رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی برای خرید گوشی

Abolfazl.D
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز

بنده قصد خرید یک گوشی دارم اما از اونجا که زیاد اهل گوشی و از این چیزا نیستم نمیخوام براش هزینه زیاد کنم

قصد دارم یه گوشی دست دوم تهیه کنم

سوالم اینجاست که ایا ارزش داره برای هزینه کمتر برم سراغ دست دوم ؟ زمانی که گوشی خریدم باید به چه نکاتی توجه کنم تا از سالم  بودن کامل موبایل اطمینان پیدا کنم

قبلا یه موبایل هواوی داشتم اما زیاد ازش راضی نبودم هم سنگین بود و هم مصرف شارژبرقیش زیاد به نظرتون دست دوم از چه برندی بگیرم بهتره

لینک به دیدگاه

میتونی یه شیائومی دس دو بگیری در حد 300 تومن . سخت افزارشون نسبت به قیمتشون عالیه.

Htc از اون قدیمیا داشتم جالب نبود.

سامسونگ هم سری های گلکسی خوبن ولی سعی کن زیر j2 نخری که به درد نمیخوره. دس دوشم بین 300 تا 350

گوشی که میخوای بخری یه بروز بخر. مثلا نرو s3 بخر. درسته سخت افزار خوبی داره ولی ساخت 2012 هست و مثلا ورژن اندرویدش پایینه یا مثلا otg جواب نمیده.

شما گوشی با کارکرد زیر 1 سال بخر بیشتر از این نخری بهتره.

نظر من روی شیائومیه

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Milad_Bm گفته است :

میتونی یه شیائومی دس دو بگیری در حد 300 تومن . سخت افزارشون نسبت به قیمتشون عالیه.

Htc از اون قدیمیا داشتم جالب نبود.

سامسونگ هم سری های گلکسی خوبن ولی سعی کن زیر j2 نخری که به درد نمیخوره. دس دوشم بین 300 تا 350

گوشی که میخوای بخری یه بروز بخر. مثلا نرو s3 بخر. درسته سخت افزار خوبی داره ولی ساخت 2012 هست و مثلا ورژن اندرویدش پایینه یا مثلا otg جواب نمیده.

شما گوشی با کارکرد زیر 1 سال بخر بیشتر از این نخری بهتره.

نظر من روی شیائومیه

ممنون دوست عزیز

خودم هم در همین قیمت مد نظرم بود نمیخواستم بیشتر هزینه کنم

اما اسم این مدلی که گفتین زیاد نشنیدم

بیشتر میخوام بدونم زمان خریدن باید به چه چیزایی توجه کنم تا مطمئن بشم گوشی سالمه

لینک به دیدگاه

مثلا حواسط باشه طرح اصلی نباشه.

یه کد هست میزنی معلوم میشه و باید با کد پشت گوشی مطابق باشه. تو گوگل بزن میاد الان نت کنده.

بعد مثلا پرش انتن نداشته باشه. وافای و بلوتوث سالم باشن.

بلند گو اصلی و بلندگو مال صحبت کردنو چک کن. سلامت باتری و شارژر رو چک کن.

سوکت های گوشی رو چک کن که اتصالی نداشته باشن.

ضربه یا اب دیده نباشه.

جا پیچاشو چک کن که باز یا تعمیری نباشه.

حتما کارتن داشته باشه چون ممکنه دزدی باشه.

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Milad_Bm گفته است :

مثلا حواسط باشه طرح اصلی نباشه.

یه کد هست میزنی معلوم میشه و باید با کد پشت گوشی مطابق باشه. تو گوگل بزن میاد الان نت کنده.

بعد مثلا پرش انتن نداشته باشه. وافای و بلوتوث سالم باشن.

بلند گو اصلی و بلندگو مال صحبت کردنو چک کن. سلامت باتری و شارژر رو چک کن.

سوکت های گوشی رو چک کن که اتصالی نداشته باشن.

ضربه یا اب دیده نباشه.

جا پیچاشو چک کن که باز یا تعمیری نباشه.

حتما کارتن داشته باشه چون ممکنه دزدی باشه.

ممنون داداش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنظر من اولین انتخابت سونی باشه بعدا سامسونگ البته بگو تا چه رنجی میخوای گوشی بگیری تا بشه بهتر راهنماییت کرد عزیز(گوشیهای سونی قیمتشون نسبت به سخت افزارشون عالیه)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز تو رنج قیمت زیر 600 تومن هواوی honor 4x واقعا بی رقیبه. میشه گفت هیچ نقطه ضعفی نداره. البته نباید انتظار داشته باشید با این بودجه کیفیت و عملکرد یه مدل پرچمدار رو داشته باشید. ولی مدلی که گفتم به نظرم حداقل گزینه ایه که میشه گفت به عنوان یه اندرویدی عملکرد راضی کننده ای داره

https://www.digikala.com/Product/DKP-93276/Huawei-Honor-4X-Dual-SIM-Mobile-Phone/گوشي-موبايل-هوآوي-آنر-مدل-4X-دو-سيم‌کارت/keyword-4x

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، SANAKA گفته است :

بنظر من اولین انتخابت سونی باشه بعدا سامسونگ البته بگو تا چه رنجی میخوای گوشی بگیری تا بشه بهتر راهنماییت کرد عزیز(گوشیهای سونی قیمتشون نسبت به سخت افزارشون عالیه)

سلام دوست عزیز

ممنون البته بنده گفتم چون زیاد اهل گوشی نیستم نمیخوام هزینه زیاد براش بکنم وقصد دارم یه گوشی دست دوم با 300 تا 400 تومن تهیه کنم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mostafa-b گفته است :

دوست عزیز تو رنج قیمت زیر 600 تومن هواوی honor 4x واقعا بی رقیبه. میشه گفت هیچ نقطه ضعفی نداره. البته نباید انتظار داشته باشید با این بودجه کیفیت و عملکرد یه مدل پرچمدار رو داشته باشید. ولی مدلی که گفتم به نظرم حداقل گزینه ایه که میشه گفت به عنوان یه اندرویدی عملکرد راضی کننده ای داره

https://www.digikala.com/Product/DKP-93276/Huawei-Honor-4X-Dual-SIM-Mobile-Phone/گوشي-موبايل-هوآوي-آنر-مدل-4X-دو-سيم‌کارت/keyword-4x

ممنون دوست عزیز

واقعیتش من قصد خرید نو ندارم

درباره ی مدلی که هم گفتین خیلی دربارش  شنیدم اما چون خودم یه هواوی داشتم زیاد ازش راضی نبودم. به نظرم  اون راحتی سامسونگ نداره .

لینک به دیدگاه

بله خب من خودم به جز سامسونگ نمیتونم با گوشیای دیگه راحت ارتباط برقرار کنم. لانچر هواوی واقعا رو مخه. ولی سامسونگ با امکانات خوب و قابل قبول از مدل مشابه هواوی حدود 200 تومن گرونتره. دست دو مدلهای سامسونگ J7 و یا J5 مدل 4G رو شاید حدود 500-600 بتونید پیدا کنید

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mostafa-b گفته است :

بله خب من خودم به جز سامسونگ نمیتونم با گوشیای دیگه راحت ارتباط برقرار کنم. لانچر هواوی واقعا رو مخه. ولی سامسونگ با امکانات خوب و قابل قبول از مدل مشابه هواوی حدود 200 تومن گرونتره. دست دو مدلهای سامسونگ J7 و یا J5 مدل 4G رو شاید حدود 500-600 بتونید پیدا کنید

بازم ممنون دوست عزیز

بله واقعیتش تو رنج قیمتی پایین واقعا گوشی های هواوی نسبت به امکاناتشون کارایی زیادی دارن اما خوب میگم چون خودم یه هواوی دارم نمیخوام دوباره یکی دیگه بخرم

البته پول برای خرید گوشی نو دارم اما شک دارم ارزش داره هزینه  کنم و یه گوشی نو تهیه کنم چون زیاد اهل گوشی نیستم به نظرم پول حدر دادنه  اما  اگه بخوام نو بخرم به نظرت با 600 تا 800 چی بخرم بهتره

لینک به دیدگاه

سامسونگ s4 رو توی دیوار شهرمون گذاشتن 450. اگه بتونی یه s4 پیدا کنی عالیه. اگه هم خواستی تا واسط اوکیش کنم. توی همین فروم و فروم بغلی هم بگردی احتمالا گیرت میاد

لینک به دیدگاه

درود

نزدیگ یک سال ه lenovo a1000 دارم و از همه چیزش  خرسند ام. وقتی از اینترنت 3g ش استفاده می کنم سیگنال یکی از سیمکارتهاش ضعیف می شه که فکر نکنم مهم باشه.

قیمتش اون زمان 200 هزار تومان بود.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در حد ۵۰۰ ۶۰۰ یک دونه زد ۳ دست ۲ بگیر زندگی کنی [emoji2] نو میخوای برو سراغ میزو یا شیائونی
و این ک اگر دست ۲ میگری فاکتور یادت نره
و imei گوشی با جعبه چک شه
و این ک خودت چیزای مختلف رو تست کن
باطری تست کن
خروجی صدا
اگر اسپیکر ها استریو هست چک کن جفتش کار کنه
ویبره دست گاه چک شه
اگر چراغ داره دکمه بک و .. چراغ چک شه
چراغ صحفه نمایش چک شه
اینا چک شد واس این ک بفهمی گوشیب باز شده یا ن
اگر درب پشتی دستکاه باز نیشد
ک پیچ ها رو ببین
اگر ننیشد هیچ راهی نداره اطمینان کن
فقط به زدگی توجه ک مثلا قسمت هاییی. ک در اثر ضربه زدگی نمیتونه داشته باشه اگر داره نشون دهنده باز شدن هست
مثلا این ک رنگ زیر شیشه یا متریال دستگاه رفته باشه

Sent from my SM-N915F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Milad_Bm گفته است :

سامسونگ s4 رو توی دیوار شهرمون گذاشتن 450. اگه بتونی یه s4 پیدا کنی عالیه. اگه هم خواستی تا واسط اوکیش کنم. توی همین فروم و فروم بغلی هم بگردی احتمالا گیرت میاد

داداش خیلی ممنون

من بیشتر دنبال یه گوشی که 4g داشه باشه هستم  از یه سمت هم اولین باره دارم گوشی دست دوم میگیرم بیشتر ترجیح میدم حضوری باشه تا بتونم یه هفته برای تست از طرف وقت بگیرم اما بازم خیلی ممنون:x

بعدشم میری کالاف بزنی به ما هم بگو خوشحال میشم با هم بازی کنیم^_^

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

نزدیگ یک سال ه lenovo a1000 دارم و از همه چیزش  خرسند ام. وقتی از اینترنت 3g ش استفاده می کنم سیگنال یکی از سیمکارتهاش ضعیف می شه که فکر نکنم مهم باشه.

قیمتش اون زمان 200 هزار تومان بود.

خیلی ممنون دوست عزیز واقعیتش بیشتر دنبال یه گوشی رده بالاتر که 4g پشتیبانی کنه هستم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، rezarasnani گفته است :

در حد ۵۰۰ ۶۰۰ یک دونه زد ۳ دست ۲ بگیر زندگی کنی emoji2.png نو میخوای برو سراغ میزو یا شیائونی
و این ک اگر دست ۲ میگری فاکتور یادت نره
و imei گوشی با جعبه چک شه
و این ک خودت چیزای مختلف رو تست کن
باطری تست کن
خروجی صدا
اگر اسپیکر ها استریو هست چک کن جفتش کار کنه
ویبره دست گاه چک شه
اگر چراغ داره دکمه بک و .. چراغ چک شه
چراغ صحفه نمایش چک شه
اینا چک شد واس این ک بفهمی گوشیب باز شده یا ن
اگر درب پشتی دستکاه باز نیشد
ک پیچ ها رو ببین
اگر ننیشد هیچ راهی نداره اطمینان کن
فقط به زدگی توجه ک مثلا قسمت هاییی. ک در اثر ضربه زدگی نمیتونه داشته باشه اگر داره نشون دهنده باز شدن هست
مثلا این ک رنگ زیر شیشه یا متریال دستگاه رفته باشه

دوست عزیز خیلی ممنون از راهنماییت

اگه میشه چند تا گوشی از همین مدلهایی میزو یا شیائونی تو رنج قیمیت 600 تا 750 بهم بگو ممنون میشم شاید اگه گوشی دست دوم مناسب پیدا نکردم نو بخرم

-------

مشکل اصلیم هم همینه اینکه چطوری مطمئن بشم این گوشی دست دومی که دارم میخرم تعمیری نباشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز خیلی ممنون از راهنماییت
اگه میشه چند تا گوشی از همین مدلهایی میزو یا شیائونی تو رنج قیمیت 600 تا 750 بهم بگو ممنون میشم شاید اگه گوشی دست دوم مناسب پیدا نکردم نو بخرم
-------
مشکل اصلیم هم همینه اینکه چطوری مطمئن بشم این گوشی دست دومی که دارم میخرم تعمیری نباشه

ببین این گوشی هایی ک میگم (چینیا) فقط از ۱ سایت قابل اعتمادن برا خرید ک فک کنم به خاطر قوانین اینجا نمیتونم اسم ببرم خوساتی پی وی میگم
راجب گوشیا
m3 note میزو
هست ۷۰۰ تومن
redemi pro شیائومی
رو میده با تخفیف ۷۷۰ تومن
ک پیشنهاد من اینه البته این گوشیا ۲ رام داره
رام گلوبال و رام چین
از خودشون بپرس فرقشون چیه
بهتر راهنمایی میکنن من بیشتر سخت افزار میدونم نمیتونم درست راهنمایی کنم
اگر گفتن فرقی نداره چون توی ایران فقط رام چین دارن بگو مشکلی نداره تو ایران
mi mix شیایومی
یک گوشیی خیلی گندس اگر دوس داششتی خوبه ۷۲۰ تومن میده با تخفیف

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، rezarasnani گفته است :

ببین این گوشی هایی ک میگم (چینیا) فقط از ۱ سایت قابل اعتمادن برا خرید ک فک کنم به خاطر قوانین اینجا نمیتونم اسم ببرم خوساتی پی وی میگم
راجب گوشیا
m3 note میزو
هست ۷۰۰ تومن
redemi pro شیائومی
رو میده با تخفیف ۷۷۰ تومن
ک پیشنهاد من اینه البته این گوشیا ۲ رام داره
رام گلوبال و رام چین
از خودشون بپرس فرقشون چیه
بهتر راهنمایی میکنن من بیشتر سخت افزار میدونم نمیتونم درست راهنمایی کنم
اگر گفتن فرقی نداره چون توی ایران فقط رام چین دارن بگو مشکلی نداره تو ایران
mi mix شیایومی
یک گوشیی خیلی گندس اگر دوس داششتی خوبه ۷۲۰ تومن میده با تخفیف

ممنون داداش

شما اسم سایتو تو پ.م بهم بگو حتما یه سر میزنم

لینک به دیدگاه

درود. داداچچ هرچی میخری چینی نخر. گل سر سبدشون همون هواویه که راضی نیستی. ادم چرا باید از یه سوراخ دوبار گزیده بشه؟ این نظر من بود. درسته سخت افزار خوبی دارن ولی خدایی کیفیت خیلی پایینی دارن. نظر من رو j5 دست دومه. من خودم j5 دارم راضی هم هستم. بتونی اک تهیه کنی خوب میشه 500 تومنه فک کنم اطلاع دقیق ندارم.

گوشی ارزش دس دو خریدن نداره مگه اینکه اشنا باشی و مطمعن از گوشی!!!

دادچ راستی هنوز کارت نخریدی؟ خخ بابا دمت گرم ازون موقع که کارت منو نخواستی من 5 تا کارت خریدم فروختم ، پی سیمو هم فروختم هنوز شما کارت نخریدی خخ. یه ایکس باکس وان نقلی خریدم  راضیم ازش. 

ویرایش شده توسط ho3einsa
ویرایش
لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

درود. داداچچ هرچی میخری چینی نخر. گل سر سبدشون همون هواویه که راضی نیستی. ادم چرا باید از یه سوراخ دوبار گزیده بشه؟ این نظر من بود. درسته سخت افزار خوبی دارن ولی خدایی کیفیت خیلی پایینی دارن. نظر من رو j5 دست دومه. من خودم j5 دارم راضی هم هستم. بتونی اک تهیه کنی خوب میشه 500 تومنه فک کنم اطلاع دقیق ندارم.

گوشی ارزش دس دو خریدن نداره مگه اینکه اشنا باشی و مطمعن از گوشی!!!

دادچ راستی هنوز کارت نخریدی؟ خخ بابا دمت گرم ازون موقع که کارت منو نخواستی من 5 تا کارت خریدم فروختم ، پی سیمو هم فروختم هنوز شما کارت نخریدی خخ. یه ایکس باکس وان نقلی خریدم  راضیم ازش. ?

به سلام داداشی چه خبرا خوبی شما

ممنون از راهنماییت  اره واقعیتش خیلی روی خرید دست دوم گوشی شک دارم الان یه اپل ایفون  5 و 6 پیدا کردم  نمیدونم ارزش داره دست دوم بگیرمش یا نه

کارت که همون موقع که بهت گفتم  خریده بودم تا الان هم یه چندتایی عوض کردم الان کلا بی کارت سر میکنم دیگه حوصله بازی کردن ندارم  نمیدونم این چه اعتیادی سرم افتاده که همش دنبال کارتهای مختلف و قوی هستم 

اره گفته بودی ایکس باکس خریدی امید وارم ازش لذت ببری و همیشه راضی باشی

اینم که زیر هر نظرم نوشته (خریدار کارت 960.R9 380 .R9 380X هستم)

واقعیتش مال همون زمانه هنوز فرصت نکردم پاکش کنم خخخ.

البته از زمانی که انجمن تغییر کرده نمیدونم چجوری باید این متنو  پاک کنم

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، ابوالفضل.گنجی گفته است :

به سلام داداشی چه خبرا خوبی شما ?

ممنون از راهنماییت  اره واقعیتش خیلی روی خرید دست دوم گوشی شک دارم الان یه اپل ایفون  5 و 6 پیدا کردم  نمیدونم ارزش داره دست دوم بگیرمش یا نه

کارت که همون موقع که بهت گفتم  خریده بودم تا الان هم یه چندتایی عوض کردم الان کلا بی کارت سر میکنم دیگه حوصله بازی کردن ندارم  نمیدونم این چه اعتیادی سرم افتاده که همش دنبال کارتهای مختلف و قوی هستم 

اره گفته بودی ایکس باکس خریدی امید وارم ازش لذت ببری و همیشه راضی باشی

اینم که زیر هر نظرم نوشته (خریدار کارت 960.R9 380 .R9 380X هستم)

واقعیتش مال همون زمانه هنوز فرصت نکردم پاکش کنم خخخ.

البته از زمانی که انجمن تغییر کرده نمیدونم چجوری باید این متنو  پاک کنم

خخخ حله. مثه من یه کنسول بخر راحت شو. الان با یه کوانتوم رو اخرین درجه سختیش 18 روزه سرگرمم هر روز یه ربع بیس دقیقه بازی میکنم شارژ میشم. سخت افزار پی سی اونجوره اعتیاد میاره ادم هی میگه بفروشم بهتر بخرم که هی تکرار و تکرار. ایفون خیالت راحت ارزششو داره به شرطی که سالم باشه و قیمت مناسب.

اگه سرت درد نمیکنه برا دردسر میتونی تو رنج 500-600 یه j5 بخری خلاص.

اره راس میگی یادم افتاد 970 خریده بودی. حواس نمونده که.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، ابوالفضل.گنجی گفته است :

خیلی ممنون دوست عزیز واقعیتش بیشتر دنبال یه گوشی رده بالاتر که 4g پشتیبانی کنه هستم

خواهش می کنم

توی همخوانواده هاش بگردی مدلی که 4g هم پشتیبانی کنی داره. یادم ه زمانی که می خواستم بخرم آقای محسن پرهیزگار مسوول بخش موبایل لیون که مشاوره می داد یک مدل بالاترش رو هم پیشنهاد کرد که هم صفحه ی بزرگتر داشت و هم 4g. 

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

خخخ حله. مثه من یه کنسول بخر راحت شو. الان با یه کوانتوم رو اخرین درجه سختیش 18 روزه سرگرمم هر روز یه ربع بیس دقیقه بازی میکنم شارژ میشم. سخت افزار پی سی اونجوره اعتیاد میاره ادم هی میگه بفروشم بهتر بخرم که هی تکرار و تکرار. ایفون خیالت راحت ارزششو داره به شرطی که سالم باشه و قیمت مناسب.

اگه سرت درد نمیکنه برا دردسر میتونی تو رنج 500-600 یه j5 بخری خلاص.

اره راس میگی یادم افتاد 970 خریده بودی. حواس نمونده که.

خخخ داداش برای کی حواس مونده تو این دوره زمونه که برای ما مونده باشه:D

حالا چطور داداش حاظر شدی کامپیوترو کامل رد کنی مگه بدون کامپیتور هم میشه سر کرد؟!؟!¬¬B|

از راهنماییت هم خیلی ممنون یکی از بستگانم هم همین مدلی که گفتی رو داره میگه  ازش راضیه 

فعلا که دارم میگردم تا یه گوشی مناسب پیدا کنم

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

خواهش می کنم

توی همخوانواده هاش بگردی مدلی که 4g هم پشتیبانی کنی داره. یادم ه زمانی که می خواستم بخرم آقای محسن پرهیزگار مسوول بخش موبایل لیون که مشاوره می داد یک مدل بالاترش رو هم پیشنهاد کرد که هم صفحه ی بزرگتر داشت و هم 4g. 

ممنون  داداش دیدم مدل های خوبی هست

واقعیتش درباره لبتاپ های این شرکت خیلی شنیدم باید گوشی هاش هم خیلی خوب باشه فعلا دارم دنبال دست دوم میگردم اگه گوشی مناسب پیدا نکردم میرم سراغ همین مدل ها

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...