رفتن به مطلب

" مباحثه 4 " ملاک شما برای انتخاب مودم و تجهیزات شبکه چیه ؟ چرا ؟ ( جائزه )

Recommended Posts

سلام

برد انتن دهی بالایی داشته باشه 

راحت بشه تنظیماتش رو انجام  کرد

گرون نباشه 

لینک به دیدگاه

• ارسال 89
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

* کیفیت مناسب ارتباط با نت و امواج بیسیم در صورت داشتن

* واسط کاربری راحت و با امکانات مدیریتی مناسب

* امنیت 

* پشتیبانی فنی مناسب

لینک به دیدگاه

سلام

قیمت مناسب

فعالیت در هر دو فرکانس ۲.۴ و ۵ گیگاهرتز

پشتیبانی از استاندارد ۱۷۵۰AC

زیبایی

پورت USB

لینک به دیدگاه

با هدف کاربرد خانگی و یا شرکت های کوچک:

1- بودجه

2- اطمینان از برند

3- نظرات خریداران محصول و رضایت آن ها

4- امنیت دستگاه

لینک به دیدگاه

با سلام

مودم باید از نظر کارایی و دوام مناسب بر خوردارباشه

رابط کاربری آسان و کاربردی داشته باشد

از نظر امنیت و رمزنگاری بروز باشد

دارای برند معتبر و گارانتی و خدمات خوبی داشته باشد

قیمت رقابتی و مناسب داشته باشد به درد گیم آنلاین هم بخوره

مرسی از نظر سنجیتون

لینک به دیدگاه

سلام و خسته نباشید خدمت زحمت کشانه لیون کامپیوتر  

به نظر من فقط فقط امنیتش مهمه و سرعت 

و مارک های مختلفی هست ک من خودم asus ترجیح میدم  

لینک به دیدگاه

درود

من از اون ادمایی نیستم که به اسم برند اعتماد کنم و چشم بسته بخرمش تا تمام جزئیاتشو  نخونم و با کالا های دیگه مقایسه نکنم و از نظر قیمت سبک سنگین نکنم کلا هیچ چیز نمیخرم چه برسه به مودم که قراره یه عمری رو زیر سایه فرکانسش سر کنم

لینک به دیدگاه

در انتخاب مودم و روتر موارد زیر به نظر من قابل اهمیت هست

1-نوع درگاه های ساپورت شده و تعدادشون

2-فرکانس های ساپورت شده و قدرتشون

3-استانداردهای فرکانس های ساپورت شده و ساختار امنیتیشون

4-سرعت کابلی و بیسیمی ساپورت شده

5-ساختار فرویمر و UI راحت و زیبا (یوزر فرندلی ) داشته باشه

6-نوع ساپورت ون انترنت  ,,,adsl+2,,,,,vdsl2 و ... برای آینده نگری پایان سلطه adsl2+ و شیفت به vdsl  به زودی

7-مدت زمان گارانتی شده برای کارکرد 24 ساعته و بیوقفه

8-قیمت و ظاهر هم در نهایت اهمیت داره

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، shahabaa گفته است :

در انتخاب مودم و روتر موارد زیر به نظر من قابل اهمیت هست

1-نوع درگاه های ساپورت شده و تعدادشون

2-فرکانس های ساپورت شده و قدرتشون

3-استانداردهای فرکانس های ساپورت شده و ساختار امنیتیشون

4-سرعت کابلی و بیسیمی ساپورت شده

5-ساختار فرویمر و UI راحت و زیبا (یوزر فرندلی ) داشته باشه

6-نوع ساپورت ون انترنت  ,,,adsl+2,,,,,vdsl2 و ... برای آینده نگری پایان سلطه adsl2+ و شیفت به vdsl  به زودی

7-مدت زمان گارانتی شده برای کارکرد 24 ساعته و بیوقفه

8-قیمت و ظاهر هم در نهایت اهمیت داره

نظر شما در کانال تلگرام لیون کامپیوتر قرار گرفت 

لینک : https://telegram.me/lioncomputer/6112

لینک به دیدگاه

با سلام

آنتن دهي مناسب

عدم قطعي

طول عمر

گارانتي معتبر

با تشكر

لینک به دیدگاه

از نظر من مهم ترین مواردی که باید بهشون توجه کرد ( به ترتیب اولویت)

1- کارایی در مقابل قیمت  ( فاکتور بسیار بسیار مهمی هست . کالاهایی که بالاترین p/p رو داشته باشند فروش بالایی دارند)

2- رابط کاربری اسان

3- برد مودم

4- گارانتی معتبر که شرکت گرین یکی از بهترین شرکت های گارانتی  در ایرانه ( بدون اغراق )

5- پورت های متنوع

6- ظاهر زیبا

لینک به دیدگاه

سلام موارد زیر در خرید برای من خیلی مهمه وملاک های انتخب من هستن

1.قدرت انتن

2.رابط ها

3.تعداد پورت اترنت

4.سرعت انتقال اطلاعات

5.فایروال و امنیت دسترسی

6.فرکانس قابل پشتیبانی

7.استانداردهای +ADSL 2

8.امنیت بی‌سیم

9.استانداردهای IEEE

لینک به دیدگاه

1- کیفیت ساخت که شامل قطعات بکار رفته در ساخت و تولید جنس میباشد

2- قلبلیتهای مودم از جمله اینکه چند نفر و چند تا دستگاه میتوانند همزمان به مودم کانکت شوند

3- فاصله ای که مودم بوسیله اتن میتونه پوشش بده و قدرت انتن با واحد اندازه گیری db

4- قیمت در قبال کارایی و کیفیت که خیلی برای من و شاید خیلی از کاربران دیگر هم مهم باشه

5- خدمات پس از فروش

موارد ذکر شده نسبت به نیاز شخصی من هست

لینک به دیدگاه

با سلام

نوع کاربری ( برای چه کاری و در چه محیط کاری)

نوع استاندارد های مورد پشتیبانی

فرکانس کاری

سرعت انتقال اطلاعات

امنیت و رمزنگاری اطلاعات

قیمت دستگاه

برد دستگاه

پایداری فرکانس

طول عمر و کیفیت ساخت

شکل ظاهری دستگاه

شاید فکر میکنن قطعات با هم همخوانی بهتری دارند.

به نظر من بنا بر نیاز شبکه مورد نظر قطعاتی رو انتخاب کنند که اون کاری که میخاییم رو انجام بده و بیخودی کار خودمون رو برای انجام تنظیمات اظافه از دست ندیم.

لینک به دیدگاه

با سلام
به نظر من باید اول نوع نیاز کاربر بررسی بشه بعد مودم مورد نیاز خریداری بشه

به عنوان مثال برای گروهی از کاربران که منطقه بزرگی تحت پوشش باید قرار بگیرد شاید میزان سرعت شبکه انچنان مهم نباشد در نتیجه این گروه به سمت استاندارد هایی حرکت خواهند کرد که برد بالاتر با سرعت معقول در اختیار بدهند

یا به عنوان مثال گروهی دیگر نیاز به پهنای باند بالا و سرعت بالا ولی برد کوتاه دارند پس خواه نا خواه به سمت استاندارد های با سرعت بالا در برد کوتاه جذب خواهند شد

گروهی دیگر نیاز به اتصال رنج متفاوتی از دستگاها از تلفن های همراه هوشمند گرفته تا سیستم های رومیزی(PC) دارند که بنا به سن و نوع دستگاه به استاندارد های مختلفی مجهز بوده و در نتیجه برای این گروه بیشتر پشتیبانی از استاندرد های مختلف ارتباطی مدنظر میباشد

به طور کلی  گروه اول به دنبال مودم هایی با استاندارد d و h هستند که امکان اتصال تا فاصله ۱ کیلومتری با سرعت ۱۱ مگابیت بر ثانیه را مقدور میکند و گروه دوم به دنبال مودم هایی با  استاندارد ac و n   هستند که در رنج کوتاه ۵۰ الی ۱۵۰ متر سرعت ۷۲ تا ۱۵۰ مگابیت برثانیه(در مواردی تا ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه) را ارائه میدهند و گروه سوم به دنبال مودم هایی با پشتیبانی از استاندارد هایی همچون b/g/n/ac که از نصل های متفاوت شبکه های بدون سیم پشتیبانی میکنند میباشند!
اگر هم اتصال سیمی مد نظر باشد تعداد پورت های پشتیبانی شده در اینجا نقش اصلی را بازی میکنند.

مورد بعدی که میشه بهش اشاره داشت فرکانس پشتیبانی شده توسط مودم هست. اینکه مودم از فرکانس های ۲٫۴ گیگاهرتز یا ۵ گیگاهرتز پشتیبانی میکند یا خیر گاهی تفاوت بزرگی در میزان ثبات سیستم ایجاد خواهد کرد، در نظر بگیرید که در اپارتمانی همه ساکنین از مودم های وایفای با فرکانس کاری ۲٫۴ گیگاهرتز استفاده کنند در این حالت تعداد زیادی از کانال های در دسترس پر شده و اگر شما هم بخواهید در این باند فرکانسی به فعالیت بپردازید ناخواسته با تداخل امواج روبه رو میشوید و بهتر ان است که از فرکانس ۵ گیگاهرتز که خالی هست استفاده کنید اما ایرادی که وجود دارد عدم پشتیبانی این امکان یعنی باند دوم وایفای توسط دستگاه های قدیمی تر هست

باید از قدرت رمزنگاری و استاندارد های پشتیبانی شده مودم ها نیز غافل نشده و مودمی انتخاب گردد که رنج بسیاری از این استاندارد ها را پشتیبانی میکند

جناب حسینی اشاره داشتند که گاهی تمامی تجهیزات شبکه از یک برند خریداری میگردند که این کار ممکن است به منظور کاهش هزینه اتفاق بیفتد کما اینکه امکان بهره برداری حد اکثری از توان شبکه نمیباشد زیرا مثلا شرکتی که تبهر خاصی در تولید مودم دارد ممکن است روتر های خوبی تولید نکند و مواردی از این دست البته این مورد بیشتر به تجربه کاربر و شناخت او از این دستگاه ها میباشد.

مورد بعدی که به نظر اینجانب مهم هست کیفیت مودم مورد استفاده هست در بازار برند هایی هستند که بیشتر به ظاهر و پوسته مودم اهمیت میدهند و اصطلاحا مودمشان زیبایی ظاهری دارد ولی هستند برند هایی که ظاهر انچنان زیبایی نداشته در عوض از سخت افزار بسیار با کیفیتی برخوردار هستند و تعداد برند های اندکی هم هردوی این دو خصیصه را با هم دارند

علاوه بر این موارد باید پشتیبانی مناسب و قیمت مناسب در مقابل کارایی را هم در نظر داشت.

از دوستان هم به علت نوشته طولانی عذر خواهی میکنم
موفق و موید باشید! 

ویرایش شده توسط моджтаба
اصلاح نوشتاری
لینک به دیدگاه

دوستان هدف از ساخت این جور بحث ها در مرتبه اول 

بالابردن سطح عمومی دانش افراد هست

همه با هم یکسان هستیم

لطفا برای ارائه نظرات خودتون از عبارات مشکل و نامفهوم استفاده نکنید

و یا حتی الامکان اگه قصد استفاده از اصطلاحات      لاتین      رو دارید در پرانتز معادل         پارسی       اون فراموش نشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود ملاک برای انتخاب مخصوصا تو تجهیزات شبکه چون پیشرفت تو این سری ابزار زیاد مثل قطعات داخلی کامپیوتر سریع نیست یعنی برای ما یه کانکت امن برقرار کنه کافیه

پس ملاک اول برندی باشه که بتونه دوام عالی داشته باشه چه کابل و چه کلا تجهیزات شبکه چون قراره همیشه کانکت برقرار باشه دوم اگر مودم هست دکمه پاور داشته باشه چرا این خیلی مهمه چون نخوای هی از برق بکشی.امنیت تو تجهیزات شبکه مهم هست اما نه خیلی چون اکثرا یه سری به نسبت امن هستند

پس ملاک من با توجه به بودجه ای که دارم بالاترین برند و با استقامت ترین رو خواهم خرید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یادم رفت بگم : خرید این وسایل یکبار تقریبا برای همیشه هست پس تو انتخابش یه خورده دقیقیم البته اگر اشانتیون سرویس دهنده نباشه 

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/13, 15:35:38، Royal گفته است :

1- کیفیت ساخت که شامل قطعات بکار رفته در ساخت و تولید جنس میباشد

2- قلبلیتهای مودم از جمله اینکه چند نفر و چند تا دستگاه میتوانند همزمان به مودم کانکت شوند

3- فاصله ای که مودم بوسیله اتن میتونه پوشش بده و قدرت انتن با واحد اندازه گیری db

4- قیمت در قبال کارایی و کیفیت که خیلی برای من و شاید خیلی از کاربران دیگر هم مهم باشه

5- خدمات پس از فروش

موارد ذکر شده نسبت به نیاز شخصی من هست

نظر شما در کانال تلگرام قرار گرفت  

لینک : https://telegram.me/lioncomputer/6230 

لینک به دیدگاه

با سلام و  خسته نباشید.

بنده با توجه به تجربه شخصیم که از سه برند مطرح بازار بیش از 6 مدل مختلفت مودم داشتم نظر میدم.

اولین نکته ای که موقع خرید مودم بهش دقت میکنم بیش از n300 بودن مودمه چون خیلی وقتا لازم با دوستان تو خونه لن بازی میکنم و مودم نباید کم بیاره.

مورد دوم فاصله ای هست که انتن wifi ساپورت میکنه که لازمه زیاد باشه.

مورد سوم به بعد سلیقه ای هستن مثل مارک و رنگ مودم و لوازم همراه و ...

با توجه به اینکه 3 مودم رو فرستادم گارانتی و 3 برخورد کاملا متفاوت رو تجربه کردم شرکت گارانتی کننده هم بسیار مهمه. ولی متاسفانه تو شرایط بازار الان ما شرکت های گارانتی کننده در حد یه برچسب بیشتر نیستن جز شرکت گرین که به همه ثابت کرده خودش رو.

ممنون از لیونی ها.

لینک به دیدگاه

سلام .به همه .ملاک بنده مودم واىرلس باشه.اگر سيم کارت خور باشه حتما همه سيمکارتهارو  بخونه و 4 جى باشه وگرنه بهدرد  نمىخوره

لینک به دیدگاه

به نظر من یکی از مهمترین امکانات روترهای Wifi توانایی تقسیم پهنای باند و ترافیکه.

فرض کنید تو یه شرکتی اینترنت 2 مگ وجود داره و 5 نفر ازش استفاده می کنن.

یه نفر با دانبود منیجر شروع کنه به دانلود بقیه DialUp می شن!

نیازی نیست حتما توش اکانت بسازی و ...

فقط اینکه بشه گفت به هر کامپیوتر مثلا حداکثر 512 کیلوبایت بده خیلی مهمه...

لینک به دیدگاه

اول از همه قیمت رقابتی در برار قابلیت بسیار مناسب 

دوم گارانتی مناسب و معتبر (نه فقط یه تیکه کاعذ پاره باشه که اونم به درد لای دندون پاک کردنم نخوره)?

سوم امنیت-امنیت-امنیت

چهارم اکثر قابلیت های یه مودم مناسب رو داشته باشه (برد مناسب -سازگاری با ارائه دهندگان نت - پورت های زیاد)

پنجم پشیبانی مناسب پس از خرید (اپدیت مداوم نرم افزار)

ششم رابط کاربرپسند و زیبا همچنین قابل فهم بودن برای کاربران

هفتم آموزش های زیاد در وب برای راه اندازی وتنظیمات

و صد البته زیبا باشه?

قطعات استفاده شده مناسب و مرغوب

و در اخر مارک محصول و سوابقش در تولید محصولش که مودم باشه

البته یه نکته ای رو عرض کنم اونم اینکه فروشندگان کشورمون  بعضی از برند ها در کشور ما رو به علت محبوبیتی که در میان طرفداران دارند رو با قیمت بالاتری برای فروش ارائه میکنند برای همین مسئله مارک و برند رو برای آخر گذاشتم

نمیدونم چرا ولی جدیدا خیلی سخت گیر شدم?

ویرایش شده توسط -alirezza-
لینک به دیدگاه

با عرض سلام

آنتن دهی نسبتا خوب باشه 30 متر هم کافیه

سرعتش خوب باشه که تقریبا همه مودمها الان خوبن

امنیت نسبی در برابر هک

برندش اصلا مهم نیست

قیمتش هر چه کمتر بهتره ولی تا حد قابل قبول

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...