رفتن به مطلب

مشاوره برای قطعات سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

حالا یه سوال دارم ؟

بین کریتیو تی7900 وSpeaker Logitech Z2300 کیفیت کدومو انخاب میکنید

هم برای گیم و هم برای موسیقی؟:rolleyes:

درود

مسیح جان این دو تا محصول یه فرقهایی با هم دارن اول اینکه تفکیک صدا در 7900 چون 1.7 کار میکنه بهتر صورت میگیره ولی لاجیتک 2300 تفکیک صدا رو میتونه فقط بر روی 1.2 میتونه تفکیک صدا داشته باشه .

برای لذت بردن از فیلمهای DVD و بازیهای چند بعدی با صدای چند کاناله کریتیو 7900 میارزه .

لینک به دیدگاه

با سلام

آقا من چند سوال برام پیش اومده؟

اول اینکه نظرتون در مورد cpu = intel core 2 quad 9300 یا q6600 چیه؟

اگه ممکنه قیمتهاشونو بنویسید برام

دوم اینکه نظرتون در مورد مادربوردهای اینتل چیه؟منظورم اینه که مادر بورد اینتل چون ساخت همون شرکت اینتله نمیتونه بهتر از اون مادر بوردهای پیشنهادیتون این سی پی یو هارو ساپورت کنه ؟

اگه نظرتون مثبت هستش مدل اینتل پیشهادیتونو بگید البته با قیمتش / در ضمن میتونم برای مادر بورد تا سقف 250000 تومان هزینه کنم و اگر نظرتون منفی هستش امرزو چه مادر بوردی رو پیشنهاد میدید؟

سوم اینکه رم DDR III بگیرم سیستم بهتر ساپورت نمیشه؟ البته با این سی پی یو و مادربورد ؟

در ضمن میخوام چهار گیگ رم بگیرم

چهارم /هاردسیستم رو هم نمیدونم چی بگیرم ؟ آخه هارد 160 بیشتر اختیاج ندارم

ولی توی این دو ماهی که تحقیق کردم /چند نفر گفتند گه هارد 320 یا 500 بگیرم سرعتش بالاتره

و با سیستم بهتر مچ میشه

مانیتور هم نمیدونم سامسونگ بی اف 1731 بگیرم یا که بی اف 1931 البته 20 درصد فراقت مو بازی میکنم و بقیشو کارای گرافیکی مثل فوتوشاپ تری دی مکس و ... می کنم

راستی نظرتون در مورد گرافیک PNY Geforce 9600 512MB GT چیه؟

البته میخواستم GTX بگیرم ولی خوب یه خورده گرونه

خوب با این اوصاف از اساتید خواهش مندم که یه نسخه برامون بپیچند / ممنون و سپاس گذارم

لینک به دیدگاه

اول اینکه نظرتون در مورد cpu = intel core 2 quad 9300 یا q6600 چیه؟

اگر بخواهی زیر 300 خرج کنی بهترین گزینه که چه عرض کنم عالی ترین گزینه q6600 هست ولی اگر بالای 300 بخوای هزینه کنی بهترین گزینه q9450 هست و بالاتر از اون هم که نمیصرفه اما در مورد q9300 با وجود دو cpu که کعرفی کردم به صرفه نیست . قیمتهاشون هم آقای حسینی لطف میکنن

دوم اینکه نظرتون در مورد مادربوردهای اینتل چیه؟منظورم اینه که مادر بورد اینتل چون ساخت همون شرکت اینتله نمیتونه بهتر از اون مادر بوردهای پیشنهادیتون این سی پی یو هارو ساپورت کنه ؟

نظر من منفی هست و اینکه نه خیررررررررر

اگه نظرتون مثبت هستش مدل اینتل پیشهادیتونو بگید البته با قیمتش / در ضمن میتونم برای مادر بورد تا سقف 250000 تومان هزینه کنم و اگر نظرتون منفی هستش امرزو چه مادر بوردی رو پیشنهاد میدید؟

پیشنهاد من مادربردهای x48 هست که متاسفانه قیمت ها بالاست و با 250 نمیشه خریداری کرد و در این مورد دوست عزیز و گرامی و فعال mr pc پیشنهاد بدن بهتر هست

سوم اینکه رم DDR III بگیرم سیستم بهتر ساپورت نمیشه؟ البته با این سی پی یو و مادربورد ؟

دوست عزیز اون هزینه ای که برای ddr3 بخوای بکنی بزاری روی cpu و مین نتیجه بهتری میگیرین و cpu و مین انتخابی شما چی هست .

در ضمن میخوام چهار گیگ رم بگیرم

اگر بخوای ddr3 بگیری که اصلا به صرفه نیست و در مورد ddr2 اگر دیدین بودجتون اجازه میده بگیرین

چهارم /هاردسیستم رو هم نمیدونم چی بگیرم ؟ آخه هارد 160 بیشتر اختیاج ندارم

ولی توی این دو ماهی که تحقیق کردم /چند نفر گفتند گه هارد 320 یا 500 بگیرم سرعتش بالاتره

و با سیستم بهتر مچ میشه

این که گفتن سرعت بالاتری داره !!!! در مورد هارد نظر من روی SAMSUNG-SATA 2 - 320 GB + مدل اسپین پوینت هست که توی 320 بالاترین سرعت رو داره

مانیتور هم نمیدونم سامسونگ بی اف 1731 بگیرم یا که بی اف 1931 البته 20 درصد فراقت مو بازی میکنم و بقیشو کارای گرافیکی مثل فوتوشاپ تری دی مکس و ... می کنم

به نظر من SAMSUNG - 19" - CW1931 بگیر شر رو بکن

راستی نظرتون در مورد گرافیک PNY Geforce 9600 512MB GT چیه؟

البته میخواستم GTX بگیرم ولی خوب یه خورده گرونه

با قیمتی که کارتها پیدا کردن پیشناد من 8800gt هست که فراتر از عالی هست .

با تشکر

لینک به دیدگاه

اگر بخواهی زیر 300 خرج کنی بهترین گزینه که چه عرض کنم عالی ترین گزینه q6600 هست ولی اگر بالای 300 بخوای هزینه کنی بهترین گزینه q9450 هست و بالاتر از اون هم که نمیصرفه اما در مورد q9300 با وجود دو cpu که کعرفی کردم به صرفه نیست . قیمتهاشون هم آقای حسینی لطف میکنن

با تشکر

مگه q9450 اومده ؟؟

از کجا میشه تهیه کرد ؟

لینک به دیدگاه

میاد نکنه شما هم طرف دارش هستی

آره. درسته. منم منتظر این cpu هستم. به محض اینکه بیاد میخرم.

لینک به دیدگاه

با سلام

آقای حسینی اگه لطف کنید صفحات قبلی رو هم چک کنید ممنون میشم. چون خیلی وقته که منتظر قیمتهای جدید هستیم

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام

آقا یه سوال /البته شاید یه کمی خنده دار باشه ولی خب چه کنیم که بی سواتیم

آقا اگه میشه مفهوم کراس فایر رو توضیح بدید وشامل کدوم مادر بوردها میشه ؟

اگه می شه اینو هم بگید که توی مشخصات مادربوردها چطور ی نوشته می شه؟

اگر هم ممکنه چون میخوام یس پی یو q6600 یا q9300 بگیرم مادر بورد پیشنهادیتونو با گرافیک با قیمتش ذکر کنید

یه سوال دیگه اینه که گرافیک جیفورس 8800 جی تی بیشتر از 9600 جی تی که پیشنهادشو دادید؟چون قیمت 8800 حدود 310000و 9600 حدود 250000 بود

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام

سعید جان (djcsaeed) باخت 4 بر یک تیم محبوب تون رو تسلیت میگم خدایی تیم داشتی

تیم فقط رئال بقیه باید برن بوق بزنن

با تشکر

درود

علی جان این پستتون رو به دلیل بی ارتباط بودن با عنوان تاپیک حذف نمودم.

لینک به دیدگاه

با سلام

آقا یه سوال /البته شاید یه کمی خنده دار باشه ولی خب چه کنیم که بی سواتیم

آقا اگه میشه مفهوم کراس فایر رو توضیح بدید وشامل کدوم مادر بوردها میشه ؟

اگه می شه اینو هم بگید که توی مشخصات مادربوردها چطور ی نوشته می شه؟

اگر هم ممکنه چون میخوام یس پی یو q6600 یا q9300 بگیرم مادر بورد پیشنهادیتونو با گرافیک با قیمتش ذکر کنید

یه سوال دیگه اینه که گرافیک جیفورس 8800 جی تی بیشتر از 9600 جی تی که پیشنهادشو دادید؟چون قیمت 8800 حدود 310000و 9600 حدود 250000 بود

با تشکر

درود

اصلا خنده دار نیست دوست عزیز و هر ا ندازه دیگر هم سوال داشتید بفرمایید تا در حد توان در خدمتتون باشیم.

کراس فایر به زبان ساده تکنولوژی استفاده از دو کارت گرافیک در یک سیستم هست که مخصوص کارتهای ای تی آی هست. همتای این تکنولوژی همان اس ال ای کارتهای ان وی دیا هست.

البته کراس فایر به مراتب انعطاف پذیر تر از اس ال ای هست .چرا که کارتهای ان وی دیا برای اس ال آی الزاما باید هر دو عینا یکی باشند مثلا دو تا 8800 جی تی.اما کراس فایر دو کارت از یک سری رو هم پشتیبانی میکنه مثلا یک 3850 با یک 3870 کراس فایر کنید.که مادربردهای جدید قابلیت کواد اس ال ای یا پشتیبانی از دو کارت دارای 2چیپست گرافیکی و در مجموع 4 چیپست و کراس فایر ایکس رو که نظیر همین تکنولوژی برای کارتهای ای تی ای هست .مثل کواد اس ال ای دوتا 9800 جی ایکس تو یا کراس فایر ایکس دوتا 3870 ایکس تو.

مادربردهایی که این تکنولوژی رو پشتیبانی میکنند عبارت کراس فایر ساپورت رو حتما به همراه دارند.

پیشنهاد من همچنان Q6600 و ماکزیموس فرمولا در صورت مد نظر داشتن رم DDR2هست.

8800 جی تی در حدود 10 درصد از 9600 جی تی قدرتمند تر هست.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام . من سر انتخاب مادربورد موندم . نمی دونم Asus P5K بگیرم یا Giga P35 DS3L .نظر شما چیه ؟ CPU من P4 3.0 Mhz باس 800 و 1 مگ کش هست . میخوام 2 تا رم 1 گیگ باس 800 هم روش بذارم .

لینک به دیدگاه

با سلام

q9300 نگیر یا 6600 بگیر یا q9450 در مورد مادربرد دوستان پیشنهاد میدن اما در مورد گرافیک 8800 قوی تر هست و البته با قیمت 260 هزار تومان که قیمت عالی داره

علی جان این پستتون رو به دلیل بی ارتباط بودن با عنوان تاپیک حذف نمودم.

با تشکر و عذر خواهی . اون موقع در جو بودم پست دادم

سلام . من سر انتخاب مادربورد موندم . نمی دونم Asus P5K بگیرم یا Giga P35 DS3L .نظر شما چیه ؟ CPU من P4 3.0 Mhz باس 800 و 1 مگ کش هست . میخوام 2 تا رم 1 گیگ باس 800 هم روش بذارم .

شما ببین اگر abit ip35 pro بود با قیمت مناسب بگیر در درجه بعد abit ip35 بگیر و بعدا P5K

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام

علیرضا جان ممنونم از راهنماییت . ولی فعلا مادربوردهای Abit توی بازار کم شده و چند هفتست که میگن امروز و فردا میاد ولی هنوز خبری نیست . در مورد مادر بورد من فکر میکنم P5k انتخاب خوبیه . و درمورد Cpu هم به قول شما یا 6600 یا باید صبر کنن تا 9450 بیاد.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با سلام

می خواستم بدونم که intel q6600 یا amd x2 6400 be کدوم قویتره

با تشکر

با سلام

CPU Q6600 انتخاب بهتریه عزیز .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...