رفتن به مطلب

آیا از کالاهای ایرانی استقبال و استفاده میکنید ؟ چرا ؟

Ata_Se7en
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام و تشکر از دوستان عزیز برای شرکت و نظرات 

اونطور که معلومه و من با خوندن همه پستها نتیجه میگیرم ، مشکل ما نداشتن کیفیت قابل قبول ( نه عالی ) کالاهای ایرانیست که

البته 100درصد ایرانی هم نیستند و دوم همونطور که خودم هم گفتم در پست بالا احترام به حقوق مصرف کنندست که یه مورد خیلی کم رنگ هست

و کمتر شرکتی یا تولید کننده ای بهش اهمیت میده و تمام تلاشها براینه که کالایی رو هر چه میتوانن ارزانتر تولید کنن ولی سودش رو به عنوان یه کالای درجه یک و عالی دریافت کنن

پس ما با پولش مشکلی نداریم و برای اجناس با کیفیت ایرانی هزینه میکنیم البته اگر واقعا اینطور باشه که متاسفانه نیست ! 

حالا با لوازم برقی و خانگی و پوشاک و  لباس و اینا کاری ندارم ولی غذا و دارو و آب آشامیدنی سالم که خیلی از استانهای عزیزمون باهاش مشکل دارند یکی از 

نیازهای اصلی هر کشوری هست که دولتمردان باید و باید به این سه معقوله توجه ویژه ای کنن که خودتون در جریان مواد غذایی بی کیفیت و داروهای بی اثر و آب آشامیدنی ناسالم هستید 

همین نبود استانداردهای لازم و کیفیت مواد غذایی یکی از چند عامل اصلی برای به وجود اومدن و ازدیاد اکثر بیماریها کم علاج و حتی نا علاج  و چاقی و سرطان و انواع بیماریهای دیگه میشه 

ولی با این همه آمار ناراحت کننده شرکتها و تولیدکننده ها هیچ توجهی بهش نمیکنن / یا داروهای ارزان قیمت ساخت داخل که نه دردی رو دوا میکنن و نه مرحمی هستند برای بیماران و در مواقعی عوارض 

و مشکلاتی هم بوجود میارن ( بنده خودم این مورد رو چندین و چند بار تجربه و آزمایش کردم ) و در این مورد باید حق انتخاب رو به عهده خود مردم بزارن که چه چیزی خوبه و چه چیزی بد

گفتن این کلمه " ما میتوانیم " بسیار آسان هست ولی عمل کردن بهش بسیار سخت و دوشوار که البته اینجا باید گفت نشدنی !

لینک به دیدگاه

فقط محصولات گرین، اونم به اجبار و نادانی. چون اگر میدونستم چه اشغالیه عمرا میخریدم

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

من همیشه سعی کردم یه مقدار بیشتر خرج کنم با توجه به سختی هایی که میتونه واسم ایجاد کنه ولی جنسی رو بگیرم که از کیفیتش خیالم راحت باشه.

درسته که باید از کالای ایرانی حمایت کرد تا کیفیتشون بهبود پیدا کنه ولی تا کی ؟

نمونش صنعت خودرو سازی

دیگه چقدر باید فروش کنن که به فکر بهبود کیفیت بیوفتن !

19 سال از ساخت پراید میگذره هنوز هم داره تولید میشه. 19 سال !

لینک به دیدگاه

کلا کلمه پراید رو می شنوم درجا میخورم،
یه داستان که همین الآن باهاش درگیریم:
مشهد هواش 10 درجه زیره صفره ، پدر ما هم یه پراید دارن ، این پرایده رو توی خیابون روبه روی خونه پارک می کنن ،
یه روز اومدن استارت بزنن دیدن استارت نمیخوره،
 رفتیم مکانیک آوردیم میگه :

(آب رفته و تو سیلندر هاش و یخ زده)

جای خوبش اینجای میگه روشنش نکنین که امکان داره آب هاش وا بره و منفجر بشه.

من : 
علم شیمی و انبساط و انقباض : 
تازه ماشینه یه جوریه 24 ساعت که روشن نشه باتریش کاملا خالی میشه ، هربار که باتری ساخت وطن گذاشتیم باید هر 24 ساعت یک بار یه استارت بخوره. دست اونی که ماشینا رو این قدر بی کیفیت میسازه درد نکنه.

پی نوشت: اگر همین طوری پیش بریم تا اوایل سال بعد طول میکشه تا ما دوباره بتونیم ازش استفاده کنیم! دست سازندش بازم درد نکنه که ماشین ها رو برای بازی های زمانی 6 ماهه می سازه

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/03, 03:19:40، ᗩTᗩ گفته است :

ضمن سلام و تشکر از عزیزانی که نظراتشونو گفتن و البته این نظرات مال همه مردم هست و به نوعی ازش شاکی هستند 

ببینید مسئله اصلی کالاهای ایرانی نداشتن استاندار جهانی و کیفیت قابل قبوله ( نه عالی ) و عدم اطمینان بهشون 

و  در کنارش افت کیفیت و افزایش قیمت رو هم شاهد هستیم هر روز و هر روز / پس در امر پس رفت ما بی نظیریم متاسفانه !!

از چیپس و پفک بگیر تا بقیه کالا ها که هم اندازه یا کیفیتشون کم میشه و هم قیمتاشون میره بالا به صورت چند برابر 

در مورد مواد غذایی که نمیشه چیزی گفت چون انتخابی نداریم و باید از وطنیها استفاده کنیم / کیفیت مواد غذایی خیلی مونده تا به حد استاندارد برسه 

در مواردی هم نمیشه بهش گیر داد و خوب هستند و قابل مصرف / استاندارد مواد غذایی و کیفیت و سالم بودنشون خیلی مهم هست و خیلی خیلی باید دقت کرد 

که رعایت نمیشه متاسفانه و اصلا تلاش هم نشده که کیفیت رو بالا ببرن تا باعث رضایت مردم بشن 

در مورد دارو و اون خودکفایی که میگن !! هنوز راه درازی در پیش دارن و اصلا نمیتونن در امر داروسازی حرفی بزنن چون حتی طبیبان

هم پیشنهاد میکنن که از داروهای خارجی و با کیفیت استفاده بشه / برای بنده خیلی پیش آمده و نقل قول نمیکنم 

در امر خودرو سازی من اصلا حرفی ندارم برای گفتن و سکوت اختیار میکنم به احترام مصرف کننده هایی که مجبور هستند بسیازند / متاسفم

در امر لوازم بهداشتی و آرایشی هم حرفی نمیشه گفت در برابر اجناس با کیفیت خارجی / یعنی در حد یه ترکیه هم نیستیم خداوکیلی

مرغها و گوشتهامون انباشه از آنتی بیوتیک و هورمون و دارو ... میوه ها و سبزیجاتمون هم همچنین / مواد اولیه اصلی مثل گندم و برنج هم جای خود و هزارن مورد تخلف دیگه 

در مورد کفش و لباس و البسه و غیره  .. به فرض مثال من از کفشهای perfect step برای استفاده راحتی و ورزشی و از کفشهای دوخت تبریز و جاهای دیگه برای کفشهای

مجلسی استفاده کردم که کیفیت قابل قبولی دارند ولی استانداردی که باید رعایت بشه رو ندارن و پا زودتر توشون خسته میشه / تنوع این نوع کفشهام خیلی

کمه و مجبوری برای سلیقه ای که داری از برندهای دیگه استفاده کنی که هم کیفیت خوبی دارند و هم پا توش راحت هست / انگار کفش رو فقط برای پاهای شما درست کردن مثل نایکی 

در مورد لباس هم تولیدات وطنی متاسفانه هم کیفیت پایینی دارند و هم تنوع بسیار پایینی دارند که من خودم چندین چند بار امتحان کردم حتی با اینکه میدونستم 

در مورد لوازم برقی و خانگی اصلی به هیچ وجه به اجناس داخلی نمیشه اعتماد کرد ، ما در منزل چند تا یخچال داریم که یکیشونو تازه خریدیدم از امرسان 

که دوبار پلنش سوخته و الانم با اینکه تعویض شده قاطی میکنه خیلی وقتا / صداش هم که نگو / دربشم باز میمونه و مصرفش خیلی بالاست 

ولی  یه یخچال داریم مال 35 سال پیشه که فک کنم آمریکا باشه ( موتورش )  که نمیدونم داخلش سوخت اورانیم ریختن یا چی توشه که تا الان صداش هم درنیومده و درب یخچالو انگار تازه انداختن 

یه دونه یخچال دیگه هم مال المان هست و ساید بای سایده که 8 ساله داره خدمت میکنه بدون کوچکترین ایراد / یه دونه صندوقی از پارس خریده بودیم 

که سالش تموم نشده موتورش سوخت !!دربش هم همیشه باز میموند / خب اینجاست که سوالی پیش میاد که چرا کالای ساخت اجنبیا خراب نمیشه ؟

عوضش یه آبمیوه گیری و یه جاروبرقی پارس خزر داریم که قشنگ 7 ساله داره کار میکنه و البته فقط اسمش ایرانه و موتورش ژاپن و کره هست !! 

در لوازم برقی و صوتی و تصویری ایران هیچ پیشرفتی نداشته توش و حرفی برای گفتن نداره و با این وضعیت نخواهدم داشت چون چیزی رو خودش تولید نمیکنه و فقط مونتاژ میکنه

و با اینکه مونتاژ هم میکنه باز وسایلش یه ایرادی پیدا میکنن / انگار بلد نیستن یا اجناس بی کیفیت رو قطعات دیگه سوار میکنن یا .... 

یه دونه تلویزیون شهاب داریم که فک کنم مال 11 ساله پیشه و همه فکر میکنن که ایرانه !! بله ایرانه ولی قطعات داخلش مال ژاپن هست که خودم چک کردم 

و کلی موراد دیگه که همه میدونن و به نوعی تجربش کردن / چیزایی هم هستند که ایران در اون حرفی برای گفتن داره که به درد من و شما نمیخوره مثل نفت و گاز و آهن و غیره و غیره ... 

نتیجه گیری : کارخانه های داخلی به هیچ وجه به فکر نبوغ و افزایش کیفیت و استانداردجهانی  و خودکفایی و رعایت حقوق مصرف کننده نیستند و هیچ تلاشی هم نکردند که ما قدردانشون باشیم 

یعنی اصلا چیزی تولید نکردن و فقط سرهمش کردن !! عوضش از هر فرصتی برای افزایش قیمت و کاهش حجم و مقدار یا کیفیت اجناس استفاده کردند حتی اجناس بی کیفیت و مضرر .....

ما ایرانیها عاشق کالاهای ساخت کشور خودمون هستیم ولی به شرطی که به حقوق ما احترام گذاشته بشه / کیفیت و استاندارد در کنار قیمت معقول ، همین / فکر نمیکنم خواسته بالایی باشه 

کاملا موافقم، در ضمن در مورد یخچال متاسفانه هم درد هستیم! یخچال قدیمی هم البته اسمش ایرانیه ولی با موتور خارجی، هنوز عین ساعت کار میکنه اما این جدیدا! بعد از کلی تعمیر صدای تراکتور میده موقع کار! تابستون هم هوا گرم بشه کلا دیگه زورش نمیکشه خنک کنه، زنگ میزنیم نمایندگی میگه طبیعیه جلوش پنکه؟!  بذارید! خوب میشه! وقتی با مسئول نمایندگی صحبت میکنی دقیقا احساس میکنی به شعورت داره توهین میشه.الان هم کاملا پشیمون هستیم که چرا با یک مقدار هزینه بیشتر یخچال خارجی تهیه نکردیم. انشالله روزی بشه که به حق و شعور مصرف کننده احترام گذاشته بشه.

لینک به دیدگاه

یک چیزی بین 80% تولید کننده های داخلی هست

اول یه جنس تقریبا خوب با قیمت مناسب میدن به بازار

یکی دو سال بعد که اعتماد مردم رو جلب کردن و اسمشون جا افتاد به شددت از کیفیت کم میکنن تا سود خیلی بیشتر ببرن (از حاشیه کیفیت میزنن تا سود بیشتری ببرن)

لینک به دیدگاه

از چی بگم براتون...؟

از محافظ برقی که برق رو یه سره عبور میداد(خودم) ... از لباشویی اسنوا که در چند روز اول کارش از سرو کلش آب میزد بیرون(همسایه).... از یخچالی که بعد یه هفته سیستم برقش به مشکل و تعمیر خورد(منزل پدری).... از یخچالی که سیستم ضد برفکش کار نمیکنه(فامیل 2 تا از شون)... از شرکت های خودروسازی که با فشار آوردن به کارکنان باعث عدم دقت در حین مونتاژ میشن(دوستان)... از کدوم بگم ....

خوشبختانه خودم شخصا موقع خرید یه وسیله یا هر چیزی تا جایی که در توانم باشه خارجی و اونم بهترین مدل موجودش رو تهیه میکنم....به قول گفتنی هنوز اونقدر پ.لمون زیادی نکرده که جنس ایرانی یا آشغال چینی بگیریم؟؟؟!!

این سیستمی هم که شبکه  جم راه انداخته و به عنوان حمایت از برند ایرانی اعلام میکنه ، در درجه اول واسه منفعت خودشه و دلش واسه ما نسوخته ولی از یه لحاظی هم خوبه لااقل ملت میفهمن از بین بد و بدتر کدوم رو انتخاب کنن و کدوم جنس نسبت به بقیه آشغال ها با کیفیت تره؟!

یه جایی خوندم که وزیر بهداشت خودش اعلام کرده بود که اگه اشتباه نکنم : 90 درصد محصولات غذایی ایران غیر استاندارد هستن پس دیگه باید فاتحه همشون رو خوند.... .

کلا ملتی هستیم که روی گنج خوابیدیم ولی داریم از رنج و سختی درد میکشیم و میگذرونیم.... (دم معین هم گرم)

....................                                                                                                                                                                                                                   .

لینک به دیدگاه

من جهیزیه خودم را برای خانه شوهر از برند گاستروبک آلمان تهیه کردم بی نظیر و بسیار سگ جان یک کیلو هویج و تو 6ثانیه با موتور سانتری فروژ و حتی باربیکیو منزل از این برند  برند های آلمان و آمریکا بی نظیر هستند

از بزند های اشغالی مثل سامسونگ و ال جی مخصوصا در صوت و تصویری اصلا خرید نکردیم و به جاش تلوزیون 4K  فیلیپس خریدیم و ضمنا با پارت نامبر امریکا 

گرچه میتونستیم این هآرو با نصف قیمت از اسنوا برداریم و این ریسک و نکردیم.

برند ایرانی بسیار بسیار سر مردم کلاه می ذارن.

من نمیدونم این تولید کننده ها شیعه هستند یا وهابی بی دین و ایمان.

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/03, 03:19:40، ᗩTᗩ گفته است :

یه دونه تلویزیون شهاب داریم که فک کنم مال 11 ساله پیشه و همه فکر میکنن که ایرانه !! بله ایرانه ولی قطعات داخلش مال ژاپن هست که خودم چک کردم

سلام

تو خونه ما هم یه تلویزیون شهاب 2003 هست

لامپ تصویر LG

چیپ تیونر و برد فیلیپس و ........

خلاصه فکر میکنم فقط بدنش ایرانی بوده که اونم صدای بلندگوها رو خراب کرده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

ایران مگه چیزی هم تولید داره، به غیر از استخراج و فروش مواد اولیه و واردات جنس درجه چندم و بنجل چینی و فروش به اسم جنس ایرانی !!! o.O 

لینک به دیدگاه

عرض سلام

جنس ایرانی نمی خرم چون

1- مطمئنم با این وضع گرونی و اقتصاد ایران ، تولید کننده ایرانی مجبوره برای کاهش بهای تمام شده ، کم محصول بذاره یا به اصطلاح ازش بزنه . ظاهر قضیه رو حفظ می کنه و از باطنش کم میذاره

شما وقتی ورژن جدید یه محصول ایرانی رو می خری ، می تونی مطمئن باشی که نسبت به ورژن قبلی  کیفیتش کمتر شده . در حالی که تولید کنندگان خارجی روی بهتر و بهینه شدن ورژن های جدید فکر می کنند و همیشه در حال ارتقاء محصولاتشون هستند

2- منظور از جنس ایرانی و تولید ایرانی چیه اصلا ؟ وقتی ما نمی تونیم یه مقاومت و خازن تولید کنیم ( چه برسه به طراحی و تولید آس سی و چیپ) ، تولید تلویزیون و ... که نمیشه محصول ایرانی.

یه دکتر داروساز به مزاح می گفت 99 درصد سرم های تولید شده تولید ایرانه و فقط 1 درصدش خارجی . اون 99 درصد آب مقطره و اون 1 درصد املاحه

لینک به دیدگاه

بنده خودم اگر ببینم برند یا مارک داخلی واقعا رو محصول زحمت میکشه چرا که نه میخرم

یاد فیلور بخیر چه یخچالهای بیصدایی میساخت با موتور ژاپنی! الان فکر کنم تولیداتش خراب شده

یا ارج که الان در آستانه تعطیلیه یه کولر داریم با من هم سنه و هنوز بعد چند تا تعمیر از کولر های الان بهتر کار میکنه خیلیم بی صدا

کفش ملی که واقعا اصول رو در طراحی رعایت میکنه و کار های با کیفیتی میزنه و فقط بخاطر قیمتش هیچ فروشگاهی نمیاره (یه کفش متوسط با طراحی ارگونومیک 300 پولشه)

این ها جزو 1% خوب ها حساب میشن الباقی 99% بساز بنداز ها هستن مثل مافیای خودرو سازی دلال ها برند های آشغال مثل ویرا تسکو و پرفکت و xp لباسها و پوشاک درجه 3 دو روزه و.....

کلی بگم جایی احساس کنم برند ایرانی در برابر مشابهش لنگ میزنه و دردسر سازه سمتش نمیرم ترجیح میدم تایوانی رده پایین بگیرم اما ایرانی خیر

نمونش تو سیستم صوتی منزل که یکیش دست سازه ولی لوازم خوبی درش بکار رفته ! دوچرخه ام! تلویزیون ماکروویو جارو برقی اسپیکر و ...... همگی ترجیحا برند هستن مگر موارد کمی که درسته تولید ایران نیستن و برند هستن اما با کیفیت قابل قبولی دارن کار میکنن^_^

ویرایش شده توسط Trevor
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...