقا شما دارید از کیفیت صدای بهتری بهره می برید چرا فکر می کنید اپتیکال بهتره؟ درسته که دارید از 3 کابل استفاده می کنید اما به جاش می تونید از صدای غیر فشرده 5.1 کانال pcm بهره ببرید. اپتیکال مزیتش برای سینمای خانگی هست که راهی جز اتصال از این راه براش ندارید. برای اسپیکرهای معمولی جک 3.5 خیلی بهتره

ویرایش شده توسط slash_slash
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

گفته های کاربر slash_slash رو تایید میکنم

بنده هم برای تست از s/pdif صدا گرفتم که حجم صدای به مراتب کمتری نسبت به انالوگ دریافت کردم. 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، slash_slash گفته است :

برای 5.1 کانال می فرمایید؟ اتفاقا شما دارید از کیفیت صدای بهتری بهره می برید چرا فکر می کنید اپتیکال بهتره؟ درسته که دارید از 3 کابل استفاده می کنید اما به جاش می تونید از صدای غیر فشرده 5.1 کانال pcm بهره ببرید. اپتیکال مزیتش برای سینمای خانگی هست که راهی جز اتصال از این راه براش ندارید. برای اسپیکرهای معمولی جک 3.5 خیلی بهتره

نه اسپیکرم 2.1 عه
ممنون از توضیحات خوبتون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...