رفتن به مطلب

" مباحثه 4 " ملاک شما برای انتخاب مودم و تجهیزات شبکه چیه ؟ چرا ؟ ( جائزه )

Recommended Posts

درود به تمام دوستان گرامی و عزیز و دوست داشتنی ?

موضوع مباحثه چهار :

ملاک شما برای انتخاب مودم و تجهیزات شبکه چیه ؟  و گاها بعضی از افراد میان تمام تجهیزات شبکشون رو از یک برند انتخاب میکنن , به نظر شما چرا چنین کاری رو انجام میدن ؟ و آیا منطقیه ؟

از قبل بابت کامنتهای زیباتون متشکریم ?

و به قید قرعه بین تمام کسانیکه در این مباحثه شرکت میکنن به 5 نفر  مودم زیر از طرف شرکت گرین  تقدیمشون میشه ?

TOTOLINK ND150

orginal_1448349731_nd150.jpg

---------------------------

برندگان قرعه کشی مباحثه 4 : تبریککککککککک

پست شماره  7 = Noruzi

پست شماره 20 =ali202020

پست شماره 39=nightkiler

پست شماره 43 =iROG

پست شماره 77 =morteza pc

مبارکتون باشه دوستان عزیزم و ادرستون رو برای بنده پیغام خصوصی کنید تا جوائز رو ارسال کنیم براتون

همیشه پیروز باشید

لینک به دیدگاه

• ارسال 89
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

1-  نوع کاربری ( مودم داخلی یا خارجی و بی سیم یا با سیم )

2 - نوع استاندارد های مورد پشتیبانی

3 - فرکانس کاری ( در نوع بی سیم )

4 - سرعت انتقال اطلاعات

5 - درگاه های مورد پشتیبانی ( یو اس بی و ... )

6 - امنیت و رمزنگاری اطلاعات

استفاده از یک برند در تمام بخش های شبکه به نظر من معقول نیست شاید در بحث هماهنگی تجهیزات و پشتیبانی کار ساده تر باشد اما

در هر برند ممکن نیست تمام تجهیزات کارکردی ایده آل و بهینه داشته باشند پس شاید بهتر باشد در هر بخش بهترین ابزار ممکن را

به کار بگیریم که می تواند از برند های مختلف هم باشد.

لینک به دیدگاه

درود

رابط کاربری حرفه ای  در عین حال ساده که برای مبتدی و نیمه حرفه ای ها خوشایند تره !
پشتیبانی  سخت افزاری  ( شامل :  USB - printer Sharing - آنتن های قابل تعویض با مدل قوی تر جهت ارتقاع قدرت و برد بدون نیاز به هزینه جهت تهیه مدل بالاتر یا قوی تر )
امنیت بالا در رمزگذاری و جلوگیری از نفوذ
استفاده از چیپست هایی که جواب خودشون رو پس دادن و افت کیفیت ندارن ! ( بعضا دیده شده مودم در طول عمرش کیفیتش افت کرده  مثل نویز - افت سیگنا و ..... یا کاربر رو مجبور به ریست سخت افزاری کرده ) ( مودم خود بنده نزدیک به 2 ماه هست حتی خاموش نشده ریست نشده .. افت کیفیت نداشته ... دمای بسیار خوبی هم داره .. مودم داشتم با دوساعت کارکرد دماش به 50-60 درجه رسیده و گاهن باگ نرم افزاری داشته و نیازمند ریست بوده ! )
پشتیبانی از فرکانسهای قدیمی و جدید ( جهت هماهنگی با گجت های قدیمی و از همه بهتر دوگانه( Hybrid )  بودن که همزمان از هردو پشتیبانی کنه )
طراحی بدنه کیفیت بدنه . 

انتخاب تمام تجهیزات از یک برند موجب هماهنگی بیشتر و پشتیبانی راحتر میشه  ... مثلا مودم برند ایکس یه آپشن داره که فقط با روتر هم مدل خودش کار میکنه و امنیت یا سرعت یا هر موردی رو تقویت میکنه ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

ظاهر ساده دستگاه و رنگ بندی متناسب با میز

قابلیت های مفید و کاربردی

کانفیگ پردازنده و رم مناسب برای پاسخگویی به یک شبکه خانگی به صورت پایدار

انتن خوب و قوی که تمام نقاط خونه رو پوشش بده

پشتیبانی از روتینگ برای کنسول و بازی های شبکه

نکته ای که خیلی مهم هست پایداری شبکه وایرلس هست که خودش به صورت اتوماتیک بتونه چنل های شبکه رو تغییر بده که کانفلیکت و نویز کم باشه تا شبکه پایدار داشته باشم

لینک به دیدگاه

بنظرم  مودم خوب علاوه بر برد بالای وایرلس قابلیت کنترل سرعت اینترنت کسایی که به وای فای هستند داشته باشه همچنین بهتره یی نویزگیر خیلی قوی هم توش تعبیه بشه بهتره.

لینک به دیدگاه

سلام 

اولا قابلیت هایه نرم افزاری مثل port forwarding, قابلیت تنظیم شبکه شخصی انتقال داده،محدود کردن سرعت کاربران، رابط گرافیکی و از همه مهم تر قابلیت غیر فعال کردن wps , بقیه ملاک ها مثل برد انتن رو میشه با خرید انتن و عوض کردنش زیاد کرد حتی میشه برا مودم هایی که قابلیت اتصال انتن رو ندارن خودمون کانتکورشو تهیه کنیم و به برد مودن لحیم کنیم اصلا نباید برد انتن مودم رو ملاک قرار داد.

به نظر من نباید رو برند خاصی تعصب داشت از قدیم گفتن هر چقدر پول بدی اون قدر آش میخوری.

ویرایش شده توسط Noruzi
لینک به دیدگاه

برای انتخاب مودم مواردی که بنظر من  مهم هست :

-ساده بودن راه اندازی و استفاده

-امنیت و رمزنگاری

-کارایی و قابلیتها - مثلا حداقل قابلیت اشتراک گذاری هارد و پرینتر داشته باشه -

-کنترل دسترسی کاربران به اینترنت از نظر حجم و سرعت

-گارانتی و اعتبار شرکت تولید کننده و وارد کننده

- تعداد پورت لن و چشتیبانی از مودم 3g , 4g هم میتونه مهم باشه .

لینک به دیدگاه

اول نگاه  میکنم که ببینم ایا فقط مودم هست یا درونش روتر هم داره  و کلا سخت افزار و چیپش چیه!

بعد میرم سراغ انتن های وایفای و بردشون که چند dbi هستند 

بعد به امکانات امنیتی خیلی توجه میکنم و همچنین به امکانات شبکه از قبیل انتقال های فایل از طریق وایفای و حالت مهمان و ...

بعد طریقه کانفیگ کردن و رابط کاربری رو چک میکنم . 

بعد کمی هم به ظاهر توجه میکنم

و در اخر هم به برند و گارانتی  توجه میکنم که خیلی برام جدی نیس . چون معتقدم که هر برندی فرصت این رو داره که یک روزی بدرخشه . مثل برند گرین که داره با محصولات جدیدش از قبیل کیس z4  میدرخشه .

ویرایش شده توسط Sajadko
لینک به دیدگاه

1- کیفیت محصول
2- قیمت 
3-حداکثر برد وایفای مودم 
4-برند و گارانتی معتبر
5- سرعت انتقال
6-عمر بالا

فکر میکنم کلا کار عاقلانه ای نیست که از یک برند همه محصولات خریداری بشه برای مثال شاید شرکت ... داخل ساخت کارت های گرافیک و شرکت ... داخل ساخت مانیتور مهارت بیشتری داره نمیتونیم فقط به خاطر وفاداری به برند مورد نظر خریدمون رو انجام بدیم و چیز خوبی نخریم

ویرایش شده توسط mohammed
لینک به دیدگاه

سلام علیکم

با عرض قبولی برا عزاداران عزیز

معمولا برای اینکه ی پیکر بندی شبکه رو به طور کل بخان پیاده سازی این طور که رسم هست میگن همه از یک برند باشه علتش اینه که در دستگاه های جدید که قابلیت auto config معمولا دارن

این عمل به صورت خودکار و یاحتی با تنظیمات دستی کمی همراه هست که تماما در manual توضیح داده شده

اما در بعضی موارد صرفا به خاطر پایین ترین هزینه که بخاد برای فرد مصرف کننده مورد استفاده قرار بگیره اینکه معمولا هر قطعه رو ممکنه از برندهای متفاوتی انتخاب کنند .

چون ممکنه یک شرکت به عنوان مثال موتورولا که روی یک قطعش با ظرافت کامل عمل میکنه و دستگاه کاملا بی نقصی رو ارائه میده ممکنه در قطعه دیگه اش ازین دقت بی بهره باشه و صرفا من باب خالی نبودن عریضه بخاد یک قطعه ای رو معرفی کنه که در بازار فقط یک عنوان دهن پرکن قلمداد بشه.

در بیشتر موارد میشه به این مثال استناد کرد که هرچقد پول بدی همونقدر آش میخوری

باید دید طی چندین سال کدوم قطعه تونسته امتحانشو پس بده توی امر شبکه

درکل تصمیم درستی نیست که برای پیاده سازی کلی یک شبکه عظیم از یک برند استفاده بشه چون بعضی شرکت های در بعضی قطعات تبحر بالایی دارند و در باقی سخت افزار حرفی برای گفتن ندارند.

یاعلی

ویرایش شده توسط سیدعلیرضا
لینک به دیدگاه

با سلام

۱:برد مناسب وایفای (بعضی از روتر ها ظاهرا فقط دو انتنه هستن وگرنه بردشون داغونه)

۲:تنظیمات مودم قابل فهم که به فرد معمولی بتونه باهاش کار کنه

۳:سازگاری با شرکتهای ارائه دهنده اینترنت (مودم دی لینک دارم کالفم کرده مشکلشم چراغ اینترنت قرمز شدن بیخودیه

۴:قیمت،کیفیت،عمر بالا ،هم که از ضروریاته

انتخاب من بدون شک شیائومیه چون از برندای دیگه خیلی بهتره البته من مودم گرین ندیدم که بتونم استفاده کنم

لینک به دیدگاه

سلام جناب حسینی و بقیه خوب حالا که بحث سر مودم بزارید بگم که یک مودم خوب باید برد خوبی داشته باشه ولی انتظار نداشته باشید 100 بدید و برد وایفایش تا انتهای خیابان بگیره:Dولی خوب بتون مثلا فاصله از یک ساختمون تا ساختمون دیگه رو به صورت خوب پوشش بده نه کامل و تو فضایی اتاق هم پوشش مناسب باشه و تنظیمات مودم خوب و قابل فهم باشه و سخت نباشه  و با شرکت های ارائه دهنده اینترنت سازگار باشه و قیمت خوب داشته باشه یعنی  هم ضعیف و متوسط و خوب و عالی و قطعات خوبی داخلش به کار رفته باشه و عمر بالا و تو این چند سال بعد از استفاده از مودم های d-link و tp-link فعلان از نظر من مودم های asus خیلی خوبه هم از نظر ظاهری و هم از نظر سازگاری با دستگاه و غیره براشون شرکت آپدیت میده می تونی مشکلات مودم ارسال کنی و تو نسخه بعد رفع خواهد شد و خیلی اماکانت دیگه که من از این مودم ها به تو جه به قیمتی که دادم راضی ام  و بعد از این ها امنیتش و رمزگذاریش و بتونی حجمو هم کنترل کنی و در آخر گارانتی معتبر و خوب

:x

لینک به دیدگاه

درود،

اون بعضی ها که گفتین یکیش خود من هستم! ملاک من فقط برند هست!

1. Linksys

2. Asus

آیا امکان داره مثلا tplink که domain خودشو نمیتونه نگه داره از Linksys بهتر باشه؟

بدلیل اینکه به هیچ عنوان پولمو به یک برند چینی نمیدم! و نمیخوام حتی اسم یک برند چینی تو مجموعم باشه!

ممکنم هست بعضی ها خودشون ندونن و اختلال وسواس اجباری OCD داشته باشن، این مساله میتونه خیلی جدی باشه و شخص سالها با اون زندگی کنه و ندونه!

ضمنا در قرعه کشی شرکت نمیکنم، فقط نظرمو گفتم :)

ویرایش شده توسط omidsolo
لینک به دیدگاه

درود

۱ - برند  و  جعبه شیک و ظاهر مشتری پسند مودم اولین حرف است . 

۲ - امکانات جانبی مودم مثل اسپلیتر و کابلها و راهنمای فارسی و جانمایی روی دیوار و میز کار.

۳ - گارانتی معتبر و خوشنام  و امکان برگشت دستگاه در مدت معلوم در صورت نارضایتی .

۴ _ دارای نمایندگی اصلی در ایران و تامین قطعات و بتواند گلایه و تشکر کاربران را به شرکت اصلی برساند و firmware ها به سادگی بروز شود.

۵ - راه انداز مودم برای کاربر معمولی و حرفه ای محیط جدا داشته باشد .

۶ - قدرت آنتن و مرغوبیت قطعات داخلی و پورت ۱۰۰۰ و امکان فرستادن و گرفتن فایل از موبایل و لپ تاپ به pc و تبدیل پرینترهای قدیمی بهwifi .

۷- قیمت هم مناسب باشد 

لینک به دیدگاه

از اونجایی که نت کشور خیلی داغونه و 99% مودم های بازار 10 برابر سرعت بالا تر از اون رو ساپورت میکنن در نتیجه من مودمی رو ترجیح میدم

1- خراب نشه

2- تنظیمات راحتی داشته باشه (مثلا برای خالم یه مدم ایسوس  گرفتم که برای خاموش روشن کردن وایرلسش حتما باید نرم افزاری به تنظیمات مودم میرفتی و قطع و صل میکردی) در صورتی که مودم  TP-Link خودم پشتش دکمه داره راحت وایرلس رو خاموش روشن میکنم.

3- برای من یه برگه روش داشت که برای اولین خرید سروریس از آسیاتک 24 تومن تخفیف میداد(اینم خوبه)

4- گارانتی معتبری داشته باشه.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، سعید حسینی گفته است :

درود به تمام دوستان گرامی و عزیز و دوست داشتنی ?

موضوع مباحثه چهار :

ملاک شما برای انتخاب مودم و تجهیزات شبکه چیه ؟  و گاها بعضی از افراد میان تمام تجهیزات شبکشون رو از یک برند انتخاب میکنن , به نظر شما چرا چنین کاری رو انجام میدن ؟ و آیا منطقیه ؟

از قبل بابت کامنتهای زیباتون متشکریم ?

و به قید قرعه بین تمام کسانیکه در این مباحثه شرکت میکنن به 5 نفر  مودم زیر از طرف شرکت گرین  تقدیمشون میشه ?

TOTOLINK ND150

orginal_1448349731_nd150.jpg

لینک به دیدگاه

سلام من یک مودم ساده برای خونه دارم هو اوی تازه تک پورت هست ولی مزیتش داشتن یک یو اس بی هست خیلی هم ارزون گرفتن و راحت با کانکشن به اینترنت وصل میشه و نیازی به حظور متخصص نیست ولی خوب باید کانکشن بسازم و خودش نمیتونه به اینترنت هنگامی سیستم روشن میشه وصل بشه و همیشه هم با سیستم های دیگه خطا میده چون کارت dvb دارم با هم تداخل دارن باید قبل کار دیزیبل و اینابل کنم تا سیستم  تداخل رفع کنه ایرادات بیشتر نرم افزاری هست و لی من ترجیح میدم قطعات ارزون تری داشته باشم و تا اینکه امکانتی که واقعا لازم ندارم ولی کاش سیستمی بود که میشد ارزون تر برامون در بیاد از لحاظ ترافیک

لینک به دیدگاه

در ضمن ببخشید یک سوال داشتم من سیستم جدید گرفتم اسکای لیک 156400هست سی پی یوش  ومادر برد b150 pro وقت که با مایا کار میکنم سیستم ویو پورتش یک لحظه قفل مینه سیستم کشش کار داره و لحاظ قدرت هیچ عیبی نداره ولی نمیدونم راست کلیک نگه میدارم بی خود ویو پورت قفل میکنه در حالی که سی پی یو دور نگرفته اگه بچه ها میتونن کمک کنن اطلاعاتی در اختیارم بزار خوشحال میشم تلگرام پیام بدن 09100280171

لینک به دیدگاه

1- اول باید برد خونه یا مکانی که مودم رو برای اونجا می‌خوایم تهیه کنیم رو بسنجیم و مودم با پوشش مناسب رو انتخاب کنیم (بعضی وقت‌ها هم لازمه که از اکستندر استفاده کنیم برای پوشش بهتر)

2- قیمت

3- گارانتی معتبر

4- تنظیمات آسون

5- فرکانس کاری

6- چیپ مورد استفاده هم باید مرغوب باشه

بنظر من لازم نیست که همه تجهیزات شبکه از یه برند باشه. همینکه همه‌شون از برندهای مرغوب و باکیفیت باشن کافیه.

لینک به دیدگاه

کسی که حرفه ای تو کار شبکه باشه خب حتما به خیلی نکات ریز دقت میکنه ولی تو بازار فروش بهتر اول از همه قیمت و تعداد پورتها گارانتی پشتیبانی و کانفیگ راحت برد پوشش وایفا سرعت انتقال دیتا و جدیدا هم این غیر قابل هک بودن مودم :)

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان عزیزم

من به شخصه از برندهای متفاوتی برای مودم استفاده کردم (تجهیزات شبکه خیر) اما متاسفانه به غیر مورد آخری که خریدم باقی رو مجبور بودم با توجه به پیشنهاد یا بهتر بگم اجبار شرکتهای سرویس دهنده اینترنتی استفاده کنم اما به شخصه ملاک اولم داشتن چندین پورت Lan برای استفاده چند دستگاه به صورت همزمان و آنتن دهی مناسب وایرلس برای دیوایسهای خارج از محل قرار گیری مودم هست به برند خاصی هم اعتقاد ندارم اما لینکسیس تقریبا تو انتن دهی و هنگ از باقی بهتر عمل کرد . الان هم TP Link دارم بد نیست اما خیلی هم خوب نیست و بدتر از اون خدمات پس از فروشه که کارم به دعوا کشید و آخر هم مجبور به خرید یه مدل بالاتر شدم چون شرکت اون مدل رو زیر بار نمیرفت عینا بهم بده (قصه طولانی دارد) . اما دوستانی که تجهیزات یک برند را میخرند منطقی نداره که حتما ایده ال باشه و بقولی مچ کار کنه اینو تو سیستم صوتی خونه تجربه کردم و هر تکه از سیستمم مال یه شرکته و مچ شدنشون خیلی بهتر بود برام تا یک برند خاص . اما خوب هر سری یه فکری داره با احترام به تمامی کارشناسان این مورد من منطقی تهش نمیبینم

ارادت - شاد و سلامت باشید

لینک به دیدگاه

سلام و عرض وقت بخیر .

جدای از بحث مشخصات فنی و .... ؛ مهمترین ملاک من اعتبار و کیفیت شرکت سازنده است . گارانتی هم در وهله دوم .

لینک به دیدگاه

به نظر بنده کاربران باید از تمامی مارکهایی که در بازار کامپیوتر وجود دارن و کارایی قابل قبولی دارن استفاده کنند و محدود به استفاده مارک و مدل خاصی نباشند.

اولویتها در انتخاب بشرح زیر میباشد:

۱-طول عمر بالا
۲-باند فرکانس و سرعت قابل پشتیبانی
۳-استانداردای رمزنگاری
۴-قدرت پوشش در نوع وایرلس و پایداری فرکانسی بالا
۴-تعویض اتوماتیک و بهینه باند کاری
۵-قابلیت اشتراک ابزارهای ورودی و‌ خروجی
۶-پشتیبانی از روتینگ
۷-پشتیبانی از پروفایلهای مختلف و مالتی ssd
۸-پشتیبانی از قابلیت کنترل والدین
۹-رابط کاربری آسان و زیبا

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...