رفتن به مطلب

خرید سیستم ورک استیشن یا اسمبل؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.من تازه وارد این انجمن شدم.

قصد دارم یه سیستم جدید بخرم ولی اطلاعات کافی تو زمینه سخت افزار ندارم.

کار من مدلسازی و رندرینگ (معماری) هست و با نرم افزار های مکس،رویت،فوتوشاپ ،اتوکد، ویری و .... کار میکنم

سقف بودجه هم حدودا 11 تومنه

ممنون میشم راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، miladnuranii گفته است :

پیسنهاد من 

IMG_20161118_011208.png

سلام ...ممنون از شما...میشه یکمی توضیح بدید در مورد این سیستم؟؟؟ ایا رم و سی پیو باهم همخونی دارن؟

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، memar20 گفته است :

سلام ...ممنون از شما...میشه یکمی توضیح بدید در مورد این سیستم؟؟؟ ایا رم و سی پیو باهم همخونی دارن؟

اره همخونی دارن و مشکلی نیست .ولی اگر بتونی بوجه را ۵۰۰ تا ۶۰۰تومن بیشتر کنی مادربرد بهتری میتونی بخری.

این مادربرد خوبیه

http://lioncomputer.ir/product/7574/مادربرد+گیگابایت+ایکس+99+X99P-SLI/

ویرایش شده توسط miladnuranii
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، miladnuranii گفته است :

پیسنهاد من 

IMG_20161118_011208.png

دوست من شما قوانین رو خوندین؟

الان SSD، VGA، Cooler و کیس اصلا مناسب نیست و راهنمایی غلطتون باعث ضرر به ایشون میشه...

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، engmrmz گفته است :

الان SSD، VGA، Cooler و کیس اصلا مناسب نیست و راهنمایی غلطتون باعث ضرر به ایشون میشه...

نه می خوای با یازده میلیون اس اس دی یه میلیونی یا کارت کوادرو ۶ میلیونی یا کیس ۲میلیونی بزارم در ضمن همه ی کولر های لیون کامپیوتر ناموجود شده برای اینکه قیمت دستم باشه این کولر را انتخاب کردم.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، engmrmz گفته است :

درود

ssd و گرافیک قبول، کولر فکر نکنم مشکلی داشته باشه، البته شخصا کولر بادی رو ترجیح می‌دم.

در ۱ ساعت قبل، miladnuranii گفته است :

نه می خوای با یازده میلیون اس اس دی یه میلیونی یا کارت کوادرو ۶ میلیونی یا کیس ۲میلیونی بزارم در ضمن همه ی کولر های لیون کامپیوتر ناموجود شده برای اینکه قیمت دستم باشه این کولر را انتخاب کردم.

درود دوست گرامی

این ssd به درد دستگاه‌های جمع‌وجور مثل allinone ها و نوتبوک‌ها می‌خوره و کارایی‌ش از ssd های ساتا هم ;کمتره. همچنین برای برنامه‌های مهندسی و مدلسازی معمولا کارت گرافیک آخرین مدل استفاده نمی‌کنند چون بهینه نیست. پیشنهاد می‌کنم در موادر خطیری مانند این بگذارید دوستانی که دانش و تجربه‌ی بیشتری دارند نظر بدهند.

با احترام

لینک به دیدگاه

درود

سطح کارت در چه حدی هست و مثلا چند وقته به این کار مشغول‌ ای؟ آیا در حال آموختن هستی یا از این راه کسب درآمد می‌کنی؟

اولویت کیس ساده و جمع وجوره یا کیس‌ بزرگ؟  دستگاه چند ساعت در روز بناست روشن و میانگین چند ساعت زیر باربمونه؟ 

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

ssd و گرافیک قبول، کولر فکر نکنم مشکلی داشته باشه، البته شخصا کولر بادی رو ترجیح می‌دم.

درود دوست گرامی

این ssd به درد دستگاه‌های جمع‌وجور مثل allinone ها و نوتبوک‌ها می‌خوره و کارایی‌ش از ssd های ساتا هم ;کمتره. همچنین برای برنامه‌های مهندسی و مدلسازی معمولا کارت گرافیک آخرین مدل استفاده نمی‌کنند چون بهینه نیست. پیشنهاد می‌کنم در موادر خطیری مانند این بگذارید دوستانی که دانش و تجربه‌ی بیشتری دارند نظر بدهند.

با احترام

درود جناب بهمنیان عزیز
کولر رو به خاطر تایم بالایی که برای رندر گرفتن لازمه سیستم روشن باشه، به نظرم air cooler مناسب تر باشه...
اتفاقا منتظر بودم تشریف بیارید و از تجربیاتتون چیز میز جدید یاد بگیرم...

ویرایش شده توسط engmrmz
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

سطح کارت در چه حدی هست و مثلا چند وقته به این کار مشغول‌ ای؟ آیا در حال آموختن هستی یا از این راه کسب درآمد می‌کنی؟

من خودم تو کار رندرینگ هستم ولی سیستم هرچقدر اینده نگرتر باشه بهتر در خصوص کارت های کوادرو تا اونجایی که من اطلاع دارم این کارت ها بدون تسلا در حد کارت های دیگه عمل می کنند چون تو رندرنیگ بیشترین تاثیر را هسته های پردازشی دارند. درمورد اس اس دی باید بگم فقط در سرعت لود برنامه ها و ویندوز تاثیر دارند نه رندرینگ چون سرعت رندرینگ انقدر بالا نیست که هارد دیسک ها کم بیارن .

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، miladnuranii گفته است :

من خودم تو کار رندرینگ هستم ولی سیستم هرچقدر اینده نگرتر باشه بهتر در خصوص کارت های کوادرو تا اونجایی که من اطلاع دارم این کارت ها بدون تسلا در حد کارت های دیگه عمل می کنند چون تو رندرنیگ بیشترین تاثیر را هسته های پردازشی دارند. درمورد اس اس دی باید بگم فقط در سرعت لود برنامه ها و ویندوز تاثیر دارند نه رندرینگ چون سرعت رندرینگ انقدر بالا نیست که هارد دیسک ها کم بیارن .

دوست خوبم

همه چیز رایانه آینده نگری نیست. وقتی بچه بودیم خانواده لباسهایی برامون می‌خریدن که چند سال بعد اندازه‌مون می‌شد. از طرفی هم باید جنس محکم و با دوام می‌خریدن که تا زمان اندازه شدن تاب بیاره. خلاصه هم گران می‌خریدیم و هم به تن‌مان زار می‌زد. هم که اندازه‌مون می‌شد دیگه ممکن بود سلیقه و مد عوض شده باشه.به هر حال بحث کارایی به بودجه و توازن قطعات و سطح و ماهیت کار هم هست و اساسا در رایانه سخت‌افزار مناسب برای رندرینگ معنی نداره. رندرینگ یک اصطلاح کلی‌ه و تا کاربری مشخص نباشه نمی‌شه گفت چی مناسب هست. اگر کاربری خبره باشه دقیقا برنامه‌ها و افزونه‌های کاربردی‌ش  و نیز اولویت‌ها و موقعیت‌ش رو می‌گه و بر اساس  اون رایانه بهش پیشنهاد می‌شه. 

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

دوست خوبم

همه چیز رایانه آینده نگری نیست. وقتی بچه بودیم خانواده لباسهایی برامون می‌خریدن که چند سال بعد اندازه‌مون می‌شد. از طرفی هم باید جنس محکم و با دوام می‌خریدن که تا زمان اندازه شدن تاب بیاره. خلاصه هم گران می‌خریدیم و هم به تن‌مان زار می‌زد. هم که اندازه‌مون می‌شد دیگه ممکن بود سلیقه و مد عوض شده باشه.به هر حال بحث کارایی به بودجه و توازن قطعات و سطح و ماهیت کار هم هست و اساسا در رایانه سخت‌افزار مناسب برای رندرینگ معنی نداره. رندرینگ یک اصطلاح کلی‌ه و تا کاربری مشخص نباشه نمی‌شه گفت چی مناسب هست. اگر کاربری خبره باشه دقیقا برنامه‌ها و افزونه‌های کاربردی‌ش  و نیز اولویت‌ها و موقعیت‌ش رو می‌گه و بر اساس  اون رایانه بهش پیشنهاد می‌شه. 

این واقعا درسته من خودم کل سیستم را چهار میلیون خریدم ولی باهش رندرهایی میگرم که هرکس میبینه  میگه امکان نداره اینو با این سیستم گرفتی میگه با رندر باکس انجام دادی .

لینک به دیدگاه

این واقعا درسته من خودم کل سیستم را چهار میلیون خریدم ولی باهش رندرهایی میگرم که هرکس میبینه  میگه امکان نداره اینو با این سیستم گرفتی میگه با رندر باکس انجام دادی .

یعنی باکیفیت تر میشه رندتون؟ فکر میکردم سخت افزار فقط تو سرعت رندر تاثیر داره
لینک به دیدگاه

در در 1395/08/28, 00:25:44، memar20 گفته است :

سلام دوستان.من تازه وارد این انجمن شدم.

قصد دارم یه سیستم جدید بخرم ولی اطلاعات کافی تو زمینه سخت افزار ندارم.

کار من مدلسازی و رندرینگ (معماری) هست و با نرم افزار های مکس،رویت،فوتوشاپ ،اتوکد، ویری و .... کار میکنم

سقف بودجه هم حدودا 11 تومنه

ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام جناب٬ بنده هم مثل شما آنچنان حرفه ای نیستم توی بحث اسمبل ومعمار هستم. جدیدا  به همیاری همین انجمن و همین دوستان یه کیس خوب زیر ۵ تومن جمع کردم الانم توی مرحله ی بستنش هستم.
خلاصه این تاپیک رو پیشنهاد میکنم بخونی٬ در آخر هم لیست جمع شده رو چک کن. شما ۶ تومن بودجه ی بیشتری داری نسبت به من٬ پیشنهاد می کنم حتما روی رم سرمایه گذاری کنیش چون سین های سنگین نیاز به رم خواهند داشت! ما بقی ش رو بسته به نوع رندرنگت (gpu base یا cpu base) روی سی پی یو یا کارت گرافیک خرج کن. (تمام نرم افزار هایی که ذکر کردی به شدت سی پی یو بیس هستند البته! اگه قرار نیست رندر جی پی یو داشته باشی اصلا به سری ۱۰ جی تی ایکس فکر نکن چون خیلی هزینه میکنید اما اون قدرت رو لازم ندارید)
در نهایت اگر مبلغی باقی موند می تونید مادربرد خرج کنید تا کیفیت ساخت بالاتری داشته باشه.

راستی اگه به خرید از خارج از کشور دسترسی دارید برند های معروفی برای سیستم های ورک استیشن هست از این لیست استفاده کنید و پیشنهاد میکنم که بگیرید چون سیستم آماده  مهندسی شده تر اسمبل شده . اما اگر بحث تون فقط خرید داخل ایران هست. منتفی ست برید سراغ اینکه خودتون جمع و جورش کنید.

ویرایش شده توسط mohammad amin sedigh
لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Mahdi_11 گفته است :

یعنی باکیفیت تر میشه رندتون؟ فکر میکردم سخت افزار فقط تو سرعت رندر تاثیر داره

نه!!!!!!! اصلا!!!!!!!!!!!!!!!!!
اینکه فکر کنید قدرت سخت افزاز در واقع گرایی یا کیفیت متریال و یا هر پارامتر دیگه ای تاثیر بذاره کاملا غلط هست!
اما اگر منظورتون از کیفیت٬ ابعاد تصویر و یا تعداد آبجکت ها و مش های سین هست٬ بله سیستم های قوی راحت تر پروسه طراحی و رندر  رو هندل می کنن و سیستم های ضعیف تر ممکنه در پروسه ی رندر کرش کنند یا با سنگین شدن فایل کند بشن و روند طراحی رو سخت کنند.

خب سرعت رندر هم که فرمودید خودتون٬ مشخصا تاثیر خواهد داشت.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط mohammad amin sedigh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه عزیز خرید سیستم پکیج یکی از بزرگترین اشتباهاته تو ایران
اولا حداقل ۲۵ درصد بالاتره ازقیمت عرف
ثانیا گارانتی هم نداره قطعات

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...