رفتن به مطلب

روشن شدن سیستم هنگام زدن دکمه space

حامد 480
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان من یه مشکلی یه چند وقتی هست پیدا کردم سیستمم موقعی که برای گرد گیری بازش کردم تمیزش کردم بستمش سیستمو روشن کردم ولی دفعه بعدی که خواستم سیستمو روشن کنم دکمه پاور از کار افتاد و موقعی که سیستمو شات دون میکنم با دکمه space روشن میشه سیستم لطفا راهنمایی بکنید 

مشخصات سیستمم 

asus z170a

ram 8gb 4gb x2 giskill

psu 600 watt hp

gpu gtx 660ti

cpu  i5 6500

لینک به دیدگاه

سلام .

شما کابلهای اتصال پنل جلوی کیس رو مجددا چک کنید . اونها رو درست سر جاشون وصل کنید . احتمالا وقتی کابل دکمه پاور قطع شده ، مادربورد اتوماتیک رفته روی حالت روشن کردن با کیبورد . این مورد تنظیمی در بایوس داره . میتونید پیداش کنید و اون رو خاموش کنید . اگر نه میتونید بایوس رو ریست کنید . ولی قبلش کابل رو درست جا بزنید . احتمالا مشکل حل میشه با این کارها .

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، Hamed گفته است :

سلام .

شما کابلهای اتصال پنل جلوی کیس رو مجددا چک کنید . اونها رو درست سر جاشون وصل کنید . احتمالا وقتی کابل دکمه پاور قطع شده ، مادربورد اتوماتیک رفته روی حالت روشن کردن با کیبورد . این مورد تنظیمی در بایوس داره . میتونید پیداش کنید و اون رو خاموش کنید . اگر نه میتونید بایوس رو ریست کنید . ولی قبلش کابل رو درست جا بزنید . احتمالا مشکل حل میشه با این کارها .

درود آقا حامد

این مادربورد تا جایی که یادم می‌آد در تنطیماتش گزینه‌ی روشن شدن با صفحه‌کلید نداره. در واقع چنین گزینه‌ای رو  در مادربوردهای گیگابایت دیده‌ام .حتی با جابجا وصل کردن سیم‌های پنل جلو هم بعدی می‌دونم چنین مشکلی پیش بیاد.احتمالا  آغازگر تاپیک در شرح مشکل اشتباه می‌کنه.

لینک به دیدگاه

درود

کاش بیشتر توضیح می‌دادی که دکمه‌ی پاور چطور از کار افتاده. من که متوجه نشدم مثلا شکستگی یا مشکل اتصال داره یا بی‌دلیل کار نمی‌کنه. 

لینک به دیدگاه

اقا چه جالب حالا اگه من بخوام با دکمه رو کیبرد سیستم روشن بشه باید چیکار کنم ؟ giga x99 بایوس هم اپدیت شده

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، A.R.T.XP گفته است :

اقا چه جالب حالا اگه من بخوام با دکمه رو کیبرد سیستم روشن بشه باید چیکار کنم ؟ giga x99 بایوس هم اپدیت شده

درود

توی تنظیمات مادربورد دنبال گزینه ی power on by keyboard یا چنین چیزی بگرد. می تونی یک کلید یا ترکیبی از کلیدها رو تعریف کنی که باهاش رایانه روشن بشه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

توی تنظیمات مادربورد دنبال گزینه ی power on by keyboard یا چنین چیزی بگرد. می تونی یک کلید یا ترکیبی از کلیدها رو تعریف کنی که باهاش رایانه روشن بشه.

سلام اقا سعید نه همه چی وصله دکمه پاور کیسم هم سالمه ولی نمیدونم چرا اینجوری شد همشو دوباره امروز صب باز کردم سر هم کردم ولی مشکل حل نشد نمیدونم رویه بایوس مادر برد هم اون گذینه رو که گفتید گزاشتم رو پاور ولی روشن نشد

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، حامد 480 گفته است :

سلام اقا سعید نه همه چی وصله دکمه پاور کیسم هم سالمه ولی نمیدونم چرا اینجوری شد همشو دوباره امروز صب باز کردم سر هم کردم ولی مشکل حل نشد نمیدونم رویه بایوس مادر برد هم اون گذینه رو که گفتید گزاشتم رو پاور ولی روشن نشد

درود

راستش چیزی به ذهنم نمی رسه جز ایراد در اسمبل. بهتره کلا رایانه رو پیاده و از نو با دقت اسمبل کنی. پیش از اسمبل دوباره بایاس رو ریست کن.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

راستش چیزی به ذهنم نمی رسه جز ایراد در اسمبل. بهتره کلا رایانه رو پیاده و از نو با دقت اسمبل کنی. پیش از اسمبل دوباره بایاس رو ریست کن.

دوباره هم همین نیم ساعت پیش باز کردم دوباره اسمبل کردم بایوس رو هم ریست کردم مشکل هنوزم به قوت خودش پابرجاست

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، حامد 480 گفته است :

دوباره هم همین نیم ساعت پیش باز کردم دوباره اسمبل کردم بایوس رو هم ریست کردم مشکل هنوزم به قوت خودش پابرجاست

اتصال‌های پنل جلو رو قطع کن. از روی مادربورد کانکتور مربوط سویچ‌ روشن رو لحظه‌ای اتصال کوتاه کن ببین روشن می‌شه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

اتصال‌های پنل جلو رو قطع کن. از روی مادربورد کانکتور مربوط سویچ‌ روشن رو لحظه‌ای اتصال کوتاه کن ببین روشن می‌شه.

انجام میدم خبرشو میدم همینجا 

لینک به دیدگاه

اقا سعید زدم مادربرد روشن شد فک کنم مشکل از پنل کیسه فردا کیسو میفرستم گارانتی چون کل کلیدا با پورت های یو اس بی از کار افتاد 

ویرایش شده توسط حامد 480
لینک به دیدگاه

نیمه‌ی پر لیوان: چه خوب که مادربوردت سالم‌ه. 

کیست چی‌ه؟ شاید بشه درستش کرد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...