رفتن به مطلب

دوستان راهنمایی کنید برای جمع کردن کیس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
دوستان من خیلی وقته در مبحث قطعات سیستم نیستم و اشنایی خیلی کمی دارم
می خواستم یه کیس جمع کنم که بعدا بشه اپدگریدش کرد و اینکه با توجه به بودجه و نیازها مناسب باشه
کار من وبگردی و استفاده از 3-4 نرم افزار هست که با اینترنت کار میکنه که در طول روز همیشه باز هستند  البته در حد برنامه های گرافیکی سنگین نیستند
فقط می خوام وقتی همزمان ازشون استفاده می کنم لگ نداشته باشم
بازی اصلا ندارم فقط فتوشاپ یا فیلم دیدن  البته مانیتور من خروجی hdmi , dvi  داره که می خوام ترجیحا با خروجی hdmi ازش تصویر بگیرم
اگر مادربورد انبرود باشه هم مشکلی نیست مهم اینه کارم رو جواب بده
اسلات های مادربورد هم سر در نمیارم
سی پی یو و زم و و مادربورد چون برام سرعت پردازش مهم هست برام خیلی اهمییت داره
قطعاتی که من می خاوم
cpu . ram , m.b,case
دو تا dvd رایتر دارم که یکیش ساتا هست یکیش IDE رو سیستمم  اگه ساتا نصب بشه اوکی هست
هارد هم یه 500 ساتا رو سیستمم هست
گفتم اگه امکانش باشه یه هارد SSDD بگیرم با این که ویندوز و بقیه نرم افزارها رو روی اون بریزم
بودجه تا 1500تومن
ممنون

لینک به دیدگاه

درود

پردازنده i3 6100

مادربورد با چیپ b150 

Ram 2x4gb یا 2x8gb برند و فرکانس مهم نیست. به قیمت و گارانتی معتبر اهمیت بده.

Case deepcool kendomen یا dukase

لینک به دیدگاه

سلام
اون برنامه هایی که دارن از اینترنت استفاده میکنن و گرافیک سنگین ندارن، چه مدل برنامه ای هستن؟ یه چیزی تو مایه های IDM و تــــورنــــــت منظورتونه یا چی؟
2016-11-30_12-59-07.png

لینک به دیدگاه

ضمن تایید  پیشنهاد دوست مان برای خرید ssd, ادیتا su800 هم قیمت و کارایی مناسبی داره.

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان فقط به نظرتون مادربورد گیگابایت یا ایسوس بهتر نیست
چون تعریف مادربوردهای این دو برند رو همیشه شنیدم خودم هم داشتم اما msi  یکی دو تا قطعه ازش داشتم زود خراب شد

دلیل اینکه مادربورد با چیپست B150 رو پیشنهاد دادید چی هست ؟ این مادربورد تا چه نسلی از پردازنده ها رو می تونه ساپورت کنه ؟

ویرایش شده توسط ali.e
لینک به دیدگاه

نقل قول

اون برنامه هایی که دارن از اینترنت استفاده میکنن و گرافیک سنگین ندارن، چه مدل برنامه ای هستن؟ یه چیزی تو مایه های IDM و تــــورنــــــت منظورتونه یا چی؟

یه برنامه ای هست به نام متاتریدر که برای بورس هست
من یه مادربوردی می خوام که گرافیکش اگه انبرد باشه مانیتور 29 اینچ رو ساپورت کنه به صورت فول اسکرین

لینک به دیدگاه

کسی نیست جواب سوال ما رو بده ؟
کلا لیون خیلی ضعیف شده اون از خود قسمت سخت افزارش که هر وقت زنگ زدم پاسخگو نبودن اینم از فرومش که فقط دو نفر زحمت کشیدن و راهنمایی کردن

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/13, 23:40:19، ali.e گفته است :

یه برنامه ای هست به نام متاتریدر که برای بورس هست
من یه مادربوردی می خوام که گرافیکش اگه انبرد باشه مانیتور 29 اینچ رو ساپورت کنه به صورت فول اسکرین

دوست گرامی ؛ سلام
طبیعتا رزولوشن اون مانیتور باید 4k یا زیر 4k باشه ،
با این تفاسیر بله ، داخل سایت MSI هم نوشته که 4k رو ساپورت می کنن . 

لینک به دیدگاه

دوستان با توجه به اینکه با این هزینه برای مادربورد می تونم مادربورد با چیپ ست H170 هم بگیرم  و بهتر بودن چیپ ست نسبت به B150
خرید مادربورد با چیپ ست H170 بهتر نیست ؟
از برند ایسوس دو مدل
H170 I -PRO= 488 ,000 TOMAN
H170 I -PLUS D3 = 389 ,000 TOMAN

لینک به دیدگاه

دوستان با توجه به اینکه با این هزینه برای مادربورد می تونم مادربورد با چیپ ست H170 هم بگیرم  و بهتر بودن چیپ ست نسبت به B150
از برند ایسوس دو مدل

لینک به دیدگاه

از برند ایسوس دو مدل

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ali.e گفته است :

از برند ایسوس دو مدل

سلام دوست گرامی ، به نظرم اگر بودجه اجازه میده به جای مین بهتر ، پردازنده i5 و رم 16 بردارید، چون مین ها آنچنان فرقی ندارن

لینک به دیدگاه

بنا به توصیه دوستمون تصمیم گرفتم مادربورد رو پایین تر بگیرم و رم و سی پی یو رو بالاتر بگیرم
حقیقتش  ممکنه تا یکسال اینده ایران نباشم و خب نمی خوام خیلی هزینه کنم
نظرتون کیس چقدر تو کارایی موثر هست کیس 55 تومنی هم دیدم می خوام یه مقدار از هزینه کیس کم کنم و کیس ارزونتر بگیرم
یه چیزی تو دی جی کالا نوشته بود این بود که مادربورد با چیپست B150 با اینکه CPU CORE I7 رو ساپورت میکنه اما از لحاظ سخت افزاری
مناسب نیست که پردازنده قوی رو این مادربورد استفاده باشه می خواستم بدونم این حرف چقدر درست هست ؟
نکته دیگه اینکه امکان تبدیل پورت ساتا به ساتا ی بالاتر هست ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اون حرف ها شایعه ای بیش نیست B150 مادربرد استانداردی هست واسه هر مدل سی پی یو ولی چون امکانات جانبی کم و عدم اورکلاک یا شاید ظاهرش دلیل بر اون مسائل نیست. کیس هم من مدل های خیلی ارزون پیشنهاد نمیکنم بیشتر شبیه جعبه هستن تا کیس بهتره حداقل از برند گرین و حداقل 100 تومن در نظر بگیرید. رم و سی پی یو هم وابسته با کاری که میکنید داره اگه کار معمولی و مالتی مدیاست و گیم نیست 6100 با 8 گیگ رم از عالی هم فراتره ولی اگه قصد گیم دارید با اون بودجه نمیشه اصلا چیز خوبی انتخاب کرد چون هزینه گرافیک هم اضافه میشه

لینک به دیدگاه

فکر کنم تا 160 یه کیس گرین مناسب گیر میاد فقط می خوام بدونم پاور این سیستم فعلی رو می تونم روی اون سیستم استفاده کنم ؟

دوستان در مورد رم قیمت رم 8 گیگ بین 195 تا 200 هست اما دو تا رم 8 گیگ درمیاد حدود 360 تومن  یعنی همیشه دوال ارزوتره ؟

ADATA XPG Z1 DDR4 2400MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM - 8GB

این رم 220 تومن قیمت خورده یعنی دو تا 8 گیگ 220 تومن

ویرایش شده توسط ali.e
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ali.e گفته است :

فکر کنم تا 160 یه کیس گرین مناسب گیر میاد فقط می خوام بدونم پاور این سیستم فعلی رو می تونم روی اون سیستم استفاده کنم ؟

دوستان در مورد رم قیمت رم 8 گیگ بین 195 تا 200 هست اما دو تا رم 8 گیگ درمیاد حدود 360 تومن  یعنی همیشه دوال ارزوتره ؟

ADATA XPG Z1 DDR4 2400MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM - 8GB

این رم 220 تومن قیمت خورده یعنی دو تا 8 گیگ 220 تومن

پاور قبلی ت اگر پاور سالم و استاندارد هست معلومه که قابل استفاده است.

Ram dual 8gb یعنی جمعا 8 گیگ، یعنی دو تا 4 گیگ.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...